Skocz do zawartości

VW daje przycisk do ręcznego wypalania DPF


stig

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, stig napisał:

Co prawda w modelu Transporter, ale zawsze. 
Można tylko tak jak autor art. zadać sobie pytanie. Dlaczego dopiero teraz?

https://spidersweb.pl/autoblog/nowy-volkswagen-transporter-t6-1-ceny-dane-dpf/

 

 

 

 

świetne podsumowanie:

DPF-y weszły jako wyposażenie obowiązkowe 9 lat temu. Dziewięć lat zajęło producentom zrozumienie, że to kierowca powinien decydować o wypalaniu sadzy, ponieważ to kierowca wie jakie są warunki jazdy i kiedy może to skutecznie zrobić. Dziewięć lat nad tym myśleli i wymyślili. Klap klask, klap klask, klap klask!

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zinger napisał:

A skad kierowca wie kiedy uzbieralo sie tej sadzy na tyle ze trzeba wypalic?

z tego samego miejsca co ECU - czujnik -> kontrolka/wskaźnik zapełnienia.

Ale lepiej jak przy jeździe poza miastem ręcznie będzie wypalał zbyt często niż automat, z uwagi na specyfikę jazdy, nie kończy kolejnych cykli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zinger napisał:

A skad kierowca wie kiedy uzbieralo sie tej sadzy na tyle ze trzeba wypalic?

 

prosta sprawa jak z olejem

jazda miejska wypalaj co 3tys km

jazda trasa wypalaj co 10 tys km

  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stig napisał:

Co prawda w modelu Transporter, ale zawsze. 
Można tylko tak jak autor art. zadać sobie pytanie. Dlaczego dopiero teraz?

https://spidersweb.pl/autoblog/nowy-volkswagen-transporter-t6-1-ceny-dane-dpf/

 

 

 

 

Zdaje się, że wcześniej coś takiego wymuszono w kilku modelach Toyoty w Australii

 

https://spidersweb.pl/autoblog/reczne-wypalanie-dpf-australia/

 

Jak widać w Europie konsumentom zabrakło jaj ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał:

 

I bardzo ekologiczne :hehe:

Nie zgodzę się bo wypalanie często rozpoczynam jak zjeżdżam z ekspresówki... Potem kręcę się pod domem wypalając sadze. To jest dopiero ekologia 😂 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, stig napisał:

Nie zgodzę się bo wypalanie często rozpoczynam jak zjeżdżam z ekspresówki... Potem kręcę się pod domem wypalając sadze. To jest dopiero ekologia 😂 

 

Nie, jeżeli możesz uruchomić przyciskiem kiedy akurat pasuje (wiesz, że masz trasę), to super. @marcindzieg pisał o sytuacji, kiedy kontrolka tylko sygnalizuje o tym, że wkrótce będzie wypalanie i człowiek specjalnie jedzie na obwodnicę, żeby wypalić DPF. To jest chore. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bochumil napisał:

 

Zdaje się, że wcześniej coś takiego wymuszono w kilku modelach Toyoty w Australii

 

https://spidersweb.pl/autoblog/reczne-wypalanie-dpf-australia/

 

Jak widać w Europie konsumentom zabrakło jaj ;)

Był tu już kiedyś o tym wątek chyba . Czyżby Australia była jedyną ostoją normalności ?🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad kierowca wie kiedy uzbieralo sie tej sadzy na tyle ze trzeba wypalic?

Klika i się wypala, a wypala się tak długo, jak to jest potrzebne.

 

Czyli raz 15 minut, innym razem 10 sekund.

 

A przecież każde auto ma kontrolę, że są problemy z wypalaniem, dołożą więc, że ma się świecić jak jest pełny.

 

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az dziwne ze jakis student na praktykach nie dopisal softu...

 

1. Jak ustawisz fabryczna navi z celem oddalonym o 50km i wiecej to po opuszczeniu miasta wypalaj dpf.

 

2. Zbieraj dane z gps i jak koles jezdzi co tydzien do tesciow 100km to gdy gps ogarnie taka trase to wypalaj po opuszczeniu miasta.

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardzo dobra koncepcja - samochód jest w stanie wiedzieć, czy zapowiada się dłuższa trasa, czy nie.

 

Jak by do tego dodać kontrolkę informującą o (strzelam) 80% zapełnieniu DPF oraz z informacją "rozpocznij wypalanie w ciągu najbliższych xx kilometrów',. to wielu świadomych kierowców wcisnęłoby dzięki temu odpowiedni przycisk.

Ale trzeba pamiętać, że samochody są dla przeciętnego Kowalskiego, który nie chce sobie d.... zawracać DPFem - i wtedy wyręczyć go powinien automat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartłomiej napisał:

W sumie to bardzo dobra koncepcja - samochód jest w stanie wiedzieć, czy zapowiada się dłuższa trasa, czy nie.

 

Jak by do tego dodać kontrolkę informującą o (strzelam) 80% zapełnieniu DPF oraz z informacją "rozpocznij wypalanie w ciągu najbliższych xx kilometrów',. to wielu świadomych kierowców wcisnęłoby dzięki temu odpowiedni przycisk.

Ale trzeba pamiętać, że samochody są dla przeciętnego Kowalskiego, który nie chce sobie d.... zawracać DPFem - i wtedy wyręczyć go powinien automat.

Automat dobrze sobie radzi, jeśli naszymi trasami dajemy szansę na wypalanie, tzn. robimy dieslem odcinki min. 20 km.

Wtedy nawet jak jednego dnia przerwiemy, to drugiego dokończy.

Jeżdżąc na krótszych odcinkach i sporadycznie w trasę, przydałby się przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az dziwne ze jakis student na praktykach nie dopisal softu...
 
1. Jak ustawisz fabryczna navi z celem oddalonym o 50km i wiecej to po opuszczeniu miasta wypalaj dpf.
 
2. Zbieraj dane z gps i jak koles jezdzi co tydzien do tesciow 100km to gdy gps ogarnie taka trase to wypalaj po opuszczeniu miasta.
 
 
Tak działa optymalizacja zużycia baterii niektórych nowych pluh-in na przykład Volvo.

Jak wpiszesz trasę do nawigacji to tak optymalizuje i ustawia włączenia wymuszenia pracy na silniku elektrycznym żeby całość trasy była jak najbardziej ekonomiczne

Wysłane z tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wladmar napisał:

 

Nie, jeżeli możesz uruchomić przyciskiem kiedy akurat pasuje (wiesz, że masz trasę), to super. @marcindzieg pisał o sytuacji, kiedy kontrolka tylko sygnalizuje o tym, że wkrótce będzie wypalanie i człowiek specjalnie jedzie na obwodnicę, żeby wypalić DPF. To jest chore. 

Moze magicy wdroza na wyswietlaczy jakis wskaznik przy wlaczeniu zaplonu o % zapchania filtra. Uwazam, ze o ile kierowca powinien miec GUZIK dla wygody to tez powinny byc spelnione okreslone warunki jak  min zapchanie DPF-a. W moim fiacie proces moze zainicjowac sie przy min 80% zapchania i wystapienia okrelonych warunkow:

-temp silnika jakos +80stC

- predkosc jednostajna min 70kmh

-min 3 bieg

Jesli owe warunki nie wystapia przy zapelnieniu 105% kom wymusi z urzedu tworzac fantastyczny wizualny efekt w korku niczym rozbieganego dizla. Ekologia najwyzszych lotow.

Niemniej we fiacie nie mamani kontrolki, ani wyswietlacza ani magicznego guzika.

Mam jakies doswiadczenie ze w miescie przejade min 600km, w trasie  i 1500km by moc przegonic fiaciora. No i kontrola BT na komorce pozostaje.

 

Edytowane przez fanlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartłomiej napisał:

 to wielu świadomych kierowców wcisnęłoby dzięki temu odpowiedni przycisk.

Ale trzeba pamiętać, że samochody są dla przeciętnego Kowalskiego, który nie chce sobie d.... zawracać DPFem - i wtedy wyręczyć go powinien automat.

i ów Kowalski potem  narzeka ze mu sie DPF zapchal bo kreci po bulki i wzial disla po malo pali:) i lament.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dzidzia napisał:

Ile? DPF wypala się w zależności od stylu jazdy co 200-800km

Czyli przycisk u mnie byłby idealny bo co prawda 80% przebiegu robię poza miastem ale mam w ciągu roku wiele okresów 2-3 tygodniowych w których robieę odcinki po 5 km....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmarian napisał:

Tak działa optymalizacja zużycia baterii niektórych nowych pluh-in na przykład Volvo.

Jak wpiszesz trasę do nawigacji to tak optymalizuje i ustawia włączenia wymuszenia pracy na silniku elektrycznym żeby całość trasy była jak najbardziej ekonomiczne

Wysłane z tel.
 

 

no i super a jeszcze mozna "zgadnac" dokad user jedzie bez wlaczonej navi tylko na podstawie historii

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wladmar napisał:

 

Nie, jeżeli możesz uruchomić przyciskiem kiedy akurat pasuje (wiesz, że masz trasę), to super. @marcindzieg pisał o sytuacji, kiedy kontrolka tylko sygnalizuje o tym, że wkrótce będzie wypalanie i człowiek specjalnie jedzie na obwodnicę, żeby wypalić DPF. To jest chore. 

 

Chore jest to, że ktoś kupuje diesla i jeździ nim wokół komina. Oczywiście to wolny kraj i można robić co się chce. Ale trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Chore jest to, że ktoś kupuje diesla i jeździ nim wokół komina. Oczywiście to wolny kraj i można robić co się chce. Ale trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów.

 

ja tak robie no i jakies wyjazdy na weekend.

u mnie sie leje ten adblue to nawet nie wiem czy cos sie wypala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał:

Az dziwne ze jakis student na praktykach nie dopisal softu...

 

1. Jak ustawisz fabryczna navi z celem oddalonym o 50km i wiecej to po opuszczeniu miasta wypalaj dpf.

 

2. Zbieraj dane z gps i jak koles jezdzi co tydzien do tesciow 100km to gdy gps ogarnie taka trase to wypalaj po opuszczeniu miasta.

 

Może inaczej.

Gdyby soft do auta pisał Facebook albo Google, to by problemu nie było.

Samochód sam by wiedział gdzie ma jechać, zanim bys coś w nawigację napisał.

Oni lepiej wiedzą co zamierzasz robić niż Ty sam ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PawelWaw napisał:

 

ja tak robie no i jakies wyjazdy na weekend.

u mnie sie leje ten adblue to nawet nie wiem czy cos sie wypala :)

 

Ja w Kii robiłem 2x po 12 km i od czasu do czasu dłuższą trasę. I problem DPFa nie istniał. Natomiast patrząc na to całe, płaczące nad DPFami towarzystwo, to problem jest. Tyle że nie w DPFach tylko w tym, że ktoś sobie kupił zły samochód do jego użytkowania.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Chore jest to, że ktoś kupuje diesla i jeździ nim wokół komina. Oczywiście to wolny kraj i można robić co się chce. Ale trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów.

 

Czasami nie ma wyboru, jak musisz miec male dostawczaki do krecenia sie po miescie (np. serwis techniczny). Sensowne benzynowe silniki w zasadzie nie wystepuja w takich samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

Czasami nie ma wyboru, jak musisz miec male dostawczaki do krecenia sie po miescie (np. serwis techniczny). Sensowne benzynowe silniki w zasadzie nie wystepuja w takich samochodach.

No ale powiedzmy że nie piszemy o takich. Zresztą tu się dobrze sprawdza prosta benzyna z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Ja w Kii robiłem 2x po 12 km i od czasu do czasu dłuższą trasę. I problem DPFa nie istniał. Natomiast patrząc na to całe, płaczące nad DPFami towarzystwo, to problem jest. Tyle że nie w DPFach tylko w tym, że ktoś sobie kupił zły samochód do jego użytkowania.

Pisałem o tym wyżej. Często wypalanie rozpoczyna u mnie jak zjeżdżam z ekspresowki . Sam proces rozpoczyna się przecież wcześniej (komp uznaje, że teraz są idealne warunki tylko problem w tym, że już mi się droga kończy). Przycisk załatwia temat w ten sposób, że rozpocząłbym ten proces na wjeździe na drogę ekspresową.

Warunki do wypalania mam. Napisze więcej. Kobieta jeździ 4 dni w tygodniu autostradą i drogą ekspresową i ostatnio podjeżdża pod dom z rozpoczętym wypalaniem...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fanlan napisał:

i ów Kowalski potem  narzeka ze mu sie DPF zapchal bo kreci po bulki i wzial disla po malo pali:) i lament.

 

Kolega w Szwajcarii jak miał problemu z Mazdą 6 i dieslem to mu powiedzieli że po jakiego grzyba kupował diesla do miasta. Więc się zirytował bo powiedzieli mu to po tym jak zaczał mieć problemu z autem a nie przed zakupem, nasłał prawnika i mu dali już spokój. Naprawili i odkupili nawet auto :) Ale takie rzeczy to tylko w CH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bartłomiej napisał:

W sumie to bardzo dobra koncepcja - samochód jest w stanie wiedzieć, czy zapowiada się dłuższa trasa, czy nie.

 

Jak by do tego dodać kontrolkę informującą o (strzelam) 80% zapełnieniu DPF oraz z informacją "rozpocznij wypalanie w ciągu najbliższych xx kilometrów',. to wielu świadomych kierowców wcisnęłoby dzięki temu odpowiedni przycisk.

Ale trzeba pamiętać, że samochody są dla przeciętnego Kowalskiego, który nie chce sobie d.... zawracać DPFem - i wtedy wyręczyć go powinien automat.

Moja żona za nic by tej kontrolki i przycisku nie ogarnęła. Ten patent jest dla ogarniętego autokącikowicza :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lucash napisał:

Moja żona za nic by tej kontrolki i przycisku nie ogarnęła. Ten patent jest dla ogarniętego autokącikowicza :) 

na to też jest proste rozwiązanie.

Kontrolka o konieczności wypalenia DPF powiedzmy przy 50%, przy 80% check i silnik przechodzi w tryb awaryjny. Gwarantuje Ci, że każdy 'nieogarnięty' szybko znajdzie przycisk od wypalenia DPF wtedy.

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marcindzieg napisał:

Sprawdza się w bardzo specyficznych zastosowaniach. Zresztą @bergerac kiedyś o tym pisał.

 

Zgadza sie, ale jak kupujesz cos a'la VW Caddy, Opel Combo czy Dacia Duster do krecenia sie po miescie z narzedziami, to wyboru nie ma - tylko diesel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcindzieg napisał:

Chore jest to, że ktoś kupuje diesla i jeździ nim wokół komina.

Mam diesla który 80% przebiegu robi na trasach (a może nawet nieco więcej) ale w ciagu roku mam parę 2-3 tygodniowych okresów w których od uruchomienia do uruchomienia robie po 4-5 km... IMO taki przycisk jest idealny - wraczam z trasy na 50 km przed wciskam przycisk i kolejne kilkaset kilometrów kttóre może wypaśc po mieście jeżdzę z czystym filtrem.- nIE wiem w czym taki włącznik może komus przeszkadzać..

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2019 o 10:34, marcindzieg napisał:

 

Chore jest to, że ktoś kupuje diesla i jeździ nim wokół komina. Oczywiście to wolny kraj i można robić co się chce. Ale trzeba ponosić konsekwencje swoich wyborów.

 

Chore jest to, że ekologię wprowadza się w iście partyzancki sposób, czyli bez informowania klientów o konsekwencjach jazdy eko-dieslem na krótkich trasach, bez implementacji racjonalnego systemu monitorowania stanu DPF pod kątem jego zapełnienia, średnich dystansów pomiędzy regeneracjami, bez możliwości wymuszenia regeneracji z przycisku. Wszystko na bezdusznym automacie, który DPF zaczyna wypalać przy dojeździe do posesji. Nikt mi nie przetłumaczy, że to powstało z myślą o konsumencie. Zrobiono dobrze ekologom i serwisom ASO, do których przywiozą takiego eko-diesla na lawecie w celu serwisowego wypalania filtra DPF i obowiązkowej  w tym przypadku wymiany oleju silnikowego. Chwalebne, że w końcu któryś z europejskich producentów zdecydował się na dodanie przycisku "REDŻENEREJSZYN", ale trochę za późno, bo przez taką politykę większość 10 letnich diesli dpf ma tylko w papierach.

Edytowane przez bochumil
  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2019 o 17:48, stig napisał:

Był tu już kiedyś o tym wątek chyba . Czyżby Australia była jedyną ostoją normalności ?🤔

 

Nie. Tam chodzą na głowach, a auta prowadzą pasażerowie. W dodatku zapitalając pod prąd!

 

Edytowane przez kenickie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.