Skocz do zawartości

Polak na urlopie - chwalę się + pytanie o wykładzinę


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem własnego M w stanie deweloperskim. Miałem ekipę, która większość ogarnęła. Ale część chciałem zrobić sam, jakiś tam zysk finansowy i nie ukrywam, że spora satysfakcja.

 

I tak:

- pomalowałem dwa mniejsze pokoje (ściany i sufit)

- pomalowałem przedpokój (ściany i sufit)

- pomalowałem salon z aneksem (ściany i sufit)

- położyłem panele w dwóch mniejszych pokojach

- ogarniam elektrykę, większość gniazdek / kontaktów podłączona, lampy zostały do ogarnięcia (jedną na razie powiesiłem). Dziękuję kolegom z wątku obok za wszystkie nauki i podpowiedzi elektryczne  :dziekidzieki::piwko::oki::)

 

Zajęło mi to 5 dni, bez przemęczania się. Trzy dni od 7 do 15. 2 dni od 9 do 14-15.

 

Co jeszcze muszę zrobić:

- w pokoju Młodego na jednej ścianie jest już tapeta, pozostałe ściany muszę malnąć

- dokończyć elektrykę

- położyć wykładzinę u Młodego... i tutaj prośba o pomoc.

 

Nigdy nie kładłem wykładziny, za dzieciaka widziałem jak się w domu kładło ;] Pytania brzmią:

1/ czy i co położyć na wylewkę (nie chce tego miękkiego szitu, co proponują w Komforcie)

2/ czy nadal się klei taśmą dwustronną? Nie chce się bawić w klej na całej powierzchni. Wykładzina ma nie zachodzić na ściany (widuję takie coś czasami), później mają być normalne listwy jak w całym mieszkaniu (białe, wysokie, przyklejone do ściany)
3/ wykładzina jest w rolkach 4m. Pokój ma 3,28 x 2,24. Ile wziąć ponad tego 2,24? Po 5cm per strona?

4/ wszelkie podpowiedzi mile widziane

 

ps: chciałem, żeby Komfort to kładł, ale terminy 2-3 tygodnie mają, nie do przyjęcia. Byle Mietka nie chce brać, wolę już sam to zrobić ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ odkurzyć, zagruntować - żeby nie pyliło podłoże, folia paroizolacyjna (tutaj też są różne szkoły, ja daję), podkład pod wykładzinę - tutaj pozostaje dowolność podkładów pod wykładziny
2/ tak, taśma dwustronna klejona pasami "w poprzek" podkładów
3/ 5 cm może być trochę mało, lepiej odciąć trochę więcej niż później (jak delikatnie przekrzywi się wykładzina, czasem się zdarzy :P )  ma braknąć przy listwach
* Porad proszę nie traktować jako poradnik :P nie jestem profesjonalistą, po prostu tak robiłem u siebie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.