Skocz do zawartości

Subaru Polska - serwis


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.11.2019 o 15:39, marcindzieg napisał:

Im nowszy tym lepszy. Przynajmniej moim zdaniem. Dopiero najnowszy jest hybrydą więc trzeba poczekać czy się nie będzie psuł  :)

Jesli mowa o XT to niestety ale akyualnie nie ma i pewnie predko nie bedzie.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, harnas81 napisał:

a myślałem nad tym modelem, dobrze że mi przeszło :)

Kolega jeździł prawdopodobnie zwykłym 1.6. Bo tu by pasowały spalanie i odczucia. 1.6T ma 170 KM, niecałe 9 s do setki, max moment od 1800 obrotów i jeździ bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcindzieg napisał:

Kolega jeździł prawdopodobnie zwykłym 1.6. Bo tu by pasowały spalanie i odczucia. 1.6T ma 170 KM, niecałe 9 s do setki, max moment od 1800 obrotów i jeździ bardzo fajnie.

 

Jezdzilem 1.6T i porownalem go do Octavii 1.4TSI 150KM...

Octavia jeździ odczuwalnie lepiej co potwierdzają również dane na papierze.

Spalanie to w ogole przepasc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jezdzilem 1.6T i porownalem go do Octavii 1.4TSI 150KM...

Octavia jeździ odczuwalnie lepiej co potwierdzają również dane na papierze.

Spalanie to w ogole przepasc.

Jeśli 150KM to rzeczywiście. Jest dużo lżejsza. Jak jeździłem wersją 140 KM. Generalnie na suchym większość aut o podobnej mocy jeździ zwyczajnie lepiej. Natomiast wystarczy że pojeździsz na mokrym i robi się mocno w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał:

Jeśli 150KM to rzeczywiście. Jest dużo lżejsza. Jak jeździłem wersją 140 KM. Generalnie na suchym większość aut o podobnej mocy jeździ zwyczajnie lepiej. Natomiast wystarczy że pojeździsz na mokrym i robi się mocno w drugą stronę.

 

To prawda, ale to glownie zaleta napedu 4x4 a nie silnika ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

To prawda, ale to glownie zaleta napedu 4x4 a nie silnika ;)

 

Całości. To że silnik jest taki a nie inny oznacza że środek ciężkości jest przesunięty w stronę środka. Na tylnym moście mam odważniki żeby wszystko było lepiej wyważone.

Dziwię się tylko spalaniu. Nie jeździłem 1.6T, natomiast jeździłem 2.0T i jak na 240 KM i aerodynamikę kiosku ruchu to było bardzo przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Całości. To że silnik jest taki a nie inny oznacza że środek ciężkości jest przesunięty w stronę środka. Na tylnym moście mam odważniki żeby wszystko było lepiej wyważone.

Dziwię się tylko spalaniu. Nie jeździłem 1.6T, natomiast jeździłem 2.0T i jak na 240 KM i aerodynamikę kiosku ruchu to było bardzo przyjemne.

 

Zerknij sobie np tutaj:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

Zerknij sobie np tutaj:

A wspomniana Octavia z automatem jakie ma? Bo z ręczną to wiem że da się zejść nisko ale też nie pali 5 przy 140. 7.4 po mieście to też nie jest jakaś tragedia - kolegi 140 KM pali ok 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, marcindzieg napisał:

A wspomniana Octavia z automatem jakie ma? Bo z ręczną to wiem że da się zejść nisko ale też nie pali 5 przy 140. 7.4 po mieście to też nie jest jakaś tragedia - kolegi 140 KM pali ok 7.

 

Octavia z DSG przy 90km/h to spokojnie zejdzie do 4.5/100... Przy 140km/h masz okolice 7.5 a Levorg ponad 11 :hehe:

Na autostradzie trzeba by go tankowac podobnie jak auta z LPG co ok 400km ;) 

To 7.4 to nie wiem co to za miasto, ale ja poniżej 10 nie dalem rady zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

Przy 140km/h masz okolice 7.5 a Levorg ponad 11

 

No nie są to auta na autostrady - to prawda. Choć z drugiej strony mój Forester pali 11.5-12 przy tej prędkości. A ten silnik jeszcze ze starym automatem naprawdę trudno nazwać oszczędnym. Więc to trochę dziwne.

 

9 minut temu, Maciej__ napisał:

To 7.4 to nie wiem co to za miasto, ale ja poniżej 10 nie dalem rady zejść.

 

Bo ciśniesz. I jedzie tak samo niezależnie od warunków. O tym akurat coś wiem  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze w kwestii stacji multimedialnej w FOresterze... decyzja zapadła biorę model sierpień 2016. Co do map już wiem chyba wystarczająco że są do uaktualnienia? Czy taką aktualizację zrobię tylko w serwisie czy poza nim tez się da ;)

Kolejna sprawa... bo w necie też się opinie krzyżują - czy jakąś zawartość iphona wrzucę na wyświetlacz tej stacji np. spotify czy coś w tym stylu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, krawiec napisał:

Jezus maria... co wy macie z tymi autami. KRK - WRO z tempomatem na 140 mam w XT 9,6l na 100... 

 

Krawiec

ja juz nawet nie licze żeby sie nie wqr..  ;] 

ale ostatnia traska nad może wyszlo okolo 12l lpg 

tyle że troche wolniej 

w miescie nie sprawdzam  ;] tylko co okolo 300km dopełniam prawie pusty zbiornik ;l 

ej20f

Edytowane przez mokrii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 21:55, harnas81 napisał:

Zapytam jeszcze w kwestii stacji multimedialnej w FOresterze... decyzja zapadła biorę model sierpień 2016. Co do map już wiem chyba wystarczająco że są do uaktualnienia? Czy taką aktualizację zrobię tylko w serwisie czy poza nim tez się da ;)

Kolejna sprawa... bo w necie też się opinie krzyżują - czy jakąś zawartość iphona wrzucę na wyświetlacz tej stacji np. spotify czy coś w tym stylu?

 

 

Aktualizacja z tego co wiem tylko w aso. Apple CarPlay nie ma więc nie wrzucić nic. Możesz Spotify słuchać jedynie po bt z telefonu. Nie zgłębiałem tematu bo korzystam z Apple Music ale chyba ze Spotify nie da się wybierać np. z kierownicy a z Apple Music możesz wybrać coś z playlist albo z albumów albo po artyście, możesz też przytrzymać przycisk na kierownicy i uruchamia się jakaś samochodowa Siri i powiedzieć jej co ma włączyć. Czy to współgra ze Spotify to nie wiem ale wydaje mi się że jedyne co możesz to głośniej ciszej i następny/poprzedni utwór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak juz w temacie Subaru, to co zlego mozna powiedziec o XV? W Foresterze w ASO siedzialem i straszne plastiki. Wygoda dla dryblasa jak ja tez srednia, a szkoda bo na zewnatrz jak i marka Subaru mi sie podobaja.. ale moze wlasnie XV? Zalezy mi na przeswicie, a ten chyba jak w Foresterze.. tyle ze bryla kombi a nie SUV.

Edytowane przez czacha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marcindzieg napisał:

Nowy nie ma silników. Ten 1.6 to porażka.

 

11 godzin temu, czacha napisał:

Ale turbo burbo? Az popacze..

 

114KM? o ludzie..

2.0 jest spoko, ogólnie auto mocno chwalone za właściwości jezdne i przestrzeń w środku (kosztem bagażnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czacha napisał:

Ale turbo burbo? Az popacze..

 

114KM? o ludzie..

Auto bardzo przyjemne. Ale w tej konfiguracji raczej tylko do miasta plus jakieś krótkie wyjazdy. Jest fajna hybryda ale w PL niedostępna. Ewentualnie szukaj demo z zeszłych lat. Tam było 2.0 i to jeździło przyjemnie.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Ozarek napisał:

kurde nie wiedziałem, że skasowali 2.0... :no:

 

Trzeba dziękować Brukseli niestety. 

 

Jeszcze trochę cierpliwości i się ogarną. Europa nie jest ich oczkiem w głowie i zwyczajni nie mają sensownego miksu aut aby mieć szerszą ofertę. Celem są Stany, Australia i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.