Skocz do zawartości

Ruszająca się bateria wannowa


PavvelM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z baterią wannową a mianowicie cała bateria się rusz, chyba  obluzowało się mocowanie rurek doprowadzających wodę do tej baterii. Rurki są umieszczone między ścianą z wielkiej płyt a karton gipsem który został przyklejony do ściany na placki na karton gipsie są płytki. Pomyślałem żeby w dziurki gdzie wychodzą krzywki do baterii wcisnąć np klej montażowy lub kotwę chemiczną ewentualnie urobić kleju do płytek i próbować wciskać. W jaki sposób spowodować aby bateria się nie ruszała z zastosowaniem rozwiązań bezinwazyjnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavvelM napisał:

Witam,

Mam problem z baterią wannową a mianowicie cała bateria się rusz, chyba  obluzowało się mocowanie rurek doprowadzających wodę do tej baterii. Rurki są umieszczone między ścianą z wielkiej płyt a karton gipsem który został przyklejony do ściany na placki na karton gipsie są płytki. Pomyślałem żeby w dziurki gdzie wychodzą krzywki do baterii wcisnąć np klej montażowy lub kotwę chemiczną ewentualnie urobić kleju do płytek i próbować wciskać. W jaki sposób spowodować aby bateria się nie ruszała z zastosowaniem rozwiązań bezinwazyjnych. 

Musisz usztywnić mocowania. Twój pomysł wygląda całkiem nieźle, ale ma jedną wadę, niekoniecznie krytyczną. Jak wciśniesz coś pomiędzy kartongips a beton, to raczej oprze się on na kartongipsie, a nie na tym betonie. Aczkolwiek może to nie być problemem, jak dasz dużo tego kleju/zaprawy i sklei on kartongips z betonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PavvelM napisał:

Pomyślałem żeby w dziurki gdzie wychodzą krzywki do baterii wcisnąć np klej montażowy lub kotwę chemiczną ewentualnie urobić kleju do płytek i próbować wciskać.

Wcisnąłbym zaprawę wyrównującą bo nie ma skurczu ewentualnie klej do płytek ale przy takim glucie będzie duży skurcz i może Ci to jakoś krzywo ustawić.

Chemiczne odpuściłbym. Za rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maras77  Jest jeszcze jedna wada nie wiem jaka jest szczelina między Karton gipsem a wielką płyta, nie pamiętam czy było podkuwane pod rurki z wodą :( Jeżeli szczelina jest spora to czy to zaprawa czy to jakiś klej montażowy będzie może lądować na podłodze  i będzie zabawy od groma. Jeszcze przyszło mi do głowy coby spróbować wpuścić długi wężyk od pianki niskoprężnej i przy odrobinie szczęścia wężyk będzie skierowany w dół psiknąć trochę, a po wyschnięciu coś co usztywni baterię.

 

@Joki pomyślałem o kleju montażowym bo on właśnie jest bardzo gęsty, kotwą chemiczną w tubie się nie bawiłem więc nie wiem jak z konsystencją. Z zaprawą wyrównującą bądź klejem do płytek będzie zabawy co nie miara. Ustawieniem się bardzo nie przejmuję bo priorytet to wzmocnić aby się nie ruszało coby rurki nie pękły bo plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.