Skocz do zawartości

Co złego z tym Golfem?


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

Słaby silnik ze skrzynią 5 biegów, felgi 15, manualna klimatyzacja, klasyczne reflektory, rocznik 2018 i cena 63800 ?! Za 4000 zł więcej można było wyrwać Leona FR, który ma full Ledy z przodu, silnik 1.4/1.5 TSI ok. 150 KM, lepsze fotele, felgi 17", climatronic 2 strefowy i całą resztę gadżetów. Imho ten golf jest warty max. 60 000 w takiej opcji i roczniku.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, pejus1982 napisał:

Auto niedługo będzie miało już 2 lata, cena atrakcyjna, wyposażenie też całkiem OK. Mało mocy dla Kowalskiego?

jakiś golf

Bez sensu, szwagier latem kupił takiego Golfa My19, brak jedynie Android auto ale ma za to pakiet LED. Cena po rabatach 67kzł

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, demoneczek napisał:

To nawet nie wiedziałem ze jeszcze obnizyli moc w kosiarce 

Sporo ludzi wręcz szukało tego silnika bo był kilka tysięcy tańszy, a za niewiele ponad 1 tys PLN można mu "naprawić" oprogramowanie i mieć 130KM/240Nm a to już jedzie godnie nawet w kompakcie...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaruga napisał:

Sporo ludzi wręcz szukało tego silnika bo był kilka tysięcy tańszy, a za niewiele ponad 1 tys PLN można mu "naprawić" oprogramowanie i mieć 130KM/240Nm a to już jedzie godnie nawet w kompakcie...

To ja musze swego Rapida "naprawic"  z tych 110 KM na wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto niedługo będzie miało już 2 lata, cena atrakcyjna, wyposażenie też całkiem OK. Mało mocy dla Kowalskiego?
jakiś golf
Problem z tym golfem jest taki, że dwa lata temu VW te auta, właśnie w wyposażeniu City i tym silnikiem sprzedawał po ok. 65 kPLN. I wtedy szły jak świeże bułki. Więc kto kupi 2-latka w cenie nowego sprzed dwóch lat.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Auto niedługo będzie miało już 2 lata, cena atrakcyjna, wyposażenie też całkiem OK.


Przepraszam za mały offtopic, ale zżera mnie ciekawość. Skoro to wyposażenie jest okej, to możesz mi powiedzieć jak wygląda wyposażenie nie-okej? Przód szyby na korbkę i brak instalacji radiowej?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ⠀ napisał:

Przepraszam za mały offtopic, ale zżera mnie ciekawość. Skoro to wyposażenie jest okej, to możesz mi powiedzieć jak wygląda wyposażenie nie-okej? Przód szyby na korbkę i brak instalacji radiowej?

tapatalked
 

 

 

Takie auto kupują ludzie, którzy chcą żeby auto dowiozło ich bezawaryjnie z punktu A do punktu B. Auto ma alufelgi, jakieś lepsze radio z 8 głośnikami, multifunkcyjną skórzaną kierownicę i takie auto dla takich ludzi spełnia swoją rolę. Zobacz jak wyglądają Skody w podstawowej wersji - ktoś tu kiedyś wrzucał zdjęcia Skody Scali w bazowej wersji, plastikowa kierownica, małe radio itp. Z ciekawości sprawdziłem to nowe Polo z tym silnikiem to jakieś 66kzł. Golf ma w Polsce, a zwłaszcza w małych miejscowości opinię świetnego auta dlatego zdziwiony jestem, że tak długo go sprzedają, ale kolega wyjaśnił tajemnicę tego auta @spad

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pejus1982 napisał:

Auto niedługo będzie miało już 2 lata, cena atrakcyjna, wyposażenie też całkiem OK. Mało mocy dla Kowalskiego?

jakiś golf

 

Cena kosmos

Za tyle dało się go kupić nowego w 2018 roku, a nie po prawie 2 latach stania i z prawdopodobnie biegnącą od ponad pół roku gwarancją.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, spad napisał:

Problem z tym golfem jest taki, że dwa lata temu VW te auta, właśnie w wyposażeniu City i tym silnikiem sprzedawał po ok. 65 kPLN. I wtedy szły jak świeże bułki. Więc kto kupi 2-latka w cenie nowego sprzed dwóch lat.

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/481471-co-złego-z-tym-golfem/#Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Po prostu to jest warte max 50k plus 1,5k za wirusa żeby lepiej jechal. Nie oplaca się tego kupować za taka cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wujekcybul napisał:

Po prostu to jest warte max 50k plus 1,5k za wirusa żeby lepiej jechal. Nie oplaca się tego kupować za taka cene.

 

50k to może nie, bo chyba nic porównywalnego nie da się kupić za 50k.

Ale z 5k to powinien sprzedawca zejść z ceny. Zaraz będzie rok 2020 i taki rocznik stojący 2018 w salonie, nie będzie wyglądał zachęcająco.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ⠀ napisał:


 

 

 


Przepraszam za mały offtopic, ale zżera mnie ciekawość. Skoro to wyposażenie jest okej, to możesz mi powiedzieć jak wygląda wyposażenie nie-okej? Przód szyby na korbkę i brak instalacji radiowej?

tapatalked
 

 

Ty masz inny standard. Dla większości w tym dla mnie wyposażenie jest ok. W BMW mam aktywne tempomaty i inne ficzery ale rownie dobrze moglbym jezdzic takim Golfem. Jak ktoś jeździ mało plus jakas dalsza trasa 2 razy w roku to wyposażenie daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, demoneczek napisał:

To ja musze swego Rapida "naprawic"  z tych 110 KM na wiecej ;)

Też tak chyba zrobię po pierwszym przeglądzie ;)  

Generalnie wygląda że to będzie udany silnik - jest coraz więcej egzemplarzy z nalotem 200kkm i nie słychać o jakichś masowych incydentach. A naklepano tego już miliony więc próbka badawcza jest duża.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kravitz napisał:

 

50k to może nie, bo chyba nic porównywalnego nie da się kupić za 50k.

Ale z 5k to powinien sprzedawca zejść z ceny. Zaraz będzie rok 2020 i taki rocznik stojący 2018 w salonie, nie będzie wyglądał zachęcająco.

 

No właśnie ktoś ostatnio miał ofertę na nową Astrę J 1,4 140 KM z 2018 roku właśnie za 50 kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, spad napisał:

 

No właśnie ktoś ostatnio miał ofertę na nową Astrę J 1,4 140 KM z 2018 roku właśnie za 50 kPLN.

 

Nie wiem co ten 85KMTSI sobą przedstawia.

Ludzie twierdzą tutaj, że to jedzie podobnie do mojego w wersji 115KM.

A ten już jedzie zasadniczo tak samo jak ta Astra

http://www.zeperfs.com/duel3085-5920.htm

 

To nie kwestia zajedwabistości VW, tylko chyba tego że ta Astra taka ciężka :(

Nie ma więc przewagi silnika tutaj, a dodatkowo na bank Astra więcej chla.

 

Cała reszta to już nie wiem jak się ma w takiej Astrze do Golfa VII. Nie wypowiem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaruga napisał:

Też tak chyba zrobię po pierwszym przeglądzie ;)  

Generalnie wygląda że to będzie udany silnik - jest coraz więcej egzemplarzy z nalotem 200kkm i nie słychać o jakichś masowych incydentach. A naklepano tego już miliony więc próbka badawcza jest duża.

 

Co prawda 1.2 110KM w Fabii zrobiony na 140KM i 240Nm potrafi zaskoczyc nie jedno auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał:

 

Nie wiem co ten 85KMTSI sobą przedstawia.

Ludzie twierdzą tutaj, że to jedzie podobnie do mojego w wersji 115KM.

A ten już jedzie zasadniczo tak samo jak ta Astra

http://www.zeperfs.com/duel3085-5920.htm

 

To nie kwestia zajedwabistości VW, tylko chyba tego że ta Astra taka ciężka :(

Nie ma więc przewagi silnika tutaj, a dodatkowo na bank Astra więcej chla.

 

Cała reszta to już nie wiem jak się ma w takiej Astrze do Golfa VII. Nie wypowiem się.

Jeździłem 1.0 TSI w wersjach 95KM i 110KM. Ten słabszy ze skrzynią 5b.  W normalnym ruchu miejsko-podmiejskim różnica niewyczuwalna. Różni się zakresem użytecznych obrotów. Słabszy wyraźnie słabnie od 4krpm a mocniejszy ciągnie do 5500. Czyli różnica jest istotna tylko przy dynamicznym wyprzedzaniu.

 

A co do astry to sedan ma o 0.3s gorszy sprint do 100 niż hatchback z zeperfs. 

A tyłkohamownia pokazuje subiektywnie jeszcze więcej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

140 to chiba jakis ewenement one ksiazkowo wychodza na 130.

1.2 TSI wystrojone na Pb98 często przekraczają 140KM

https://www.kreatormocy.pl/katalog/skoda/chip-tuning-skoda-rapid-1-2-tsi-110-km/

 

Generalnie 1.2 jest nieco bardziej podatny na tuning niż 1.0 z oczywistych względów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 20:39, Spajdi napisał:

Słaby silnik ze skrzynią 5 biegów, felgi 15, manualna klimatyzacja, klasyczne reflektory,

Akurat te 5 biegów w manualu z reguły jest lepsze niż 6. Bo V ma takie przełożenie jak VI w innej wersji, tylko biegi nie są tak gęsto.

Felgi 15 dają większy komfort, mniejsze spalanie oraz lepsze osiągi. Reflektory - jak kto lubi, mnie się lepsze praktycznie nie przydają, ale być może niektórzy często jeżdżą po nieoświetlonych drogach.

Tak czy owak, silnik słaby i cena wysoka - zwłaszcza że rabat rocznikowy jest symboliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kravitz napisał:

Nie wiem co ten 85KMTSI sobą przedstawia.

Ludzie twierdzą tutaj, że to jedzie podobnie do mojego w wersji 115KM.

To stary trik w tsi - moment maks. taki sam od takich samych obrotów, tylko w słabszej wersji kończy się trochę wcześniej. A że ludzie jeżdżą nie piłując, to nie widzą różnicy - po redukcji jednak różnica będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 23:18, spad napisał:

Problem z tym golfem jest taki, że dwa lata temu VW te auta, właśnie w wyposażeniu City i tym silnikiem sprzedawał po ok. 65 kPLN. I wtedy szły jak świeże bułki. Więc kto kupi 2-latka w cenie nowego sprzed dwóch lat.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Jak kupujesz auto na 10 lat do jakiegos kulania sie z domu na dzialke to mysle ze wazniejsze jest to ze nowe i niedrogo, niz ze rocznik w ta czy tamtą strone nie ten. 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2019 o 07:29, pejus1982 napisał:

 

Takie auto kupują ludzie, którzy chcą żeby auto dowiozło ich bezawaryjnie z punktu A do punktu B. Auto ma alufelgi, jakieś lepsze radio z 8 głośnikami, multifunkcyjną skórzaną kierownicę i takie auto dla takich ludzi spełnia swoją rolę. Zobacz jak wyglądają Skody w podstawowej wersji - ktoś tu kiedyś wrzucał zdjęcia Skody Scali w bazowej wersji, plastikowa kierownica, małe radio itp. Z ciekawości sprawdziłem to nowe Polo z tym silnikiem to jakieś 66kzł. Golf ma w Polsce, a zwłaszcza w małych miejscowości opinię świetnego auta dlatego zdziwiony jestem, że tak długo go sprzedają, ale kolega wyjaśnił tajemnicę tego auta @spad

 

A co Ci wiecej tak NAPRAWDĘ potrzeba. Pojezdzilem ostatnio octavią kombi 1.0 115KM i... Moglbym takie auto miec. Ma wszystko co potrzeba, zawiezie wszedzie, nowe, bardzo mala utrata wartosci. Klima jest, szyby w pradzie i grzane, elektryczne lustra, jakies android auto i masz wszystko co potrzeba. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Vadero napisał:

Jak kupujesz auto na 10 lat do jakiegos kulania sie z domu na dzialke to mysle ze wazniejsze jest to ze nowe i niedrogo, niz ze rocznik w ta czy tamtą strone nie ten. 

 

No okej, ale wtedy niech cena mimo wszystko uwzględni to. A w przypadku 2-letniej używki inaczej wygląda już składka ubezpieczeniowa, inna będzie za rok wartość do polisy i wtedy zobaczy się utratę wartości. Jak do tego klient chce tanie finansowanie w VW to wtedy odpada kredyt na mniej niż 1%, ponieważ on dotyczy tylko nowych niezarejestrowanych pojazdów.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vadero napisał:

Jak kupujesz auto na 10 lat do jakiegos kulania sie z domu na dzialke to mysle ze wazniejsze jest to ze nowe i niedrogo, niz ze rocznik w ta czy tamtą strone nie ten. 

Jak bym miał się kulac tylko na działkę i z powrotem to nie opłaca się kupować nowego. Taniej wyjdzie co 2-3 lata kupić uzywke. A życie jest zbyt krótkie by auto zmieniać raz na 10 lat... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vadero napisał:

Jak kupujesz auto na 10 lat do jakiegos kulania sie z domu na dzialke to mysle ze wazniejsze jest to ze nowe i niedrogo, niz ze rocznik w ta czy tamtą strone nie ten. 

 

No nie wiem. Dilerzy mają jakieś dziwne podejście ja w grudniu 2017 kupiłem nową ("nie macaną")  fiestę z 2017 dużo taniej niż  "okazji salonu" - dokładnie takiej samej fiesty ale z 2016 (czyli rocznikowo 2 latka), która jeździła jako egzemplarz demonstracyjny.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pejus1982 napisał:


Jak wrażenia z jazdy? Octavia kombi to dość ciężkie auto a do tego 3 cylindry tylko...

Bardzo pozytywnie :ok: to bylo takie auto flotowe co kazdy co w firmie chce to se bierze i... Mialo z ostatnich paru tysiecy km spalanie 6 cos, wiec :ok:

Ten 1.0 jest znaaacznie dynamiczniejszy, elastyczniejszy i bardziej ekonomiczny niz stare 1.6 102KM co do octavek pchali. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, angrius napisał:

Jak bym miał się kulac tylko na działkę i z powrotem to nie opłaca się kupować nowego. Taniej wyjdzie co 2-3 lata kupić uzywke. A życie jest zbyt krótkie by auto zmieniać raz na 10 lat... 

To ty, mi sie juz zmienily poglądy, jak widac wiekszosci starszym panom tez, bo pod dzialkami to stoja thalie, co to sobie kupili panowie jako nowe 10 lat temu. Teraz pewnie sobie powymieniają na takie golfy/astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pejus1982 napisał:


Jak wrażenia z jazdy? Octavia kombi to dość ciężkie auto a do tego 3 cylindry tylko...

 

A co ma za znaczenie liczba cylindrów? 115KM, 200Nm i 9.9s do setki. Takie osiągi miały benzynowe 2-litrowe silniki które jeszcze całkiem niedawno były uważane za optymalne do kompakta a nawet wystarczające do klasy D...

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, angrius napisał:

Jak bym miał się kulac tylko na działkę i z powrotem to nie opłaca się kupować nowego. Taniej wyjdzie co 2-3 lata kupić uzywke. A życie jest zbyt krótkie by auto zmieniać raz na 10 lat... 

nie wyjdzie taniej  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2018 za takiego właśnie Golfa z 2018 roku dałem 62kPLN z gwarą na 4 lata i dwoma pierwszymi przeglądami darmowymi. Więc teraz niespełna 64k za prawie 2latka to z perspektywy czasu słaba oferta.

Natomiast sam silnik jest super, zrobił na mnie bardzo dobrze wrażenie, do miasta rewelacja. A i w trasie do 140 nie ma najmniejszego problemu by sprawnie jechać.

 

Powiem więcej, 1.0 85KM mnie mega zaskoczył dynamiką, teraz mam 1.5 150KM i tu odczucia są odwrotne, jest znacznie szybciej, ale spodziewałem się lepszych odczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, angrius napisał:

Jak bym miał się kulac tylko na działkę i z powrotem to nie opłaca się kupować nowego. Taniej wyjdzie co 2-3 lata kupić uzywke. A życie jest zbyt krótkie by auto zmieniać raz na 10 lat... 

 

I co 2-3 lata marnować kupe czasu i energii na zakup uzywki, a później ciagle cos przy niej dlubac...

A tak kupia cos prostego i przez te 10 lat będą robic glownie przeglądy okresowe :ok:

Ale co kto lubi :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mars_wrc napisał:

Natomiast sam silnik jest super, zrobił na mnie bardzo dobrze wrażenie, do miasta rewelacja. A i w trasie do 140 nie ma najmniejszego problemu by sprawnie jechać.

 

Ja musze to napisac ;)

Na mnie ten 1.0 zrobil takie wrazenie ze czuje sie jak jakis dziad. Wiem ze nie potrzebuje wiecej, bo to jezdzi wiecej niz wystarczajaco, a dodatkowo mam takie wewnetrzne poczucie szczescia ze nie przeplacam przy dystrybutorze.

Nigdy bym nie przypuszczal, ze to tak dobrze moze jezdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kravitz napisał:

 

Ja musze to napisac ;)

Na mnie ten 1.0 zrobil takie wrazenie ze czuje sie jak jakis dziad. Wiem ze nie potrzebuje wiecej, bo to jezdzi wiecej niz wystarczajaco, a dodatkowo mam takie wewnetrzne poczucie szczescia ze nie przeplacam przy dystrybutorze.

Nigdy bym nie przypuszczal, ze to tak dobrze moze jezdzic.

 

Warto tylko dodać, że ja piszę o 85KM, a TY O 115KM. Ale dołem się one podobno niewiele różnią, tylko górą, której faktycznie 85tce troszkę brakuje.

 

Wracając do zakupu, ciężko było wtedy kupić coś lepszego za 62kPLN. Kupowałem w 11.2018.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mars_wrc napisał:

Warto tylko dodać, że ja piszę o 85KM, a TY O 115KM. Ale dołem się one podobno niewiele różnią, tylko górą, której faktycznie 85tce troszkę brakuje.

 

Tak, mam mocniejsza wersje, ale jakos niezbyt czesto krece ten silnik. Zreszta uwazam ze krecenie go nie jest jakos specjalnie fajne, bo to nie jest wolnossaca benzyna i na gorze obrotow efekty nie sa porazajace. Jakby soft zmniejszal celowo moment obrotowy.

Ten moj jedzie ok do 160km/h. Szybciej jedzie sie slabo glownie z powodu baloniastych opon, wiec dla swojego spokoju robie co moge aby szybciej nie jechac ;]

Do jazdy miejskiej w tym aucie brakuje mi tylko automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maciej__ napisał:

co 2-3 lata marnować kupe czasu i energii na zakup uzywki, a później ciagle cos przy niej dlubac...

Ja tak mniej więcej zmieniam co 3 lata i nie przypominam sobie bym coś dlubal przy każdym aucie. A kupowałem 7 używanych samochodów. Jak się kupi szrot za najniższa dostępna cenę to pewnie tak będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.