Skocz do zawartości

Następca Aveo, czyli klasa B, ew. Minivan do 20 tys.


jacob24

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, jacob24 napisał:

Pytanie ogólne: czy wiadomo coś o współpracy lgp w silnikach Kia 1.4 90ps oraz 1.6 125ps - opinie niby są niezłe ale tyczą się świeżych egzemplarzy.

 

Mój Soul 1,6 jezdzi na LPG od 6 lat, obecnie ma coś koło 180kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacob24 napisał:

Pytanie ogólne: czy wiadomo coś o współpracy lgp w silnikach Kia 1.4 90ps oraz 1.6 125ps - opinie niby są niezłe ale tyczą się świeżych egzemplarzy.

 

Czytałem kiedyś o tym, które silniki lubią się z gazem, a które nie za bardzo i przy Kia/Hyundai było napisane, że lubią się tam wypalać zawory i chyba był jakiś problem z luzami zaworowymi. Pytanie czy to nagminne przypadki, czy wyjątki które miały spartaczoną instalację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacob24 napisał:

Pytanie ogólne: czy wiadomo coś o współpracy lgp w silnikach Kia 1.4 90ps oraz 1.6 125ps - opinie niby są niezłe ale tyczą się świeżych egzemplarzy.

 

Teraz w Aveo wychodzi mi średnio między 6 a 6,5l, max 7l. Miasto raczej bez korków albo taki z 10 minut - 20 %, reszta droga pozamiejska, prędkość od 60 do 90 km/h - 60%, autostrada - max 130 km/h - 20%.

 

Obawiam się, że w przypadku Vengi będzie to o minimum 20% więcej stąd pomysł na lpg

 

Mam już dwa egzemplarze upatrzone - jak czas pozwoli to jutro wezmę tą szarą na stacje kontroli. 2013 rok, silnik 1.4, wersja wyposażenia L 

Kia oferowala sie LPG w DE ale wycofali bo silniki sie nie nadaja. Czesc jezdzi i jezdzi ale nie ma reguly, Jak chcesz LPG to bierz diesela. Nadal nikt nie napisal co zlego jest w tym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujekcybul napisał:

Kia oferowala sie LPG w DE ale wycofali bo silniki sie nie nadaja. Czesc jezdzi i jezdzi ale nie ma reguly, Jak chcesz LPG to bierz diesela. Nadal nikt nie napisal co zlego jest w tym silniku.

 

Bo nic nie jest. Nie stwarza też problemów z DFPem, nawet przy jeździe głownie miejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konkludując wątek będzie coś nowszego - Stonic a najlepiej XCeed z 1.6 T. Żona uważa, że żadne asystent nie zastąpi człowieka i tutaj się w pełni zgadzam. Potrafię zaparkować na tzw. kopertę, dojechać do murka odległego o 20-30 cm. Nie mam z tym żadnych problemów, jednak to ja w 80% jeżdżę autem i przydałby mi się asystent martwego pola w lusterku. 

 

Już ze trzy razy  w ciągu roku miałem takie newralgiczne sytuacje - pewnie jest to wina nieoryginalnego wkładu lusterka w Aveo oraz Maździe ale jednak... bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Podoba mi się Xceed i chyba mógłbym się na takiego "szarpnąć" w leasingu - firma, w której pracuję jest przychylna i pokryła by połowę raty obym nie korzystał ze służbowego Passata na dojazdy do PL. Venga to fajne auto ale tak samo jak Aveo już z tamtej epoki, bez sensu dopłacać gotówkowo do tego 10 tys.

 

Także z początkiem roku będzie coś nowego, na pewno się pochwalę, przy okazji dzięki za rady 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jaki fajny kierunek, też bym chętnie Vengę na XCeeda zamienił :)

Też właśnie rozważałem zmianę auta, ale musiałoby mieć właśnie już te nowe systemy, a szczególnie czujnik martwego pola. Co ciekawe to wcale nie jest drogi system, a niektórzy producenci upodobali sobie ten dodatek wrzucać tylko do najwyższych wersji.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.