Skocz do zawartości

Auto dla 60-65+ budżet 60- taki klasyczny temat :)


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Inspiracji i podpowiedzi szukam.

Para 60-65+, przebiegi roczne 5000-7000 km :)

Wygodne, bezpieczne, oszczędne, tanie w eksploatacji, wszystko mające, możliwie bezawaryjne i bezobsługowe ;]

Budżet tak do 60.000 zł.

Chyba raczej coś z tych podwyższanych.

Raczej klasa kompakt lub okolice.

Raczej nie starsze niż 2018, najlepiej takie 2018/2019 przy salonowe jakieś z małym przebiegiem. Ewentualnie nowe.

 

Podpowiedzcie coś proszę, dziękuję.

 

Czy te wszystkie Citroeny Cactusy to dobra opcja? Użytkuje ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mrBEAN napisał:

Inspiracji i podpowiedzi szukam.

Para 60-65+, przebiegi roczne 5000-7000 km :)

Wygodne, bezpieczne, oszczędne, tanie w eksploatacji, wszystko mające, możliwie bezawaryjne i bezobsługowe ;]

Budżet tak do 60.000 zł.

Chyba raczej coś z tych podwyższanych.

Raczej klasa kompakt lub okolice.

Raczej nie starsze niż 2018, najlepiej takie 2018/2019 przy salonowe jakieś z małym przebiegiem. Ewentualnie nowe.

 

Podpowiedzcie coś proszę, dziękuję.

 

Czy te wszystkie Citroeny Cactusy to dobra opcja? Użytkuje ktoś?

 

C4gp jakby musieli przewiesc 5 wnukow na raz :)

a serio to chyba jakis suv ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mrBEAN napisał:

Inspiracji i podpowiedzi szukam.

Para 60-65+, przebiegi roczne 5000-7000 km :)

Wygodne, bezpieczne, oszczędne, tanie w eksploatacji, wszystko mające, możliwie bezawaryjne i bezobsługowe ;]

Budżet tak do 60.000 zł.

Chyba raczej coś z tych podwyższanych.

Raczej klasa kompakt lub okolice.

Raczej nie starsze niż 2018, najlepiej takie 2018/2019 przy salonowe jakieś z małym przebiegiem. Ewentualnie nowe.

 

Podpowiedzcie coś proszę, dziękuję.

 

Czy te wszystkie Citroeny Cactusy to dobra opcja? Użytkuje ktoś?

 

A czemu nie Leaf? ;]

  • Kocham 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PawelWaw napisał:

 

C4gp jakby musieli przewiesc 5 wnukow na raz :)

a serio to chyba jakis suv ?

 

Akurat rzucił mi się w oczy jakiś C4 Cactus. 

 

Hyundai i30 jest rozsądny ale plaskaty i chyba nie ma sensu dziadków katować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mrBEAN napisał:

 

Akurat rzucił mi się w oczy jakiś C4 Cactus. 

 

Hyundai i30 jest rozsądny ale plaskaty i chyba nie ma sensu dziadków katować.

ix20 albo brzydsza venga. Obydwa to końcówka już produkcji wiec ceny w okolicach 60K. No i wszechobecny zalewający kraj duster ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jeździłem Kijanką Cee'd. Chyba taką max roczną.

Bardzo przyjemny wóz w prowadzeniu, ciekawie wyposażony (a była to wersja bida-wypożyczalnia), względna cisza w środku, przyjemnie działający asystent pasa ruchu, łatwo się wsiada i wysiada (a to akurat ważne dla 65+). Tyle zapamiętałem z 500km trasy. Taki roczniak czy wyprzedażowy egzemplarz może by się i mieścił w budżecie....... IMO warto się przymierzyć.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

Chyba raczej coś z tych podwyższanych.

Raczej klasa kompakt lub okolice.

Może Golf Sportsvan? Sąsiad sobie kupił i ostatnio przyglądałem się temu pod kątem teścia, żeby mu ten model polecić. Wszystko w nim pasuje do twojego opisu.... poza ceną - trzeba tak ok 10% dorzucić ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrBEAN napisał:

Budżet tak do 60.000 zł.

Chyba raczej coś z tych podwyższanych.

Raczej klasa kompakt lub okolice.

Sportsvan 1.2tsi 1.0tsi - widziałem poniżej 60k roczne, sprzedawane w programie "das Welt Auto". 

Bardzo prawdopodobna będzie jeszcze 2-3 letnia gwarancja producenta, bo większość miała 4 letnią gwarancję w momencie sprzedaży. 

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mrBEAN napisał:

Wygodne, bezpieczne, oszczędne, tanie w eksploatacji, wszystko mające, możliwie bezawaryjne i bezobsługowe ;]

Budżet tak do 60.000 zł.

Chyba raczej coś z tych podwyższanych.

Raczej klasa kompakt lub okolice.

Raczej nie starsze niż 2018, najlepiej takie 2018/2019 przy salonowe jakieś z małym przebiegiem. Ewentualnie nowe.

Gdyby nie musiałoby być podwyższane, to Yaris Hybrid by się idealnie wpisał. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ix 20 i venga to samochody, które się dla takich ludzi najlepiej nadają. Vitara też spoko, ale może być ciut za ... wysoka, nie wiem jakiego wzrostu są ewentualni użytkownicy.

Kia i Hyundai mają silniki wolnossące, a Suzuki za te 1.0 turbo z bezpośrednim wtryskiem.

Koreańskie 1.6 zużywa mniej paliwa niż 1.4, więc chyba na placu boju pozostaje tylko ix20, bo z tego co się orientuję vengi z tym motorem są nie do dostania (dane z 2017 roku, kiedy oba auta były kupowane).

Na marginesie Suzuki z tym motorem całkiem przyjemnie jeździ. Jak to zwykle bywa wybór jest całkiem  "prosty" ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizuję wszystkie opcje, zagęszczenie ruchów w okolicy Świąt powinno być ;) 

Już wstępnie widzę, że niektóre różnice w spalaniu szokująco duże, i tak samo w multimediach. Jedni z duchem czasu, a inne dalej epoka kamienia łupanego.

Chyba Kia/Hyundai ale to się jeszcze okaże w praniu, co się seniorom najpierw spodoba, a potem selekcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jednak najlepiej nowe:

Cytuj

Wygodne, bezpieczne, oszczędne, tanie w eksploatacji, wszystko mające, możliwie bezawaryjne i bezobsługowe

 

Do 60 jest spory wybór biednych kompaktów, lub klasy B na sterydach.

Sam musi wiedzieć co chce ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakładałem podobny wątek dla moich rodziców, z tą różnicą że szukaliśmy automatu. Ostatecznie kupili Vengę 1.6, skrzynia aut., z fajnym wyposażeniem, za 69k zł.

Ciekawostka, na liczniku wybiło już 24km i trzeba było wzywać assistance. Po 3 tygodniach stania padł akumulator ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2019 o 22:00, zinger napisał:

A Sandero Stepway? Wersja max czyli Laureate albo Techrod ze wszystkimi dodatkami to ok 55k wg konfiguratora. 

 

Teściowie kolegi takiego kupili i są bardzo zadowoleni. Wielkość wystarczająca, jak trzeba to wnuka zawiozą do szkoły czy zabiorą na kilka dni, dynamika i ekonomia na akceptowalnym poziomie.  Pierwsze (i pewnie ostatnie) nowe auto ;) 

Tylko wszystko zależy od tego, czym jeździli wcześniej - jeśli różnymi strupami, to ta Dacia to będzie skok technologiczny i designerski, ale jeśli czymś w miarę nowym, to mogą Dacie skomentować tak, jak mój teść najnowszą Toyotę, mówiąc że ... drzwi zamykają się jak w Trabancie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Majkiel napisał:

 

Teściowie kolegi takiego kupili i są bardzo zadowoleni. Wielkość wystarczająca, jak trzeba to wnuka zawiozą do szkoły czy zabiorą na kilka dni, dynamika i ekonomia na akceptowalnym poziomie.  Pierwsze (i pewnie ostatnie) nowe auto ;) 

Tylko wszystko zależy od tego, czym jeździli wcześniej - jeśli różnymi strupami, to ta Dacia to będzie skok technologiczny i designerski, ale jeśli czymś w miarę nowym, to mogą Dacie skomentować tak, jak mój teść najnowszą Toyotę, mówiąc że ... drzwi zamykają się jak w Trabancie ;)

Wiadomo, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia - w tym przypadku - odniesienia. Ale za ta kase propozcyja wydaje sie byc calkiem rozsadna. Sam bym pewnie rozwazal jako ato dla zony do miasta, gdyby tylko mieli ze skrzynia AT.

Jako ciekawostka napisze, ze szwagier kupil jakies pol roku temu Dacie Lodgy w wersji Techrod. Urodzily sie im blizniaki w efekcie maja 4 dzieci i szukali czegos co pomiesci cala rodzine. Rozwazali uzywki, ale ostatecznie skonczyli wlasnie z nowa Dacia. Z zewn naprawde calkiem niezle sie to prezentuje (ta wersja ma rozne dodatki ozdobne), w srodku, niby ma wszystko co potrzeba, ale czuc i widac taniosc materialow. Reasumujac, generalnie auto nie sprawia zadnych problemow, miesci wygodnie cala 6... ale szwagier szczerze nie znosi tego auta :hehe:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Cherokee18 napisał:

Niedawno zakładałem podobny wątek dla moich rodziców, z tą różnicą że szukaliśmy automatu. Ostatecznie kupili Vengę 1.6, skrzynia aut., z fajnym wyposażeniem, za 69k zł.

Ciekawostka, na liczniku wybiło już 24km i trzeba było wzywać assistance. Po 3 tygodniach stania padł akumulator ;]

Daj znac jak spalanie ...

(m.in dlatego nie wybrałme Vengi a P2008)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Skoro po zakupie stalo 3tyg i ma przebieg 24km to kwestie spalania mozna sobie darowac ;)
 

Nie jest to wyznacznik jako że mój przez dwa miesiące od odbioru miał 360km, a teraz po 21 miesiącach od odbioru przebił 40kkm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2019 o 22:00, zinger napisał:

A Sandero Stepway? Wersja max czyli Laureate albo Techrod ze wszystkimi dodatkami to ok 55k wg konfiguratora. 

Jak najbardziej potwierdzam i polecam zakup nowego. Posiadam od dwóch lat i wybierając dzisiaj kupiłbym to samo. Rewelacyjne zawieszenie na krawężniki i gruntówki.

Od tego czasu do opcji doszła im klima automatyczna i obsługa Android Auto. Za to wycofano automaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wasylek napisał:

Jak najbardziej potwierdzam i polecam zakup nowego.

ja chyba też jednak w tę stronę pójdę, po pozbyciu się Logan`a zachciało mi się Duster`a, ew. Vitary czy Arony ale im dłużej myślę tym dochodzę do wniosku, że 20 tys. zostanie w kieszeni. No i w końcu będzie Tce, Sce jednak trochę za słabe było😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.