Skocz do zawartości

Z cyklu kto ma pierwszeństwo


Kysior

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Skrzyżowanie z fotki, przebieg drogi z pierwszeństwem pokazuje znak i linia niebieska (profesjonalnie przez mnie dorysowana :) )

 

Czerwona linia - samochód jadący z podporządkowanej, chcący jechać prosto w główną, ma przed skrzyżowaniem znaki poziome i pionowe w miejscu przecięcia z ulicą głóną.

 

Zielona linia - samochód jadący z głównej, chcący jechać prosto (w drogę wewnętrzną) Spotkają się w tym dziwnym miejscu, zaznaczonym piękną, zielono czerwoną gwiazdką. 

 

Kto komu ma ustąpić?

 

Czy zielony czerwonemu, bo już zjechał z głównej, czy może czerwony zielonemu, bo to jest obręb skrzyżowania?

 

Czy fakt, że droga w prawo jest wewnętrzna coś zmienia? Czy byłyby różne rozwiązania w przypadku, gdyby była wewnętrzna lub nie?

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kysior napisał:

Kto komu ma ustąpić?

 

Ja tu widzę dwa mniejsze skrzyżowania.

EDIT: spostrzeżenie to popiera oznakowania poziome oraz pionowe.

 

Cytuj

Czy byłyby różne rozwiązania w przypadku, gdyby była wewnętrzna lub nie?

 

Jeśli koleś jedzie w jej stronę, to nie.

Edytowane przez kiziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Swoja droga to tam az się prosi o rondo, a nie takie kombinacje :facepalm:

Np. rondo na wjazd na parking, albo teren jakieś firmy? Ile jest wjazdów na parking w obrębie skrzyżowań? Znam więcej przykładów niż jeden. Ze swojej strony żadnej kombinacji tu nie widzę i nie jest to dla mnie żadna nowość.

Edytowane przez krowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krowka napisał:

Np. rondo na wjazd na parking, albo teren jakieś firmy? Ile jest wjazdów na parking w obrębie skrzyżowań? Znam więcej przykładów niż jeden. Ze swojej strony żadnej kombinacji tu nie widzę i nie jest to dla mnie żadna nowość.

 

Masz racje, to skrzyzowanie jest rownie intuicyjne jak obsluga techniczna Fiatow ;]

 

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, krowka napisał:

Np. rondo na wjazd na parking, albo teren jakieś firmy? Ile jest wjazdów na parking w obrębie skrzyżowań? Znam więcej przykładów niż jeden. Ze swojej strony żadnej kombinacji tu nie widzę i nie jest to dla mnie żadna nowość.

 

To naprawdę jest bardzo proste: skoro ktoś pyta i próbuje rozwiać niejasności, to problem istnieje.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, krowka napisał:

Np. rondo na wjazd na parking, albo teren jakieś firmy? Ile jest wjazdów na parking w obrębie skrzyżowań? Znam więcej przykładów niż jeden. Ze swojej strony żadnej kombinacji tu nie widzę i nie jest to dla mnie żadna nowość.

 

Ta droga wewnętrzna to dojazd do głównej bramy elektrowni, więc ruch jest cały czas, a o godzinach zmian pracowników, to już w ogóle, więc rondo wcale by takie głupie nie było, zwłaszcza, że pchają u nas ronda w kompletnie bezsensowne miejsca, ale nie o tym wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grogi napisał:

 

To naprawdę jest bardzo proste: skoro ktoś pyta i próbuje rozwiać niejasności, to problem istnieje.

 

Pytam, bo ostatnio jechałem jako czerwony i zobaczyłem pędzący na moje drzwi samochód zielony. I jak opowiadałem w pracy, to się zaczęła dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZERWONY ma pierwszeństwo. Niemniej jeśli są wątpliwości i trzeba pierwszeństwo ustalać przez głosowanie (czy choćby nawet przez aklamację), to skrzyżowanie jest zrypane.

 

Ps. Na miejscu zielonego w dzień bym ustąpił, ale czy w nocy, zwłaszcza przy gorszej widoczności nie poszedłbym prosto jak dzik w szyszki, to nie wiem.

Edytowane przez artipb
Kolory zacząłem mylić :-(
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz, to możesz oddać, mi się tam nie spieszy.

Ja się w 100% zgadzam z przedmówcami - patrząc z góry są dwa odrębne skrzyżowania, jest znak droga wewnętrzna, jest skręt w lewo zielonego vs czerwony jadący prosto, oznakowanie dla czerwonego "ustąp pierwszeństwa" też dopiero przy drugiej drodze (tak przy okazji czerwony musi być dobrze obeznany z topografią, żeby nie próbować ustępować jadącym z prawej z drogi wewnętrznej - jakby nie biała tabliczka, to IMHO pomimo pasków na jezdni wchodziłaby w grę reguła prawej ręki, choć moim zdaniem gdzieś poza kadrem może chociaż się ukrywa na drodze wewnętrznej znak "ustąp pierwszeństwa", gdzie i parę trójkącików poziomych by nie zaszkodziło).

Konia z rzędem natomiast temu, kto nie będąc tubylcem ogarnie to na szybko w nocy lub przy kiepskiej widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kysior napisał:

Witajcie.

 

Czy zielony czerwonemu, bo już zjechał z głównej, czy może czerwony zielonemu, bo to jest obręb skrzyżowania?

 

Czy fakt, że droga w prawo jest wewnętrzna coś zmienia? Czy byłyby różne rozwiązania w przypadku, gdyby była wewnętrzna lub nie?

 

 

Ale bagno. W jednym przypadku mamy łamane pierwszeństwo i zjazd z drogi publicznej na drogę wewnętrzną na skrzyżowaniu.
Moim zdaniem wjazd na drogę wewnętrzną jest z drogi podporządkowanej. 
Można byłoby coś zmienić malowaniem, zawęzić tą drogę, ale nie wiem czy to coś zmieni ;] 

foto21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, janusz napisał:

Ale przedmówcy pisali raczej odwrotnie, więc nie wiem z czym konkretnie się zgadzasz :nie_wiem:

Ok, mam dziś zakręcony dzień. Chodziło mi o to, że zielony MA USTĄPIĆ CZERWONEMU . Się mi kolorki już zaczęły mieszać, ale spoko - zaraz wychodzę z pracy i siadam za kółko w drodze do domu - postaram się dziś więcej nie mylić zielonego z czerwonym.:sciana:

Oczywiście poprawiłem w tamtym poście kolory - zresztą w reszcie tekstu widać, że to palec giętki na klawiaturze miał problem przekazać, co myśli głowa, parafrazując wieszcza.

Edytowane przez artipb
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.11.2019 o 09:07, Kysior napisał:

Witajcie.

 

Skrzyżowanie z fotki, przebieg drogi z pierwszeństwem pokazuje znak i linia niebieska (profesjonalnie przez mnie dorysowana :) )

 

Czerwona linia - samochód jadący z podporządkowanej, chcący jechać prosto w główną, ma przed skrzyżowaniem znaki poziome i pionowe w miejscu przecięcia z ulicą głóną.

 

Zielona linia - samochód jadący z głównej, chcący jechać prosto (w drogę wewnętrzną) Spotkają się w tym dziwnym miejscu, zaznaczonym piękną, zielono czerwoną gwiazdką. 

 

Kto komu ma ustąpić?

 

Czy zielony czerwonemu, bo już zjechał z głównej, czy może czerwony zielonemu, bo to jest obręb skrzyżowania?

 

Czy fakt, że droga w prawo jest wewnętrzna coś zmienia? Czy byłyby różne rozwiązania w przypadku, gdyby była wewnętrzna lub nie?

Bez tytułu.jpg

 

 

Na Twoim zdjęciu powiedziałbym, że zielony ustępuje, chociaż dochodzi tu kwestia "obręb skrzyżowania".

 

 

 

 

Nie wiem czy pomogę, ale w mieście Głowno jest podobna sytuacja i wszyscy łącznie z policją twierdzą, że "zielony" ma pierwszeństwo.

 

https://goo.gl/maps/9PQCx4ENeaBGXWpK9

 

 

EDIT: Widzę jednak różnicę w umieszczeniu znaku Ustąp Pierwszeństwa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KotLarry napisał:

Nie wiem czy pomogę, ale w mieście Głowno jest podobna sytuacja i wszyscy łącznie z policją twierdzą, że "zielony" ma pierwszeństwo.

 

Tylko w Głownie jest tam wlot drogi publicznej, a w przypadku autora jest to zjazd publiczny na drogę wewnętrzną (droga na działce prywatnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dymny napisał:

 

Tylko w Głownie jest tam wlot drogi publicznej, a w przypadku autora jest to zjazd publiczny na drogę wewnętrzną (droga na działce prywatnej).

 

Jest wcześnie, ja kawy raczej nie pijam, ale zastanawiam się czy ten fakt ma znaczenie ;] 

Z resztą, jak napisałem dojrzałem na fotkach różne rozmieszczenia znaków więc mój przykład jest już z d...y ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dymny napisał:

w przypadku autora jest to zjazd publiczny na drogę wewnętrzną (droga na działce prywatnej).

To nie ma żadnego znaczenia że wjeżdżasz w drogę wewnętrzną. W sytuacji od autora wątku są dwa skrzyżowania. Na pierwszym zielony skręca w prawo, na drugim w lewo i ustępuje pierwszeństwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, angrius napisał:

To nie ma żadnego znaczenia że wjeżdżasz w drogę wewnętrzną. W sytuacji od autora wątku są dwa skrzyżowania. Na pierwszym zielony skręca w prawo, na drugim w lewo i ustępuje pierwszeństwa 

W pierwszym poście jest jedno skrzyżowanie. Drugie to zjazd publiczny z drogi publicznej na drogę wewnętrzną.

Ta dyskusja dowodzi tylko temu, ze jest to beznadziejny przypadek :)

  

7 godzin temu, angrius napisał:

 Na pierwszym zielony skręca w prawo, na drugim w lewo i ustępuje pierwszeństwa 

A tu dobrze napisałeś ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.