Skocz do zawartości

Spece od detailingu: biała skóra


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do tych co się znają na pracy z tapicerkami samochodowymi: jak traktować białą skórę żeby była zawsze biała, nowa i ładna? Zabezpieczyć czymś? Jeśli tak, to czym? Czy może tylko czyścić? No i czym czyścić? W jaki sposób? Jak często?

Ważne: ma być przede wszystkim dobrze, a nie przede wszystkim tanio.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hefi napisał:

Zestaw gliptoneemoji1303.png

 

e263cf9511d3514528df16f4533e5f26.jpg

 

Dobra, patrzę i widzę że mają produkty do czyszczenia. A da się nową skórę jakoś zabezpieczyć żeby się mniej brudziła lub było łatwiej czyścić? Impregnacja czy coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra, patrzę i widzę że mają produkty do czyszczenia. A da się nową skórę jakoś zabezpieczyć żeby się mniej brudziła lub było łatwiej czyścić? Impregnacja czy coś?

 

Są jakieś leather guard, nigdy nie używałem. Diamondbrite możliwe, że ma coś w ofercie, mam od nich spray na zwykłą tapicerkę.

Nie wiem czym chcesz ją brudzic, specjalnie nie będziesz chyba mazal po fotelach farba. Soki, czekolada czy błoto zejdzie pod zwykła szmatką. Na wymioty to nic nie pomoże.

Ja szmalcuje często i grubo balsamem, skóra nie pęka i nie traci koloru.

Bardziej bym uważał na ostre krawędzie i guziki

 

Hehe przy zakupie doplac do powłoki, na zew i wew. Będziesz robił brudy z ubezpieczenia

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hefi napisał:

Są jakieś leather guard, nigdy nie używałem. Diamondbrite możliwe, że ma coś w ofercie, mam od nich spray na zwykłą tapicerkę.
Nie wiem czym chcesz ją brudzic, specjalnie nie będziesz chyba mazal po fotelach farba. Soki, czekolada czy błoto zejdzie pod zwykła szmatką. Na wymioty to nic nie pomoże.
Ja szmalcuje często i grubo balsamem, skóra nie pęka i nie traci koloru.
Bardziej bym uważał na ostre krawędzie i guziki

 

Wszystkie białe tapicerki jakie w życiu widziałem miały bardzo szybko ślady brudu i przebarwienia od jeansów. Dodatkowo skóra nawet jeśli czysta, przestaje być matowa i źle IMO wygląda. Chciałbym zapobiegać lub przynajmniej spowolnić te zjawiska.

 

Znalazłem takie środki, rozrzut cen ogromny:

https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/cquartz-leather-vinyl-powloka-ochronna-do-skory-i-winylu-30ml?from=listing&campaign-id=20

https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/cquartz-leather-vinyl-powloka-ochronna-do-skory-i-winylu-50ml?from=listing&campaign-id=20

https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/colourlock-leder-versiegelung-produkt-do-utrwalenia-i-zabezpieczenia-skory-50ml?from=listing&campaign-id=20

https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/sam-s-detailing-leather-protectant-produkt-do-zabezpieczenia-tapicerki-skorzanej-500ml?from=listing&campaign-id=20

https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/swissvax-leather-glaze-produkt-do-konserwacji-tapicerki-skorzanej-150ml?from=listing&campaign-id=20

 

Zastanawiam się więc na ile te 10x droższe są lepsze a ile w tym marketingu. No i czy w ogóle takie coś ma sens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał:

Pytanie do tych co się znają na pracy z tapicerkami samochodowymi: jak traktować białą skórę żeby była zawsze biała, nowa i ładna? Zabezpieczyć czymś? Jeśli tak, to czym? Czy może tylko czyścić? No i czym czyścić? W jaki sposób? Jak często?

Ważne: ma być przede wszystkim dobrze, a nie przede wszystkim tanio.

:ok:

Rozumiem ze ktoś ma Ci to robić?

U Kolegi w 2 letnim bmw g30 byly czyszczone biale skóry . Któregoś razu panowie powiedzieli ze juz do ideału nie sa w stanie doczyscic .

 

Auto pojechało na lakierowanie fotela i teraz wygląda jak nowy.

 

Qumpel podejrzewa ze mimo tego   ze czyszczony byl fotel regularnie zla byla impregnacja.

 

Biale skóry to zlo . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcin79 napisał:

Rozumiem ze ktoś ma Ci to robić?

 

No, chyba że lepiej samemu. W co szczerze wątpię - skoro można zepsuć to lepiej samemu się za to nie zabierać.

 

Teraz, Marcin79 napisał:

U Kolegi w 2 letnim bmw g30 byly czyszczone biale skóry . Któregoś razu panowie powiedzieli ze juz do ideału nie sa w stanie doczyscic .

Auto pojechało na lakierowanie fotela i teraz wygląda jak nowy.

Qumpel podejrzewa ze mimo tego   ze czyszczony byl fotel regularnie zla byla impregnacja.

 

Auto nowe, więc lepiej nie popsuć na starcie.

 

Teraz, Marcin79 napisał:

Biale skóry to zlo . 

 

Zgadzam się, ale nie zawsze jest wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biala skora jest dobra w Ferrari i jak kierowca jezdzi w markowych spodniach, ktore nie farbuja. Obojetnie co zrobisz wsiadziesz w jeansach i po wszystkim. Nie wiem co tam za premium kupiles ale sasiad ma Mazde 2 i pomimo tego, ze zaimpregnowane non stop brudne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wujekcybul napisał:

Biala skora jest dobra w Ferrari i jak kierowca jezdzi w markowych spodniach, ktore nie farbuja. Obojetnie co zrobisz wsiadziesz w jeansach i po wszystkim. Nie wiem co tam za premium kupiles ale sasiad ma Mazde 2 i pomimo tego, ze zaimpregnowane non stop brudne. 

Dokładnie ten sam wniosek,  biale skóry tylko dla korposzczurka w garniaku bez dzieciaków...btw jak tam Twoje biale skóry  :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ryb napisał:

 

No, chyba że lepiej samemu. W co szczerze wątpię - skoro można zepsuć to lepiej samemu się za to nie zabierać.

 

 

Auto nowe, więc lepiej nie popsuć na starcie.

 

 

Zgadzam się, ale nie zawsze jest wybór.

 

Tak jak Wuj napisal tylko impregnacja bo mimo czyszczenia i tak sie zmasakrowaly.

 

Tzn za kazdym razem byly impregnowane ale moze na odwal sie a moze białych skór na dłuższą metę nie da sie utrzymać w czystości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wujekcybul napisał:

Biala skora jest dobra w Ferrari i jak kierowca jezdzi w markowych spodniach, ktore nie farbuja. Obojetnie co zrobisz wsiadziesz w jeansach i po wszystkim. Nie wiem co tam za premium kupiles ale sasiad ma Mazde 2 i pomimo tego, ze zaimpregnowane non stop brudne. 

 

Kupię markowe spodnie.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki zestaw Colourlock - widzę, że są dwie wersje - Strong i Soft. Nie pamiętam który kupiłem, ale wypadkowa ceny (poniżej 100 zł) przez wysiłek stosowania (żaden) do uzyskanego efektu (okiem mugola - petarda) była więcej niż zadowalająca ;) Nie wiem na ile to starcza, bo raz czyściłem auto, później komplet mebli, reszta gdzieś leży. Strzelam, że 4-5 seansów z tapicerką można obskoczyć.

 

  i-colourlock-soft-delikatny-zestaw-do-czyszczenia-i-konserwacji-tapicerek-skorzanych-4w1.jpg

Edytowane przez camel00
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcindzieg napisał:

Od Marka co przywiózł z Chin  ;]

A na poważnie - zgadzam się z kolegami - biała skóra to porażka. Ładnie wygląda i na tym kończą się jej zalety.

 

No, właśnie miałem zapytać które to są te markowe...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcindzieg napisał:

Ja jak prawdziwy AKowiec oddaję do czyszczenia. Pan robi bardzo ładnie. Tylko ja mam czarną. Więc nie pomogę  :)

 

Ja liczę, że jak to na AK - zapytam na kąciku stricte motoryzacyjnym o rzecz związaną stricte z motoryzacją a dowiem się jakie spodnie kupować.

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ryb napisał:

 

Ja liczę, że jak to na AK - zapytam na kąciku stricte motoryzacyjnym o rzecz związaną stricte z motoryzacją a dowiem się jakie spodnie kupować.

:hehe:

Czasami musisz założyć że TTTM i kupić inne spodnie. To przyznaj się co kupiłeś  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wszystkie białe tapicerki jakie w życiu widziałem miały bardzo szybko ślady brudu i przebarwienia od jeansów. Dodatkowo skóra nawet jeśli czysta, przestaje być matowa i źle IMO wygląda. Chciałbym zapobiegać lub przynajmniej spowolnić te zjawiska.
 
Znalazłem takie środki, rozrzut cen ogromny:
https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/cquartz-leather-vinyl-powloka-ochronna-do-skory-i-winylu-30ml?from=listing&campaign-id=20
https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/cquartz-leather-vinyl-powloka-ochronna-do-skory-i-winylu-50ml?from=listing&campaign-id=20
https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/colourlock-leder-versiegelung-produkt-do-utrwalenia-i-zabezpieczenia-skory-50ml?from=listing&campaign-id=20
https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/sam-s-detailing-leather-protectant-produkt-do-zabezpieczenia-tapicerki-skorzanej-500ml?from=listing&campaign-id=20
https://sklep.car-spa.pl/pielegnacja-skory-i-alcantary/swissvax-leather-glaze-produkt-do-konserwacji-tapicerki-skorzanej-150ml?from=listing&campaign-id=20
 
Zastanawiam się więc na ile te 10x droższe są lepsze a ile w tym marketingu. No i czy w ogóle takie coś ma sens.
 
Znalazłem diamondbrite, użyje I za pół roku dam znać używają tego w ASO, to nie może być najgorsze d9b8d5f07017e8dbc64773fd9cf5951f.jpg
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ryb szare mydło, miękka szczoteczka - to do mycia, potem wilgotną ściereczką ścierasz, wypłukujesz, wyżymasz i znów wycierasz. Do konserwacji używaj preparatów z lanoliną. Ja korzystam z Voodoo Blend Leather Rejuvenator od Surf City Garage.  

Wrzucałem kiedyś wątek z weekendowego bawienia się Toyotą, są fotki możesz sobie ocenić skóry po działaniu środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, r1sender napisał:

@Ryb szare mydło, miękka szczoteczka - to do mycia, potem wilgotną ściereczką ścierasz, wypłukujesz, wyżymasz i znów wycierasz. Do konserwacji używaj preparatów z lanoliną. Ja korzystam z Voodoo Blend Leather Rejuvenator od Surf City Garage.  

Wrzucałem kiedyś wątek z weekendowego bawienia się Toyotą, są fotki możesz sobie ocenić skóry po działaniu środka.

 

Ale mi bardziej chodzi o zabezpieczenie nowego auta, żeby potem było łatwiej czyścić. Wątek o czyszczeniu będzie (mam nadzieję) dopiero za dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

 

Ale mi bardziej chodzi o zabezpieczenie nowego auta, żeby potem było łatwiej czyścić. Wątek o czyszczeniu będzie (mam nadzieję) dopiero za dłuższy czas.

to jakaś ceramika tylko...

https://www.detailer.pl/sklep/pl/tapicerka-skorzana/1218-car-pro-cquartz-leather-coat-30-ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, r1sender napisał:

 

Da się to samemu nałożyć, czy lepiej zlecić fachowcom, bo łatwo popsuć i potem płakać? No i na ile te 30ml wystarczy? Ogarnie dużego SUVa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcin79 napisał:

Racja i to jeszcze chyba jakieś spodnie markowe :)

 

Dla wszystkich pasażerów!!! To będzie cała szafa specjalnych spodni "do samochodu".

;l

 

 

PS. Właśnie się zorientowałem, że muszę kupić szafę!

:O

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym byś nie zabezpieczył to i tak prędzej czy później ślady będą . Ale będą zdecydowanie łatwiejsze do usunięcia. Regularne czyszczenie plus konserwacja i będzie dobrze.
Użyj tego jako zabezpieczenie tapicerki
https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-wnetrza/pielegnacja-skory/zabezpieczenie-skory/gtechniq-l1-leather-guard-ab-100ml.html

A do czyszczenia polecam to : wersja light

https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-wnetrza/pielegnacja-skory/czyszczenie-i-konserwacja-skory/colourlock-soft-clean-srodek-do-czyszczenia-skory-125ml.html

Spokojnie samemu ogarniesz.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ryb napisał:

 

Dobra, patrzę i widzę że mają produkty do czyszczenia. A da się nową skórę jakoś zabezpieczyć żeby się mniej brudziła lub było łatwiej czyścić? Impregnacja czy coś?

 

 

Samemu to tylko jakiś kilkuskładnikowy zestaw do konserwacji, no i nie jeździć w niebieskich jeansach - NIGDY! ;]

Natomiast po prostu raz do roku dajesz auto na pranie i czyszczenie wnętrza do zakladu detailingowego i tyle wykombinujesz... ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dareek napisał:
Kube Bond Leather shield - 2 warstwy w odstępie 2-3 godzin, a dzień wcześniej  Colourlock i soft cleaner porządne odczyszczenie - szczoteczka i mikrofibra - ale jak nie masz w miarę ogrzewanego miejsca ( pow 12 stopni) to już nie pora na takie zabawy. Poczekaj do wiosny.

 

Chyba po prostu zlecę zabezpieczenie dilerowi przed odbiorem auta. Na pewno mają coś w ofercie.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ryb napisał:

 

Chyba po prostu zlecę zabezpieczenie dilerowi przed odbiorem auta. Na pewno mają coś w ofercie.

:ok:

ja bym oddał do jakiegoś detailera :ok:ASO nie ma takich, może podjąć i albo ktoś kumaty zrobi im usługę albo bez pojęcia sami zrobią i skasują. Imo finalnie taniej i profi będzie poza ASO. 

Ja odbierałem auto po "autodetailingu" ASO- niby w gratisie ale bez serca robota i efektu wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vadero napisał:

Samemu to tylko jakiś kilkuskładnikowy zestaw do konserwacji, no i nie jeździć w niebieskich jeansach - NIGDY! ;]

 

Większość jeansów mam niebieskich - i to są moje ulubione. :(

 

No cóż, zobaczymy jak te cudowne środki zmywają niebieski kolor.

;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, r1sender napisał:

ja bym oddał do jakiegoś detailera :ok:ASO nie ma takich, może podjąć i albo ktoś kumaty zrobi im usługę albo bez pojęcia sami zrobią i skasują. Imo finalnie taniej i profi będzie poza ASO. 

Ja odbierałem auto po "autodetailingu" ASO- niby w gratisie ale bez serca robota i efektu wow.

 

Ok, mam tu Car-spa w pobliżu, to popytam.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Ryb napisał:

 

Ok, mam tu Car-spa w pobliżu, to popytam.

:ok:

samochód był używany, zostawiony w rozliczeniu, miał specyficzny zapach potu, plastiki ok. ale takie nijakie, powbijany piach w wykładziny. Dużo odświeżacza i plaka, odkurzone okej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dareek napisał:

@Ryb nie wiem skąd jesteś ale szukaj zadbaneauto.pl

Nie chcę generalizować ale to co zrobił ich oddział z piaseczna z samochodem mojego znajomego kwalifikuje tą firmę do umieszczenie na czarnej liście...

 

@Ryb podaj mnie więcej jakie okolice Cię interesują a coś się wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maciekCC napisał:

Nie chcę generalizować ale to co zrobił ich oddział z piaseczna z samochodem mojego znajomego kwalifikuje tą firmę do umieszczenie na czarnej liście...

 

@Ryb podaj mnie więcej jakie okolice Cię interesują a coś się wybierze.

 

Okolice Katowic. Jest tu kilka firm co robią detailing, poczytam sobie opinie o nich w Internecie.

:ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.