Skocz do zawartości

Spora utrata wartości


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Marcin79 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stinger-gt-line-gd085rp-salon-polska-faktura-vat-23-ID6CsDEG.html#417b77b98d

 

I to nie jedyna taka oferta na otomoto.

Jednak chyba te 13 litrów w mieście drenuje w dłuższej perspektywie portfel.

 

A ile to kosztwalo jako nowe?

Tylko realnie, a nie cennikowo :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marcin79 napisał:

Miałem ofertę za 165, jako nowka 2018.

Jest tez oferta na otomoto za 139..tez rocznik 2018.

 

No to gdzie Ty masz ta duza utrate wartości? ;]

25kPLN za prawktycznie już 2 letnie auto z przebiegiem 30kkm to dużo?

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Marcin79 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stinger-gt-line-gd085rp-salon-polska-faktura-vat-23-ID6CsDEG.html#417b77b98d

 

I to nie jedyna taka oferta na otomoto.

Jednak chyba te 13 litrów w mieście drenuje w dłuższej perspektywie portfel.

13 litrów w mieście to potrafiła moja Kia Sportage spalić w korkach. Ropy.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

No to gdzie Ty masz ta duza utrate wartości? ;]

25kPLN za prawktycznie już 2 letnie auto z przebiegiem 30kkm to dużo?

Bo w ldz nie chcieli sprzedać poniżej 174.  Carserwis w wawie dal to 165.

 

Sorrento kupilem za 145 w wersji L w 2015. Dzisiaj bez problemu sprzedaje je za 95 nawet lekko ponad 100 tys.....wiec 25 tys utraty od mojej najlepszej oferty to w moim przekonaniu dużo. 

 

Zresztą wystawione za 140 inna sprawa za ile pójdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi przypomniałeś że to auto w ogóle istnieje.

 

Ciekawe. Na drogach tego praktycznie nie widać. Nawet nie praktycznie. W ogóle nie widać.

Pojawiły się jakieś egzemplarze zaraz po premierze i tyle tego było.

 

Chyba jednak to nie jest dobry pomysł, aby auto tego typu miało znaczek Kia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

Właśnie mi przypomniałeś że to auto w ogóle istnieje.

 

Ciekawe. Na drogach tego praktycznie nie widać. Nawet nie praktycznie. W ogóle nie widać.

Pojawiły się jakieś egzemplarze zaraz po premierze i tyle tego było.

 

Chyba jednak to nie jest dobry pomysł, aby auto tego typu miało znaczek Kia.

 

ciekawe, ja w Krakowie widuję je coraz częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcindzieg napisał:

Ty masz chyba już ten nowszy silnik. Ja miałem z 2009 150 KM. Poza tym jak wiadomo są korki i korki. Ale generalnie 13 w mieście to nie jest jakaś specjalna tragedia.

Zależy kto ile robi km , ja czesto robię ponad 100 dziennie. Ale ok to nie temat o spalaniu:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kravitz napisał:

Właśnie mi przypomniałeś że to auto w ogóle istnieje.

 

Ciekawe. Na drogach tego praktycznie nie widać. Nawet nie praktycznie. W ogóle nie widać.

Pojawiły się jakieś egzemplarze zaraz po premierze i tyle tego było.

 

Chyba jednak to nie jest dobry pomysł, aby auto tego typu miało znaczek Kia.

Istniej . Nawet pod pracą mi często jedno parkuje....no ale  rocznik 2019 ma stwierdzimy feler z dpf :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:

Ciekawe. Na drogach tego praktycznie nie widać. Nawet nie praktycznie. W ogóle nie widać.

Pojawiły się jakieś egzemplarze zaraz po premierze i tyle tego było.

 

Chyba jednak to nie jest dobry pomysł, aby auto tego typu miało znaczek Kia.

 

Dużo nie widać, ale jeżdżą.

Jakbym miał budżet to bym kupił, nawet mojej żonie się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kanu napisał:

Phi moje byłe 1.8T w Q potrafiło 13 wciągnąć zimą w korkach po mieście :d

Wy zawsze, jak dzieci, te licytacje na spalanie urządzać musicie?

Co to jest 13 zimą, w korkach, po mieście, do tego i 1,8t w Q niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin79 napisał:

Miałem ofertę za 165, jako nowka 2018.

Jest tez oferta na otomoto za 139..tez rocznik 2018.

za 165k to był "goły" GT-Line? 

Bo znam ofertę na GT-Line w 2018r z dodatkami Lakier metalic + zawieszenie adaptacyjne + szklany dach + 2 pakiety (kamery 360 i coś jeszcze) = 182kPLN

 

Ta oferta na używkę ma szklany dach, chyba lakier dopłatą i kamery 360.

Leasing może mieć 7% rabatu na starcie .. i dalej do negocjacji. Utrata wartości będzie minimalna jeśli sprzedadzą za 140k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZUBERTO napisał:

Wy zawsze, jak dzieci, te licytacje na spalanie urządzać musicie?

Co to jest 13 zimą, w korkach, po mieście, do tego i 1,8t w Q niepotrzebne.

 

No bo teraz mam 8,5l i 2.5 pod maską 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin79 napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-stinger-gt-line-gd085rp-salon-polska-faktura-vat-23-ID6CsDEG.html#417b77b98d

 

I to nie jedyna taka oferta na otomoto.

Jednak chyba te 13 litrów w mieście drenuje w dłuższej perspektywie portfel.

 

13 na 100 to palił mi Uniak w mieście jak mu padła sonda lambda. Silnik 1.0 i benzyny, żeby nie było ;)

Jak naprawiłem, to dałem radę zmieścić się w 10 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Azbest napisał:

Tylko zapomniałeś że wozisz jeszcze silniki elektryczne i baterie ... i masę innego szpeju ... 

 

 

Spoko, zatem wagowo więcej do napędzania ;)

 

Tak czy siak, wracając do wątku, to w obecnych czasach gdzie wszystko podrożało (nie wnikając w politykę dobroci Jarosława), to i utrata wartości powinna zmaleć bo przecież używane auta tez podrożały.:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ofertę za 165, jako nowka 2018.
Jest tez oferta na otomoto za 139..tez rocznik 2018.
We wrześniu w Krakowie w salonie stała nowa, nie wiem jaki rocznik ale podejrzewam że bieżący, za 140, nie wiem na jakim wypasie - ale skóry na pewno


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcin79 napisał:

Sorrento kupilem za 145 w wersji L w 2015. Dzisiaj bez problemu sprzedaje je za 95 nawet lekko ponad 100 tys.....wiec 25 tys utraty od mojej najlepszej oferty to w moim przekonaniu dużo. 

100k za 5 letnia Kie z pewnie 150kkm przebiegu? :totalszok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azbest napisał:

za 165k to był "goły" GT-Line? 

Bo znam ofertę na GT-Line w 2018r z dodatkami Lakier metalic + zawieszenie adaptacyjne + szklany dach + 2 pakiety (kamery 360 i coś jeszcze) = 182kPLN

 

Ta oferta na używkę ma szklany dach, chyba lakier dopłatą i kamery 360.

Leasing może mieć 7% rabatu na starcie .. i dalej do negocjacji. Utrata wartości będzie minimalna jeśli sprzedadzą za 140k

Ten 165 nie mial chyba tylko szklanego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, leszcz napisał:

We wrześniu w Krakowie w salonie stała nowa, nie wiem jaki rocznik ale podejrzewam że bieżący, za 140, nie wiem na jakim wypasie - ale skóry na pewno emoji106.png


pozdr.

Wysłane z mojego Archos 50 Saphir przy użyciu Tapatalka
 

Stała pewnie wersja L , ona jest całkiem spoko tylko......lampy na żarówkach:)

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, volf6 napisał:

 

To chyba nie jest znacząco wiecej niż konkurencja z podobnymi mocą silnikami?

Przecież mamy tu wtrysk bezpośredni wiec nie powinno być źle...

Czy ja wiem , podobają mi sie różne auta z różnymi napedami , łączy je podobna kwota zakupu. 

 

Np mialem ofertę na bmw 5 xdrive , 2.0d za 175 w analogicznym czasie jak na stingera :)

 

Dwa różne auta ale stingera sercem a beme rozsadkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Marcin79 napisał:

Bo w ldz nie chcieli sprzedać poniżej 174.  Carserwis w wawie dal to 165.

 

Sorrento kupilem za 145 w wersji L w 2015. Dzisiaj bez problemu sprzedaje je za 95 nawet lekko ponad 100 tys.....wiec 25 tys utraty od mojej najlepszej oferty to w moim przekonaniu dużo. 

 

Zresztą wystawione za 140 inna sprawa za ile pójdzie. 

Kumpla BMW 5 własnie po 5 latach wycenili na 12 tys GPB, które kosztowało nowe 32. Co Ty wiesz o spadku wartości🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin79 napisał:

Ten 165 nie mial chyba tylko szklanego dachu.

To bardzo dobra cena w takim razie - taka z kategorii "nieosiągalne" jak się interesowałem stingerem. 

Nawet za "golasa" GT-line to już dobra obniżka ze 178k na 165k. W takim przypadku jak podajesz to obniżka była ze 192k na 165k 

(jak dołożysz 3,5k za zawieszenie, 3k za lakier, 8,4k za dwa pakiety .. to wychodzi 192k ... a jest jeszcze dach za 4k)

 

Na przełomie roku będę kupował samochód ... to będę chyba z wami konsultował wszystko, bo ja nigdy nie dostaje tak dobrych ofert na samochody jak są opisane w necie. Ilu ja już samochodów "nie kupiłem", bo nie miałem oferty nawet zbliżonej do tej opisywanej w necie ... to się nie da policzyć. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcin79 napisał:

Bo w ldz nie chcieli sprzedać poniżej 174.  Carserwis w wawie dal to 165.

 

Sorrento kupilem za 145 w wersji L w 2015. Dzisiaj bez problemu sprzedaje je za 95 nawet lekko ponad 100 tys.....wiec 25 tys utraty od mojej najlepszej oferty to w moim przekonaniu dużo. 

 

Zresztą wystawione za 140 inna sprawa za ile pójdzie. 

Znajdź klienta na to, żeby sprzedać Sorento z 2015 roku za 95 czy 100k... To, że te auta są wystawione to jedno, a to czy znajdują klientów to drugie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Azbest napisał:

To bardzo dobra cena w takim razie - taka z kategorii "nieosiągalne" jak się interesowałem stingerem. 

Nawet za "golasa" GT-line to już dobra obniżka ze 178k na 165k. W takim przypadku jak podajesz to obniżka była ze 192k na 165k 

(jak dołożysz 3,5k za zawieszenie, 3k za lakier, 8,4k za dwa pakiety .. to wychodzi 192k ... a jest jeszcze dach za 4k)

 

Na przełomie roku będę kupował samochód ... to będę chyba z wami konsultował wszystko, bo ja nigdy nie dostaje tak dobrych ofert na samochody jak są opisane w necie. Ilu ja już samochodów "nie kupiłem", bo nie miałem oferty nawet zbliżonej do tej opisywanej w necie ... to się nie da policzyć. 

Byla jakas promo plus rabat za stałego klienta..i tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sebbeks napisał:

Wystarczyło mi sprzedać dwie dość nietypowe Kię, a Sorento mimo wszystko nadal też będę uważał za nietypową, co też pokazują wyniki sprzedaży. 

Cale szczescie nie wszyscu tak myślą :)

btw mazde 3 kupilem za 63 a po trzech latach i 6 miesiącach  sprzedalem za 45 albo 47.

 

przepraszam , kupiłem  za 85 a sprzedalem za 57 czy cos kolo tego :)

Edytowane przez Marcin79
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

Cale szczescie nie wszyscu tak myślą :)

btw mazde 3 kupilem za 63 a po trzech latach i 6 miesiącach  sprzedalem za 45 albo 47.

Cieszę się Twoim szczęściem. Jednak Mazda 3 ma jednak inne opinie (mimo, że Mazdy potrafią gnić w zastraszającym tempie) niż Sorento wśród szarego Kowalskiego, nawet jak spojrzę przez pryzmat znajomych, którzy nie są pasjonatami motoryzacji to Mazde chętnie kupią, a na Kię to nawet nie spojrzą. :)

Przykładowo w Warszawie krajowe Sorento stoi z 2015 roku. Tak świetnie się sprzedaje, że stoi ponad miesiąc, a ma cenę niższą o prawie 15 tysięcy z fakturą VAT niż o której mówiłeś. :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebbeks napisał:

Cieszę się Twoim szczęściem. Jednak Mazda 3 ma jednak inne opinie (mimo, że Mazdy potrafią gnić w zastraszającym tempie) niż Sorento wśród szarego Kowalskiego, nawet jak spojrzę przez pryzmat znajomych, którzy nie są pasjonatami motoryzacji to Mazde chętnie kupią, a na Kię to nawet nie spojrzą. :)

Przykładowo w Warszawie krajowe Sorento stoi z 2015 roku. Tak świetnie się sprzedaje, że stoi ponad miesiąc, a ma cenę niższą o prawie 15 tysięcy z fakturą VAT niż o której mówiłeś. :hehe:

Wiesz internety to internety.  Moja mazda po 3 latach nie miala gramy rdzy...wiem bo sam w kanale pod nią siedziałem. 

 

Daj linka do ogloszenia tego Sorrento to ocenimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sorento-2-0-crdi-185km-awd-navi-kamera-cofania-salon-pl-dealer-vw-ID6CAXbj.html#0ddccc637e 

Ten też miał robione zdjęcia jakiś czas temu (patrząc po otoczeniu) i zapewne ogłoszenie też już wisi trochę. 
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sorento-1-wlasciciel-salon-polska-ID6CCxxT.html#edee472e6e

Co do Mazdy to znajomy ma Mazdę CX-3. Auto ma 1,5 roku i już rdza wychodzi, tylko nie wiem jeszcze co dealer na to, bo to świeża sprawa. O innych Mazdach się nie wypowiadam, bo nie znam na konkretnych przykładach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Sebbeks napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sorento-2-0-crdi-185km-awd-navi-kamera-cofania-salon-pl-dealer-vw-ID6CAXbj.html#0ddccc637e 

Ten też miał robione zdjęcia jakiś czas temu (patrząc po otoczeniu) i zapewne ogłoszenie też już wisi trochę. 
https://www.otomoto.pl/oferta/kia-sorento-1-wlasciciel-salon-polska-ID6CCxxT.html#edee472e6e

Co do Mazdy to znajomy ma Mazdę CX-3. Auto ma 1,5 roku i już rdza wychodzi, tylko nie wiem jeszcze co dealer na to, bo to świeża sprawa. O innych Mazdach się nie wypowiadam, bo nie znam na konkretnych przykładach. 

Pierwszy przebieg prawie 170 tys . Można dołożyć 20 tys i miec poniżej 100fki.

 

Drugi nie jest zaznaczony jako bezwypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

Pierwszy przebieg prawie 170 tys . Można dołożyć 20 tys i miec poniżej 100fki.

 

Drugi nie jest zaznaczony jako bezwypadek.

Dla mnie mówienie, można dołożyć 20 tys. i mieć coś innego jest totalnie bez sensu. 20k to nie są małe pieniądze, tym bardziej jak masz dołożyć 1/4 ceny auta, którą oglądasz. 

Masz wyższy przebieg i odpowiednio niższą cenę, a i tak stoi, więc nie próbuj dalej wmawiać, że Sorento się tak super sprzedaje na rynku wtórnym. Tak samo jak Optima, Carnival - jak nie trafisz amatora na to auto, to się bujasz ze sprzedażą.

I nie to, że hejtuje Kię, bo cenię te samochody. Jeździłem też Sorento z 2016 roku, bardzo przyjemnie mi się jeździło, ale realia są jakie są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wujekcybul napisał:

Chyba w ksiazce w SF. Poza tym sprzedaz minimalna w PL wiec kto to kupi jako uzywke za100k? Wystawic to mozna i za 150k.

No tez sie zdziwilem ale popatrzylem na oto i tam spory rozrzut (pisze tylko o r.2015) od 70-120. Wiadomo, ze rozne wersje i przebiegi. Pytanie ile taka co teraz za 120 wolaja kosztowala w zakupie. Moze 200k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zinger napisał:

No tez sie zdziwilem ale popatrzylem na oto i tam spory rozrzut (pisze tylko o r.2015) od 70-120. Wiadomo, ze rozne wersje i przebiegi. Pytanie ile taka co teraz za 120 wolaja kosztowala w zakupie. Moze 200k?

Ciezko powiedziec bo to tylko leasingi, ja tego nawet w salonach nie widywalem jak Kila jezdzilem. O jezdzie probnej tez mozna bylo zapomniec. Taka KIA ze wzgledu na wielkosc i value for money to idealny woz to sciagania z USA po kolizji. Naprawic i jezdzic duzym autem za niska cene. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.