Skocz do zawartości

Skucha i blacharka


Harp

Rekomendowane odpowiedzi

Szwagier na trzeźwo, na własnym podwórku zrobił sobie takie kuku jak na poniższych fotkach. 

Pyta się co teraz. Auto ma już chyba z 10 lat ale było w stanie nieruszonym. Za rok lub dwa pójdzie chyba na przemiał za ulgę ekologiczną jak jeszcze w NRF'ie będzie. Albo do PL na drugie życie. 

 

Ja mu radzę wyciągnąć co się da i wiadro szpachli. Nic nie ciąć. 

 

Co szanowna brać radzi. 

IMG-20191204-WA0002.jpg

IMG-20191204-WA0000.jpg

IMG-20191204-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Harp najlepiej jakby pojechał do specjalistów od blacharki PDR . Niektórzy będą potrafili wyciągnąć maxymalnie blachę ile się da. Czyli 💯% przy pomocy kleju lub szpikulcami . Uwierz są tacy co zrobią tak że tylko zostanie ci pomalowanie. 

Nawet baza plus klar w sprayu.

 

Ja osobiście nie mogę polecić nikogo z tych co znam. Bo moi magicy już są za granicą...za lepsza kasa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HARDTECHNO nie jestem przekonany, że te załamania da się wyciągnąć bez szpachli czy cięcia (blachy "na ostro" są pogiete).

 

PS. Na telefonie słabo widzę, co to jest za czarny pas na progu, jakieś rękodzieło?

Edytowane przez ZUBERTO
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZUBERTO napisał:

 

 

PS. Na telefonie słabo widzę, co to jest za czarny pas na progu, jakieś rękodzieło?

Touran. Jest to zdaje się listwa do obijania. Z pewnością oryginalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Harp napisał:

Pyta się co teraz. Auto ma już chyba z 10 lat ale było w stanie nieruszonym. Za rok lub dwa pójdzie chyba na przemiał za ulgę ekologiczną jak jeszcze w NRF'ie będzie. Albo do PL na drugie życie. 

Jak za rok na przemiał, to zdjąć nadkole i wyprostować co się da i tak jeździć ;). A jak mu takie coś przeszkadza, to oddać do blacharza i się nie przejmować, bo rok czy dwa i tak wytrzyma. Jak zamiast na żyletki ma iść do Polski, to może porobić zdjęcia szkody, ale to i tak nie będzie miało dużego wpływu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZUBERTO w mojej firmie XXX nie mogę podać prawdziwych danych RODO pracował taki koperfild że nie uwierzyłbyś ale z takich załamań na progach słupkach rantach bezproblemowo wyciągał blacharka. Fach w rękach zabrał ze sobą za granicę.

Są metody. Cięcie i spawanie to ostateczność.

Uwierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HARDTECHNO napisał:

@ZUBERTO w mojej firmie XXX nie mogę podać prawdziwych danych RODO pracował taki koperfild że nie uwierzyłbyś ale z takich załamań na progach słupkach rantach bezproblemowo wyciągał blacharka. Fach w rękach zabrał ze sobą za granicę.

Są metody. Cięcie i spawanie to ostateczność.

Uwierz

Wierzę, bo mam takiego magika 2 domy ode mnie.

Pogruchotane zlomy z calej europy przyprowadzają mu okoliczni handlarze.

Chłop jednak twierdzi, że każdego wgniecenia, zwłaszcza załamania na ostro nie da się zrobić i progu bez cięcia nie zrobił.

Nie wykluczam też, że ten Twój magik lepszy jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@technix moja kuzynkę tak właśnie wydymał jeden gość co stwierdził że porysowała munauto na parkingu. Niestety akurat pech chciał że jej auto było po kilku przygodach blacharskich a mąż nic nie zrobił. Bo to auto na dojazd do pracy. Gość stwierdził na policji że uciekła z parkingu rysując mu auto. Niestety dociekliwy policjant widząc auto po przygodach stwierdził że poszkodowany muwic może prawdę. Zabulila z własnej kieszeni za szkodę OC bo ubezpieczyciel się wypiął. 

Ma nauczkę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Dlatego uważam że lepiej jest naprawić nawet byle jak żeby nie rzucało.sie w oczy. Kiedyś na YT widziałem jak tacy ludzie polują na pokiereszowane auta żeby móc wymusić OC. Dla mnie to.nie pojete

Nie nadążam 

Wytłumacz mi na przykładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

@technix moja kuzynkę tak właśnie wydymał jeden gość co stwierdził że porysowała munauto na parkingu. Niestety akurat pech chciał że jej auto było po kilku przygodach blacharskich a mąż nic nie zrobił. Bo to auto na dojazd do pracy. Gość stwierdził na policji że uciekła z parkingu rysując mu auto. Niestety dociekliwy policjant widząc auto po przygodach stwierdził że poszkodowany muwic może prawdę. Zabulila z własnej kieszeni za szkodę OC bo ubezpieczyciel się wypiął. 

Ma nauczkę ... 

To w PL czy UK taka historia?
Trochę ciężko w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

@technix moja kuzynkę tak właśnie wydymał jeden gość co stwierdził że porysowała munauto na parkingu. Niestety akurat pech chciał że jej auto było po kilku przygodach blacharskich a mąż nic nie zrobił. Bo to auto na dojazd do pracy. Gość stwierdził na policji że uciekła z parkingu rysując mu auto. Niestety dociekliwy policjant widząc auto po przygodach stwierdził że poszkodowany muwic może prawdę. Zabulila z własnej kieszeni za szkodę OC bo ubezpieczyciel się wypiął. 

Ma nauczkę ... 

Porobić sobie aktualnie dokładne zdjęcia szkody i można gościa sądzić za próbę wyłudzenia odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janusz napisał:

Porobić sobie aktualnie dokładne zdjęcia szkody i można gościa sądzić za próbę wyłudzenia odszkodowania.

 

Rzecz w tym, że to nie Ty jesteś stroną w postępowaniu karnym... Doniesienie o popełnieniu przestępstwa możesz złożyć, ale to prokurator wszczyna postępowanie... Jak się nie będzie chciało, to lipa.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, grogi napisał:

 

Rzecz w tym, że to nie Ty jesteś stroną w postępowaniu karnym... Doniesienie o popełnieniu przestępstwa możesz złożyć, ale to prokurator wszczyna postępowanie... Jak się nie będzie chciało, to lipa.

Jak zgłosisz swojemu ubezpieczycielowi, to też raczej będzie zainteresowany podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@volf6 olali temat sprawa raczej przegrana. Może coś by ugrali długodystansowi ale $ i mar e szansę.

@technix niechce mi się wertować YT w poszukiwaniu cfaniakow wyludzaczy OC. @janusz długa droga mega długa droga . Rzeczoznawca papierologia. Sęk w tym że ten chrysler van jest na każdym elemencie zarysowany obity i ma różne ślady kolory otarć. Nie wygraną szansa na powodzenie. Dlatego wiedzieli kogo uszczelic na kasę.Warta ubezpieczyciel stwierdził że to była Ucieczka - odmówił wypłaty odszkodowania. Fakturę dostała kuzynka 1500zl za naprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@janusz długa droga mega długa droga . Rzeczoznawca papierologia. Sęk w tym że ten chrysler van jest na każdym elemencie zarysowany obity i ma różne ślady kolory otarć. Nie wygraną szansa na powodzenie. Dlatego wiedzieli kogo uszczelic na kasę.Warta ubezpieczyciel stwierdził że to była Ucieczka - odmówił wypłaty odszkodowania. Fakturę dostała kuzynka 1500zl za naprawe

Ja bardziej odnosiłem się do przypadku kolegi @Harp. Myślę, że jak ktoś próbuje Cię wrobić w uszkodzenie, a Ty pokazujesz mu zdjęcia swojego auta sprzed np. miesiąca z dokładnie takimi samymi uszkodzeniami i zagrozisz, że zgłosisz próbę wyłudzenia, to sam odpuści temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dyskusję.

Szwagier będzie chciał zlecić lekkie powyciąganie tego i szpachlę podczas pobytu świątecznego. Powstały tam jakieś nieszczelności i nie chce by się tak syfiło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.