Skocz do zawartości

Odtłuszczanie przedniej szyby


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, bochumil napisał:

 

Mam w domu. Jutro spróbuję. Zajrzałem też na forum "zboczeńców" od kosmetyki aut. Coś nawet sobie wybrałem ;)

 

Dzisiaj nawet teściowi odtłuszczałem szybę acetonem, bo mówił że wycieraczki rozmazują :skromny:. U siebie staram się raz w roku powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłeś się z pytaniem 2 dni ;)

Była promocja -40% z darmowa wysyłką na taki produkt: https://www.sklep.soft99.eu/pl/niewidzialne-wycieraczki-i-srodki-do-szyb/57-glass-compound-z

Sam zamówiłem, bo mimo, że mam tlenek ceru, to jednak z nim jest trochę zabawy, a tak mamy gotowy produkt z aplikatorem i można od razu działać :) A chcę dobrze przygotować szybę pod niewidzialną wycieraczkę.

Ale do samego odtłuszczenia szyby to IPA powinna wystarczyć.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bochumil napisał:

Ponoć zwykłą chemią się nie da - oleje syntetyczne z aut jadących przed nami robią krecią robotę. Zatem co? Tlenek ceru? Na allegro są gotowe zestawy za grosze

 

https://allegro.pl/oferta/zestaw-polerowanie-szyb-tlenek-ceru-150-g-hit-8260185117

 

Używał ktoś?

Oleje to pikuś. Gorsze są badziew-woski z myjni bezdotykowych. Niektóre myjnie dodają też środki hydrofobowe do tzw. wody demineralizowanej.
Potem smużenie gotowe.

 

Najlepszym, jedynym skutecznym i sprawdzonym przeze mnie na kilku samochodach środkiem, który łączy chemiczne i mechaniczne (tlenek ceru) oczyszczenie szyby to Soft 99 Compound Z. Wcześniej testowałem ocet, płyn do naczyń, IPA, zmywacz silikonowy, benzynę ekstrakcyjną, koncentrat profesjonalengo płynu do szyb Cartec - nic nie działało skutecznie.

https://www.sklep.soft99.eu/pl/niewidzialne-wycieraczki-i-srodki-do-szyb/57-glass-compound-z
Po jego użyciu masz 100% pewności, ze szyba będzie jałowa - zrzut wody całą taflą, żadnego kropelkowania.

Przed czyszczeniem warto zrosić szybę wodą, bo środek sam w sobie jest dosyć gęsty.

 

Z niewidzialnych wycieraczek nie polecam do miasta Ultra Glaco z uwagi na smużenie i mleczną szybę w czasie mgły.

 

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzylem, ajax do podlog. Serio. Umyta tym szyba przestala stwarzac duzy problem w duzym deszczu, wycieraczki przestaly smurzyc.
Mozna tez woda amoniakalna.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na brudną szybę najlepsze rozwiązanie to przemyć kilka razy IPA - moze nawet być roztwór 30% i też daje radę. Dwa razy sie przemyje i szyba jak kryształ. Przy okazji jest to bezpieczne, w przeciwieństwie do acetonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą spędziłem godzinę na odtłuszczaniu szyby izopropylenem (IPA), użyłem wszystkich możliwych szmatek, urobiłem się jak dziki, efekt znikomy, wszystko śmierdzi spirytusem. 

Skłaniam się ku temu, żeby co rok korzystać z wariantu "szyby" w AC :hehe::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przy najbliższej wizycie na myjni, zwieńczę pielęgnację użyciem octu. Zobaczymy co to da, bo faktycznie te płynne woski i nabłyszczacze są na aucie OK. Wszędzie poza szybami - przednią i przednimi bocznymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ccLot napisał:

Do czyszczenia szyb używam czegoś takiego

g14422-ultimate-quik-detailer.png

2 pryśnięcia, mikrofibra i zero smug, szyba jak nowa.;]

Dokładnie tego samego używam ;] Myję płynem, odtłuszczam spirytem, i quik ;] powyżej 100km/h nie trzeba używać wycieraczek ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, cumel napisał:

Dokładnie tego samego używam ;] Myję płynem, odtłuszczam spirytem, i quik ;] powyżej 100km/h nie trzeba używać wycieraczek ;]

 

A poniżej 100km/h? Maźnięcie wycieraczkami powoduje to, co w większości niewidzialnych wycieraczek - czyli 1-sekundową mgiełkę na szybie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chris_666 napisał:

A czym wyczyścić szyby od środka. Też pojechać tym japońskim wynalazkiem emoji848.png

Czy IPA albo ocet wystarczą

Softem99 Compound Z też można czyścić szyby od wewnątrz.

Różnica taka, że trzeba włożyć więcej pracy w spłukanie tego środka - na zewnątrz to polejesz szybę wodą, od środka trzeba użyć wilgotnych mikrofibr. Ewentualnie jednej mikrofibry i płukać po każdym przetarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 11:03, wujekcybul napisał:

Odtluszczacie szybe na zewnątrz? W jakim celu? Pytam poważnie bo nigdy tego nie robilem i chętnie mazne octem jak ma mi to zycie ulatwic.

Jak jest tlusta to przetarcie wycieraczkami = brak wizji ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 20:34, chris_666 napisał:

A czym wyczyścić szyby od środka. Też pojechać tym japońskim wynalazkiem emoji848.png

Czy IPA albo ocet wystarczą

Od środka czymś co ma alkohol. Dziadek i ojciec czyścili denaturatem. Ja wolę IPA, bo nie chce mi się kupować denaturatu. Po paru przetarciach czystą scierką szyba będzie czysta jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 11:03, wujekcybul napisał:

Odtluszczacie szybe na zewnątrz?

 

Dzisiaj celowo przyglądałem się szybie i jakoś nie zauważam problemu mazania/smużenia, a szyby nie odtłuszczam. :nie_wiem: Od jakiegoś czasu leję tylko lepsze płyny do spryskiwaczy i uważam, że warto, bo zdecydowanie lepiej czyszczą szybę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dzisiaj celowo przyglądałem się szybie i jakoś nie zauważam problemu mazania/smużenia, a szyby nie odtłuszczam. :nie_wiem: Od jakiegoś czasu leję tylko lepsze płyny do spryskiwaczy i uważam, że warto, bo zdecydowanie lepiej czyszczą szybę.
A na jakich myjkach auto myjesz? Woski, sroski itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.