Skocz do zawartości

Subaru Polska - serwis


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, harnas81 napisał:

Dawno mnie tu nie było - pytanie mam z tych serwisowych, mam na oku samochód do kupienia... czy dzwoniąc do Subaru do serwisu (Katowice) telefonicznie podadzą mi info o pracach wykonanych w danym modelu? Żadnych danych osobowych nie potrzebuję znać ;)

 

Pozdrawiam...

 

Niestety nie dostaniesz takich informacji. 

 

Co to za model dokładniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, harnas81 napisał:

Tego akurat nie kupię ;) szukam dalej ciekawego okazu ;)

 ale się pochwalę a czemu by nie ;)

 

Rzuć okiem czasem co ma https://rajucars.pl/category/oferta/dostepne/  lub na fb https://www.facebook.com/rajucarsconcierge/  bo ma raczej sprawdzone te samochody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, yack napisał:

 

Rzuć okiem czasem co ma https://rajucars.pl/category/oferta/dostepne/  lub na fb https://www.facebook.com/rajucarsconcierge/  bo ma raczej sprawdzone te samochody

 

Dobry pomysł, facet się zna na Subarakach jak rzadko kto. Nikt w Polsce chyba nie sprzedał więcej niż on. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją droga... jak to jest z ta nawigacja S Foresterze 2016? Ona działa online czy ma wgrane mapy i już? Jest tego jakaś aktualizacja? Drugi temat... ogrzewanie tylnego siedziska to modele po 2016 widziałem cis takiego w roczniku 2017 czy to raczej modele z USA? Co się zmieniło w foresterze po 2016?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, harnas81 napisał:

A tak swoją droga... jak to jest z ta nawigacja S Foresterze 2016? Ona działa online czy ma wgrane mapy i już? Jest tego jakaś aktualizacja? Drugi temat... ogrzewanie tylnego siedziska to modele po 2016 widziałem cis takiego w roczniku 2017 czy to raczej modele z USA? Co się zmieniło w foresterze po 2016?

 

Mapy do nawi są chyba na karcie (albo wgrane, tego nie wiem) a przynajmniej jest slot na kartę. Aktualizować można ale te mapy są zawsze trochę do tyłu co akurat w PL ma znaczenie więc jeżdżąc po PL ja używam nawi w telefonie. Podgrzewanie z tyłu występuje od rocznika 2017, dodatkowo doszedł jeszcze blis (ta dioda na lusterku która informuje czy jest coś w martwym polu). Jak już patrzysz na te roczniki to zorientuj się też czy jest przedłużona gwarancja ( o ile przechodzi na kolejnego właściciela bo tego nie wiem) bo wykupienie jej przy nowym aucie kosztowało mniej niż gdybyś chciał teraz dokupić do auta któremu standardowa gw. się kończy bo jest to już koszt 6tys. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam jest Skor na karte? Nie widziałem 😕 jaki jest koszt aktualizacji? Mam na oku model z 2016 roku i właśnie nie ma opcji podgrzewanych tylnich siedzeń 😉 ale naci wvtelefonie rozumiem nie da się przerzucić na wyświetlacz auta ten główny ?  O właśnie ta dioda czyli tez nie ma, myślałem ze może jsk z drugiej połowy 2016 to może już modelowo 2017 😉 gwarancji nie ma wykupionej... jakby co to muszę wyłożyć z własnej kieszeni ok 3800 zł 🤨 czy lusterka zewnętrzne i te wewnętrze są ściemniające ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slot na kartę masz tutaj, to akurat chyba otb ale to bez znaczenia

 

 

Jaki jest koszt aktualizacji to nie mam pojęcia bo nawet jak miałem świeżo po zakupie auta wgrane nowe mapy to z nich nie korzystałem, wolę yanosika lub Google lub coś co jest w 100% aktualne a do tego pomoże ominąć korki. W poprzednim samochodzie korzystałem z w budowanej nawigacji, ta mnie jakoś nie przekonuje. Map z telefonu nie dni się przerzucić na ekran w aucie bo nie ma ani android auto ani apple CarPlay, bieda z tym straszna

Jeśli rocznik 2016 to przedłużoną gwarancję możesz wykupić i tak tylko do momentu wygaśnięcia normalnej a więc jeśli jest z grudnia to tak ale jeśli wcześniej to już nie. Koszt po okresie 24 miesięcy to 6024 na dwa lata. Nie, lusterka niestety się nie ściemniają w 2016, w 2017 wydaje mi się że też nie. Nawet nie wiem czy w 2020 jest taka opcja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok już rozumiem :) a wiec jak coś to będzie taki gadzet w aucie ;) mam nadzieję, ze choć HK gra przyzwoicie, bo słuchałem tylko przez chwilę stacji radiowej ;) wewnętrzne lusterko też się nie ściemnia? Ja pikole to nawet w KIA Venga 2014 mam taką opcję ;) swoją drogą muszę dowiedzieć się jaki jest koszt aktualizacji i co w zamian się dostaje :)

Ale żarty na bok ... nie po to się kupuje takie auto ;) 

Co do gwarancji mogą mi przedłużyć tylko o 6 lub 12 miesięcy, model z sierpnia 2016. Także już po gwarancji... pozostaje mi zatem pakiet za 3590 - muszę wczytać się w ten drobny maczek i zobaczyć czy warto - chyba ze może ktoś z Was już to przerabiał?

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, yack napisał:

Slot na kartę masz tutaj, to akurat chyba otb ale to bez znaczenia

 

 

Jaki jest koszt aktualizacji to nie mam pojęcia bo nawet jak miałem świeżo po zakupie auta wgrane nowe mapy to z nich nie korzystałem, wolę yanosika lub Google lub coś co jest w 100% aktualne a do tego pomoże ominąć korki. W poprzednim samochodzie korzystałem z w budowanej nawigacji, ta mnie jakoś nie przekonuje. Map z telefonu nie dni się przerzucić na ekran w aucie bo nie ma ani android auto ani apple CarPlay, bieda z tym straszna

Jeśli rocznik 2016 to przedłużoną gwarancję możesz wykupić i tak tylko do momentu wygaśnięcia normalnej a więc jeśli jest z grudnia to tak ale jeśli wcześniej to już nie. Koszt po okresie 24 miesięcy to 6024 na dwa lata. Nie, lusterka niestety się nie ściemniają w 2016, w 2017 wydaje mi się że też nie. Nawet nie wiem czy w 2020 jest taka opcja :) 

 

A to nie jest Kenwood  z mapami Navteqa?

W starszym Outbacku miałem Kenwooda i pasowały mapy od Volvo .Także miałem aktualne mapy mimo, że Subaru twierdziło, że nie było updatów. Navi była całkiem dobra, dobrze wyznaczała trasy, dobra wizualizacja, bdb pokrycie i w sumie nie zdarzyło się, że czegoś nie miała. Niestety nie miałem TMC, więć nie pokazywało info o ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, harnas81 napisał:

ok już rozumiem :) a wiec jak coś to będzie taki gadzet w aucie ;) mam nadzieję, ze choć HK gra przyzwoicie, bo słuchałem tylko przez chwilę stacji radiowej ;) wewnętrzne lusterko też się nie ściemnia? Ja pikole to nawet w KIA Venga 2014 mam taką opcję ;) swoją drogą muszę dowiedzieć się jaki jest koszt aktualizacji i co w zamian się dostaje :)

Ale żarty na bok ... nie po to się kupuje takie auto ;) 

Co do gwarancji mogą mi przedłużyć tylko o 6 lub 12 miesięcy, model z sierpnia 2016. Także już po gwarancji... pozostaje mi zatem pakiet za 3590 - muszę wczytać się w ten drobny maczek i zobaczyć czy warto - chyba ze może ktoś z Was już to przerabiał?

 

 

 

Spodziewam się wielu rozczarowań i albo pokochasz mimo wszystko albo będziesz mocno rozczarowany. 

 

Oby spadł śnieg w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

Spodziewam się wielu rozczarowań i albo pokochasz mimo wszystko albo będziesz mocno rozczarowany. 

 

Oby spadł śnieg w tym roku. 

hehehee dobre ;)  te auto to napęd i silnik... reszta to tylko dodatek lepszy lub gorszy wykonaniu ;) idealnie byłoby aby wszystko było extra ale chyba się tak nie da ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, harnas81 napisał:

hehehee dobre ;)  te auto to napęd i silnik... reszta to tylko dodatek lepszy lub gorszy wykonaniu ;) idealnie byłoby aby wszystko było extra ale chyba się tak nie da ;)

 

 

Kumpel mnie męczył przez 4 lata, w końcu kupił pierwszego Subaraka.. zadzwonił po 2 dniach i powiedział że nie spodziewał się tylu baboli ale i takiej frajdy z zjazdy. Jest zakochany a babole ma w poważaniu.

 

Facet przepadł i tyle. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, harnas81 napisał:

Co do gwarancji mogą mi przedłużyć tylko o 6 lub 12 miesięcy, model z sierpnia 2016. Także już po gwarancji... pozostaje mi zatem pakiet za 3590 - muszę wczytać się w ten drobny maczek i zobaczyć czy warto - chyba ze może ktoś z Was już to przerabiał?

 

Wg mnie 4kPLN za roczna gwarancje to kwota dość absurdalna, zwlaszcza ze pewnie będzie sporo wylaczen...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, yack napisał:

Nie, lusterka niestety się nie ściemniają w 2016, w 2017 wydaje mi się że też nie. Nawet nie wiem czy w 2020 jest taka opcja :) 

Jako opcja były od zawsze (chyba w pierwszych tylko nie było). Tylko że znaleźć z tym wyposażeniem to duży problem. Ja znalazłem takie lusterko i dołożyłem.

Oczywiście wewnętrzne bo zewnętrzne chyba nigdy.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, harnas81 napisał:

hehehee dobre ;)  te auto to napęd i silnik... reszta to tylko dodatek lepszy lub gorszy wykonaniu ;) idealnie byłoby aby wszystko było extra ale chyba się tak nie da

 

Znaczy da się tylko musisz się udać do marek premium i zapłacić ze 3 razy więcej  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, chojny napisał:

Kumpel mnie męczył przez 4 lata, w końcu kupił pierwszego Subaraka.. zadzwonił po 2 dniach i powiedział że nie spodziewał się tylu baboli ale i takiej frajdy z zjazdy. Jest zakochany a babole ma w poważaniu.

 

Facet przepadł i tyle. 

 

Miałem tak samo. Jakiś czas jeździłem Kiami (na dużo większym wypasie). I wróciłem do Subaru. To jednak nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcindzieg napisał:

Jako opcja były od zawsze (chyba w pierwszych tylko nie było). Tylko że znaleźć z tym wyposażeniem to duży problem. Ja znalazłem takie lusterko i dołożyłem.

Oczywiście wewnętrzne bo zewnętrzne chyba nigdy.

 

Ale jaki masz rocznik ? Bo do ~my16 o którym mowa w katalogu akcesoriów nie widzę. Na allegro jedno jest niby z USA chociaz po symbolu wzlhl4 google wypluwa że to jakieś uniwersalne. Może montowali w USA takie uniwersalne - wiesz coś o tym ? Bo jak sie da plug&play to ja też takie chcę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

 

Jakaś szansa jest. Z tego co pamiętam to rozpadł się jeden, może ze dwa. 

 

Ale jest też szansa że CVT odmówi posłuszeństwa a to juz koszt niemały wg tego co piszą na tf a podobno ta ubezpieczeniopolisa to ogarnia. 

1 godzinę temu, chojny napisał:

Oby spadł śnieg w tym roku. 

 

O tak, niech spadnie wuchta śniegu, z niewyłączlnym kogańcem w forku porobię sobie trrrrt trrrrrt ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, yack napisał:

 

Ale jaki masz rocznik ? Bo do ~my16 o którym mowa w katalogu akcesoriów nie widzę. Na allegro jedno jest niby z USA chociaz po symbolu wzlhl4 google wypluwa że to jakieś uniwersalne. Może montowali w USA takie uniwersalne - wiesz coś o tym ? Bo jak sie da plug&play to ja też takie chcę :) 

 

Ja mam z 2008 ze starym uchwytem. Żona ma też taki z 2010. I nie plug&play bo kable musiałem ciągnąć. Natomiast były w wyposażeniu bo widziałem na ebayu USA.  Np. tutaj. Ale do 2016 jak najbardziej były - masz choćby tutaj. Pytanie czy masz wtyczkę czy musisz kable ciągnąć.

 

H501SCA001

To jest OEM. A ten z Allegro to rzeczywiście uniwersalny. Może w USA dodawali takie.

Nie wiem czy samościemniające nie było w komplecie z Sighteye.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marcindzieg napisał:

 

Ja mam z 2008 ze starym uchwytem. Żona ma też taki z 2010. I nie plug&play bo kable musiałem ciągnąć. Natomiast były w wyposażeniu bo widziałem na ebayu USA.  Np. tutaj. Ale do 2016 jak najbardziej były - masz choćby tutaj. Pytanie czy masz wtyczkę czy musisz kable ciągnąć.

 

H501SCA001

To jest OEM. A ten z Allegro to rzeczywiście uniwersalny. Może w USA dodawali takie.

Nie wiem czy samościemniające nie było w komplecie z Sighteye.

 

Gdzieś znalazłem na jakimś forum że ktoś pisał że europejskie nie mają wtyczki do tego więc chyba sobie dam spokój. Ale dzięki :ok:

Ale  chyba jeszcze sprawdzę osobiście czy aby napewno, może się jednak znadzie jakiś luźny kabelek :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, yack napisał:

 

Gdzieś znalazłem na jakimś forum że ktoś pisał że europejskie nie mają wtyczki do tego więc chyba sobie dam spokój. Ale dzięki :ok:

Ale  chyba jeszcze sprawdzę osobiście czy aby napewno, może się jednak znadzie jakiś luźny kabelek :) 

 

 

Ale to jest bardzo proste. Masz plus, masę i ewentualnie wsteczny. Jak masz wsteczny podłączony to lusterko rozjaśnia się maksymalnie. Równie proste jak pociągnięcie kabla do kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, yack napisał:

 

Gdzieś znalazłem na jakimś forum że ktoś pisał że europejskie nie mają wtyczki do tego więc chyba sobie dam spokój. Ale dzięki :ok:

Ale  chyba jeszcze sprawdzę osobiście czy aby napewno, może się jednak znadzie jakiś luźny kabelek :) 

 

 

Nie ma kabla. Brakuje kabla od wiazki w slupku do lusterka. Ale sprawa jest prosta do ogarniecia. Mam w swoim takie sciagniete z USA i dziala.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, harnas81 napisał:

To pytanie na koniec... czy warto waszym zdaniem polować na rocznik 2017 ewentualnie 2018? Czy różnice do modelu 2016 są na tyle istotne ze warto? 

Im nowszy tym lepszy. Przynajmniej moim zdaniem. Dopiero najnowszy jest hybrydą więc trzeba poczekać czy się nie będzie psuł  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcindzieg napisał:

Im nowszy tym lepszy. Przynajmniej moim zdaniem. Dopiero najnowszy jest hybrydą więc trzeba poczekać czy się nie będzie psuł  :)

Hybrydę bym kupił ale nie z silnikiem 150KM :)

No tak zgadza się im nowszy tym lepszy... tylko czy jest sens? Auta 2-3 letnie teoretycznie nie powinny być "zajeżdżone"a już utrata wartości powinna być solidna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, harnas81 napisał:

No tak zgadza się im nowszy tym lepszy... tylko czy jest sens? Auta 2-3 letnie teoretycznie nie powinny być "zajeżdżone"a już utrata wartości powinna być solidna

Dla mnie to jest kwestia stać/nie stać mnie, przebiegu, stanu. Wiadomo że jak znajdziesz niezajeżdżony wypas z 2016 to lepiej go kupić od golasa z 2018. Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.