Skocz do zawartości

kalkulacja kosztów naprawy - zagadka


-mimx-

Rekomendowane odpowiedzi

Koszty robocizny są wliczone, ale dość śmieszne, tj. 54 zł / RBG, 2154 zł netto. Plus robocizna przy lakierowaniu - 550 zł netto.

Edytowane przez -mimx-
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, -mimx- napisał:

29 801,51 zł brutto 😁

 

A co do zamienników, nie mam pojęcia o co chodzi i chyba nigdy się tego nie dowiem. W każdym razie samochód wynajmowany jest od firmy spod Poznania, stamtąd przywieźli mi zastępczaka i tam odholowali "wrak" do naprawy, mimo że kolizja nastąpiła w Warszawie i tu Peżocik jest używany. Najdroższym elementem (8500 netto 😱) jest deska rozdzielcza, bo mimo że jechałem sam, wywaliło poduchę pasażera. Nie wiem nawet czy go zaczęli naprawiać. Wycena jest z wczoraj a kolizja miała miejsce 18.11 i nie wiem nawet jaki jest realny "horyzont czasowy" naprawy.  "Technologiczny czas naprawy" - 9 dni roboczych.

 

Przy czym wycena jest jakby gotówkowa, tj.:

 

"Wypłacajac kwote odszkodowania wynikajaca z tej kalkulacji nie bedziemy wymagac dokumentów
potwierdzajacych wykonanie naprawy.
Jesli zdecydujesz sie na rozliczenie szkody na podstawie faktur za naprawe pojazdu, to zastrzegamy sobie
prawo do ogledzin miedzyoperacyjnych lub ogledzin po naprawie pojazdu i weryfikacji kosztów naprawy
zgodnie ze stanem faktycznym przeprowadzonej naprawy"

 

Więc faktyczna wypłata może być zupełnie inna.

 

 

 

Przechwytywanie1.JPG

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG

A teraz idź do serwisu i poproś żeby sprzedali ci te części za tyle co na tej liście.;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, -mimx- napisał:

Koszty robocizny są wliczone, ale dość śmieszne, tj. 54 zł / RBG, 2154 zł netto. Plus robocizna przy lakierowaniu - 550 zł netto.

dobra a co to za wyłączenie  "zwolniony" przy piro ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mokrii napisał:

wg cen z aso napewno :ok:;] 

A wg jakich ma być naprawiana prawie nowe auto ??

23 minuty temu, -mimx- napisał:

Koszty robocizny są wliczone, ale dość śmieszne, tj. 54 zł / RBG, 2154 zł netto. Plus robocizna przy lakierowaniu - 550 zł netto.

 

7 minut temu, Lupus napisał:

A teraz idź do serwisu i poproś żeby sprzedali ci te części za tyle co na tej liście.;]

Obstawiam że firma złoży  odwołanie od kosztorysu , będzie całka, dostaną po kilku pismach pieniądze albo zgłoszą z AC z regresem , kupią nowe auto a to pójdzie do handlarza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lupus napisał:

A teraz idź do serwisu i poproś żeby sprzedali ci te części za tyle co na tej liście.;]

 

Hyhy... cóż, nie wiem jak oryginały, ale części zamienników są za to mocno wypałowane. Np. błotnik czy nadkole antykorozyjne jest w okolicy Polcarowego detalu, duuużo powyżej cen hurtowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oscar_ napisał:

A wg jakich ma być naprawiana prawie nowe auto ??

 

Obstawiam że firma złoży  odwołanie od kosztorysu , będzie całka, dostaną po kilku pismach pieniądze albo zgłoszą z AC z regresem , kupią nowe auto a to pójdzie do handlarza.

 

Nieee, oby nie! Bo wtedy bym musiał przeczytać umowę, żeby się dowiedzieć co w przypadku całki - aktualnie nie mam pojęcia 😂 Mam wynajem do czerwca i chcę, żeby tak zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, -mimx- napisał:

 

Nieee, oby nie! Bo wtedy bym musiał przeczytać umowę, żeby się dowiedzieć co w przypadku całki - aktualnie nie mam pojęcia 😂 Mam wynajem do czerwca i chcę, żeby tak zostało.

Może akurat warsztat nie zdąży z naprawą do czerwca ;l  ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest śmieszne 🙄 Dostałem zastępcze Clio dCi, które wprawdzie nic nie pali, ale nagrzewa się półtorej godziny (na drugi samochód nie mam miejsca w garażu), ma letnie opony i jest zupełnym golasem.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, noras napisał:

Pirotechnika odpaliła - strzelam okolice 25k PLN.

 

( nie czytałem wątku dalej )

W życiu... To jest leasingo-wynajem. Realizacja szkód zapewne w opcji "komfort"

W wycenie napraw "sky is the limit"

12k tak mi raz naprawiali po takiej stłuczce, że mało co było widać i w zasadzie mógłbym dalej tak jeździć.

Starczyła lampa, zderzak i parę pierdółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu  też likwidowałem szkodę ale z własnej polisy z AC, faktura była ~25kpln z czego robocizna max 3kpln. ASO najwięcej zdziera za części, w moim przypadku były org. części zastosowane. Jakbym sam robił i na używanych elementach to pewnie bym się zmieścił w 5kpln, z blacharskich rzeczy był tylko zderzak do wymiany/malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sebaso napisał:

To podepnę się pod wątek. 

Na ile wyceniacie tę szkodę? 

Przednia felga do wymiany, czego nie widać na fotce. 

IMG-20191122-WA0000.jpg

Na telefonie ciezko wyrokowac czy drzwi do wymiany czy nie.

Sposobu likwidacji też nie podałeś.

Tyle co tu widac dalo bezgotówkowo prawie 13 tysi,:

20190918_112424.jpg.d8c6847345afe9ce39ae533f89f5ae18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sebaso napisał:

To podepnę się pod wątek. 

Na ile wyceniacie tę szkodę? 

Przednia felga do wymiany, czego nie widać na fotce. 

 

Miałem podobną szkodę w tym roku, z tym że przednie drzwi były mocniej wgięte - na pierwszy rzut oka były już do wymiany,

urwane lusterko, tylne drzwi lekko przerysowane (wg mnie nawet polerka by wystarczyła).

Łączny koszt naprawy z polisy sprawcy w ASO Hondy to 19 tys

Edytowane przez Jet-Set
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, czacha napisał:

ASO plawia sie w hajsie z zawyzanych kosztow napraw, a za ubezpieczenia i ich wzrost musimy bulic my 😤

I tak i nie, bo to co możesz sobie zrobić w domu lub w małym warsztacie w ASO może być zabronione. Oni mają instrukcje jak co naprawiać i tego się muszą trzymać, a że producent nie chce brać odpowiedzialności za używane części i zamienniki to też trudno się dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AstraC napisał:

I tak i nie, bo to co możesz sobie zrobić w domu lub w małym warsztacie w ASO może być zabronione. Oni mają instrukcje jak co naprawiać i tego się muszą trzymać, a że producent nie chce brać odpowiedzialności za używane części i zamienniki to też trudno się dziwić.

No prosze Cie, lekka obcierka dwoch elemenetow a koles z ASO podchodzi i pyta czy drzwi tez chcemy wymienic, bo oni moga ... a auto zastepcze dali na tydzien, tylko zeby koszt natrzaskal .. wyszlo lacznie chyba 12tys za ryse na 2 elementach ...... kreca te lody az dym idzie, a nie "instrukcje" ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 21:29, sebaso napisał:

Na ile wyceniacie tę szkodę? 

 

W ASO?

Felga ze 3 tyś. nakładki plastikowe po 1 tyś./szt. błotnik przód nie widzę czy uszkodzony, jeśli tak to dodatkowe ~1.5 tyś.

Drzwi wyglądają na głęboko przerysowane, ASO pewnie będzie wymieniało, czyli ze 3 tyś. szt.

Mamy ~10k w samych częściach, robocizna spokojnie 5k, materiały lakiernicze 3 tyś.

Wyjdzie ~20k z podatkiem 😄

 

U dobrego blacharza zamknąłbyś się w 6k + naprawa felgi 300zł, TU do wypłaty zaproponuje 5k :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, iwik napisał:

 

W ASO?

Felga ze 3 tyś. nakładki plastikowe po 1 tyś./szt. błotnik przód nie widzę czy uszkodzony, jeśli tak to dodatkowe ~1.5 tyś.

Drzwi wyglądają na głęboko przerysowane, ASO pewnie będzie wymieniało, czyli ze 3 tyś. szt.

Mamy ~10k w samych częściach, robocizna spokojnie 5k, materiały lakiernicze 3 tyś.

Wyjdzie ~20k z podatkiem 😄

 

U dobrego blacharza zamknąłbyś się w 6k + naprawa felgi 300zł, TU do wypłaty zaproponuje 5k :P

Napisałem wyżej, że w ASO wyszło 11000 zł, ubezpieczyciel nie kwestionował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebaso napisał:

Napisałem wyżej, że w ASO wyszło 11000 zł, ubezpieczyciel nie kwestionował. 

To promocja jakaś chyba ;)

Tyle wyszło mi (tzn TU sprawcy kolizji) w ASO Peugeota za wymianę tylnego zderzaka (kpl. z belką pod spodem) z lakierowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergerac napisał:

podobna szkoda do Twojej, przerysowałem tylne drzwi i kawałek błotnika. Uszkodzenia na 20-30 cm. Nic poza tym. 15 tys.

 

U mnie lekkie otarcie tylnego zderzaka przez babę na parkingu (ledwo widoczna pod światło ryska) skutkowało 6 kzł w ASO ;] A ona chciała się dogadać, żeby nie tracić zniżek, proponowała 500 zł :hehe:;l

W ASO wymienili zderzak, mocowanie zderzaka (kij wie po co, było absolutnie całe), coś tam jeszcze, no i auto zastępcze prawie 2 tygodnie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał:

 

U mnie lekkie otarcie tylnego zderzaka przez babę na parkingu (ledwo widoczna pod światło ryska) skutkowało 6 kzł w ASO ;] A ona chciała się dogadać, żeby nie tracić zniżek, proponowała 500 zł :hehe:;l

W ASO wymienili zderzak, mocowanie zderzaka (kij wie po co, było absolutnie całe), coś tam jeszcze, no i auto zastępcze prawie 2 tygodnie ;]

ja już 40 dni jeżdżę zastępczym GLC bo na jakąś część czekają :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, bergerac napisał:

ja już 40 dni jeżdżę zastępczym GLC bo na jakąś część czekają :facepalm:

 

Rekord chyba padł u koleżanki w jakiejś amerykańskiej wersji Toyoty, lekka stłuczka, auto wstawione do ASO, naprawa c OC sprawcy, samochód zastępczy miała przez 5 miesięcy, bo czekali na jakąś część ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, noras napisał:

Polecam obejrzeć (od 11.30). Wybija z głowy głupie pomysły.

 

Nie ma co ogladac to pewnie nie bedzie dzialac dobrze.... Ale z drugiej strony 90% sprowadzonych samochodow jest walonych i pewnie wstawiana regenerowana deska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.12.2019 o 17:45, Przemo napisał:

Mój mechanik opowiadał mi ostatnio przy wymianie oleju, że nowe auta (nie pamiętam jakiej marki) mają ciekawy dinks, że jak wywali choćby jedna poducha, to są do wymiany sterowniki wszystkich innych, mimo że nie wystrzeliły. Zgadnijcie dlaczego tak zrobiła fabryka :)

 

większość samochodów tak ma

sterownik poduszek zazwyczaj jest jeden

i prawdą jest , że po strzale blokuje się

 

i prawdą jest, że ubezpieczyciel płaci ciężkie pieniądze za nowy moduł/moduły a klient dostaje swój (albo przypadkowy inny) moduł po zgrabnym wykasowaniu błędów

moduł kosztuje grube tysiące, kasowanie ok 300-800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bergerac napisał:

podobna szkoda do Twojej, przerysowałem tylne drzwi i kawałek błotnika. Uszkodzenia na 20-30 cm. Nic poza tym. 15 tys.

To nie moja, tylko mojej mamy ;) bramka w galerii handlowej była za wąska. 

Wychodzi w sumie w tym wątku że Lexus ma tani serwis ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wujekcybul napisał:

Nie ma co ogladac to pewnie nie bedzie dzialac dobrze.... Ale z drugiej strony 90% sprowadzonych samochodow jest walonych i pewnie wstawiana regenerowana deska.

Znaczy jeździł byś takim ze zregenerowaną deską czy zrobił by potem komuś sprzedać i mieć go potencjalnie na sumieniu?8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, volf6 napisał:

Znaczy jeździł byś takim ze zregenerowaną deską czy zrobił by potem komuś sprzedać i mieć go potencjalnie na sumieniu?8]

Nie twierdze zebym tak zrobil. Stwierdzam, ze takich jest wiekszosc na rynku i ludzie jezdza i zyja. Jakbym to robil dla siebie to bym kupil uzywana deske z jakiegos auta co w tyl dostalo albo jakas po regeneracji bo popekala czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wujekcybul napisał:

Stwierdzam, ze takich jest wiekszosc na rynku

Bzdura ale jak masz jakieś dowody to przedstaw:skromny:

 

33 minuty temu, wujekcybul napisał:

Jakbym to robil dla siebie to bym kupil uzywana deske z jakiegos auta co w tyl dostalo

 Pisałeś coś innego:czacha:

Dnia 4.12.2019 o 10:39, wujekcybul napisał:

Jakby robic prywatnie to tylko regenerowana i klejona.

 

Czyli dla siebie to by zadziałała a jak chcesz sprzedać to trudno ale ważniejszy jest zarobek niż czyjeś życie czy zdrowie:chory:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.