Skocz do zawartości

Stelvio / Giulia 2020


dzidzia

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie:

 

  • nowa konsola środkowa i kierownica
  • nowe multimedia z ekranem dotykowym
  • nowy systemy wsparcia kierowcy
  • nowy kolory i wersje wyposażenia

 

Alfa Romeo Giulia 2020 i Stelvio 2020. Film

0009DUDKEO99K0DT-C321-F4.jpg

0009DUDLT1OBLY6V-C321-F4.jpg

0009DUDM59TDF20T-C321-F4.jpg

0009DUDZ68LBT8LB-C321-F4.jpg

0009DUE0TP5KEDN4-C321-F4.jpg

0009DUE3AFA77C6U-C321-F4.jpg

0009DUEL88ECLXVL-C321-F4.jpg

Edytowane przez dzidzia
  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Stelvio chodzi mi po głowie ... chociaż wolałbym analogiczną Giulię jeśli byłby to liftback ... sedan u mnie odpada zanim otworzę cennik

 

Stelvio za 150k brutto jest wersja business - AWD, 8-biegowy automat ZF, 2.0T@200KM ... które robi się na 300KM. Wyposażenie podstawowe jak dla mnie prawe kompletne / wystarczające. Tak więc baza na fajny samochód jest niezła ... a do tego możliwość dokupienia pakietów wyposażenia w sensownych cenach. 

 

gdzie ten haczyk? :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Azbest napisał:

Ostatnio Stelvio chodzi mi po głowie ... chociaż wolałbym analogiczną Giulię jeśli byłby to liftback ... sedan u mnie odpada zanim otworzę cennik

 

Stelvio za 150k brutto jest wersja business - AWD, 8-biegowy automat ZF, 2.0T@200KM ... które robi się na 300KM. Wyposażenie podstawowe jak dla mnie prawe kompletne / wystarczające. Tak więc baza na fajny samochód jest niezła ... a do tego możliwość dokupienia pakietów wyposażenia w sensownych cenach. 

 

gdzie ten haczyk? 😄

 

Serwisujesz to we Fiacie i to wystarczy żeby być podejrzliwym. :)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azbest napisał:

Ostatnio Stelvio chodzi mi po głowie ... chociaż wolałbym analogiczną Giulię jeśli byłby to liftback ... sedan u mnie odpada zanim otworzę cennik

 

Stelvio za 150k brutto jest wersja business - AWD, 8-biegowy automat ZF, 2.0T@200KM ... które robi się na 300KM. Wyposażenie podstawowe jak dla mnie prawe kompletne / wystarczające. Tak więc baza na fajny samochód jest niezła ... a do tego możliwość dokupienia pakietów wyposażenia w sensownych cenach. 

 

gdzie ten haczyk? 😄

Np, ze podczas jazdy próbnej auto juz mialo problem ze skrzynią:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin79 napisał:

Np, ze podczas jazdy próbnej auto juz mialo problem ze skrzynią:)

 

Raczej przypadek - ta skrzynia to dobry ZF - ten sam co jest montowany jest w BMW. Nie słyszałem o problemach z tą skrzynią. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dzidzia napisał:

 

Raczej przypadek - ta skrzynia to dobry ZF - ten sam co jest montowany jest w BMW. Nie słyszałem o problemach z tą skrzynią. 

Strasznie szarpala na sporcie.  Sprzedawcą mówił ze tak ma być bo to sport. W kazdym bmw którym jechal tryb sport tak nie szarpal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzidzia napisał:

 

Raczej przypadek - ta skrzynia to dobry ZF - ten sam co jest montowany jest w BMW. Nie słyszałem o problemach z tą skrzynią. 


Ale to jest zamontowane w Alfie, a samochód był składany przez ludzi którzy myślą tylko o strajku.

Dodaj serwis we Fiacie i masz jeżdżący kataklizm.

  • Haha 4
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał:


Ale to jest zamontowane w Alfie, a samochód był składany przez ludzi którzy myślą tylko o strajku.

Dodaj serwis we Fiacie i masz jeżdżący kataklizm.

 

Racja a teraz zastanów się kto pracuje w Niemieckich fabrykach przy składaniu aut ;] może się okazać, że Ci włosi najgorsi nie są :hmm:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dzidzia napisał:

 

Racja a teraz zastanów się kto pracuje w Niemieckich fabrykach przy składaniu aut ;] może się okazać, że Ci włosi najgorsi nie są :hmm:


Smiem twierdzić ze taki Ali, Najmi i Prabdeep pod nadzorem Hansa lepiej skręcą auto niż Paolo i jego koledzy myślący jakby tu się poopierdzielac i zrobić strajk, bo pasta do makaronu w pracowniczej kantynie była zbyt ostra.

 

Toyota ma jakaś montownie w Italii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kravitz napisał:


Smiem twierdzić ze taki Ali, Najmi i Prabdeep pod nadzorem Hansa lepiej skręcą auto niż Paolo i jego koledzy myślący jakby tu się poopierdzielac i zrobić strajk, bo pasta do makaronu w pracowniczej kantynie była zbyt ostra.

 

Toyota ma jakaś montownie w Italii?

 

Pewnie i trochę lepiej, ale czy ta różnica będzie aż tak znacząca ?

Tak się składa, że mam znajomą w fabryce Mini - czuwa nad jakością produkcji (i nie jest to "Hans" tylko Polka) i co nieco słyszałem. 

 

Edytowane przez dzidzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Marcin79 napisał:

Np, ze podczas jazdy próbnej auto juz mialo problem ze skrzynią:)

 

Byłem ostatnio na jeździe próbnej Jeepem Cherokee. Auto bardzo fajne, ale na desce rozdzielczej paliła się kontrolka check engine. Widać, że Fiat wniósł do Jeepa to, co miał najlepsze.

:lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kravitz napisał:

Smiem twierdzić ze taki Ali, Najmi i Prabdeep pod nadzorem Hansa lepiej skręcą auto niż Paolo i jego koledzy myślący jakby tu się poopierdzielac i zrobić strajk, bo pasta do makaronu w pracowniczej kantynie była zbyt ostra.

 

Zwłaszcza, że Hans może mieć głębokie rodzinne tradycje w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

;l

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dzidzia napisał:

Pewnie i trochę lepiej, ale czy ta różnica będzie aż tak znacząca ?

 

Sam sobie odpowiedz.

 

Cała masa chętnych na dobrze wyposażone, dobrze wycenione włoskie auta.

Tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kravitz napisał:

 

Sam sobie odpowiedz.

 

Cała masa chętnych na dobrze wyposażone, dobrze wycenione włoskie auta.

Tłumy.

 

To akurat nie jest wyznacznikiem.

Zmień logo na BMW, dołóż nerki i będziesz miał sprzedaż.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dzidzia napisał:

 

To akurat nie jest wyznacznikiem.

Zmień logo na BMW, dołóż nerki i będziesz miał sprzedaż.

 

Będziesz miał. Sprzedasz tak jedną generację czy dwie, a później ludzie przestaną kupować BMW, bo to psujący się chłam.

 

Nie jest łatwo wyjść z takiej "renomy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa to marka niszowa i taka zostanie. Nikt masowo tego nie bedzie kupowal. Choc Stelvio dobrze sie prowadzi i po lekkim dlubnieciu za 150k masz 300KM nie widze tego na ulicach. Ludzie, ktorzy kupuja SUV ida do czegos z niska rata leasingowa i latwa odsprzedaza. Kupuja GLA czy inne BMW. Ja ze wzgledu na male przebiegi to mi w sumie wszystko jedno czy pojade ZTM, taxi czy Alfa chetnie bym takie Stelvio kupil. No ale serwis po drugiej stronie Wawy i ciekawe jak to z odsprzedaza :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kravitz napisał:

 

Będziesz miał. Sprzedasz tak jedną generację czy dwie, a później ludzie przestaną kupować BMW, bo to psujący się chłam.

 

Nie jest łatwo wyjść z takiej "renomy"

 

Ej, ale BMW nie jest królem niezawodności* a jednak ludzie kupują.

 

 

*oczywiście daleko mu do Fiata, ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujekcybul napisał:

Ludzie, ktorzy kupuja SUV ida do czegos z niska rata leasingowa i latwa odsprzedaza. Kupuja GLA czy inne BMW. 

 

Myślę, że trafiłeś w sedno problemu i przyczynę niskiej sprzedaży Alfy - słabe finansowanie w porównaniu z konkurencją. 

Oczywiście renoma, seriwsy itd - to wszystko ma znaczenie, ale jeśli rata lesingu jest wyższa od konkurencyjnego Audi czy BMW to jakiej sprzedaży można się spodziewać...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wujekcybul napisał:

Alfa to marka niszowa i taka zostanie. Nikt masowo tego nie bedzie kupowal. Choc Stelvio dobrze sie prowadzi i po lekkim dlubnieciu za 150k masz 300KM nie widze tego na ulicach. Ludzie, ktorzy kupuja SUV ida do czegos z niska rata leasingowa i latwa odsprzedaza. Kupuja GLA czy inne BMW. Ja ze wzgledu na male przebiegi to mi w sumie wszystko jedno czy pojade ZTM, taxi czy Alfa chetnie bym takie Stelvio kupil. No ale serwis po drugiej stronie Wawy i ciekawe jak to z odsprzedaza :hmm:

 

W mojej okolicy jeżdżą 3, a w drodze do roboty praktycznie co dziennie jak nie Stelvio to jakąś Giulię zobaczę. Dziś w Chorzowie widziałem dość wypasioną Stelvio na niemieckich blachach - oj piękna ;) Pod firmą stoi nowa X5 i Q5 i w porównaniu do tej alfy to jedno wygląda jak kiosk Ruchu, a drugie jak przystanek PKS ;) Może trochę przesadzam ale afa ma w sobie to coś.

 

A z niezawodnością Alf, to od 159 już nie jest źle. Mito czy Giulietta też nie są królami lawet.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dzidzia napisał:

 

Myślę, że trafiłeś w sedno problemu i przyczynę niskiej sprzedaży Alfy - słabe finansowanie w porównaniu z konkurencją. 

Oczywiście renoma, seriwsy itd - to wszystko ma znaczenie, ale jeśli rata lesingu jest wyższa od konkurencyjnego Audi czy BMW to jakiej sprzedaży można się spodziewać...

 

Jeep ma tak fajne finansowanie, że za cenę raty abonamentu można gdzie indziej mieć auto niemal o 100k droższe.

:facepalm:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dzidzia napisał:

W skrócie:

 

  • nowa konsola środkowa i kierownica
  • nowe multimedia z ekranem dotykowym
  • nowy systemy wsparcia kierowcy
  • nowy kolory i wersje wyposażenia

 

Alfa Romeo Giulia 2020 i Stelvio 2020. Film

 

Własciwie co z tego? Sukcesu i tak nie będzie. Sprzedaz SUV rosnie....ale nie u Alfy. Spadek sprzedazy w pierwszej połowie 2019 z analaogicznym okresem 2018 wyniosła .....42% :pad: Zmiana konsoli nic tu nie pomoże. Taka Lancia majaca jeden model sprzedała we Włoszech(tylko tam jest sprzedawana) 50% więcej aut niz cała Alfa Romeo!!!. Jedno jest pewne, to sie nie uda.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wladmar napisał:

 

Kto będzie dłubał w nowym aucie? A 3 właściciel, który kupi 12-latka za czapkę śliwek i owszem. 

... nikt dłubał nie będzie - podłącza się zewnętrzny, dedykowany chip i masz +80KM/+144Nm. (czyli powiedzmy 80% tego przyrostu, który da ci klasyczne grzebanie w kompie) Jak jedziesz na przegląd to demontujesz na jeden dzień. Wszystko na zasadzie "klik-klik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkiel napisał:

 

W mojej okolicy jeżdżą 3, a w drodze do roboty praktycznie co dziennie jak nie Stelvio to jakąś Giulię zobaczę. Dziś w Chorzowie widziałem dość wypasioną Stelvio na niemieckich blachach - oj piękna ;) Pod firmą stoi nowa X5 i Q5 i w porównaniu do tej alfy to jedno wygląda jak kiosk Ruchu, a drugie jak przystanek PKS ;) Może trochę przesadzam ale afa ma w sobie to coś.

 

A z niezawodnością Alf, to od 159 już nie jest źle. Mito czy Giulietta też nie są królami lawet.

Wujek, ze Ty widzisz ale w EU nie widac :hehe: Wyobraz sobie, ze kupiles sobie auto za 200k i wszyscy sie z Ciebie smieja. Pytaja gdzie laweta, czy juz wymieniles alternator. A wracajac do sedna Alfa ma kiepska opinie w EU to i slabo sie sprzedaje. Ja bym to sprzedawal w salonach Fiata. Tzn zostawic rodzine 500 bo dobrze sie kojarzy a reszte sprzedawac pod innym logo razem z Alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Azbest napisał:

... nikt dłubał nie będzie - podłącza się zewnętrzny, dedykowany chip i masz +80KM/+144Nm. (czyli powiedzmy 80% tego przyrostu, który da ci klasyczne grzebanie w kompie) Jak jedziesz na przegląd to demontujesz na jeden dzień. Wszystko na zasadzie "klik-klik".

 

Zapomniałeś o jednej, drobnej rzeczy. W razie awarii też musisz zdemontować, żeby Ci nie anulowali gwarancji. A że to Alfa, to musiałbyś zestaw do demontażu chipa nosić przypięty do kluczyków, żeby Cię nie zaskoczyła nagła potrzeba skorzystania z gwarancji.

;l

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wladmar napisał:

 

Kto będzie dłubał w nowym aucie? A 3 właściciel, który kupi 12-latka za czapkę śliwek i owszem. 

Nic nie musi dlubac to sie robi plug & play. Ja widze mnostwo ludzi, ktorzy dlubia nowe auta i to nie tanie. Poza tym to 200KM latwo na 300 zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Wujek, ze Ty widzisz ale w EU nie widac :hehe: Wyobraz sobie, ze kupiles sobie auto za 200k i wszyscy sie z Ciebie smieja. Pytaja gdzie laweta, czy juz wymieniles alternator. A wracajac do sedna Alfa ma kiepska opinie w EU to i slabo sie sprzedaje. Ja bym to sprzedawal w salonach Fiata. Tzn zostawic rodzine 500 bo dobrze sie kojarzy a reszte sprzedawac pod innym logo razem z Alfa.

 

Wiesz, z jednej strony sąsiedzi będą się pokładali ze śmiechu jak auto będzie odjeżdżać spod domu kolejny raz na lawecie ale z drugiej strony, można postawić pod domem nawet zepsutą i zrobić obok grilla a wszyscy kumple przyjdą, choćby po to żeby popatrzeć.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryb napisał:

 

Wiesz, z jednej strony sąsiedzi będą się pokładali ze śmiechu jak auto będzie odjeżdżać spod domu kolejny raz na lawecie ale z drugiej strony, można postawić pod domem nawet zepsutą i zrobić obok grilla a wszyscy kumple przyjdą, choćby po to żeby popatrzeć.

:ok:

Opinii o marce nie da sie szybko zmienic. Zobacz czym jezdza gwiazdy z Insta? Mercami, Lexusami za darmo. Jezdzi kto Alfa? A mozna chociazby reklamowac 300KM w Alfie za cene 200 w BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

To nie ma znaczenia. Zobacz ile sie sprzedaje X3 na swiecie a ile Stelvio. Ja bym kupil i jezdzil ale wiekszosc tak nie mysli. 

 

Ale świetnie przedstawia pewien mechanizm. Niemcom uchodzą płazem poważne awarie łącznie z całkowitym zgrillowaniem pojazdu, a Włochom obrywa się za alternator ;)

Mnie się Stelvio cholernie podoba i gdybym miał wybierać między nim, a agresywną Giulią miałbym nie lada dylemat :)

Edytowane przez bochumil
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujekcybul napisał:

Opinii o marce nie da sie szybko zmienic. Zobacz czym jezdza gwiazdy z Insta? Mercami, Lexusami za darmo. Jezdzi kto Alfa? A mozna chociazby reklamowac 300KM w Alfie za cene 200 w BMW. 

 

Ja bym nawet taką Stelvio kupił, bo podoba mi się jak toto się prowadzi i wygląda. Na szczęście znalazłem auto, które lepiej się prowadzi i wygląda.

:jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wujekcybul nie.mialem przy sobie tel.bo został w plecaku z resztą klamotow. Ale jakbym.mial to bym porobił zdjęcia jak w mówcę sztuce X3 zostały spasowanie elementy deski,zderzaki,ramki,i inne rzeczy które mnie raziły cholernie w aucie za grube pieniądze. Scheda murowana dla osób które to wypuscily

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Azbest napisał:

Ostatnio Stelvio chodzi mi po głowie ... chociaż wolałbym analogiczną Giulię jeśli byłby to liftback ... sedan u mnie odpada zanim otworzę cennik

 

Stelvio za 150k brutto jest wersja business - AWD, 8-biegowy automat ZF, 2.0T@200KM ... które robi się na 300KM. Wyposażenie podstawowe jak dla mnie prawe kompletne / wystarczające. Tak więc baza na fajny samochód jest niezła ... a do tego możliwość dokupienia pakietów wyposażenia w sensownych cenach. 

 

gdzie ten haczyk? 😄

 

2.0 na 300KM ? jakim kosztem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

jak i jakim kosztem ?

1,5k :phi: https://www.celtictuning.co.uk/services/performance-stats/alfa-romeo/stelvio-2017/petrol/2-0-tb-197-bhp-2017-ECU-remap-chiptuning/stage-2

 

A jak dolozysz troche gratow w stylu DP i IC to idziemy w strone 400KM za 150k. :yay: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azbest napisał:

 

od 1.5 do 2.5k PLN :)

 

 

czyli kupujemy takie autko (cennikowo 150k) pewnie po rabatach na fiata 30% za ponad 100k i robimy z tego 300-400KM ? naprawde niezle

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-business-200km-carplay-wyswietlacz-8-8-xenon-leasing-100-1530zl-ID6Cz5OA.html#cd2e33c863

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PawelWaw napisał:

 

czyli kupujemy takie autko (cennikowo 150k) pewnie po rabatach na fiata 30% za ponad 100k i robimy z tego 300-400KM ? naprawde niezle

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-stelvio-business-200km-carplay-wyswietlacz-8-8-xenon-leasing-100-1530zl-ID6Cz5OA.html#cd2e33c863

 

 

 

 

A skrzynia na to...

 

300px-Surprised_Pikachu_HD.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia Zf jest jedną z lepszych konstrukcji , może nawet utargac 1000Nm w zależności od zastosowanych modów i konwertera . Seryjna powinna wytrzymać 400-500Nm . Najważniejsze jest dbałość o olej w skrzyni i trzymanie go na odp poziomie.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, HARDTECHNO napisał:

Skrzynia Zf jest jedną z lepszych konstrukcji , może nawet utargac 1000Nm w zależności od zastosowanych modów i konwertera . Seryjna powinna wytrzymać 400-500Nm . Najważniejsze jest dbałość o olej w skrzyni i trzymanie go na odp poziomie.

 

 

A jak sprawdzac poziom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Azbest napisał:

Ostatnio Stelvio chodzi mi po głowie ... chociaż wolałbym analogiczną Giulię jeśli byłby to liftback ... sedan u mnie odpada zanim otworzę cennik

 

Stelvio za 150k brutto jest wersja business - AWD, 8-biegowy automat ZF, 2.0T@200KM ... które robi się na 300KM. Wyposażenie podstawowe jak dla mnie prawe kompletne / wystarczające. Tak więc baza na fajny samochód jest niezła ... a do tego możliwość dokupienia pakietów wyposażenia w sensownych cenach. 

 

gdzie ten haczyk? 😄

 

 

Trochę jak z piękną ale niezbyt lotną kobietą. Wszystko pięknie do czasu kiedy się nie odezwie.

 

U mnie czar prysł jak chwyciłem za klamkę i wsiadłem do środka. Jazda próbna polepszyła sytuację ale jednak nie. 

Edytowane przez chojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

 

 

Trochę jak z piękną ale niezbyt lotną kobietą. Wszystko pięknie do czasu kiedy się nie odezwie.

 

U mnie czar prysł jak chwyciłem za klamkę i wsiadłem do środka. Jazda próbna polepszyła sytuację ale jednak nie. 

Raczej piekna i kaprysna :skromny: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.