Skocz do zawartości

WOLF - reku i piec CO


nikt-znany

Rekomendowane odpowiedzi

Magik-hydraulik, który u mnie będzie robił ogrzewanie zachęca do Wolfa... 
Czy macie doświadczenia z produktami tej firmy, jak tak podzielcie się proszę.
 
Ja teraz montuje cgb. Zdecydowałem. Się za namową znajomego. Podobno niezle kotły, fajna automatyka. Ale pierwszy problem to znaleźć serwisanta który to odpali. Wszyscy mówią żeby kocioł wybierać pod dostępność serwisu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2019 o 22:11, mazi napisał:

Magik-hydraulik, który u mnie będzie robił ogrzewanie zachęca do Wolfa... 

Czy macie doświadczenia z produktami tej firmy, jak tak podzielcie się proszę.

 

od 2012 roku mam wolfa dwu funkcyjnego z zamkniętą komorą ... gwarancja była przez 5 lat więc przeglądy robiłem co roku ( spec od wolfa brał 250 zł za wyczyszczenie pieca) Teraz przegląd  robię co dwa lata. Z piecem odpukać nic się nie dzieje. Nic póki co się nie popsuło. Według mojej opinii jest oszczędny jeśli chodzi o zużycie gazu. I tyle...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

Alternatywa dla niego jest Buderus w którym nie musisz za wszystko dopłacać 

No i kosztuje mniej... A i serwis jest tańszy niż w Wieśku 

a od Buderusa Termet :)

Tak mi kiedyś serwisant mówił wymieniając ceny części zamiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sherif napisał:

a od Buderusa Termet :)

Tak mi kiedyś serwisant mówił wymieniając ceny części zamiennych.

Tyle że w termecie wymienisz częściej... Ja Buderusa mam na mieszkaniu już z 6 lat i dosłownie nic.... Raz na 2 lata przegląd za 100zl i działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4tyelement napisał:

Tyle że w termecie wymienisz częściej... Ja Buderusa mam na mieszkaniu już z 6 lat i dosłownie nic.... Raz na 2 lata przegląd za 100zl i działa 

Tesciowa ma termeta minimaxa dynamic i po 12 latach padla pompa.

Przez 12 lat nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 4tyelement napisał:

Tyle że w termecie wymienisz częściej... Ja Buderusa mam na mieszkaniu już z 6 lat i dosłownie nic.... Raz na 2 lata przegląd za 100zl i działa 

Bywa różnie. Starsze Termety były bezawaryjne. Ja mam jeden z pierwszych Termetów nowej serii Gold i fakt sonda była już wymieniana x2 (raz chyba na próżno) i regulowany te dwa razy, ale to na gwarancji było i jakiś czas jest spokój. Jednak jak 5 lata temu kupowałem kocioł to po wględem parametrów porównywalny był jedynie Viessman (z ceną x2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisanci Wolfa zyja w innej czasoprzestrzeni. 2 - slownie dwóch roznych, umawialo sie z moim hydraulikiem na odpalenie kotła i zaden nie przyjechał. Żenada.

Wiadomo, ze nie mozna ludzi wiazac z kotlem ale jestem zniesmaczony.

 

Moj hydraulik mowil, ze:

- termet jest plastikowy i do malych domkow jak ktos ma prosta instalacje to mozna wziac

- buderusa montuja glownie deweloperzy bo jest tani i na tym jego zalety sie koncza (hydraulik jest serwisantem buderusa)

- viessmann - cena nieadekwatna do jakosci

- wolfa pierwszy raz w zyciu montował

- vailant - ok, mialem brac vailanta ale wolf akurat byl w promocji i byl tanszy wiec wzialem wolfa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, amciek napisał:

Wiadomo, ze nie mozna ludzi wiazac z kotlem ale jestem zniesmaczony.

Dokładnie nie ma co wiązać, tym bardziej, że często mają autoryzację więcej niż jednego producenta. Ja przy Termecie też przerobiłem 3 i dopiero ostatni miał pojęcie co robi. Jeden chciał mi pół kotła powymieniać (ale nie miał przy sobie części) a wystarczyła regulacja :)

 

50 minut temu, amciek napisał:

Moj hydraulik mowil, ze:

Podczas budowy i za zaraz po to miałem wrażenie (bez urazy), że oni to inny stan umysłu i generalnie nauczyłem się ich nie słuchać. Mój też polecał Viallanta, jak go przycisnąłem czemu .. bo tylko takie instalował :) . Z Termetem sobie też poradził (powiesić na ścianie i podpiąć rurki) a robił to pierwszy raz. Inny znów gadał coś ciągle o Viessmanie. Teorie nt podlogówek czy doboru mocy kotła to większość była mentalnie w latach 90' :)

Pod koniec nie wnikałem, nie gadałem, pokazałem co mają zrobić, pokazałem projekt lub im rozrysowałem, spytałem się czy rozumieją i tyle. Potem sprawdziłem i się rozliczałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, amciek napisał:

Serwisanci Wolfa zyja w innej czasoprzestrzeni. 2 - slownie dwóch roznych, umawialo sie z moim hydraulikiem na odpalenie kotła i zaden nie przyjechał. Żenada.

Wiadomo, ze nie mozna ludzi wiazac z kotlem ale jestem zniesmaczony.

 

Moj hydraulik mowil, ze:

- termet jest plastikowy i do malych domkow jak ktos ma prosta instalacje to mozna wziac

- buderusa montuja glownie deweloperzy bo jest tani i na tym jego zalety sie koncza (hydraulik jest serwisantem buderusa)

- viessmann - cena nieadekwatna do jakosci

- wolfa pierwszy raz w zyciu montował

- vailant - ok, mialem brac vailanta ale wolf akurat byl w promocji i byl tanszy wiec wzialem wolfa

 

 

No to twój hydraulik nie wie że teraz developera montuje albo sauniera albo termet/junkers

Jeśli stwierdził że Buderus jest tani czyli cena za gkb 72/24 to jakieś 8kzl to coś z nim nie tak bo sauniera /termeta/junkersa rwiesz za połowę tej kwoty 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



to inny stan umysłu i generalnie nauczyłem się ich nie słuchać.


To nie tylko Ty masz takie wrażenie. Jeden mądrzejszy od drugiego. A stawki za roboczogodzinę maja takie jakby doktorat z habilitacja mieli. Ja rozumiem, że każdy ma rodzinę i każdy chce godziwe żyć ale niektórzy są oderwani od rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucam Junkers do stawki. Wszystko w zależności od tego jaki dom, jaka instalacja i jakie sterowanie. Jak prosta podłogówka i niezbyt dużo metraż (tak do 140m2), to nawet Termet Gold daje radę.

Do Wolfa i Viessmanna bym nie dopłacał, bo praktycznie nic się nie zyskuje poza marką. Termet, Junkers, Buderus i Vaillant - te marki znam i lubię za użyte rozwiązania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucam Junkers do stawki. Wszystko w zależności od tego jaki dom, jaka instalacja i jakie sterowanie. Jak prosta podłogówka i niezbyt dużo metraż (tak do 140m2), to nawet Termet Gold daje radę.
Do Wolfa i Viessmanna bym nie dopłacał, bo praktycznie nic się nie zyskuje poza marką. Termet, Junkers, Buderus i Vaillant - te marki znam i lubię za użyte rozwiązania.
A dlaczego ten metraż ma coś zmienić? Jaka jest różnica między 120m2 a 200m2 z punktu widzenia kotła?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, luccass napisał:

A dlaczego ten metraż ma coś zmienić? Jaka jest różnica między 120m2 a 200m2 z punktu widzenia kotła?

tapatalked
 

Różna jest wydajność pomp, jeżeli ktoś używa tej z kotła do ganiania wszystkiego :). U mnie ta Termetowska (bez PWM, czyli słabsza) jest na styk przy ok 200m2 podłogi a słyszałem, że producenci potrafią wstawiać jeszcze mniej wydajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luccass napisał:

A dlaczego ten metraż ma coś zmienić? Jaka jest różnica między 120m2 a 200m2 z punktu widzenia kotła?

tapatalked
 

Tak jak napisał @sherif , chodzi o wydajność pompy w kotle. Termet akurat ma dość mocną pompę i jeszcze w miarę daje radę przy takim metrażu. Chociaż jak instalator nawali bez pojęcia rur co 10 cm, to i tak nie pomoże nawet mocna pompa w kotle.

Edytowane przez Teres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał@sherif , chodzi o wydajność pompy w kotle. Termet akurat ma dość mocną pompę i jeszcze w miarę daje radę przy takim metrażu. Chociaż jak instalator nawali bez pojęcia rur co 10 cm, to i tak nie pomoże nawet mocna pompa w kotle.
A, spoko. U mnie właśnie termetowa PWM ogarnia ponad 200m, ale nie dałem instalatorowi popłynąć z rurkami :) poza tym mało który w ogóle nie rozważał dodatkowych zespołów pompowych. Wszyscy mówili, że pompa z kotła tego nie popchnie.
Jak to wygląda u innych producentów? Te pompy faktycznie słabsze wkładają?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Teres napisał:

Tak jak napisał @sherif , chodzi o wydajność pompy w kotle. Termet akurat ma dość mocną pompę i jeszcze w miarę daje radę przy takim metrażu. Chociaż jak instalator nawali bez pojęcia rur co 10 cm, to i tak nie pomoże nawet mocna pompa w kotle.

Właśnie u mnie tak chciał robić :hehe:.

Zobaczył duże przeszklenia od samej podłogi i stwierdził, że chociaż przy samym oknie dać co kilka cm, ale  też nie pozwoliłem, odburknął, że to dla mnie będzie zimno mieszkać :phi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, luccass napisał:

A, spoko. U mnie właśnie termetowa PWM ogarnia ponad 200m, ale nie dałem instalatorowi popłynąć z rurkami :) poza tym mało który w ogóle nie rozważał dodatkowych zespołów pompowych. Wszyscy mówili, że pompa z kotła tego nie popchnie.
Jak to wygląda u innych producentów? Te pompy faktycznie słabsze wkładają?

tapatalked
 

Ta PWM jest znacznie bardziej wydajniejsza i daje spokojnie radę. Potwierdzałem to z działem technicznym Termetu, bo zastawiałem się nad wymianą ale została bez PWM  i jest ok.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Chociaż jak instalator nawali bez pojęcia rur co 10 cm


Dlatego trzeba robić projekt i obliczenia, żeby instalator wiedział co ile dawać rurki. Tylko kto to robi bo to kosztuje. U mnie wyszło co 10cm, a i tak brakuje mocy (wysokie pomieszczenia i duże przeszklenia) więc mam wyciągnięte rurki pod grzejniki.
Instalatorzy też się dziwili, że co 10 ale tak wyszło z obliczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amciek napisał:


 

 


Dlatego trzeba robić projekt i obliczenia, żeby instalator wiedział co ile dawać rurki. Tylko kto to robi bo to kosztuje. U mnie wyszło co 10cm, a i tak brakuje mocy (wysokie pomieszczenia i duże przeszklenia) więc mam wyciągnięte rurki pod grzejniki.
Instalatorzy też się dziwili, że co 10 ale tak wyszło z obliczeń.

 

8] Mam przeszklenia na 5,5m x 3m, słup narożny i kolejne okno witrynowe. Rozstaw standardowy a ciepło jest tak samo wszędzie. Przecież to nie te czasy co od okien wiało. Skoro brakuje mocy to projekt jest źle zrobiony.

Ja jak piszesz pożałowałem pieniędzy na dokładny projekt, choć miałem projekt zrobiony pod grzejniki a przerobiłem na podłogówkę sam. Wyszło dobrze, choć miałem trochę zabawy z regulacją. Z drugiej strony jak nawet masz rozpisane przepływności jakie masz ustawić na rotametrach w projekcie to nie jest też tak, że nastawisz raz i jest git. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

Mam przeszklenia na 5,5m x 3m, słup narożny i kolejne okno witrynowe. Rozstaw standardowy a ciepło jest tak samo wszędzie. Przecież to nie te czasy co od okien wiało.

Bądź co bądź, ale jednak ściana ma opór około 4-5 razy większy niż okno. Także ja jednak jestem za zagęszczeniem pod dużymi oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2019 o 23:36, sherif napisał:

Właśnie u mnie tak chciał robić :hehe:.

Zobaczył duże przeszklenia od samej podłogi i stwierdził, że chociaż przy samym oknie dać co kilka cm, ale  też nie pozwoliłem, odburknął, że to dla mnie będzie zimno mieszkać :phi:.

a wiesz że rury co 10cm to nie głupie rozwiązanie? idziesz na niższym parametrze a to są oszczędności...ci co mają projekty i wyliczenia i mają co 15cm...to jadą z temperaturami na 38'.....a tak można by dać np 32'....

no ale tak to jest jak się ktoś nie zna a chce pokazać że się zna 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 19:17, Teres napisał:

Bądź co bądź, ale jednak ściana ma opór około 4-5 razy większy niż okno. Także ja jednak jestem za zagęszczeniem pod dużymi oknami.

Może przy kiepskich oknach.

 

1 godzinę temu, 4tyelement napisał:

a wiesz że rury co 10cm to nie głupie rozwiązanie? idziesz na niższym parametrze a to są oszczędności...ci co mają projekty i wyliczenia i mają co 15cm...to jadą z temperaturami na 38'.....a tak można by dać np 32'....

no ale tak to jest jak się ktoś nie zna a chce pokazać że się zna 👌

 

Można dać co 5cm, wtedy będzie jeszcze oszczędniej i będzie z 10km rury grzejnej w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Teres napisał:

Jakie współczynniki oporu mają Twoje okna? Bo ścianę z oporem 0,15 (lub nawet mniej)zrobi styropian grafitowy 20 cm.

0.7-0.8. Przy szczelnym domu i nawet przy różnicach o których piszesz (inny będzie miał mur, inny żelbet) jak jest dobrze zrobiona instalacja i podłogówka jest na całej powierzchni to IMO jest to bez sensu. Więcej problemów może narobić kiepska izolacja fundamentów czy progów, wtedy nawet przy ścianach zewn należałoby zagęścić.

U siebie w sypialni nie zdążyłem i zagęścili mi rurki przy sporym oknie (witrynowo - balkonowe kątowe). Efekt taki, że w tym miejscu jest (niepotrzebnie) wyczuwalnie cieplej, pirometrem zawsze mierzę od tego miejsca bo jest tam zawsze max. W pozostałych pomieszczeniach nigdzie tak nie mam i jest równomiernie ciepło a całą powierzchnia we wszystkich pomieszczeniach ogrzewanych działa jako płyta grzejna i to w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.