Skocz do zawartości

[G] Chwilowy brak mocy po postoju na PB


benypb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Moja A[G] coś świruje od dłuższego czasu, po dłuższym postoju gdy odpalam auto silnik dziwnie pracuje, gdy ruszam przez chwilę auto nie reaguje na wciśnięcie pedału gazu - brak mocy, po chwili moc wraca i wchodzi na obroty bez problemu.

Gdy auto odpalę i zostawię na jałowym biegu to po chwili wyrzuca błąd 0130

Na LPG wszystko jest ok.

 

Co zrobiłem:

- podmieniłem przepływomierz, jest jakby lepiej, 

- podmieniłem regulator ciśnienia paliwa przy pompie, nic to nie dało, jest tak samo

 

Zastanawiam się czy pompa paliwa już zaczyna kończyć swoje życie, i zanim nabije ciśnienie to chwilę trwa, może macie jakieś pomysły.

 Teraz jedyne co mi przychodzi to kupić pompę paliwa i wymienić ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, benypb napisał:

Witajcie

Moja A[G] coś świruje od dłuższego czasu, po dłuższym postoju gdy odpalam auto silnik dziwnie pracuje, gdy ruszam przez chwilę auto nie reaguje na wciśnięcie pedału gazu - brak mocy, po chwili moc wraca i wchodzi na obroty bez problemu.

Gdy auto odpalę i zostawię na jałowym biegu to po chwili wyrzuca błąd 0130

Na LPG wszystko jest ok.

 

Co zrobiłem:

- podmieniłem przepływomierz, jest jakby lepiej, 

- podmieniłem regulator ciśnienia paliwa przy pompie, nic to nie dało, jest tak samo

 

Zastanawiam się czy pompa paliwa już zaczyna kończyć swoje życie, i zanim nabije ciśnienie to chwilę trwa, może macie jakieś pomysły.

 Teraz jedyne co mi przychodzi to kupić pompę paliwa i wymienić ?!

Głowy sobie uciąć nie dam, ale z tego co pamiętam to błąd 0130 z reguły oznaczał padniętą sondę lambda...

Przed wymianą sondy jeszcze z ciekawości pojeździł bym trochę z zakręconą butlą LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda lambda odczytuje zły skład mieszanki i dlatego świeci błąd P0130 ale i to nie zawsze, kiedyś już walczyłem z tym błędem <<klik>> ale wywalało go w różnych momentach, okazało się lewe powietrze.

Dzisiaj z rana jak odpaliłem auto silnik pracował ok, moc była, ale podczas jazdy gdy z LPG przełączyłem na PB to auto zrobiło się mułowate - pedał niżej słaba reakcja, po 5 sekundach moc wraca do normy - coraz bardziej wydaje mi się że to pompa paliwa - zrobiłem test 2 razy w czasie jazdy i jest identycznie.

Po przełączeniu na LPG nie ma takiej zwiechy mocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2019 o 18:05, michalpiotr napisał:

Ciśnienie paliwa sprawdzone pod obciążeniem?

 

Tzn, w trakcie jazdy ? Sprawdzałem podczas postoju na jałowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak, po wymianie pompy na nową, objaw zamulania minął i jest już wszystko ok, więc pompa PB była główną przyczyną problemów.

Kupiłem pompę MAGNETI MARELLI 313011300059.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.