Skocz do zawartości

Nowy pomysł w sprawie pierwszeństwa pieszego przez przejściem dla pieszych


kiziuk

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, stig napisał:

@KotLarry Na pewno znaków za dużo. Niezły interes na nich musi być. 

 

Tu myślę bardziej nieudolność osób za nie odpowiedzialnych i nie sprzątanie starych.

Generalnie widzę bezrefleksyjne działania, albo nie widzę refleksji w działaniu...

Oby wszystko wyszło dobrze i wreszcie trochę to było lepiej ogarnięte, 

a nie tylko "pierwszeństwo dla pieszych"...

 

 

Chociaż... Nie...rowerzyści dostali mnóstwo przywilejów, zero obowiązków...

Nie będzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, KotLarry napisał:

Chociaż... Nie...rowerzyści dostali mnóstwo przywilejów, zero obowiązków...

Nie będzie lepiej...

 

Dostali też obowiązki. Tylko większość z nich przeczytała rozdział o przywilejach. Do obowiązków już nie dotarli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marcindzieg napisał:

 

Dostali też obowiązki. Tylko większość z nich przeczytała rozdział o przywilejach. Do obowiązków już nie dotarli.

Mieliby wszyscy prawo jazdy lub tak jak kiedyś kartę rowerową to by może coś się zmieniło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KotLarry napisał:

Wrócił temat od strony premiera

To wszystko to jest kosmetyka. Moje zdanie jest takie żeby zostawić przepisy jak jest, a podnieść mandaty o 500% i je egzekwować (częste kontrolę policji), a na drogach się uspokoi trochę. Po co zmniejszać prędkość do 50 po 23? Nic to nie da skoro normalnie większość jeździ 60-70 po mieście w dzień. Przekroczenie o 50 poza zabudowanym? Więcej szkody robią Ci co jeżdżą plus 20, plus 30 poza zabudowanym bo ich jest więcej niż debili plus 50

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KotLarry napisał:

Wrócił temat od strony premiera

 

W wykonaniu premiera, to jest czysty populizm pod hasłem, "paczcie jak my tu poprawiamy bezpieczeństwo. A ile już poprawiliśmy".

Nie mogę powiedzieć, że to co chce zrobić, jest z gruntu złe, bo zmiany są konieczne - ale nie w ten sposób, że zmienimy przepis, a potem niech się inni martwią, bo przecież już jest bezpiecznie. To, co on ogłasza, to jest jakaś drobna kosmetyka, która w ogóle nie dotyka problemu.

Naprawdę czasami się zastanawiam, czy oni wszyscy razem z doradcami są tak tępi, czy raczej robią to robią to z pełną premedytacją pod publiczkę tak, żeby przy minimum wysiłku wymagającego tylko jakiegoś głosowania ogłosić kolejny sukces :facepalm:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmiana infrastruktury na bezpieczną, bez przejść bez sygnalizacji na drogach wielopasmowych, spowolnienie ruchu w obrębie przejść i eliminacja miejsc pułapek na kierowców i wtedy można pomyśleć o pierwszeństwie dla pieszych, ale u nas znowu musi być na odwrót. Piesi i tak już myślą, że mają pierwszeństwo, bo przecież stawiając pół stopy na przejściu już na nim są i mogą iść. Tak jednego dnia, wciągu kilku minut jazdy weszły mi przed maskę panie z telefonami przy uchu ;)

A jeśli chodzi o infrastrukturę, to mam przykład z ostatniego remontu prostego odcinka drogi, między domkami a osiedlem w terenie zabudowanym. Przebudowali całą drogę wraz z poboczem i chodnikiem. Co ciekawe nie zrobili ścieżki dla rowerów, ale pas ziemi między drogą a chodnikiem, a miejscami w tym pasie zostawili stare drzewa. Ja nie jestem zwolennikiem wycinania wszystkiego i wszędzie, ale drzewa przy skraju jezdni, stare i w dodatku kilka mocno zaatakowanych jemiołą mogli wyciąć. Na tym kawałku drogi wymalowali sporo przejść, ze trzy to są tak na 400m i teraz najlepsze - jedno z tych przejść jest na takim małym wzniesieniu drogi, wyszło im to tak idealnie, że jadąc nie widać wymalowanych pasów... I jeszcze w bonusie zaraz obok tego przejścia rośnie jedno z tych starych drzew, które całkowicie zasłania pieszego dla aut jadących z przeciwka. Czyli z jednej strony nie widać przejścia, a z drugiej pieszego, bo go zasłania drzewo. Piękna kumulacja...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rallyrychu napisał:

I jeszcze w bonusie zaraz obok tego przejścia rośnie jedno z tych starych drzew, które całkowicie zasłania pieszego dla aut jadących z przeciwka. Czyli z jednej strony nie widać przejścia, a z drugiej pieszego, bo go zasłania drzewo.

Przyczyna oficjalna będzie taka sama : kierowca nie dostosował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 00:52, rallyrychu napisał:

Akurat ostanie osoby poruszyły dokładnie sprawy opisane w artykule, który mi przeglądarka w telefonie zaproponowała o tym, jak sprawy pierwszeństwa pieszych są rozwiązane w Niemczech: http://www.brd24.pl/infrastruktura/piesi-maja-pierwszenstwo-pasami-zawsze-maja-zebry-zrobili-niemcy/

 

Pisałem o tym wielokrotnie, a nie jestem inżynierem ruchu drogowego:

Kompletnie zrezygnowano z przejść dla pieszych przez drogę wielopasową bez sygnalizacji. Warto tu przytoczyć wypowiedź eksperta od przejść dla pieszych dr. inż. Piotra Szagałę z Politechniki Warszawskiej, o powodach takiej decyzji:

„Niemcy zrezygnowali z takiego rozwiązania – mówił badacz w materiale dla TVN Warszawa w 2016 r. -. Nie można już zrealizować projektu przejścia bez sygnalizacji przez dwupasmówkę, a stare są likwidowane."

"Na marginesie: Niemcy, widząc w Polsce przejścia dla pieszych przez drogę wielopasową bez sygnalizacji, określają je czystym szaleństwem i w mojej opinii mają w tym dużo racji. Dla nich to nie tylko różnica techniczna, ale też cywilizacyjna."

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest dobre, no ale Europa jest pod tym względem dziwna.

 

Nawet w świecie przyrody mniejszy, wolniejszy, słabszy musi uważać na większego... w USA jest podobny system. Głównie to pieszy ma uważać, żeby nie wejść pod koła.

Oczywiście, nie popadajmy w skrajności, ale dawanie zbyt wielu praw pieszym to proszenie się o kłopoty, ale to moje zdanie..... i ja się z nim zgadzam ☺️

 

Już teraz są piesi ,którzy wręcz wchodzą pod koła, myśląc że auto zatrzyma się na 2 metrach...

Edytowane przez chojnik
  • Lubię to 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2019 o 14:59, wujekcybul napisał:

Swiatla na wilopasmowkach na pozostalych pieszy jak tylko zblizy sie do przejscia powinien miec pierwszenstwo. Honor ulana w samochodzie jest mniej wazny od zycia i ewentualnych kosztow utrzymania sierot, wdow i innych rent. Im szybciej to zrozumiemy tym blizej bedziemy cywilizowanego spoleczenstwa.

masz racje niemniej uwazam, ze pieszy winiem poza pierwszenstwem  byc obarczony ewentualna wspolwina.

Ze zgroza obserwuje jak ludzie wgapieni w komorke, w kaptura nawet nie zerkna przed wejsciem na pasy czy maja bezpieczna droge.

Poza piratami, debilami moze wystapic zwyczajny czynnik techniczny, gololedzi, czy tez np zawal kierowcy.

danie pieszym PIERWSZENSTWA bezwzglednego wprowadzi jeszcze wieksza ignorancje pieszych otaczajacej rzeczywistosci.

A z drugiej strony piesi ubrani na czarno, w deszczowy wieczor ledwo widac jak nop wylazi zza drzewa.

 

Ale np potracenie pieszego na przejsciu z zielonym swiatlem, bez wzgledu na skutki winno na dzien dobry skutkowac odebraniem prawa jazdy na lat 5., mandat 3000zl.

Wyoprzedxzanie bezposrednio przed(10-15m) i na przejsciu to powinni dawac 15 pkt i 2000zl.

Poki mandaty beda smieszne to efekt taki, ze parkuja debile jak chca, gdzie chca bez wgladu na to czy utrudniaja komus zycie czy nie.

 

Z urzedu winno domniemac sie ze sprawca jest wlasciciel auta, jesli jest inaczej wlasciciel winien wskazac osobe, ktora wykroczenie popelnila . Oczywiscie jesli nie widac twarzy czy pojazd nie byl w ruchu.

A poki co nikt nie pamieta kto, kiedy, komu, po co pozyczyl auto.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, angrius napisał:

 Przekroczenie o 50 poza zabudowanym? Więcej szkody robią Ci co jeżdżą plus 20, plus 30 poza zabudowanym bo ich jest więcej niż debili plus 50

Bo jak ustanowia poza zabudowanym +50 i prawko out to nie bedzie debili jezdzacych 200-250 bo maja fury.

Wiesz jaka jest skala  zniszczen, skutkow, dramatow  jak ktos przy 200 zapakuje w tyl a nie przy 90 czy 120?

Pierwszy zaglosuje w referendum by +50 obowiazywalo wszedzie.

 

Zgodze sie ze zmienjszanie V po 23 do 50 niwiele zmieni.

 

Nie cyferki sa wazne, ale bezwzglednosc i dotkliwosc kary !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, angrius napisał:

Powinno być ze przekroczenie o 30 wszędzie zabiera prawo jazdy - takich jest najwięcej procentowo. 

 

Jednak czy tacy powodują najwięcej wypadków?

 

Popatrz na "Stop Cham", "Polskie Drogi" itp.

Zobacz co TAM SIĘ DZIEJE!

 

Najwięcej problemów to wyprzedzania na czołowe, wyprzedzanie na pasach - czyli również wyprzedzanie!

Na trzecim miejscu, może ex equo z pozostałymi bym dał nie ustąpienie pierwszeństwa na pasach...

 

Prędkość tylko może skutki zwiększać lub zmniejszać.

 

Poza tym co do prędkości, największe osiągają najdroższe fury.

Dlatego ja optuję za mandatami od wartości samochodu.

Zamknie to również problem niemożności wzorowania się na Finach [mandaty od zarobków],

bo zamyka temat szarej strefy. Nie ma bo to nie moje itp. mandat od wartości rocznika wg tej śmiesznej książeczki i tyle ;] 

[oczywiście z jakąś dolną granicą przy każdej prędkości, żeby nie było, że lanosem +50 jest pół darmo ;]  ] 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KotLarry napisał:

 

Dlatego ja optuję za mandatami od wartości samochodu.

Zamknie to również problem niemożności wzorowania się na Finach [mandaty od zarobków],

bo zamyka temat szarej strefy. Nie ma bo to nie moje itp. mandat od wartości rocznika wg tej śmiesznej książeczki i tyle ;] 

[oczywiście z jakąś dolną granicą przy każdej prędkości, żeby nie było, że lanosem +50 jest pół darmo ;]  ] 

 

Dokladnie, szara strefa, gos naminimum u szwagra zatrudniony i auto za milion.

Poza zabudowanym po +50 powinni zabierac prawko na pol roku  i 1000-2000zl mandat.

Skoro w skandynawi, niemczech, austrii mozna jechac przepisowo tzn, ze u nas cos nie halo.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, angrius napisał:

Powinno być ze przekroczenie o 30 wszędzie zabiera prawo jazdy - takich jest najwięcej procentowo. 

O ile znaki beda stawiane precyzyjnie  - kiedyś zatankowałem w nieznanym terenie i okazalo się że  na odcinku 100 metrów pomiedzy wjazdem na stacje a wyjazdem jakiś "mądry " postawił ograniczenie do 30 km/h..... i 300 metrów dalej zapłaciłem 50 zł i dostałe 2 punkty w gratisie ;) - stwierdziłem że za 50 zl i 2 pkt nie będę się "woził z sądem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, delco napisał:

O ile znaki beda stawiane precyzyjnie  - kiedyś zatankowałem w nieznanym terenie i okazalo się że  na odcinku 100 metrów pomiedzy wjazdem na stacje a wyjazdem jakiś "mądry " postawił ograniczenie do 30 km/h..... i 300 metrów dalej zapłaciłem 50 zł i dostałe 2 punkty w gratisie ;) - stwierdziłem że za 50 zl i 2 pkt nie będę się "woził z sądem"

znaki to jedno a lekcewazenie przepisow to drugie. Zobacz stopcham, polskie drogi co ludzie wyprawiaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fanlan napisał:

Wiesz jaka jest skala  zniszczen, skutkow, dramatow  jak ktos przy 200 zapakuje w tyl a nie przy 90 czy 120?

 Ale 200 to sie leci raczej po autostradzie, i jak ktos sie w kogos wpakuje przy tej predkosci, to jest bardziej niz pewne, ze ktos mu wyjechal nie patrzac w lusterka. W De nie ma ograniczen na autostradach i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, blue_ napisał:

 Ale 200 to sie leci raczej po autostradzie, i jak ktos sie w kogos wpakuje przy tej predkosci, to jest bardziej niz pewne, ze ktos mu wyjechal nie patrzac w lusterka. W De nie ma ograniczen na autostradach i jest dobrze.

na A przede wszystkim nadrzedna predkosc powinna byc 140kmh. Jak pakujesz 200-230 to nalezy miec swiadomosc, z ektos jadacy prawidlowo moze chciec wyprzedzic uznajac ze jadac 140kmh nie stwarza zagrozenia. oczywiscie w lusterka nalezy patrzec ale nie pozwole by  debile mnie na A terryzowali  oslepiajac swiatlami bo mialem czelnosc rozpoczac manewr wyprzedzania nie widzac w lusterku idioty. Zreszta mruganie jakos mocy mojemu autu ujmuje:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fanlan napisał:

znaki to jedno a lekcewazenie przepisow to drugie. Zobacz stopcham, polskie drogi co ludzie wyprawiaja.

 

lekceważenie oraz podejście że naciskając hamulec a nie klakson traci sie godnośc... IMO polowy kolizji mozna by spokojnie uniknąc...

... co nie zmienia faktu ze znaczna część znaków stawiana jest bez większego sensu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, delco napisał:

A jak nie widzi pieszego bo go nie ma tez powinien się zatrzymac?;l

 

Jak nie widzi i nie ma to nie. Na ten moment. Mi chodzi o sytuacje, że masz słabą widoczność, a potem kogoś pukniesz na przejściu -> słabe tłumaczenie moim zdaniem. Nie widzisz - to zatrzymaj sie albo mocno zwolnij chociaż.

Zresztą 80% polskich kierowców nawet nie odpuszcza gazu przed przejściem to o czym mówimy.

Ba przejścia dla pieszych - we Wrocławiu non stop auta na czerwonym śmigają. Imo to trzeba wpierw zwiększyć liczbę patroli drogówki + podnieść mandaty, żeby ludzie się trochę uspokoili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fanlan napisał:

masz racje niemniej uwazam, ze pieszy winiem poza pierwszenstwem  byc obarczony ewentualna wspolwina.

Ze zgroza obserwuje jak ludzie wgapieni w komorke, w kaptura nawet nie zerkna przed wejsciem na pasy czy maja bezpieczna droge.

Poza piratami, debilami moze wystapic zwyczajny czynnik techniczny, gololedzi, czy tez np zawal kierowcy.

danie pieszym PIERWSZENSTWA bezwzglednego wprowadzi jeszcze wieksza ignorancje pieszych otaczajacej rzeczywistosci.

A z drugiej strony piesi ubrani na czarno, w deszczowy wieczor ledwo widac jak nop wylazi zza drzewa.

 

Ale np potracenie pieszego na przejsciu z zielonym swiatlem, bez wzgledu na skutki winno na dzien dobry skutkowac odebraniem prawa jazdy na lat 5., mandat 3000zl.

Wyoprzedxzanie bezposrednio przed(10-15m) i na przejsciu to powinni dawac 15 pkt i 2000zl.

Poki mandaty beda smieszne to efekt taki, ze parkuja debile jak chca, gdzie chca bez wgladu na to czy utrudniaja komus zycie czy nie.

 

Z urzedu winno domniemac sie ze sprawca jest wlasciciel auta, jesli jest inaczej wlasciciel winien wskazac osobe, ktora wykroczenie popelnila . Oczywiscie jesli nie widac twarzy czy pojazd nie byl w ruchu.

A poki co nikt nie pamieta kto, kiedy, komu, po co pozyczyl auto.

 

 

 

 

Jeden minus widze… co z tego, ze będą zabierali PJ albo pieszy będzie wspolwinny? Kiedy ostatnio zatrzymal Cie jakiś patrol drogówki? Mnie chyba z 10 lat temu. Także ja bym tu wsadzil po jednym policjancie w radiowozie i dokupil kilka tysięcy sztuk żeby było ich więcej. A takto kto jeździ 200 ten nadal bedize jezdzil. Zobacz co wyrabiają motocykliści 200 w miescie, glosny wydech i co? I nic.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KotLarry napisał:

wyprzedzanie na pasach - czyli również wyprzedzanie!

 

Najbardziej przerażające jest to, że taka ameba nawet nie wie, że popełnia wykroczenie. Wielokrotnie słyszałem tłumaczenia w programach typu 'Drogówka' czy 'Pirat', że przecież nie wyprzedzał, bo dla niego/niej wyprzedzanie to istnieje tylko na drodze jednopasmowej :facepalm:

Jak jedzie na dwupasmówce szybciej od auta na pasie obok to już nie jest wyprzedzanie (no bo przecież to inny pas) :pad:.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzą, że wyprzedzają... No tak, nie wiedzą też wielu innych rzeczy:

 

Młody gostek nie wie jak wygląda zakaz ruchu i myli go z drogą pożarową. To jak może być normalnie na naszych drogach skoro poruszają się po nich tacy idioci?

Wiem, ze materiał to manipulacja i specjalnie pokazują takich osłów, ale przypuszczam, że nie musieli ich tygodniami szukać, ale poszło im to całkiem szybko.

To pierwszeństwo na pasach się skończy jak na filmie z jazdą na suwak - no niby masz pierwszeństwo, niby są przepisy, ale nie tym razem. Tylko, że na przejściach skutki będą tragiczne.

Obstawiam, że statystyka wypadków i śmiertelnych potrąceń na przejściach złośliwie nie spadnie, a wręcz wzrośnie. I już nawet wiem kogo to będzie wina ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rallyrychu napisał:

Obstawiam, że statystyka wypadków i śmiertelnych potrąceń na przejściach złośliwie nie spadnie, a wręcz wzrośnie.

 

Możliwe, że początkowo tak. Ale posypią się wyroki bez zawieszeń i ludzie się nauczą przepuszczać pieszych i jeździć wolniej. I w ostatecznym rozrachunku zabitych i rannych będzie mniej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, wujekcybul napisał:

Jeden minus widze… co z tego, ze będą zabierali PJ albo pieszy będzie wspolwinny? Kiedy ostatnio zatrzymal Cie jakiś patrol drogówki? Mnie chyba z 10 lat temu. Także ja bym tu wsadzil po jednym policjancie w radiowozie i dokupil kilka tysięcy sztuk żeby było ich więcej. A takto kto jeździ 200 ten nadal bedize jezdzil. Zobacz co wyrabiają motocykliści 200 w miescie, glosny wydech i co? I nic.

Dokladnie, ale przy takich zarobkach jak w policji i obciazenia psychicznego nie dziwie sie ze malo kto idzie.

Mnie policja zatrzymala jak...o 23 wyprzedzilem ich na skrzyzowaniu:) pojecia nie mialem ze to skrzyzowanie, jakas glowna i  boczne osiedlowe, zero lini podwojnej, oni 30kmh, ja z pracy wracam i jeb 50kmh:)

bylo to jakies 10 lat temu moze wiecej.

Aaaa...dwa razy na swiatlach dmuchalem.

A jezdza jak jezdza bo sa bezkarni. Z awydech stacja powinna byc jakas "autoryzowana" przez policje, za drugi raz wydech DR zabieraja na rok i malymi krokami eliminacja terrorystow.

Na szczescie swiadomosc spoleczenstwa, mieszkancow, innych uzytkownikow drogi jest coraz wieksza, coraz wiecej kamer, coraz wiekszej grupie ludzie CHCE sie cos zmienic i zglaszaja wykroczenia.

Swiadomosc bezkarnosci poteguje  cwaniactwo, ale strach ze za 2-5-15 minut ktos zrobi zdjecie, zglosi, trzeba isc do spowiedzi, zaplacic grosz.

Juz moze nauczyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, iwik napisał:

 

Nic się nie zmieni dopóki za manewry omijania i wyprzedzania na przejściach nie zaczną skutecznie zabierać PJ na kilka m-cy.

Dokladnie. I oczywiscie mandat 2000zl.

W ogole mwysokosc mandatow to jakas kpina.

Za jazde po A pasem awaryjnym/wyprzedzanie powinni zabierac PJ na 5 lat !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, iwik napisał:

 

Najbardziej przerażające jest to, że taka ameba nawet nie wie, że popełnia wykroczenie. Wielokrotnie słyszałem tłumaczenia w programach typu 'Drogówka' czy 'Pirat', że przecież nie wyprzedzał, bo dla niego/niej wyprzedzanie to istnieje tylko na drodze jednopasmowej :facepalm:

Jak jedzie na dwupasmówce szybciej od auta na pasie obok to już nie jest wyprzedzanie (no bo przecież to inny pas) :pad:.

To podstawa do skierowania na egzamin:)

Prosty sposob a moze bylby skuteczny.

Aaaa...i 20 h jazdy dyscyplinujacej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, cesarz napisał:

 

Jak nie widzi i nie ma to nie. Na ten moment. Mi chodzi o sytuacje, że masz słabą widoczność, a potem kogoś pukniesz na przejściu -> słabe tłumaczenie moim zdaniem. Nie widzisz - to zatrzymaj sie albo mocno zwolnij chociaż.

Zresztą 80% polskich kierowców nawet nie odpuszcza gazu przed przejściem to o czym mówimy.

Ba przejścia dla pieszych - we Wrocławiu non stop auta na czerwonym śmigają. Imo to trzeba wpierw zwiększyć liczbę patroli drogówki + podnieść mandaty, żeby ludzie się trochę uspokoili ;)

we wroclawiu jak krecisz 50kmh to cie obmigaja i obtrabia  nierzadko i na zderzaku siedza. Wolniej jedziesz dalej zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, iwik napisał:

Jak jedzie na dwupasmówce szybciej od auta na pasie obok to już nie jest wyprzedzanie (no bo przecież to inny pas)

 

Ale to jest problem ;]

Masz 4 pasy. Jeden jedzie skrajnym prawym, a drugi skrajnym lewym, czyli są dwa wolne pasy po środku. I teraz ten lewy jadąc szybciej wyprzedza tego na prawym czy nie :] 

To samo z omijaniem. Czy omijanie następuje skoro jest dwa pasy przerwy?

I teraz weź wytłumacz, że w kontekście bezpieczeństwa ruchu drogowego, na obydwa powyższe odpowiedź jest twierdząca, skoro "no bo przecież to inny pas" już przy dwóch pasach ruchu w tym samym kierunku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fanlan napisał:

Dokladnie. I oczywiscie mandat 2000zl.

W ogole mwysokosc mandatow to jakas kpina.

Za jazde po A pasem awaryjnym/wyprzedzanie powinni zabierac PJ na 5 lat !!!

 

Najpierw trzeba zwiększyć ujawnialność. Forma karania i wysokość kary to jest problem wtórny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kiziuk napisał:

 

Najpierw trzeba zwiększyć ujawnialność. Forma karania i wysokość kary to jest problem wtórny.

Oczywiscie, ale na szczescie TIRowcy maja kamerki, cywile coraz czesciej, Najwazniejsze by chcialo sie chciec, bo policja nie jest w stanie wszystkich pilnowac.

Swiadomosc kierowcy nieuchronnosci kary bedzie  dobrym hamulcem. I dotkliwosc kary oczywiscie. Pieniadze zarobisz, ale zabranego prawka na 3-6-12 miesiecy nie odzyskasz. To najbardziej bolesne dla wiekszosci uwazam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blue_ napisał:

 

Ale jakich zarobkach? 3.5 tys+dodatki nocne, stażowe, 13-tka, 14-tka to jest mało? No prosze Cie

brutto dodaj a to zmienia postac o ok 34%

Chcialbys zarabiac 2500-3500zl netto za nocki, kontakt ze smiercia?

Widok poszarpanych zwlok?

Zgloszenie do trupa  w mieszkaniu ktory od miesiaca lezy na wersalce w srodku lata?

Byc na wezwanie?

Dlaczego sporo ludzi odchodzi z plicji?

Wszak taka wymarzona emerytura i jak szybko,  istny raj. A jednak.

Zanim zajmiesz cieply stolek to swoje trzeba wychodzic, wyjezdzic i naoogladac sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blue_ napisał:

 

A jak będą oglądać przysłane filmiki, to całkowicie znikną z dróg

Skoro na drogach ich nie ma to lepiej jak ogladaja to co sie dzieje zza biurka.

kazde zgloszenie jest rejestrowane, nie mozna zamiesc pod dywan, bo komus sie nie chce.

nalezy to zglaszac poprzes stop Agresji Drogowej.

Zglosilem w warszawie goscia co malo kobiety na pasach nie potracil. Oczywiscie zamieszczajac stosowne nagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fanlan napisał:

kazde zgloszenie jest rejestrowane, nie mozna zamiesc pod dywan, bo komus sie nie chce.

 

Wystarczy umorzyć z powodu niewykrycia. Może nie z automatu, ale jednak się daje.

Czasami się też płyty CD z nagraniami uszkadzają ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kiziuk napisał:

 

Wystarczy umorzyć z powodu niewykrycia. Może nie z automatu, ale jednak się daje.

Czasami się też płyty CD z nagraniami uszkadzają ;]

 

Umorzenia wystepuja ale stosunkowo rzadko.

na @ wysylasz linka  do filmu i nic sie nie uszkadza:) Zreszta po wyslaniu nie wywalasz filmu przez 3-5 miesiecy bo tyle moze trwac nawet proces ukarania.

Dotyczy zwlaszcza leasingu. Ale zapewniam, ze warto. Z podejsciem eee...to nic nie da pewne jest ze NIC sie nie zmieni nigdy !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, fanlan napisał:

brutto dodaj a to zmienia postac o ok 34%

Chcialbys zarabiac 2500-3500zl netto za nocki, kontakt ze smiercia?

 

3500 netto mają. Wiem bo mam dwóch kumpli w policji. Ja zeby trójke zarobic, to musze zasuwać od świtu do nocy w koparce, włącznie z sobotami. Jakbym miał możliwość, to bym poszedł do policji od razu, bo widze jaki luz mają.

Pozatym jakie trupy w wersalkach? Mówimy od drogówce, a nie o kryminalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, blue_ napisał:

 

3500 netto mają. Wiem bo mam dwóch kumpli w policji. Ja zeby trójke zarobic, to musze zasuwać od świtu do nocy w koparce, włącznie z sobotami. Jakbym miał możliwość, to bym poszedł do policji od razu, bo widze jaki luz mają.

Pozatym jakie trupy w wersalkach? Mówimy od drogówce, a nie o kryminalnej

Dobra trup w wersalce nie ale szczatki w wypadkach...jeden czort.

Ile Ci kumple maja stazu?

Jakie dodatki? ile nocek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fanlan 

Jeden robi 10 lat, drugi był 5 lat w straży miejskiej, w policji jest 3 rok.

Jak pytałem kiedyś tego starszego o trupy, to mi powiedział, że za tyle lat ani jednego nie widział. Jedynie jakieś urwane ręce, czy nogi.

Nocki wypadają 2 w tygodniu, czyli masz 8 w miesiącu. Stażowego jest 1% stawki za każdy przepracowany rok (ze wszystkich zakładów- nie tylko w policji) 13-tka, 14-tka i jakaś tam jeszcze premia roczna. Pozatym mozna wziąść pożyczke na remont mieszkania, bez oprocentowania i za darmo wysłać dziecko na kolonie latem i w ferie na zimowisko. Także żle nie mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, blue_ napisał:

@fanlan 

Jeden robi 10 lat, drugi był 5 lat w straży miejskiej, w policji jest 3 rok.

Jak pytałem kiedyś tego starszego o trupy, to mi powiedział, że za tyle lat ani jednego nie widział. Jedynie jakieś urwane ręce, czy nogi.

Nocki wypadają 2 w tygodniu, czyli masz 8 w miesiącu. Stażowego jest 1% stawki za każdy przepracowany rok (ze wszystkich zakładów- nie tylko w policji) 13-tka, 14-tka i jakaś tam jeszcze premia roczna. Pozatym mozna wziąść pożyczke na remont mieszkania, bez oprocentowania i za darmo wysłać dziecko na kolonie latem i w ferie na zimowisko. Także żle nie mają

Skoro nie maja zle to dlaczego strajkowali rok temu???

Urwane rece czy nogi......pestka:) taki bonus do etatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, iwik napisał:

 

Powinni zarabiać 5-7k ale emeryturę mieć w ZUS na takich samych zasadach jak reszta.

powinna byc roznicowana praca za biorkiem i w terenie.

Glupio byloby miec "prowizje" od mandatow ale moze glupie 5-20 zl od mandatu poprawiloby widocznosc wykroczen i checi  interwencji.

Najgorsze w policji to  bezwzglene posluszenstwo i niestety negatywne doznania jak obcowanie ze smiercia czy wypadkami, patologia itp. Sadze, ze to zostawia  odcisk na psychice po 15-30 latach sluzby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.