Skocz do zawartości

Panda 1.1 2004r. - licznik 400000km?


marionek77

Rekomendowane odpowiedzi

Mojemu Pandolotowi 1.1 Active z 2004 roku wkrótce stuknie 400 000 km. Widziałem na YT film, że licznik bez obrotomierza zeruje się po dobiciu do 400k. Tylko że ja mam założony licznik z obrotomierzem od wersji dynamic. Orientujecie się może, czy ten również ma taką wadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marionek77 napisał:


A o co dokładnie pytasz z tym silnikiem? Sorry, ale nie bardzo kumam.

jak jeszcze sprzedawali pande to fiat się chwalił że silnik powinien wytrzymać do 200tys km.

więc na Twój przebieg to powinien już siedzieć w pandzie któryś silnik z kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze sprzedawali pande to fiat się chwalił że silnik powinien wytrzymać do 200tys km.

więc na Twój przebieg to powinien już siedzieć w pandzie któryś silnik z kolei

Aaaa o to Ci chodziło. Wyobraź sobie, że to pierwszy oryginalny silnik. Od drugiej wymiany oleju jeździ na Mobil 1 5W40, wymiana co 20k km, tak jak jest napisane w instrukcji obsługi. Najpoważniejsza usterka silnika do tej pory to wymiana UPG, poza tym nic więcej. Oczywiście rozrząd robiony już ze 3 lub 4 razy (nie pamiętam), świece co 40k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe przecież do Fiat, jeszcze pewnie zaraz napiszesz że z 300kkm to na samym lpg:skromny: Jak się dba tak się ma, te silniki z grupy Fire odpowiednio eksploatowane wytrzymują dużo. Poprzednim Puntem 2 1.2 16v zrobiłem 170kkm w 4,5roku, obecnie auto ma 252kkm a od 78kkm przebiegu pędzony jest lpg. W silniku nic nie ruszane, oprócz wymiany oleju co ~12kkm, świece co 30kkm i 2 razy rozrząd co 100kkm. Zdarzyło mi się nim ciągnąć na przyczepie paletę kostki bruk. tym autem. UPG nie ruszana. Co lepsze org. alternator jeszcze w nim jest.

Edytowane przez steyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marionek77 napisał:

Nie „zagazowałem” swojej Pandy, od zawsze na PB95, czasem PB98.

 

Temat był o liczniku a nie o silniku.

 

to wracając do tematu o ile mnie pamięć nie myli, to coś mi świta że po tym przebiegu pojawiają się kreski i przebieg nie jest liczony.

ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma nauke jazdy i jako pomocnicze auta ma pandy 2, dojezdza wszystkie do okolo 400tys i potem sprzedaje. Nigdy nie robił silnika, wymienia sprzegła co 150-200tyś i czujniki we wspomaganiu elektrycznym co kilka lat. Auto bardzo trwałe, a przecież uzytkowane w najgorszy mozliwy sposob bo przez osoby które uczą sie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

potwierdzam ja na swoim silniku zrobiłem 310tys auto z hakiem wiec nie miał lekko. Wszystkie materiały na budowe domu przewiozłem tym autem cement płyty pustaki itp.  Jak moja przyczepa nie dawała rady to brałem większa dwu osiową z hamulcem i jazda :palacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionek77 masz opcje taka żeby kupić licznik używany w spec firmie wyzerować stan . A na następnej kontroli powiedzieć diagnoscie że była wymiana licznika . I żeby dodał wartość 400.000km do obecnej. Tak mi się obiło gdzieś o uszy na internetowym jakimś forum. Sprawdź czy taka opcja by przeszła w SKP. Bo ja nie jestem.pewny na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 rok później...
W dniu 20.12.2019 o 09:21, dwaoczka napisał:

Znajomy ma nauke jazdy i jako pomocnicze auta ma pandy 2, dojezdza wszystkie do okolo 400tys i potem sprzedaje. Nigdy nie robił silnika, wymienia sprzegła co 150-200tyś i czujniki we wspomaganiu elektrycznym co kilka lat. Auto bardzo trwałe, a przecież uzytkowane w najgorszy mozliwy sposob bo przez osoby które uczą sie jeździć.

Cześć

Chce założyć do pandy z 2003 roku wspomaganie kierownicy. 

 

Potrzebuje kontaktu do dobrego specjalisty. Mój numer 796910130 odezwij się jak możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.