Skocz do zawartości

Samochód , dowód rejestracyjny , współwłaściciel


Oscar_

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Oscar_ napisał:

Panie i Panowie

może ktoś przerabiał temat ostatnio.

Mam auto jestem właścicielem jak współwłaściciel wpisana żona .Chciałbym ją wykreślić z DR .

Co musze zrobić ?? :nie_wiem:

umowa darowizny chyba musi być od żony i lecisz z tym do wydziału komunikacji, zgłaszasz wykreślenie żony z dowodu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, witek2 napisał:

umowa darowizny chyba musi być od żony i lecisz z tym do wydziału komunikacji, zgłaszasz wykreślenie żony z dowodu

 

 

To chyba nie tak bo z żoną ma wspólnotę majątkową, więc nie darowizna tylko powinna się zrzec swojej połowy ? Tak strzelam, bo nie wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tommy__ napisał:

 

To chyba nie tak bo z żoną ma wspólnotę majątkową, więc nie darowizna tylko powinna się zrzec swojej połowy ? Tak strzelam, bo nie wiem... 

Skąd wiesz, że mają wspólnotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZUBERTO napisał:

Skąd wiesz, że mają wspólnotę?

 

No właśnie nie wiem bo kolega nie napisał, jeśli mają to może wystarczyło by oświadczenie, że nie chce widnieć w dowodzie jako współwłaściciel. Jeśli np kupili samochód przed  zawarciem związku, to będzie inaczej. Jeśli kupili samochód mając podpisaną intercyzę to też inaczej. W dzikim kraju załatwienie prostej sprawy proste na pewno nie będzie, to pewne... :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu dopisałem żonę jako współwłasciciela auta aby zaczęła zarabiać na swoje zniżki (6 lat miała auto któym jeździłą w 100% a które było na mnie zarejestrowane). Jak skończyły się pieczątki w dowodzie, spisałem umowę darowizny i idąc po nowy dowód dopisałem Panią. Nie było problemów. Pamiętaj też o OC/AC. 

Edit: auto kupowane i zarejestrowane pierwotnie na mnie, jak i po 6 latach współwłasciciel dodany w trakcie trwania małżeństwa. 

Edytowane przez lnk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają ale w sumie najprostsze pomysły są najlepsze
Podjadę jutro do WK.
Pytałem o to w WK dzis. Oswiadczenia obydwu stron, 81 pln za zmiane danych w dr i po temacie. Tak mocno skrótowo. Oczywiscie dopytaj i podziel sie bo...czeka mnie to za jakiś czas. Z tym ze ja potrzebuje siebie wykreślić ( jestem pierwszy w dr) a wpisac córkę, czyniac zone pierwszą.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2019 o 10:25, Oscar_ napisał:

Panie i Panowie

może ktoś przerabiał temat ostatnio.

Mam auto jestem właścicielem jak współwłaściciel wpisana żona .Chciałbym ją wykreślić z DR .

Co musze zrobić ?? :nie_wiem:

 

Ja byłem współwłaścicielem do mamy auta. Robiliśmy umowę darowizny :ok: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.