Skocz do zawartości

Skonfigurowałem Zoe dla żony


format

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ⠀ napisał:

 

Powiedzcie mi... Czy oni są normalni?

84e0a7d150b0d9536f7b2d5714414c07.jpg

 

tapatalked

 

 

 

Renault, Peugeot i Citroe mają to do siebie, że ich cenniki to jest taki próbnik. Rabaty rzędu 20-30% są tam możliwe, i wtedy zaczyna być sensownie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault, Peugeot i Citroe mają to do siebie, że ich cenniki to jest taki próbnik. Rabaty rzędu 20-30% są tam możliwe, i wtedy zaczyna być sensownie. 
 
Ale nawet -30% to dopiero progi Corsy.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrBEAN napisał:

Renault, Peugeot i Citroe mają to do siebie, że ich cenniki to jest taki próbnik. Rabaty rzędu 20-30% są tam możliwe, i wtedy zaczyna być sensownie. 
 

 

NIe wiem jak z EV, ale jesli chodzi o "klasyczne" modele to od dobrym kliku lat nie jest to juz niestety prawda w przypadku PSA...

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrBEAN napisał:

To niedobrze. Będę niedługo rzeźbił temat.

 

Z tego co sie orientowalem niedawno, to najlepsze oferty sa na wyprzedazach rocznika w PSA...Ale wtedy musisz brac to co jest na placu.

Peugeot to tak odjechal z cenami, ze nawet jak wyszarpiesz 20% rabatu to pewnie bedzie drozej niz konkurencja ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są.
Ale podobno Renault Polska ma wprowadzić na rynku polskim wersję Zoe 135 zen mieszczącą się w limicie dopłaty. 
Musisz tylko ograniczyć wymagania
 
Nie dam stu klocków za auto w wersji zaślepka. Bez jaj.

tapatalked

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ⠀ napisał:

Nie dam stu klocków za auto w wersji zaślepka. Bez jaj.

 Czyli jednak jest próg finansowy, gdzie przestają działać emocje i chęć udziału w przygodzie pt. "przyszłość motoryzacji" , a zwycięża zdrowy rozsądek 😄

Doskonale to rozumiem, bo to jest poziom cenowy np. Polo GTI. Jakbym żonie pokazał GTI i ZOE obok siebie i zapytał, które auto woli to przecież zabiła by mnie śmiechem... 

  • Lubię to 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, iwik napisał:

 Czyli jednak jest próg finansowy, gdzie przestają działać emocje i chęć udziału w przygodzie pt. "przyszłość motoryzacji" , a zwycięża zdrowy rozsądek 😄

Doskonale to rozumiem, bo to jest poziom cenowy np. Polo GTI. Jakbym żonie pokazał GTI i ZOE obok siebie i zapytał, które auto woli to przecież zabiła by mnie śmiechem... 

 

Z tym, że każdy ma ten próg w innym miejscu.

Jak byś mi pokazał nowe Zoe i np. nowego spalinowego Passata, to też bym Cię zabił śmiechem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.11.2019 o 19:29, mrBEAN napisał:

Renault, Peugeot i Citroe mają to do siebie, że ich cenniki to jest taki próbnik. Rabaty rzędu 20-30% są tam możliwe, i wtedy zaczyna być sensownie. 
 

2 lata temu przy mnie w salonie chlop podpisywal dokumenty w salonie na P308 rabat to chyba kole 10% wyszedl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2019 o 06:37, K3 napisał:

 

Zoe w DK po przeliczeniu kosztuje 147kPLN, ale już z wliczonym podatkiem rejestracyjnym na poziomie 20%...

Realna cena to jakieś ~120kPLN.

I ktos to kupueje? Sa jakies benfity z cyklu parkowanie za free czy nizsze podatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cezh napisał:

 

Najpierw trzeba porównać z cena tradycyjnego samochodu, np Clio.

Inaczej nie wiadomo, czy to drogo...

 

No jest drożej. Takie Clio Tce 130KM R.S.Line to 200kDKK. Zoe 256kDKK...

Elektryczne mają obecnie tylko 20% podatku rejestracyjnego, spalinowe znacznie wyższy...

 

Chodziło mi po prostu o porównanie ceny Zoe w DK i w PL, gdzie polska cena jest mimo wszystko wyższa, mimo owych 20% opłat rejestracyjnych...

 

Swoja drogą, chyba zrobiłem błąd...

Kona Electric w PL to jakieś 165kPLN. ProCeed GT ~120kPLN

W DK Kona jest w cenie ProCeed GT...

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zoe jeździ jako serwisowa na lotnisku w Santa Cruz ( znaczy FNC ) default_zlosnik.gif
 
No i dość sporo tego widać na ulicach Madery default_icon_eek.gif
 
natapane Redmi5
 
 
 
 
 
4f530b1e31d36ae03970bf9182d7b30e.jpg&key=3071a04e2d04ba23a7197c452b75e244fc2b07ee49b567fd166d58e1b3232236
W południowej Francji też tego sporo na drogach, właśnie wtedy usłyszałem że jej się podoba

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 20.11.2019 o 19:29, mrBEAN napisał:

Renault, Peugeot i Citroe mają to do siebie, że ich cenniki to jest taki próbnik. Rabaty rzędu 20-30% są tam możliwe, i wtedy zaczyna być sensownie. 
 

 

Chyba nigdy nie kupowałeś tych samochodów. Na 508 można dostać max 8%, w Renault po twardych negocjacjach oferowali 7%. Mało znaczący argument, że ja jako JDG kupiłem w ciągu ostatnich 2 lat u tych samych sprzedawców 2 Renaulty i 2 Peugeoty. Co więcej, na Peugeota trzeba czekać 6 miesięcy, na Renault 4. W akcie wq..wienia trochę poklikałem i w grudniu będzie coś zupełnie z innej bajki. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Przypal napisał:

 

Chyba nigdy nie kupowałeś tych samochodów. Na 508 można dostać max 8%, w Renault po twardych negocjacjach oferowali 7%. Mało znaczący argument, że ja jako JDG kupiłem w ciągu ostatnich 2 lat u tych samych sprzedawców 2 Renaulty i 2 Peugeoty. Co więcej, na Peugeota trzeba czekać 6 miesięcy, na Renault 4. W akcie wq..wienia trochę poklikałem i w grudniu będzie coś zupełnie z innej bajki. 

Nie kupowałem, ale oferty miałem.

Wątek jest z 2019 roku, a ja opisywałem doświadczenia z lat poprzednich.

Ostatnie dwa lata to akurat jest najlepszy czas na wyciąganie jakichś wniosków czy zależności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odświeżę kotleta. 
Rabat na nowe Zoe od ceny katalogowej to aktualnie od 20 do 35k pln w zależności od wersji.
Więc to już jest ciut lepsza cena. Szczególnie mając na uwadze co auto oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 4.03.2023 o 08:22, Fili_P napisał(a):

fajnie sie te niskie ceny oglada po dwoch latach :-//

 

Po czterech latach się trochę poprawiło.

 

2ksQceY.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

3151zł oszczędność na paliwie rocznie? Mało coś...

Nie podali strat czasu na ladowanie :hmm: Obecnie jako drugie auto do miasta spielo by mi sie cos do 100k. Wplacilbym 50%  reszte na piec lat po 1k miesiecznie. W praktyce to uda sie za to kupic uzywanego eupa albo nowa Dacie takze narazie dziekuje za elektryfikacje. Jakbym mial jedno auto to i 280k jest ok. Wtedy Tesle i inne Audi sie lapia ale to znow zasieg i brak ladowarek kuleje. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wujek napisał(a):

Nie podali strat czasu na ladowanie :hmm: Obecnie jako drugie auto do miasta spielo by mi sie cos do 100k. Wplacilbym 50%  reszte na piec lat po 1k miesiecznie. W praktyce to uda sie za to kupic uzywanego eupa albo nowa Dacie takze narazie dziekuje za elektryfikacje. Jakbym mial jedno auto to i 280k jest ok. Wtedy Tesle i inne Audi sie lapia ale to znow zasieg i brak ladowarek kuleje. 

pewnie lepiej wyjdzie dacia lpg ;) 

  • Haha 1
  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wujek napisał(a):

Nie podali strat czasu na ladowanie :hmm: Obecnie jako drugie auto do miasta spielo by mi sie cos do 100k. Wplacilbym 50%  reszte na piec lat po 1k miesiecznie. W praktyce to uda sie za to kupic uzywanego eupa albo nowa Dacie takze narazie dziekuje za elektryfikacje. Jakbym mial jedno auto to i 280k jest ok. Wtedy Tesle i inne Audi sie lapia ale to znow zasieg i brak ladowarek kuleje. 

Ale jakich strat czasu na ładowanie?
Odkąd mam Zoe na ładowarkach poza domem spędziłem w sumie może mniej niż 10 godzin.
Mówię tu jedynie o postojach specjalnie na ładowanie.
Na samym początku swojej kariery z elektrykiem potrafiłem pojechać specjalnie na zakupy żeby ogarnąć pod lidlem darmowe ładowanie. 
Potem jak zobaczyłem ile kosztuje mnie ładowanie w domu odpuściłem takie wypady całkowicie. 
Nad morze pojechałem tak, żeby się zatrzymać na kawę i żarcie pod ładowarką więc można powiedzieć że nie straciłem nic czasu.
Na powrocie zrobiłem to samo.
Aktualnie po prostu podpinam auto pod domem i mam na 250-350 km święty spokój. Ewentualnie jak jadę i tak gdzieś do sklepu gdzie jest darmowa ładowarka - podpinam, robię zakupy, odpinam i jadę dalej.
Jeszcze jedna rzecz. Odkąd mam elektryka drugie auto spalinowe głównie stoi.

W zeszłym roku spalinowe zrobiło może ze 4 tysiące km i to tylko dlatego że kumpel pożyczył na wycieczkę do Niemiec.

U mnie podstawą jest elektryk, potem zabawki i na końcu dopiero drugie auto domowe.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 10:34, format napisał(a):

 

Po czterech latach się trochę poprawiło.

 

Chyba wolałbym dodać 30k do podobnie wyposażonego Megane. 
Ewentualnie 50k do Megane wyposażonego pod korek.
Inna sprawa że po ostatnich obniżkach to zarówno TM3 jak i TMY nie ma konkurencji w budżecie do 250k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, karax napisał(a):

Jeszcze jedna rzecz. Odkąd mam elektryka drugie auto spalinowe głównie stoi.

 

wiadomo, efakt taniej jazdy, jak miałem dwa auta w domu bravo i puga 107 obie nówki to zgadnij który robił więcej km a który stał ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bielaPL napisał(a):

wiadomo, efakt taniej jazdy, jak miałem dwa auta w domu bravo i puga 107 obie nówki to zgadnij który robił więcej km a który stał ;] 

jakbym miał taki wybór to pewnie oba by stały :]
inna sprawa że mi Aygo i Vitara 1.4T paliły podobnie pod moją nogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karax napisał(a):

jakbym miał taki wybór to pewnie oba by stały :]
inna sprawa że mi Aygo i Vitara 1.4T paliły podobnie pod moją nogą

nieźle, mi 107 max 6.3 w mega korkach, fiacior to 9.5 ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, karax napisał(a):

Ale jakich strat czasu na ładowanie?
Odkąd mam Zoe na ładowarkach poza domem spędziłem w sumie może mniej niż 10 godzin.
Mówię tu jedynie o postojach specjalnie na ładowanie.
Na samym początku swojej kariery z elektrykiem potrafiłem pojechać specjalnie na zakupy żeby ogarnąć pod lidlem darmowe ładowanie. 
Potem jak zobaczyłem ile kosztuje mnie ładowanie w domu odpuściłem takie wypady całkowicie. 
Nad morze pojechałem tak, żeby się zatrzymać na kawę i żarcie pod ładowarką więc można powiedzieć że nie straciłem nic czasu.
Na powrocie zrobiłem to samo.
Aktualnie po prostu podpinam auto pod domem i mam na 250-350 km święty spokój. Ewentualnie jak jadę i tak gdzieś do sklepu gdzie jest darmowa ładowarka - podpinam, robię zakupy, odpinam i jadę dalej.
Jeszcze jedna rzecz. Odkąd mam elektryka drugie auto spalinowe głównie stoi.

W zeszłym roku spalinowe zrobiło może ze 4 tysiące km i to tylko dlatego że kumpel pożyczył na wycieczkę do Niemiec.

U mnie podstawą jest elektryk, potem zabawki i na końcu dopiero drugie auto domowe.
 

Do miasta mi elektryk wystarczy nawet jakby mial zasieg 100km nie ma problemu zeby co noc ladowac. Rozwazam tylko miejskie wozidlo na prad a w trasy te 3 razy w roku to moge spalinowke wypozyczyc. Tak jak mowilem w malych autach nie ma wyboru. Roczny eup, nowa Spring lub 500ka. Pozniej robi sie drogo. niestety przywileje bus pasow i innych wkrotce znikna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karax napisał(a):

Chyba wolałbym dodać 30k do podobnie wyposażonego Megane. 

 

No spoko, tyle że znów za cenę Megane masz to do odbioru za tydzień.

 

4HjVJmk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, format napisał(a):

 

No spoko, tyle że znów za cenę Megane masz to do odbioru za tydzień.

 

 

Weź mi tego nie pokazuj bo musze każdego dnia bić się z myślami 🥲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wujek napisał(a):

Do miasta mi elektryk wystarczy nawet jakby mial zasieg 100km nie ma problemu zeby co noc ladowac. Rozwazam tylko miejskie wozidlo na prad a w trasy te 3 razy w roku to moge spalinowke wypozyczyc. Tak jak mowilem w malych autach nie ma wyboru. Roczny eup, nowa Spring lub 500ka. Pozniej robi sie drogo. niestety przywileje bus pasow i innych wkrotce znikna.

do 110k pln powyżej 202o roku i poniżej 50kkm:
Corsa-E

MX30

Leaf

500

208

Up/Citigo

Zoe

No i ten nieszczęsny Spring

Więc nie wiem dlaczego mówisz że nie ma wyboru.

 

Co do przywilejów to na pewno będą do końca 2025 roku. I zapewne dalej będą przedłużone żeby zachęcać ludzi do tej pseudo ekologii. 
Nie wydaje mi się żebyśmy do końca 2025 roku mieli takie nasycenie elektryków że pasy będą się korkowały z powodu dużej ilości aut na zielonych blachach.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, karax napisał(a):

do 110k pln powyżej 202o roku i poniżej 50kkm:
Corsa-E

MX30

Leaf

500

208

Up/Citigo

Zoe

No i ten nieszczęsny Spring

Więc nie wiem dlaczego mówisz że nie ma wyboru.

 

Co do przywilejów to na pewno będą do końca 2025 roku. I zapewne dalej będą przedłużone żeby zachęcać ludzi do tej pseudo ekologii. 
Nie wydaje mi się żebyśmy do końca 2025 roku mieli takie nasycenie elektryków że pasy będą się korkowały z powodu dużej ilości aut na zielonych blachach.
 

 

Leaf kupsko ze słaba widocznością jeździłem tym Pankiem i średnio do miasta się nadaje przez słupek A.

mazda kupsko 

Zoe drogie 

Masz racje zapomniałem o Francuzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 09:33, wujek napisał(a):

Nie podali strat czasu na ladowanie :hmm: Obecnie jako drugie auto do miasta spielo by mi sie cos do 100k. Wplacilbym 50%  reszte na piec lat po 1k miesiecznie. W praktyce to uda sie za to kupic uzywanego eupa albo nowa Dacie takze narazie dziekuje za elektryfikacje. Jakbym mial jedno auto to i 280k jest ok. Wtedy Tesle i inne Audi sie lapia ale to znow zasieg i brak ladowarek kuleje. 

 

Gdybym ja miał kupować drugie auto do miasta za 100k to bym wziął używanego krótkiego Wranglera.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujek napisał(a):

Przecież tym sie jeździć nie da :panic: 

 

Nie sposób się nie zgodzić. Ale miasta chcą żeby jeździć po nich jak najmniej więc wpisałbym się w trend idealnie.

;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może poradzicie. Bo w sumie zamówiłem ale jeszcze mogę odwołać ;)

Zoe zen r135 w wynajmie na 3lata z dopłatą + ubezpieczenie i serwis w cenie wychodzi mnie niecałe 1300zl. Limit na 3lata 75000km. Tylko rok produkcji 2021, a nie bieżące. Ale bez przebiegu z gwarancją.

 

Planuję tym śmigać do pracy ok 25km w jedną stronę i jako że mieszkam pod Warszawka a często jeżdżę to buspasy do mnie przemawiają.

Pieniądze na dziś czas w sumie śmieszne więc.....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poradzicie. Bo w sumie zamówiłem ale jeszcze mogę odwołać
Zoe zen r135 w wynajmie na 3lata z dopłatą + ubezpieczenie i serwis w cenie wychodzi mnie niecałe 1300zl. Limit na 3lata 75000km. Tylko rok produkcji 2021, a nie bieżące. Ale bez przebiegu z gwarancją.
 
Planuję tym śmigać do pracy ok 25km w jedną stronę i jako że mieszkam pod Warszawka a często jeżdżę to buspasy do mnie przemawiają.
Pieniądze na dziś czas w sumie śmieszne więc.....
nice.
gdzie ktory lease?
netto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleasing. Mauto.
Mają jeszcze 2-3sztuki na takich warunkach jakby ktoś był zainteresowany
Kwota netto.
Czyli skoro lubicie to kierunek jest dobry?
nie wiem pod zlym adresem pytasz
nie mam dzialalnosci a do elektryka od 2 lat sie przymierzam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2023 o 18:48, dunkin napisał(a):

Mleasing. Mauto.

Mają jeszcze 2-3sztuki na takich warunkach jakby ktoś był zainteresowany :)

Kwota netto.

Czyli skoro lubicie to kierunek jest dobry? :)


Wg mnie dobry.
Podejrzewam, że to Zoe nie ma złącza CCS, które jest potrzebne na dalsze wyprawy.

Ale na dojazdy do pracy nada się świetnie. 

 

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dunkin napisał(a):

Ten którego wziąłem ma w opcjach dodatkowych coś takiego:

układ szybkiego ładowania prądem stałym CHARAP

Cokolwiek to nie jest🙃

 

 


To pewnie to. Bo ładowanie prądem stałym umożliwiają tylko złącza ChaDeMo (Nissan Leaf i jakieś totalne egzotyki) i CCS (cała reszta). 
Bardzo dobrze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.