Skocz do zawartości

A weźmy tak babie wytłumaczmy...


Alanka

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie auto. Kiedyś było nowe, teraz dobija do 300kkm i jest tak:

Jedzie się nim i ok... I nagle jest szarpnięcie (na trzecim biegu najczęściej) jedno drugie i kolejne i strata mocy... Telepawka pojazdu. Piszczyk check engine i :dupa: Żeby jechać to trzeba utrzymywać wyższe niz normalne obroty albo zjechać wyłączyć silnik, odpalić i normalnie jechać dalej do kolejnej takiej akcji. Żeby temu zapobiec należy utrzymywać ciut wyższe obroty.

 

Zapchany katalizator? Jeden gar się wyłącza?

Po 150km takiej jazdy krew mnie zalewała.

 

Edit. Citroen Xsara Picasso, 1.6, rok nie wiem, ale jakies 2006-2008 chyba.

Edytowane przez Alanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alanka napisał:

Piszczyk check engine i :dupa: Żeby jechać to trzeba utrzymywać wyższe niz normalne obroty albo zjechać wyłączyć silnik, odpalić i normalnie jechać dalej do kolejnej takiej akcji.

No jakiś trop jest - auto/komputer wchodzi w tryb awaryjny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gobi napisał:

Obstawiam

1 -Cewka zapłonowa 

W sumie check świecił od zawsze jak dostawałam ten samochód, ale ponoć błąd był skasowany i tylko się świeciło.

Potem miałam przerwę od cytryny i teraz jeździłam więcej.

Wczesniej takich akcji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alanka napisał:

 błąd był skasowany i tylko się świeciło.

 

Jest to sytuacja wręcz niemożliwa - błędy można kasować ale jak jest awaria/usterka/zepsuta część to bez jej wymiany na spawną nie można skutecznie skasować błędów

Nie świeci się bez powodu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gobi napisał:

Jest to sytuacja wręcz niemożliwa - błędy można kasować ale jak jest awaria/usterka/zepsuta część to bez jej wymiany na spawną nie można skutecznie skasować błędów

Nie świeci się bez powodu 

 

Nie znam się na tym (i na wielu innych rzeczach). W CC ogarnialam samodzielnie więcej rzeczy. Cytryna to nie jest moje auto, jeżdżę tym jak muszę.

W poniedziałek mam zgłosić co jest nie tak z autem, a ten katalizator mi nie pasuje.do układanki, bo przy.zapchanym katalizatorze.po.zgaszeniu silnika nie byloby poprawy. Chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Alanka napisał:

 Chyba...

I tak w wochenende nic nie zrobisz 

A w poniedziałek meldujesz że od dawna był i jest problem z silnikiem 

Nie musisz się na tym znać 

Masz swoją specjalność i się na niej skup , niech inni naprawiają zepsute auta 

Oczywiście są jeszcze jakieś powiązania biznesowo-personalne które to mnie najmniej obchodzą ale ja bym się jak najszybciej się z takowych wylogował 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Alanka napisał:

Nie znam się na tym (i na wielu innych rzeczach)

 

A tak na marginesie jeden taki kolega z twojej branży świadczył mi usługi i od lat kilku porusza się takim oto pojazdem 

Baja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gobi napisał:

 

A tak na marginesie jeden taki kolega z twojej branży świadczył mi usługi i od lat kilku porusza się takim oto pojazdem 

Baja

Spoko, ale ja potrzebuję auta do.zapakowania 40kg papieru, 3-5 laptopów, 3-4 osób +bagaże na tydzień. Do Cytryny się miescimy ;) i jak sama z drukarkami itp jeździłam to taki samochód wystarczy. Takze pick-up nie jest potrzebny. Terenowcy mają inny wóz.

 

Natomiast za dużą wadę tego auta uważam kretyński przedni słupek ograniczający pole widzenia , kiepski promień skrętu (jakbym autobusem skręcała, choć autobus pewnie lepiej skręca) i brak tradycyjnej deski rozdzielczej (to juz mankament- mozna pominac)ale plus - stosunkowo wysokie siedzisko, pedały w podłodze (jak w autobusie ;) ) i szerokie pole widzenia (tylko ten słupek...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.