Skocz do zawartości

laminat na blaty kuchenne


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, chris_666 napisał:

no właśnie, jak to sie nazywa i gdzie kupić

 

chodzi o pokrycie blatów kuchennych (nazwijmy to klasycznych - czyli płyta zaokrąglona z przodu i na wierzchu przyklejone takie twarde coś, kruche i cienkie)

 

Blat to blat.

A ta wierzchnia warstwa to melamina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marne szanse. Fabrycznie to się prasuje na gorąco z kilu warstw papieru laminowanych żywicą melaminową.

Chyba najbliższa właściwościami będzie żywica epoksydowa, ale to raczej czyste kolory ew. mieszane na wzory marmurowe. Trzeba by tego kilka warstw wałkiem i potem szlifowanie i polerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, chris_666 napisał:

 


Blat nieważny. Mam swój.

Potrzebuję kupić takie coś do przyklejenia na wierzch.

Ewentualnie coś o podobnych właściwościach.

W rozmiarze 100x50 cm

 

o kurde, co to za koncepcja ? Nie możesz blatu wymienić ? Możesz zrobić własnym sumptem z żywicy, ale wg mnie ciężkie do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orochimaru napisał:

Marne szanse. Fabrycznie to się prasuje na gorąco z kilu warstw papieru laminowanych żywicą melaminową.

Chyba najbliższa właściwościami będzie żywica epoksydowa, ale to raczej czyste kolory ew. mieszane na wzory marmurowe. Trzeba by tego kilka warstw wałkiem i potem szlifowanie i polerowanie.

 

no właśnie o to sprasowane coś mi chodzi,  epoksyd jest za miękki

kiedyś miałem, dostałem od kogoś

 

teraz znalazłem, że to chyba jest laminat HPL , ale całe arkusze sprzedają tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 23:22, chris_666 napisał:

no właśnie, jak to sie nazywa i gdzie kupić

 

chodzi o pokrycie blatów kuchennych (nazwijmy to klasycznych - czyli płyta zaokrąglona z przodu i na wierzchu przyklejone takie twarde coś, kruche i cienkie)

 

Coś takiego jest dostępne https://pl.kronospan-express.com/pl/products/view/kronodesign/hpl/blaty-robocze-hpl/blaty-robocze-hpl-688#c=1182

 

Robiłem podobną rzeźbę u siebie (by wyrobić się w 2 cm blatu roboczego) - a nie dokładniej ja ale mój stolarz realizował oklejanie zwykłej płyty meblowej laminatem HPL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 18:28, GoldFinger napisał:

 

Coś takiego jest dostępne https://pl.kronospan-express.com/pl/products/view/kronodesign/hpl/blaty-robocze-hpl/blaty-robocze-hpl-688#c=1182

 

Robiłem podobną rzeźbę u siebie (by wyrobić się w 2 cm blatu roboczego) - a nie dokładniej ja ale mój stolarz realizował oklejanie zwykłej płyty meblowej laminatem HPL.

 

tylko gdzie znaleźć kawałek na wymiar , całego arkusza nie kupię

 

1 godzinę temu, Orochimaru napisał:

Ale taki laminat raczej nie zagnie się na okrągłej części blatu kuchennego :hmm:.

 

dla mnie nie musi , blat jest bez zaokrągleń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.