Skocz do zawartości

Stelvio / Giulia 2020


dzidzia

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wlad napisał:

 

 

Rankingi sa tendencyjne...:dziekidzieki:

Szczególnie jeśli są z firmy krzak która bierze kasę za wciskanie kitu. 

Zauważ co podałem.

J.D. Power is an American-based global marketing information services company founded in 1968 by James David Power III. The company conducts surveys of customer satisfaction, product quality, and buyer behavior for industries ranging from cars to marketing and advertising firms. Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HanYs napisał:

Szczególnie jeśli są z firmy krzak która bierze kasę za wciskanie kitu. 

Zauważ co podałem.

J.D. Power is an American-based global marketing information services company founded in 1968 by James David Power III. The company conducts surveys of customer satisfaction, product quality, and buyer behavior for industries ranging from cars to marketing and advertising firms. Wikipedia

Alez ja nie kwestionuje Twoich danych.Po prostu jakos tak sie sklada ze dane z WD pokrywaja sie z moimi spostrzezeniami co do usterkowosci aut.Te ktore u nich sa wysoko - u mnie sie tez nie psuja[Hyundai,Alto,Splash,Meriva,Giulietta].Te ktore u nich sa awaryjne-takze u mnie byly awaryjne[Touran,V50,Primera P12]

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Azbest napisał:

Bardzo mi się podoba, że AR nie poszła drogą innych producentów i do SUVa zakłada opony przeznaczone do SUVa. Nie jakieś placki o profilu 35, na których jazda robi się dramatem w takim samochodzie ... nawet wygląda to idiotycznie. W tego typu samochodach musi być trochę balon.

Niby tak , ale ma układ kierowniczy jak nie z SUVa. Nawet się spotkałem z opinią Zachara, że jest wręcz zbyt bezpośredni. Może i pasuje do wersji Q, ale mogli niby trochę go uspokoić. Nie wiem nie jeździłem pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale lubię jak auto

skręca przy małym obrocie kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2019 o 18:23, Ryb napisał:

 

Wiesz, z jednej strony sąsiedzi będą się pokładali ze śmiechu jak auto będzie odjeżdżać spod domu kolejny raz na lawecie ale z drugiej strony, można postawić pod domem nawet zepsutą i zrobić obok grilla a wszyscy kumple przyjdą, choćby po to żeby popatrzeć.

:ok:

 

Przedstawiłeś tutaj definicję odltimera.

Kupujesz, żeby inni się ślinili, ale do jazdy się nie nadaje.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2019 o 12:51, jaceq napisał:

Poza tym jak kupuje sie nowe auto z gwarancja to przynajmniej przez czas jej trwania nie ma sie co martwic,

 

Ja bym się martwił pierwszym przeglądem olejowym.

Już pisałem wiele razy jak fajne sa serwisy Fiat.

Najlepiej stać przy aucie i prosić aby robili TYLKO to co muszą i nie dotykali niczego innego.

 

Jest szansa, że auto odbierzesz obite/zalane/obrtapane/brudne (w środku) z przekręconą kierownicą/itp.

Ogólnie to omijać. I ja bym nawet i kupił, ale używane właśnie, aby do tych serwisów nie musieć jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2019 o 14:11, jaceq napisał:

Nie wiem o czym do mnie mowisz, ide kupic auto, przelewam siano za auto, auto jest moje...

Potem ide zmienic auto, zostawiam moje, przelerwam roznice w cenie, nowe auto jest moje.

Kurtyna!

 

I tracisz różnicę w cenie tego co oddałeś i tego co kupiłeś.

 

A przy leasingu jest to skomplikowane, ale znacznie bardziej opłacalne.

 

W dużym uproszczeniu to co odpiszesz sobie w podatkach, to połowa albo więcej tego co jest różnicą pomiędzy tym co kupujesz i sprzedajesz.

Taki prosty przykład.

Kupiłeś Skodę za 100k PLN. Jeździsz 3 lata. Skoda warta jest 60k PLN.

Kupujesz kolejną Skodę za 100k PLN.

Cena nowej minus cena starej to 40k PLN. Tyle Ciebie w CH kosztuje ta Skoda co 3 lata. 40k PLN.

 

Tymczasem w PL....jak masz leasing, to używając tą starą Skodę odpisałeś sobie od podatku 20k PLN, więc auto przez 3 lata kosztuje Ciebie 100k - 60k - 20k = 20k PLN.

 

Połowę tego co w CH.

Przykład uprościłem mocno, bo faktycznie to odzyskujesz nieco więcej niż połowę w podatkach ;)

Działa w jednoosobowej działalności gosp. Nie wiem jak w spółkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2019 o 16:34, jaceq napisał:

U mnie ogolnie jezdza ok samochody, ale poziom zarobkow inny,

 

I znowu porównujesz CH z PL.

W PL masz oficjalnie 5k brutto średnią pensję. Z tym, że średnia liczona jest dla przedsiębiorstw zatrudniających o ile pamiętam powyżej 8 czy 9 osób.

A żadna z osób prowadząca jdg się pod tą średnią nie łapie, bo jej przedsiębiorstwo zatrudnia najczęściej jedną osobę, czasem 2-3.

 

To jest to co jeździ po ulicach. Kupione taniej niż w CH, bo te osoby odliczają sobie podatek. Może się okazać że ich te auta kosztowały mniej niż Ciebie w CH, procentowo do zarobków.

 

Edit: na linkedIn kedyś widziałem takie zestawienie.

Jak widać CH w czołówce, ale reszta już mało oczywista i tabela jest bardzo spłaszczona.

attractiveness-developer-450x347.png

Edytowane przez kravitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kravitz napisał:

 

I znowu porównujesz CH z PL.

W PL masz oficjalnie 5k brutto średnią pensję. Z tym, że średnia liczona jest dla przedsiębiorstw zatrudniających o ile pamiętam powyżej 8 czy 9 osób.

A żadna z osób prowadząca jdg się pod tą średnią nie łapie, bo jej przedsiębiorstwo zatrudnia najczęściej jedną osobę, czasem 2-3.

 

To jest to co jeździ po ulicach. Kupione taniej niż w CH, bo te osoby odliczają sobie podatek. Może się okazać że ich te auta kosztowały mniej niż Ciebie w CH, procentowo do zarobków.

 

Bo tylko w PL jest przyzwolenie na wykorzystywanie aut "służbowych" w celach prywatnych...

I liczbę aut i ich przeznaczenie niewspółmierne  w stosunku do prowadzonej działalności...

 

Skończy się kasa na 500+, to też tym się zajmą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, K3 napisał:

 

Bo tylko w PL jest przyzwolenie na wykorzystywanie aut "służbowych" w celach prywatnych...

I liczbę aut i ich przeznaczenie niewspółmierne  w stosunku do prowadzonej działalności...

 

Skończy się kasa na 500+, to też tym się zajmą...

 

Nie wiem czy tylko. Nie powiem Ci jak jest w innych krajach, bo tam nie mieszkam. Ty mieszkasz we wszystkich to wiesz.

 

Jak mieszkałem w CZ, to tam był podobny czas kratkowozów jak w PL. Dokładnie tak samo to wyglądało. Prościej było na stacji benzynowej, bo wystarczył paragon, nikt prowadzący działalność gosp. nie musiał brać faktury.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 07:50, stig napisał:

Niby tak , ale ma układ kierowniczy jak nie z SUVa. Nawet się spotkałem z opinią Zachara, że jest wręcz zbyt bezpośredni. Może i pasuje do wersji Q, ale mogli niby trochę go uspokoić. Nie wiem nie jeździłem pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale lubię jak auto

skręca przy małym obrocie kierownicy. 

-

Edytowane przez Dareek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, K3 napisał:

 

Bo tylko w PL jest przyzwolenie na wykorzystywanie aut "służbowych" w celach prywatnych...

I liczbę aut i ich przeznaczenie niewspółmierne  w stosunku do prowadzonej działalności...

 

Skończy się kasa na 500+, to też tym się zajmą...

 

ZTCW w wielu krajach Europy tak jest. A weź pod uwagę że odliczasz 50% VATu jeśli tak używasz, nawet gdybyś auto wykorzystywał w 99% do pracy a w 1% prywatnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dareek Aż sprawdzę czy odnosił się do trybu jazdy aczkolwiek on zna różnice miedzy nimi. 
Mimo wszystko biorę pod uwagę co mówi osoba która jeździła setkami aut. 
Teraz w zależności czego oczekujesz i jakie masz preferencje to taka uwaga jest wadą  lub po prostu porządaną 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, K3 napisał:

 

Bo tylko w PL jest przyzwolenie na wykorzystywanie aut "służbowych" w celach prywatnych...

I liczbę aut i ich przeznaczenie niewspółmierne  w stosunku do prowadzonej działalności...

 

Skończy się kasa na 500+, to też tym się zajmą...

bardzo mi się podoba duński pomysł - kolory tablic rejestracyjnych. Uważam, że takie coś powinno być wprowadzone w PL :ok: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, HanYs napisał:

Czyli nie tylko awaryjna ale i zle zarzadzana. 31 dni w serwisie bo dyfru nie mieli. No niby ok moze to nie wymienia sie czesto ale pare sztuk powinni miec na miejscu  w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wujekcybul napisał:

Czyli nie tylko awaryjna ale i zle zarzadzana. 31 dni w serwisie bo dyfru nie mieli. No niby ok moze to nie wymienia sie czesto ale pare sztuk powinni miec na miejscu  w USA. 

 

I jako auto zastępcze dali jakiś gruz. Ja bym ich za to szarpnął na trochę kasy to by się sprężyli.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PawelWaw napisał:

No ale 200km i 280 to te same bebechy.

ZTCW to tak było przez ok. pierwszy rok od wprowadzenia do produkcji, później wersje 200KM miały również downgrade hardware-u. Dodatkowo w Giulii Veloce jest Q4 domyślnie, czego nie ma w wersjach 200KM gdzie zostaje ośka. Jeśli chodzi o Tuning, to wersje 280 przy zmianach w dolocie (nie wczytywałem co konkretnie, ale na stockowym turbo) i sofcie robią na okolice 340KM co bez grubszej rzeźby nie jest osiągalne w słabszych wersjach. Alfa w zeszłym roku coś też zaczęła przebąkiwać o wprowadzeniu wersji 350KM z 2.0 R4 i przy optymalizacji układu zasilania i wydechu z turbo oraz softu wydaje się to możliwe. Napęd jest w stanie przyjąć w wersjach Veloce 500Nm (Skrzynia ZF) także jest potencjał dla tunerów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chojny napisał:

 

Usterka to awaria, którą da się naprawić i samochód nie nadaje się do utylizacji. Czyli jakby jej nie było. 

 

Albo można z tym jeździć. Czyli "prawie zero", to w tym przypadku np. świecąca się ciągle kontrolka check engine? ;]

Ja mam wrażenie, że w Fiatach ona się pali dlatego, że firma jest dumna z takiej fajnej kontrolki i szkoda byłoby żeby użytkownik nigdy tego nie miał okazji docenić.

 

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Ryb napisał:

 

Mi się tylko spodobało określenie "niemal zero usterek". Tylko właściciele Fiatów mogli coś takiego wymyślić.

:hehe:

Ciekawe. Ja to slyszalen od wlasciwiela VW, ktory mowil tak po naprawie pompy olejojowej i modulu w stacyjce orz egr i Bog wie czego jeszcze.. Chwalil sobie chlop ze az milo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, norbert123 napisał:

Ciekawe. Ja to slyszalen od wlasciwiela VW, ktory mowil tak po naprawie pompy olejojowej i modulu w stacyjce orz egr i Bog wie czego jeszcze.. Chwalil sobie chlop ze az milo.

 

No dobra, VW godnie przejął tę tradycję, choć nie we wszystkich modelach.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ryb napisał:

Ja mam wrażenie, że w Fiatach ona się pali dlatego, że firma jest dumna z takiej fajnej kontrolki i szkoda byłoby żeby użytkownik nigdy tego nie miał okazji docenić.

 

Ale to też wynika z tego, że generalnie check engine lubi się świecić w autach z LPG z róznych powodów. Fiaty bardzo często się gazowało, bo kupowali je ludzie niezbyt zamożni. Stąd przeświadczenie (poniekąd słuszne), że z Fiatach check pali się znacznie częściej, niż w autach innych producentów. 

No i chyab Fiat wprowadził losowe palenie się checka we wszystkich autach, żeby tym z LPG nie było smutno :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Dareek napisał:

 

wady- to ok 12,5 litra spalanie ale cudów nie ma, no  wkurzający odjeżdżający fotel kierowcy do tyłu po każdym wyłączeniu silnika niestety nie do wyłączenia.

a co do awaryjności - polecam skończyć z mitologią- moja 3-cia alfa (wcześniej 2 giulietty) i niemal zero usterek. no i nie wiedziałem że to kiedyś napisze- spora poprawa  jakości usług ASO AR.

 

 

Ja też mam i polecam. Ale mam chyba jakąś zepsutą, bo się jeszcze nie zepsuła 😄

Odnośnie tego fotela - to da się wyłączyć. U mnie jest taka opcja, ale może to zależy od rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wladmar napisał:

 

Ale to też wynika z tego, że generalnie check engine lubi się świecić w autach z LPG z róznych powodów. Fiaty bardzo często się gazowało, bo kupowali je ludzie niezbyt zamożni. Stąd przeświadczenie (poniekąd słuszne), że z Fiatach check pali się znacznie częściej, niż w autach innych producentów. 

No i chyab Fiat wprowadził losowe palenie się checka we wszystkich autach, żeby tym z LPG nie było smutno :hehe:

 

Raczej tak, bo wszystkie auta w których to widziałem były pozbawione LPG. Ostatnio był to nowy Jeep Cherokee na jeździe próbnej.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ryb napisał:

 

Raczej tak, bo wszystkie auta w których to widziałem były pozbawione LPG. Ostatnio był to nowy Jeep Cherokee na jeździe próbnej.

:lol:

 

Czyli możesz śmiało montować LPG czy tam boxa czy co się tam montuje, żeby poprawić fabrykę, różnicy nie będzie ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

 

Raczej tak, bo wszystkie auta w których to widziałem były pozbawione LPG. Ostatnio był to nowy Jeep Cherokee na jeździe próbnej.

:lol:

W FCA jest na odwrót jak się pali to znaczy, że jest ok. Tak jak kontrolka od świateł😁😁😁

  • Kocham 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ryb napisał:

 

Albo można z tym jeździć. Czyli "prawie zero", to w tym przypadku np. świecąca się ciągle kontrolka check engine? ;]

Ja mam wrażenie, że w Fiatach ona się pali dlatego, że firma jest dumna z takiej fajnej kontrolki i szkoda byłoby żeby użytkownik nigdy tego nie miał okazji docenić.

 

:hehe:

Nie było mnie tu 2 lata ale jak widać poziom zidiocenia i pisaniu durnot trzymasz nadal na tym samym wysokim poziomie 🙂

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Dareek napisał:

Nie było mnie tu 2 lata ale jak widać poziom zidiocenia i pisaniu durnot trzymasz nadal na tym samym wysokim poziomie 🙂

 

Ktoś, kto pisze "prawie zero usterek" zarzuca mi zidiocenie i pisanie durnot. Wyborne.

;l

 

PS. Nie bierz tego do siebie, grupa FCA ciężko zapracowała na te żarty. Jak pisałem, niedawno miałem jazdę próbną Jeepem Cherokee i to jest jedyne znane mi nowe auto, w którym paliła się ta kontrolka.

;)

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ryb napisał:

 

PS. Nie bierz tego do siebie, grupa FCA ciężko zapracowała na te żarty. Jak pisałem, niedawno miałem jazdę próbną Jeepem Cherokee i to jest jedyne znane mi nowe auto, w którym paliła się ta kontrolka.

;)

 

Niepalaca kontrolka mogalby oznaczac awarie kontrolki ;)

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dareek napisał:

masz racje największa wadą tej firmy jest totalny chaos w zażądaniu od reklamy poprzez sprzedaż w salonach i usługi po-sprzedażowe, aczkolwiek zauważam poprawę w ASO AR- nigdy nie przypuszczałem że to napiszę.

Firma nie ma kompletnie pomysłu na promocje swych aut- prowadzi ślepy kulawego.

 

No i oferta. Zrobili Julię, może i fajne auto, ale co z tego jak tylko sedan. Kto dzisiaj kupuje sedany? I dziwią się że sprzedaż słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maro_t napisał:

 

No i oferta. Zrobili Julię, może i fajne auto, ale co z tego jak tylko sedan. Kto dzisiaj kupuje sedany? I dziwią się że sprzedaż słaba

... o tym pisze od dawna ... kto dziś kupuje sedany? Moim zdaniem tak poległo Tipo (tani był tylko sedan) i tak polegnie Giulia. Do wyboru jest sedan i SUV ... no to już wybieram Stelvio jako mniejsze zło.

 

... a oczami wyobraźni widzę taką Giulię Q4 ... w nadwoziu 5-drzwiowego coupe lub jakiegoś shooting break. Włosi by to zrobili dobrze .. ale nie chcą. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Azbest napisał:

... o tym pisze od dawna ... kto dziś kupuje sedany? Moim zdaniem tak poległo Tipo (tani był tylko sedan) i tak polegnie Giulia. Do wyboru jest sedan i SUV ... no to już wybieram Stelvio jako mniejsze zło.

 

... a oczami wyobraźni widzę taką Giulię Q4 ... w nadwoziu 5-drzwiowego coupe lub jakiegoś shooting break. Włosi by to zrobili dobrze .. ale nie chcą. 

 

Ja kupuje sedany! :)

co prawda malo to praktyczne ale za to wyglada ladnie!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 09:07, kravitz napisał:

Już pisałem wiele razy jak fajne sa serwisy Fiat.

Najlepiej stać przy aucie i prosić aby robili TYLKO to co muszą i nie dotykali niczego innego.

 

Jest szansa, że auto odbierzesz obite/zalane/obrtapane/brudne (w środku) z przekręconą kierownicą/itp.

Ogólnie to omijać. I ja bym nawet i kupił, ale używane właśnie, aby do tych serwisów nie musieć jeździć.

Takie same jak:

1. Seat

2. Isuzu.

3. Subaru.

4. Cupra.

5. Misthubishi.

7. Jeep

8. AR

9. FIAT

Tak, podpada to pod jeden podmiot w tej samej hali :jump:
Czyli według Twych kocopołów pozostałe prezentują ten sam poziom :jump:A czy tak jest:hmm::jump:Dopowiedz sobie Mości Panie :jump:
Ps. Lancer to Misiubisi? :lol:Kupuj tylko używane, żeby nie jeździć do ASO, bo FIAT-a też robią :lol:

Dnia 25.11.2019 o 09:41, K3 napisał:

Skończy się kasa na 500+, to też tym się zajmą...

 Co się skończy? Tej kasy nie było, nie  ma i nie będzie, za to szpitale są zamykane, armia na papierze itd. Swoją kasę rozdają, czy z podatków?

 

18 godzin temu, wladmar napisał:

No i chyab Fiat wprowadził losowe palenie się checka we wszystkich autach

Nie tylko FIAT, we wszystkich autach z elektroniką zapłonową i sterowaniem silnika (jak zwał, tak zwał) check pali się przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku :jump:

 

13 godzin temu, Ryb napisał:

PS. Nie bierz tego do siebie, grupa FCA ciężko zapracowała na te żarty. Jak pisałem, niedawno miałem jazdę próbną Jeepem Cherokee i to jest jedyne znane mi nowe auto, w którym paliła się ta kontrolka.

 

18 godzin temu, Ryb napisał:

Raczej tak, bo wszystkie auta w których to widziałem były pozbawione LPG. Ostatnio był to nowy Jeep Cherokee na jeździe próbnej.

Jak powyższy kocopoł ma się do Twego do jeszcze wyższego kocopoła, który zacytowałem powyżej? Żeś się tymi nowymi od FCA z Checkiem najeździł, że aż strach :lol:Cały jeden :lol:Konsekwencja, że aż strach :lol:Ale mnie to nie dziwi, pieniactwo autokącikowe we krwi :lol:

3 godziny temu, Maciej__ napisał:

Podobnie jest z kontrolkami od poduszek :hehe:

W małej 500 jest więcej kontrolek od awarii poduszek?:hmm: Poszukam w moich, może gdzieś wypadły, bo w każdym świeci tylko jedna :hmm:

 

Dnia 25.11.2019 o 07:50, stig napisał:

Nawet się spotkałem z opinią Zachara, że jest wręcz zbyt bezpośredni.

Też mi autorytet, gdyby chociaż miał pojęcie o tym, jak działają systemy w autach, ale nie, kocopoły trzeba gadać. Ważne, że kasa się zgadza.

 

 

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, krowka napisał:

Jak powyższy kocopoł ma się do Twego do jeszcze wyższego kocopoła, który zacytowałem powyżej? Żeś się tymi nowymi od FCA z Checkiem najeździł, że aż strach :lol:Cały jeden :lol:Konsekwencja, że aż strach :lol:

 

To aż o jeden za dużo, wziąwszy pod uwagę, że oni chcą komukolwiek takie auto sprzedać.

 

1 minutę temu, krowka napisał:

Ale mnie to nie dziwi, pieniactwo autokącikowe we krwi :lol:

 

Przeczytaj proszę jeszcze raz swojego powyższego posta i opowiedz nam więcej, co rozumiesz pod pojęciem "pieniactwo autokącikowe".

:hehe:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.