Skocz do zawartości

okna;)


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

czołem

nie widzę tematu o oknach....

w co iść?

wentylacja grawitacyjna, parterówka

wybór taki:

 

http://partnerokno.eu/oferta/okna-pvc/

 

sprzedawca poleca ideal 4000... tłumacząc tym, że i tak okna będą styropianem jeszcze obstawione...

jak dla mnie dziwne tłumaczenie;)

w jakie iść?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@62545tomasz to nie idz w ideala 4000.

Mam ten sam dylemat.

Myślę nad Dako na vece softline 82.

Sprzedawca przekonuje do ideala 7000, twierdząc ze 3cia uszczelka to marketing.

 

Jak chcesz jak na mieszkaniu to pakiet 3szybowy podstawowo w cieplej ramce i bedzie Pan zadowolony.

Edytowane przez Chalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieszkaniu wlaśnie mam 3 szybowyy, ciepła ramka, nie wiem ile komór, ale jakiś szeroki profil i jestem zadowolony;), myślałem że będę mieszkał tu do końca,  kupiłem najlepsze okna jakie wtedy były..., a mieszkam przy głównej ulicy, zamknę okno i cisza....

w domu chciałbym podobne okna;)

muszę ustalić co mam w mieszkaniu;), jaki odpowiednik dzisiejszej oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 62545tomasz napisał:

czołem

nie widzę tematu o oknach....

w co iść?

wentylacja grawitacyjna, parterówka

wybór taki:

 

http://partnerokno.eu/oferta/okna-pvc/

 

sprzedawca poleca ideal 4000... tłumacząc tym, że i tak okna będą styropianem jeszcze obstawione...

jak dla mnie dziwne tłumaczenie;)

w jakie iść?

pozdrawiam

 

3 szybowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierałem pomiędzy Vetrex V82 bodajże a Oknoplast Winergetic premium z pakietami trój szybowymi U=0,5/0,6. Moje okna to wszystkie fixy oprócz tarasowego. Wygrał ten drugi ze względu na lepszą ofertę pod względem pakietów dla dużych przeszkleń (pow. 6m2) - 3szyby hartowane i duże klasyczne drzwi tarasowe.

Czekam na montaż.

Dużych różnic cenowych pomiędzy bardziej renomowanymi a małymi producentami nie było. Powyższe firmy wykazywały się jeszcze profesjonalizmem w zakresie technicznym. Widać, że mają wsparcie techników z fabryk. Mali robili duże oczy przy takich trochę nietypowych oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 62545tomasz napisał:

to wiem;)

każdy profil w sumie ma już 3 szybowe...

no i wystarczy

reszta to nie wiem czy ma takie znaczenie bo te samo otwierające się nawiewy powietrza i tak sporo dmuchają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, 62545tomasz napisał:

zastanawiam się nad różnicą między 2 a 3 uszczelki....

czy warto dopłacać

podobnie U...

 

Mam 2 okna Veka 3 szybowe na standardowym profilu i kilka na 3 uszczelkowym soft line Veka i jest różnica. Moim zdaniem warto dopłacić choćby dlatego że są dużo sztywniejsze i cichsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i mam wycenę, troszkę mnie wygięła... 
w cenie mają ideal 4000 bez ciepłej ramki z 3 szybami w okleinie jednostronnej
żona chcę dwustronną, a ja ciepłą ramkę....
dopłaty:

Podam Panu jakie mniej więcej byłyby dopłaty uwzględniając okna z Państwa projektu w dwustronnym kolorze winchester i ciepłą ramką (potrójna szyba jest w standardzie):
- Aluplast Ideal 4000 (nasz standard) – dopłata ok. 8 000 zł

- Aluplast Ideal 8000 – dopłata ok. 15 000 zł

- Salamander Bluevolution 92 – dopłata ok. 15 000 zł

 

________________________________________

szok

żona się upiera by dopłacić te 8000 zł do koloru od środka...

teraz pytanie czy dopłacić drugie 7 tysięcy czyli 15 do profila ideal8000 lub tego salamander?
to chyba do końca życia mi się nie zwróci w rachunkach?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 62545tomasz napisał:


to chyba do końca życia mi się nie zwróci w rachunkach?

 

 

w moim przypadku nie patrzyliśmy w tą stronę ale w jakość wykonania i że okna sa na lata. Z okleiną nie miałem problemu bo wybraliśmy okna białe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 22:57, 62545tomasz napisał:

czołem

nie widzę tematu o oknach....

w co iść?

wentylacja grawitacyjna, parterówka

wybór taki:

 

http://partnerokno.eu/oferta/okna-pvc/

 

sprzedawca poleca ideal 4000... tłumacząc tym, że i tak okna będą styropianem jeszcze obstawione...

jak dla mnie dziwne tłumaczenie;)

w jakie iść?

pozdrawiam

W adekwatne do reszty. Nie ma sensu rozpędzać się z oknami jak nie dociepla się porządnie domu. 

Dobre okna wymają ciepłego montażu przez ogarniętą ekipę, często jest to bardziej istotne niż sam produkt. 2-szybowych już chyba za bardzo nie ma, słyszałem że nawet ceny potrafią być w niektórych profilach niedostępne lub droższe niż 3-szybowe. Ja stosowałem pakiety szklenia o U 0.5, profil Schucco (np Veka była za słaba konstrukcyjnie) + ciepły montaż + rolety, ale u mnie było to sprawdzone i policzone w OZC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2019 o 22:57, 62545tomasz napisał:

czołem

nie widzę tematu o oknach....

w co iść?

wentylacja grawitacyjna, parterówka

wybór taki:

 

http://partnerokno.eu/oferta/okna-pvc/

 

sprzedawca poleca ideal 4000... tłumacząc tym, że i tak okna będą styropianem jeszcze obstawione...

jak dla mnie dziwne tłumaczenie;)

w jakie iść?

pozdrawiam

 

Oprócz samych okien, zwróć uwagę jeszcze na montaż. Przeciętne okna dobrze i staranie zamontowane będą lepiej służyć niż najlepsze premium super  termo , które zostaną zamontowane byle jak. Wiele firm pokazuje jakie to mają wspaniałe okna, profile itd, a niewiele mówi "mamy takie okna i montujemy je tak", I tym mnie gość z Vetrexa kilka lat temu przekonał - poza wyceną przesłał zdjęcia z montażu, na ekspozycji miał pokazany sposób jak montują, a jak gadałem z ekipą, to mówili że już prawie 10 lat to robią.

 

My mamy Vetrexa V90 (kolor Winchester) i jesteśmy zadowoleni - z samych okien jak i z montażu. Poza samymi profilami, które aż tak bardzo się nie różnią, warto jeszcze zastosować tzw "ciepły parapet".

Jak by co, adres znasz :) Z ciekawości, ile masz okien?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wymiary tych okien? Im większe tym gęściejszy profil bo to oznacza sztywność. Co do samych wypełnień szybowych to proś o papiery, bo to produkuje kooperant i w razie rozszczelnienia ułatwia egzekucję gwarancji. I tak naprawdę właśnie szyby robią współczynnik izolacyjności okna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

kto w obecnych czasach robi w domu wentylacje grawitacyjną 🙄

Cała dyskusja o oknach nie ma sensu, bo przy takiej wentylacji trzeba je "podziurawić" nawiewnikami. A wtedy i hałas i przenikanie ciepła jest już nie istotne

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto w obecnych czasach robi w domu wentylacje grawitacyjną 
Cała dyskusja o oknach nie ma sensu, bo przy takiej wentylacji trzeba je "podziurawić" nawiewnikami. A wtedy i hałas i przenikanie ciepła jest już nie istotne
 
Ja zrobiłem. Ale ja kupowałem najtańsze 3 szyby. Całość 10tys na dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, sherif napisał:

chyba masz dane sprzed 10 lat ;).

Nawet w blokach coraz częściej pojawia się WM.

Widziałem już , całe WM na rurach fi50. Ciekawe jak sie sprawdza przy pow. okole 60-80m2 . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, demoneczek napisał:

Widziałem już , całe WM na rurach fi50. Ciekawe jak sie sprawdza przy pow. okole 60-80m2 . 

W moim mieszkaniu z 2004r były na oko min 150 w garażu ;). U rodziców w bloku (2019) AFAIR 100mm ale tylko po mieszkaniu i każdy w łazience ma mały reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że super extra rekuperacja w przypadku braku problemów z płucami, astmą itp, ale w moim przypadku i mojego syna zrobimy sobie w mieszkaniu laboratorium, wyjdziemy na dwór i jesteśmy załatwieni, stwierdzili  że lepiej organizm będzie walczył jak "jakiś syf, drobnoustroje" w domu/mieszkaniu będą ,organizm będzie na swój sposób je akceptował... i walczył, a jak zrobimy reku to zamkniemy się w klatce, każde wyjście wiosną czy zimą na dwór i zapalenie płuc, duszności itp. 

  • Lubię to 2
  • Skonfundowany 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyy...

 

A kto Ci każe w reku instalować filtry hepa..

 

Niezłe bzdury.

Sorry ale widac, że lekarze niech sie zajmują leczeniem a nie techniką.

W każdym reku instalowane sa z reguły filtry g4 które guzik zatrzymują, sa w sumie dla ochrony wymiennika przed większym pyłem.

Dopiero dodatkowe filtry klasy 7 i wyższej zbliżają dom do laboratorium...

Edytowane przez Chalek
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chalek napisał:

Yyyyy...

 

A kto Ci karze w reku instalować filtry hepa..

 

Niezłe bzdury.

Sorry ale widac, że lekarze niech sie zajmują leczeniem a nie techniką.

W każdym reku instalowane sa z reguły filtry g4 które guzik zatrzymują, sa w sumie dla ochrony wymiennika przed większym pyłem.

Dopiero dodatkowe filtry klasy 7 i wyższej zbliżają dom do laboratorium...

Podobnie jak reku nie usunie kurzy z domu i innych bakterii czy zarazków roznoszonych przez ludzi.

 

Swego czasu czytałem ze lekarze odradzali ogrzewanie podłogowe, bo mogą bolec nogi :)

 

Edytowane przez sherif
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.