Skocz do zawartości

Przegląd w ASO


Azasello

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, volf6 napisał:

Moze coś sprawdzali (czy np śruby dokręcone czy nic sie nie urywa) a może nic:phi:

Choć na żądanie upierdliwego klienta pewnie jakąś listę mogą spreparować;]

 

Kusisz mnie żeby jutro wysłać e-maila z zapytaniem do nich :hmm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 20:16, pitw napisał:

 

Naprawili po gwarancji, ale w ramach gwarancji, czy odpowiednio skasowali należność?

Naprawili w ramach gwarancji po okresie gwarancji. Poszukałem faktury za 2 przegląd gwarancyjny Merivy w 2017roku. Wyszło 772zl, w tym olej z filtrem, filtr kabinowy węglowy, płyn hamulcowy i robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 11:27, Ryb napisał:

 

W Mitsu informowali i robili naprawy nawet jeśli nie było szerokiej informacji o akcji. Np. w ASX był jakiś problem z tylnymi hamulcami (cośtam korodowało, nie pamiętam dokładnie). Ja wymieniłem sobie sam wadliwy element u lokalnego mechanika bo to zauważył przy innej okazji. Gdy zadzwonili z Mitsu to im powiedziałem że mam to nowe i bez sensu już ta ich akcja. Zaprosili mnie do serwisu i mimo wszystko wymienili całość jeszcze raz (ja wymieniłem tylko wadliwą część a oni całe zaciski).

Miło z ich strony.

Co do mitsu - miałem klientkę z jakimś kilkunastoletnim pajero III z wydającym dziwne dźwięki przy naciskaniu na pedał hamulca.
Ewidentnie sypało się coś w modulowaniu siły hamowania - okazało się że auto łapie się na darmową naprawę w Aso ( po vinie )
I wymieniono uszkodzone elementy.

Podobnie w stary swifcie  ASO wymieniło amortyzatory na nowe bo podobno po 10 latach odpadały gniazda sprężyn (auto miało wtedy chyba z 13 lat)

Niektóre firmy czasem potrafią zachować się odpowiednio.

Szkoda że nie jest to regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.11.2019 o 11:39, pitw napisał:

W połowie grudnia mój ford kończy 2 lata. Za przegląd ASO woła sobie 8 stówek. Olać temat i olej zmienić gdzie indziej, czy zrobić ostatni raz przegląd w ASO dopóki jest gwarancja? Nie sądzę żeby coś wykryli, ale może jednak? A jak coś wykryją przed końcem gwarancji czy tego nie zatają przede mną?  

Mój w połowie lutego pojechał teraz di ASO na przegląd. 

W ramach gwarancji wymiana uszczelniacza wału i półosi. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2019 o 11:39, pitw napisał:

W połowie grudnia mój ford kończy 2 lata. Za przegląd ASO woła sobie 8 stówek. Olać temat i olej zmienić gdzie indziej, czy zrobić ostatni raz przegląd w ASO dopóki jest gwarancja? Nie sądzę żeby coś wykryli, ale może jednak? A jak coś wykryją przed końcem gwarancji czy tego nie zatają przede mną?  

ASO z czegos musi zyc, wiec ciezko porownac do JDG janusza.

ASO fiata za olej krzyknelo 280zl, filtry jakos 4x drozej niz na rynku nie robilem nic poza pierwszym rozrzadem w ASO. ktory byl ze wszystkim po negocjacji tylko 350zl drozej niz w niezaleznym.

Wiecej ich nie odwiedzalem.

Przy aucie awrto miec troche pojecia i spokojnego mechanika/elektryka bo czasem mala pierda (peknieta izolacja kabla ABS) naprawa 15 minut koszt 50zl, a w swietle ASO  czujniki bylyby do wymiany za setki zlotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.