Skocz do zawartości

Kia cee'd SW siłowniki klapy bagażnika


PavvelM

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem siłowniki magneti marelli do kia cee'd kombi i porażka nie otwieraja klapy, zacinają się w połowie otwarcia. Siłowniki zostały wymienione na nowe przez sprzedawcę w dniu wczorajszym pierwsze dwa otwarcia działały jak należy natomiast kolejne otwarcia  klapa nie otwiera się jak trzeba. Siłowniki trzeszczą jak stara kanapa. Jutro zwracam je sprzedawcy.
Sprzedawca mówi że inne jakie może zaproponować to  150 zl szt. co uważam już za mocna przesadę.
Co kupić bo oryginały to już praktycznie nie działają, nie chce eksperymentować z kolejnymi siłownikami i bujać się z reklamacjami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, PavvelM napisał:

Kupiłem siłowniki magneti marelli do kia cee'd kombi i porażka nie otwieraja klapy, zacinają się w połowie otwarcia. Siłowniki zostały wymienione na nowe przez sprzedawcę w dniu wczorajszym pierwsze dwa otwarcia działały jak należy natomiast kolejne otwarcia  klapa nie otwiera się jak trzeba. Siłowniki trzeszczą jak stara kanapa. Jutro zwracam je sprzedawcy.
Sprzedawca mówi że inne jakie może zaproponować to  150 zl szt. co uważam już za mocna przesadę.
Co kupić bo oryginały to już praktycznie nie działają, nie chce eksperymentować z kolejnymi siłownikami i bujać się z reklamacjami itp.

Kupić oryginały?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin79 oryginały podobno 250 zł - osobiście nie pytałem w serwisie.

@Maciej__ czy pisałem że ma być tanio? Ale 300 zł za siłowniki klapy to lekka przesada. Amory na przód TRW za 180 szt. znalazłem.

 

Myślałem że jakiś rozsądny zamiennik da się kupić. W poprzednim aucie w sklepie powiedziałem że chce siłowniki do klapy sprzedali mi nawet nie wiem co i działały elegancko.

Edytowane przez PavvelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=132662]Marcin79[/mention] oryginały podobno 250 zł - osobiście nie pytałem w serwisie.
[mention=134087]Maciej__[/mention] czy pisałem że ma być tanio? Ale 300 zł za siłowniki klapy to lekka przesada. Amory na przód TRW za 180 szt. znalazłem.
 
Myślałem że jakiś rozsądny zamiennik da się kupić. W poprzednim aucie w sklepie powiedziałem że chce siłowniki do klapy sprzedali mi nawet nie wiem co i działały elegancko.
Spróbuj siłowniki Krosno. Magneti Marelli jako producenta części zamiennych to moim zdaniem poziom bagna i 5 metrów mułu albo i niżej, unikam jak ognia.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavvelM napisał:

@Marcin79 oryginały podobno 250 zł - osobiście nie pytałem w serwisie.

@Maciej__ czy pisałem że ma być tanio? Ale 300 zł za siłowniki klapy to lekka przesada. Amory na przód TRW za 180 szt. znalazłem.

 

Myślałem że jakiś rozsądny zamiennik da się kupić. W poprzednim aucie w sklepie powiedziałem że chce siłowniki do klapy sprzedali mi nawet nie wiem co i działały elegancko.

100wa różnicy i będziesz mial juz spokój do końca uzytkowania tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Spajdi napisał:

Spróbuj siłowniki Krosno. Magneti Marelli jako producenta części zamiennych to moim zdaniem poziom bagna i 5 metrów mułu albo i niżej, unikam jak ognia.

Krosno ponoć zależy od partii. Masz jakieś doświadczenie z Krosnem? Z Magneti Marelli nie miałem do czynienia nigdy polecił to sprzedawca że jest dobry jakościowo - w moim przypadku okazało się totalnym niepowodzeniem.

 

@Marcin79  nie bardzo rozumiem jaka 100wa? Magneti Marelli kosztował 60zł za sztukę więc różnica dość znaczna między 120 a 300 zł (Stabilus) lub 500zł (oryginał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az chcialoby sie napisac jakto wloskie silowniki nie dzialaja? :hehe: 

 

Poszukaj na allegro czy gdzies tu za 50zl sprzedaja https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-silownik-klapy-bagaznika-nowy-orginal-ID6BEl1U.html

 

I nie sluchaj tu o orginalach bo szkoda pieniedzy kup cos z Krosna i kile przezyje https://allegro.pl/oferta/silownik-teleskop-klapy-bagaznika-kia-ceed-i-kombi-7230812660

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PavvelM napisał:

@Marcin79 oryginały podobno 250 zł - osobiście nie pytałem w serwisie.

@Maciej__ czy pisałem że ma być tanio? Ale 300 zł za siłowniki klapy to lekka przesada. Amory na przód TRW za 180 szt. znalazłem.

 

Myślałem że jakiś rozsądny zamiennik da się kupić. W poprzednim aucie w sklepie powiedziałem że chce siłowniki do klapy sprzedali mi nawet nie wiem co i działały elegancko.

ja kupiłem krosno, ale jeden piszczy przy zamykaniu :(

a MM w drugim aucie działają jak oryginały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krosno ponoć zależy od partii. Masz jakieś doświadczenie z Krosnem? Z Magneti Marelli nie miałem do czynienia nigdy polecił to sprzedawca że jest dobry jakościowo - w moim przypadku okazało się totalnym niepowodzeniem.
 
[mention=132662]Marcin79[/mention]  nie bardzo rozumiem jaka 100wa? Magneti Marelli kosztował 60zł za sztukę więc różnica dość znaczna między 120 a 300 zł (Stabilus) lub 500zł (oryginał)
Mam w Clio grandtour rok działają póki co bez zarzutu.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PavvelM napisał:

Jutro jak oddam włoskie siłowniki i dostanę pieniądze :) podjadę do sklepu w którym zaopatrywałem się zawsze zobaczymy jakie mają ceny Krosna.

Krosno do Ceeda chyba nie ma w ofercie, no chyba że po wymiarach/sile dobiorą. Zawsze możesz też zainwestować w profesjonalne chińskie siłowniki z Krafta ;)

Swoją drogą 800N x2 ta klapa jest chyba z betonu ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PavvelM napisał:

Kupiłem siłowniki magneti marelli do kia cee'd kombi i porażka nie otwieraja klapy

 

A jesteś pewny, że to są na pewno siłowniki do tego auta?

Może mają tą samą długość, ale są do lżejszej klapy w innym aucie?

Tak tylko gdybam.

Ewentualnie kupiłeś jakieś trafione i kolejne będą lepsze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PavvelM napisał:

znaczenie siłownika ewidentnie mówi że do Kia cee'd kombi. Dwie pary trafione, chyba że trafiłem na produkt z poniedziałku.m

Może jest różnica przed/po lifcie, I generacja/II generacja. Było trochę tych Cee'dów kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marcindzieg napisał:

Może jest różnica przed/po lifcie, I generacja/II generacja. Było trochę tych Cee'dów kombi.

Jest różnica między liftem i II generacja w wielkości silownika, inny skok oraz grubość siłowników inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prozaq sprzedawca mógł załatwić to w oficjalny sposób  wtedy bujam się bez siłowników, bez pieniędzy. Po prostu nie chcę sytuacji kiedy sprzedawca będzie mi mówił że z siłownikami jest wszystko ok mimo że klapy nie podnoszą. Tak dla mnie to problem!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.