Skocz do zawartości

Zmiękczacz wody


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, amciek napisał:

Hej,

 

CZy montował ktos u siebie? Na co warto zwrocic uwage przy wyborze urzadzenia?

Przekopuje net i kazda firma swoje chwali, rozpietosc cenowa od 1k do kilkunastu k.

 

Popraw mnie jeżeli się mylę, ale to nie ty jesteś moim sąsiadem w Gminie Czernica? Wiem, że ktoś z AK mieszka wioskę obok. Tak czy inaczej, w Czernicy jest twarda woda i bardzo dużo osób montuje zmiękczacze. Większość pytanych poleca Viessmana. Sklep stacjonarny z dobrymi cenami jest na Krzywoustego za ASO VW.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Popraw mnie jeżeli się mylę, ale to nie ty jesteś moim sąsiadem w Gminie Czernica? Wiem, że ktoś z AK mieszka wioskę obok. Tak czy inaczej, w Czernicy jest twarda woda i bardzo dużo osób montuje zmiękczacze. Większość pytanych poleca Viessmana. Sklep stacjonarny z dobrymi cenami jest na Krzywoustego za ASO VW.


A jakowoż masz rację. Mianuje Cię sherlokiem. Jak na to wpadles, że tak nieśmiało zapytam?
Podjadę choć wolę przez internet zakupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, amciek napisał:


 

 


A jakowoż masz rację. Mianuje Cię sherlokiem. Jak na to wpadles, że tak nieśmiało zapytam?
Podjadę choć wolę przez internet zakupić.

 

 

Ktoś kiedyś napisał, że jeździ z Dobrzykowic. A, że z Wrocka jest kilka osób to coś mi gdzieś zaświtało, że to możesz być ty. Chyba nawet pisałeś kiedyś, że miałeś Seata Leona. :) Czasami człowiek zapamiętuje nieistotne z jego punktu widzenia informacje i tak już w głowie zostaje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, amciek napisał:
23 godziny temu, snoopi_lubin napisał:
Ja zwracałem uwagę tylko na zużycie wody podczas regeneracji.

I jakie jest akceptowalne kryterium?


Wybrałem Cosmowater home 22 który wg papierka potrzebuje ok. 120 litrów , gdzie inne pobierają nawet do 300l. 
Było to 3 lata temu i nadal działa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bwt aquadial softlife 20 (chyba ;])

Po zmianie stopnia zmiękczania z 4 na 5 regeneracja robi się co ok. 1,5 - 2 m3. Nie liczę tego dokładnie, ale zdecydowanie rzadziej niż w przypadku ustawienia twardości na 4 st.

Mi to polecił mój instalator, gdyby nie on to pewnie miałbym twardą wodę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bwt aquadial softlife 20 (chyba ;])
Po zmianie stopnia zmiękczania z 4 na 5 regeneracja robi się co ok. 1,5 - 2 m3. Nie liczę tego dokładnie, ale zdecydowanie rzadziej niż w przypadku ustawienia twardości na 4 st.
Mi to polecił mój instalator, gdyby nie on to pewnie miałbym twardą wodę ;]
Ale ta regeneracja poza zużyciem wody i soli coś jeszcze zuzywa? Czytałem, że urzadzenie wydaje jakieś dźwięki podczas regeneracji. Uciążliwe to jest? Planuję dać to w kotłowni więc zakładam, że nie będzie nic słychać ale wolę się upewnić. Może są jakieś modele ciche i głośne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, amciek napisał:
Dnia 29.11.2019 o 14:29, snoopi_lubin napisał:

Wybrałem Cosmowater home 22 który wg papierka potrzebuje ok. 120 litrów , gdzie inne pobierają nawet do 300l. 
Było to 3 lata temu i nadal działa
 

Pokaż więcej  

Co ile ta regeneracja się robi? 300l to dwa kąpania w wannie.

 

Niemam pojęcia co ile się robi. Jest ustawione na 3 w nocy i nawet tego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.11.2019 o 09:43, amciek napisał:
Dnia 30.11.2019 o 00:01, komor napisał:
Mam bwt aquadial softlife 20 (chyba ;])
Po zmianie stopnia zmiękczania z 4 na 5 regeneracja robi się co ok. 1,5 - 2 m3. Nie liczę tego dokładnie, ale zdecydowanie rzadziej niż w przypadku ustawienia twardości na 4 st.
Mi to polecił mój instalator, gdyby nie on to pewnie miałbym twardą wodę ;]

Pokaż więcej  

Ale ta regeneracja poza zużyciem wody i soli coś jeszcze zuzywa? Czytałem, że urzadzenie wydaje jakieś dźwięki podczas regeneracji. Uciążliwe to jest? Planuję dać to w kotłowni więc zakładam, że nie będzie nic słychać ale wolę się upewnić. Może są jakieś modele ciche i głośne.

 

Wiadomo, prąd ;] ale znikome ilości. Podczas regeneracji wydaje dźwięki, woda się przelewa, nalewa, wypłukuje itp. Zamykasz drzwi i prawie nic nie słychać. W kotłowni będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, amciek napisał:

Przejrzałem, poczytałem i wybrałem produkt z A...o.
Zobaczymy co to warte.

 

A możesz rozwinąć myśl w pełni? W sensie co wybrałeś, jaka cena jeżeli to nie tajemnica i czy w cenie montaż? Pytam, bo sam planuję taki zakup w najbliższym czasie. Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nie chciałem dawać linku bo nie wiem czy coś się ostatnio pozmieniało w regulaminie forum, że nie można reklamować produktów? Czy to nie na tym forum?

Żadna tajemnica.
Zamówiłem urządzenie water technic 32 z firmy technika wody.
Z opisu na allegro i gadki przez telefon najbardziej sensowna rozmowa ze wszystkich firm. Wszystko wyjaśnione jak krowie na rowie. Bez nachalnosci, fachowe odpowiedzi na każde pytanie.

Są tańsze urządzenia ale jeśli ktoś przez telefon robi łaskę, że ze mną porozmawia jak chce kupić to co będzie jak kupie i zadzwonię z jakimś problemem. Miałem kupić vismana 20 bo ktoś ze znajomych ma od lat i jest zadowolony ale wyczytałem, że dają tylko swoją nalepke więc po co przepłacać. Poza tym zniechecila mnie właśnie rozmowa ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, amciek napisał:

Hej,

Nie chciałem dawać linku bo nie wiem czy coś się ostatnio pozmieniało w regulaminie forum, że nie można reklamować produktów? Czy to nie na tym forum?

Żadna tajemnica.
Zamówiłem urządzenie water technic 32 z firmy technika wody.
Z opisu na allegro i gadki przez telefon najbardziej sensowna rozmowa ze wszystkich firm. Wszystko wyjaśnione jak krowie na rowie. Bez nachalnosci, fachowe odpowiedzi na każde pytanie.

Są tańsze urządzenia ale jeśli ktoś przez telefon robi łaskę, że ze mną porozmawia jak chce kupić to co będzie jak kupie i zadzwonię z jakimś problemem. Miałem kupić vismana 20 bo ktoś ze znajomych ma od lat i jest zadowolony ale wyczytałem, że dają tylko swoją nalepke więc po co przepłacać. Poza tym zniechecila mnie właśnie rozmowa ze sprzedawcą.

 

Dzięki za info. Zerknę, poczytam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, amciek napisał:

Hej,

Nie chciałem dawać linku bo nie wiem czy coś się ostatnio pozmieniało w regulaminie forum, że nie można reklamować produktów? Czy to nie na tym forum?

Żadna tajemnica.
Zamówiłem urządzenie water technic 32 z firmy technika wody.
Z opisu na allegro i gadki przez telefon najbardziej sensowna rozmowa ze wszystkich firm. Wszystko wyjaśnione jak krowie na rowie. Bez nachalnosci, fachowe odpowiedzi na każde pytanie.

Są tańsze urządzenia ale jeśli ktoś przez telefon robi łaskę, że ze mną porozmawia jak chce kupić to co będzie jak kupie i zadzwonię z jakimś problemem. Miałem kupić vismana 20 bo ktoś ze znajomych ma od lat i jest zadowolony ale wyczytałem, że dają tylko swoją nalepke więc po co przepłacać. Poza tym zniechecila mnie właśnie rozmowa ze sprzedawcą.

 

Planujesz montować samemu, czy zamówiłeś z montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ktoś kiedyś napisał, że jeździ z Dobrzykowic. A, że z Wrocka jest kilka osób to coś mi gdzieś zaświtało, że to możesz być ty. Chyba nawet pisałeś kiedyś, że miałeś Seata Leona. Czasami człowiek zapamiętuje nieistotne z jego punktu widzenia informacje i tak już w głowie zostaje.

 

OT: Seata Leona miał [mention=149381]pakuu1[/mention], ale już nie mieszka w tamtych stronach. default_wink.gif 

A co do tematu - w rodzinie mają Viessmann Aquahome i bardzo sobie chwalą.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pietro_M napisał:

OT: Seata Leona miał [mention=149381]pakuu1[/mention], ale już nie mieszka w tamtych stronach. default_wink.gif 

A co do tematu - w rodzinie mają Viessmann Aquahome i bardzo sobie chwalą.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

A widzisz, czyli ktoś z Leonem mieszkał w Dobrzykowicach. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2019 o 15:28, spad napisał:

 

Popraw mnie jeżeli się mylę, ale to nie ty jesteś moim sąsiadem w Gminie Czernica? Wiem, że ktoś z AK mieszka wioskę obok. Tak czy inaczej, w Czernicy jest twarda woda i bardzo dużo osób montuje zmiękczacze. Większość pytanych poleca Viessmana. Sklep stacjonarny z dobrymi cenami jest na Krzywoustego za ASO VW.

Wodę macie z własnych ujęć czy z wodociągu?

Jeśli to drugie to jaki jest sens montowania tych zmiękczaczy, przecież woda musi być zdatna do użytku i to jest w gestii właściciela wodociągu...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, volf6 napisał:

Wodę macie z własnych ujęć czy z wodociągu?

Jeśli to drugie to jaki jest sens montowania tych zmiękczaczy, przecież woda musi być zdatna do użytku i to jest w gestii właściciela wodociągu...

 

Z wodociągu. Na zdatność wody do użytku nie ma wpływu twardość. Mamy wodę bardzo twardą, mocno osiada kamień. Ale jednocześnie można ją pić prosto z kranu co też tak robię.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, volf6 napisał:

Wodę macie z własnych ujęć czy z wodociągu?

Jeśli to drugie to jaki jest sens montowania tych zmiękczaczy, przecież woda musi być zdatna do użytku i to jest w gestii właściciela wodociągu...

Z wodociagu ale nikt nie gwarantuje miekkiej wody, a zmiekczacz ma Cie uchronic przed osadem na kabinie itp.

Poza tym monitoring jakosci wody jest przy ujeciu. A co sie dzieje na koncu kilkunastokilometrowej rury tego juz nikt nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 6.12.2019 o 20:30, amciek napisał:

Pro. Jak się bawić to się bawić.

Jak wrażenia? Polecasz? Jakieś wnioski, porady?

Bo chyba też sie zdecyduje pozbyc kamienia (choć podobno wcale w 100% nie znika?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas regeneracji zbiornik z solą jest napełniany wodą przez co powstaje solanka która jest pobierana i przepuszczana przez głowice zmiękczacza co powoduje jej czyszczenie. Później ta woda z solanka i zabrudzeniami jest spuszczana do kanalizacji. W normalnym trybie pracy przez głowicę płynie woda z wodociągu. Przy czyszczeniu woda z solą ze zbiornika. Na AK był w tym roku obszerny temat o zmiekczaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia? Polecasz? Jakieś wnioski, porady?
Bo chyba też sie zdecyduje pozbyc kamienia (choć podobno wcale w 100% nie znika?)
Nie.
Po zamontowaniu ciekło z głowicy, niby banał, trzeba było dokręcić butle. Jest nawet o tym w instrukcji ale kto czyta instrukcje, no i kotłownie zalało. Później kilkanaście dni walczyłem z ustawieniem tego ustroju. Kilkanaście rozmów z serwisem i w końcu się udało. Ale nie jestem ogólnie zadowolony. Twardość wody się waha, ja mam miedziane rury i nie mogę zejść do 0. Ustawione mam niby 5dH ale raz jest 5, a innym razem 10.
Znajomy hydraulik mówił mi później, że on tylko montuje viesmana. Stara sprawdzona konstrukcja, montuje tego na pęczki i nigdy nie miał żadnych problemow. Fakt, że drożej niż to moje. Gdybym teraz miał kupować to nie kupiłbym tego mojego ale dopłacil za viesmana.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, amciek napisał:

Nie.
Po zamontowaniu ciekło z głowicy, niby banał, trzeba było dokręcić butle. Jest nawet o tym w instrukcji ale kto czyta instrukcje, no i kotłownie zalało. Później kilkanaście dni walczyłem z ustawieniem tego ustroju. Kilkanaście rozmów z serwisem i w końcu się udało. Ale nie jestem ogólnie zadowolony. Twardość wody się waha, ja mam miedziane rury i nie mogę zejść do 0. Ustawione mam niby 5dH ale raz jest 5, a innym razem 10.
Znajomy hydraulik mówił mi później, że on tylko montuje viesmana. Stara sprawdzona konstrukcja, montuje tego na pęczki i nigdy nie miał żadnych problemow.

@amciek tez mam od niedawna 32 water technik. Z czym tam walczyles? Ja w sumie zrobiłem wg tej instrukcji co daja do zmiekczacza. Tylko tego ich plynu do miareczkowania nie ogarniam, tzn od kiedy liczyc ilosc kropli 😁 generalnie kamienia nie zauważam jakos. Ale mieszkam 2 tygodnie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=141988]amciek[/mention] tez mam od niedawna 32 water technik. Z czym tam walczyles? Ja w sumie zrobiłem wg tej instrukcji co daja do zmiekczacza. Tylko tego ich plynu do miareczkowania nie ogarniam, tzn od kiedy liczyc ilosc kropli generalnie kamienia nie zauważam jakos. Ale mieszkam 2 tygodnie
No z ustawieniem twardości wody. Nie moglem zejść poniżej 15. Regulowalem pływak no i mam regenerację co 2,5m3. A Ty?
U mnie twardość wejściowa 35.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test kropelkowy i wyszło 24dH...chyba trzeba się rozejrzeć za zmiękczaczem...

Miesięczne zuzycie wody mam kolo 9m3,ciekawe co ile byłaby regeneracja...

 

Myślę o viesmann aquahome duo smart...

Edytowane przez Pado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.