Skocz do zawartości

VW Golf Sportsvan - na co uważać?


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wątek ogólny, ale potrzebuję porady i pomocy. Rozglądam się za nowym tatusiowozem, który zastąpi moje wysłużone C8. Potrzebuję auta, które 90% podróży odbędzie do Warszawy i po Warszawie. Ale ma też sobie poradzić z dowiezieniem 5-os rodziny na koniec świata....... no dobra, może wystarczy na koniec Europy 😉 . Zacząłem się interesować VW Golfem w wersji Sportsvan

 

Myślę o rocznikach 2015+. Silnik w zasadzie obojętny, byleby nie najsłabszy. Automat + tempomat będzie bardzo pożądany, podobnie jak ksenony. Reszta - opcjonalnie.

Czy możecie mi napisać, jakich wersji / silników / skrzyń / wyposażenia powinienem unikać, bo sprawiają kłopoty?

Będę kupował używkę, prawdopodobnie z przebiegiem ponad 100tys km. To pewnie też nie pozostaje bez wpływu.....

 

Jako alternatywę rozważam: Octavię kombi, Golfa kombi, Leona kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Cześć!

Wątek ogólny, ale potrzebuję porady i pomocy. Rozglądam się za nowym tatusiowozem, który zastąpi moje wysłużone C8. Potrzebuję auta, które 90% podróży odbędzie do Warszawy i po Warszawie. Ale ma też sobie poradzić z dowiezieniem 5-os rodziny na koniec świata....... no dobra, może wystarczy na koniec Europy 😉 . Zacząłem się interesować VW Golfem w wersji Sportsvan

 

Myślę o rocznikach 2015+. Silnik w zasadzie obojętny, byleby nie najsłabszy. Automat + tempomat będzie bardzo pożądany, podobnie jak ksenony. Reszta - opcjonalnie.

Czy możecie mi napisać, jakich wersji / silników / skrzyń / wyposażenia powinienem unikać, bo sprawiają kłopoty?

Będę kupował używkę, prawdopodobnie z przebiegiem ponad 100tys km. To pewnie też nie pozostaje bez wpływu.....

 

Jako alternatywę rozważam: Octavię kombi, Golfa kombi, Leona kombi.

 

Jeśli chodzi o silnik to 1.4 TSI (125 lub 150KM) bo wydaje się być optymalny do tego auta.

Chociaz kolega @iwik ma chyba 1,2 TSI i tez daje rade :) Diesle chyba tez wszystkie sa ogolnie polecane (1.6 i 2.0).

W tych rocznikach nie powinno już być chyba wersji z wadliwym rozrządem na lancuchu (1.2).

Aczkolwiek przymierz się może najpierw, bo to nie jest duże auto i w 5 osob może być ciasnawo.

Nie lupiej poszukać Tourana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli silnikowo powinno być spoko? A jak w takim razie skrzynie DSG7, szczególnie w 3-4 latku? Jest się czego bać? Kiedyś czytałem o kosztownych naprawach, ale na bank nie jestem na bieżąco.

 

Przymiarka na bank będzie, bo tatusiowóz zostanie z nami na kolejne circa 5 lat (potem sobie kupię jakieś paliwożerne coupe ! :) ). O Touranie myślałem, ale chciałbym odsapnąć już od tej vanowatej sylwetki. W grę wchodzą jeszcze kombiaki klasy C. Patrzyłem też na Meśka E-klasse kombi, ale chyba jeszcze nie jestem na tyle zdziadziały, żeby takim wozem jeździć. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartłomiej napisał:

Silnik w zasadzie obojętny, byleby nie najsłabszy. Automat + tempomat będzie bardzo pożądany, podobnie jak ksenony.

....

ma też sobie poradzić z dowiezieniem 5-os rodziny na koniec świata...

 

Nic z tych rzeczy nie mam... 😄

 

3kę szupłych dzieci może dowieziesz, ale "pełnowymiarowym" ludziom może być ciasno na szerokość. Miejsca na nogi - full, wszystkie wymienione kombiaki tutaj się chowają (chyba, że przesuniesz kanapę do przodu, żeby powiększyć bagażnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportsvan ma dużo miejsca dla pasażerów w tylnym rzędzie, ale bagażnik przeciętny. Też miałem ten dylemat przy wyborze auta i wybór  padł na Golfa Varianta ponieważ przy dalszej rodzinnej podróży ważny jest duuuży bagażnik ;) a miejsca  w drugim rzędzie też spokojnie wystarcza.  Poza tym podoba mi się Golf Variant a Sportsvan raczej dla starszych osób, które cenią komfort wyższej pozycji za kierownicą i łatwiejszego wsiadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2019 o 20:19, klo napisał:

Też miałem ten dylemat przy wyborze auta i wybór  padł na Golfa Varianta ponieważ przy dalszej rodzinnej podróży ważny jest duuuży bagażnik ;) a miejsca  w drugim rzędzie też spokojnie wystarcza. 

 

Sportsvan raczej dla starszych osób...

 

A, dziękuję. Przekażę :piekna:  ;]

 

Krótsze auto jest też trochę bardziej poręczne w mieście od kombiaka.

Bagażnik rzeczywiście w variancie jest 'defaultowo' większy, ale z kolei w SV można go łatwo powiększyć przesuwając kanapę. Na pewno w variancie jest jednak bardziej ustawny, no i dłuższe rzeczy łatwiej przewieźć :ok:

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już dokładnie, ale wydaje mi się że w sportsvanie jak ustawiłem fotel kierowcy pod siebie i przesunąłem kanapę tak żeby bagażnik był jak największy. To jak usiadłem z tyłu "sam za sobą", bagażnik był i tak dużo mniejszy niż w Variancie a mnie uwierał w kolana plastikowy stolik który jest zamontowany na oparciach przednich foteli. W variancie siadam z tyłu i jest ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klo

Mam wrażenie, że opisany przez Ciebie test nie jest obiektywny, ponieważ w Sportsvanie przesuwałeś kanapę max do przodu. Wiadomo jest, że takie ustawienie ogranicza mocno przestrzeń dla pasażerów na tylnej kanapie - rzekłbym wręcz, że taka opcja zakłada ich brak na tylnej kanapie. Więc co tu porównywać z kombiakiem, który nie ma takiej regulacji....

 

Zaczynam się też zastanawiać nad Touranem - auto w typie mojej Cytryny C8, ale jednak krótsze, więc poręczniejsze w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartłomiej napisał:

Wiadomo jest, że takie ustawienie ogranicza mocno przestrzeń dla pasażerów na tylnej kanapie - rzekłbym wręcz, że taka opcja zakłada ich brak na tylnej kanapie

 

To nie do końca prawda. Z dzieciakami z tyłu zrobiłem 2 trasy na południe europy z bagażnikiem powiększonym do maximum. Dla dzieci jest dość miejsca w takiej konfiguracji. Jeśli kierowca i pasażer z przodu nie mają więcej niż 1.80m to z tyłu nawet dorosły usiądzie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zamierzam się spierać, tym bardziej, że nie siedziałem ani w Sportsvanie, ani w Variancie. Kilka lat temu przymierzałem się do Tourana i wydał mi się za mały - ale WTEDY szukałem samochodu dla 6. osób. Teraz już tylko dla 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.