Skocz do zawartości

Wizyta w Fordzie


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że niedługo otwieram DG to pewnie i jakiś leasing by się przydał. Dziś odwiedziłem Forda zobaczyć co ma ciekawego. Fiesta i focus głownie mnie interesują. Sensowne wyposażenie tak od titanium lub s-line (czyli podobne do tego co mam w fiacie 12 letnim, klimatronic, 120KM). Fiesty na wypasie w ogóle się średnio opłaca brać, około 10tys różnicy z tym samym wypasem można mieć focusa. W środku nawet całkiem ok, fotele na pierwszy rzut wygodne, podłokietniki miękkie, za mną więcej miejsca niż w fiacie, bagażnik bardzo płytki. No i niby fajnie, ale nadal nie czuje skoku WOW z mojego Bravo. Włosi naprawdę się wtedy postarali. Ciężko wyskoczyć z 75 kawałków na coś co tak naprawdę mam już :/. Jak żyć? 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MARS napisał:

Mam tę najnowszą fiestę w wersji Vignale. Dałem 71,6 kzł. Segment B panie. Jakoś wtedy focus Vignale wychodził o wieeele drożej. 

Co mam Ci powiedzieć

image.png.51a2f364c3f4228a4ea8cf58c398ea12.png

 

image.png.77f85d800ca0c80cf70fbe6bd46d7229.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe sa kiepskie niestety. Nie ma skoku vs stara. Ja bym bral Focusa ale rozwazyl 1.5T i oczywiscie chipowal na 200KM :phi:

 

Co do nowego 1.0 to ma GPF inne wtryskiwacze i niestety jedzie gorzej od starego duzo slabszy ze wzgledu na nowe normy. Oplacaloby sie wziac 100KM wrzucic nowey DP bez GPF i chip na 145 :phi: 

 

Jak juz porownywac to Fieste 100KM vs Focusa 125KM.... To 12k roznicy IMO calkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

Ciężko wyskoczyć z 75 kawałków na coś co tak naprawdę mam już :/. Jak żyć? 

 

Odkąd Bravo weszło na rynek, auta mocno podrożały.

W Cenie tej Fiesty, wtedy miałeś Grande Punto Abarth, jesli trzymać się Fiata, a za Focusa to chyba było Bravo 2.0 170KM.

 

Jak chcesz tanio, to bierz Tipo. 

Dzisiaj był u nas mój kolega. Kupił sobie trzy tygodnie temu nowe Tipo hatchback. Kolor czerwony. 1.4 95KM za 48 plus chyba 4 koła za LPG jakieś fabryczne.

Zadowolony, chociaż jak zaznaczył, pali się czasem checkengine (nie, to nie żart), jednak podobno to od niewyregulowanej instalki LPG i ma jechać do ASO i coś tam mają ustawiać.

 

Auto ok dla oka, a jak oglądałem wnętrze, to też niczego nie brakuje. Ładne i przyjemne. Bagażnik chyba większy niż ja mam w Golfie, tak to przynajmniej wyglądało, dużo dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujekcybul napisał:

Jak juz porownywac to Fieste 100KM vs Focusa 125KM.... To 12k roznicy IMO calkiem sporo.

 

no właśnie od 0 do 100 mają oba po 10s...

image.png.6e48b7d6dd84326dc6b7f9280710a467.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

Jako że niedługo otwieram DG to pewnie i jakiś leasing by się przydał. Dziś odwiedziłem Forda zobaczyć co ma ciekawego. Fiesta i focus głownie mnie interesują. Sensowne wyposażenie tak od titanium lub s-line (czyli podobne do tego co mam w fiacie 12 letnim, klimatronic, 120KM). Fiesty na wypasie w ogóle się średnio opłaca brać, około 10tys różnicy z tym samym wypasem można mieć focusa. W środku nawet całkiem ok, fotele na pierwszy rzut wygodne, podłokietniki miękkie, za mną więcej miejsca niż w fiacie, bagażnik bardzo płytki. No i niby fajnie, ale nadal nie czuje skoku WOW z mojego Bravo. Włosi naprawdę się wtedy postarali. Ciężko wyskoczyć z 75 kawałków na coś co tak naprawdę mam już :/. Jak żyć? 

Jak DG to leasing. Po odliczeniach wyjdzie 55.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kravitz napisał:

 

Jakaś ciekawa ta skrzynia automatyczna że wydłuża przyśpieszenie o 1.1s. Automat ośmiobiegowy. 

Ona nie jest za szybka... I tam chyba Nm ma ograniczone.

1 godzinę temu, bielaPL napisał:

 

no właśnie od 0 do 100 mają oba po 10s...

image.png.6e48b7d6dd84326dc6b7f9280710a467.png

Pewnie dlatego, ze w jednym wlaczasz 3ke wczesniej. Dla mnie nowa Fiesta jest dosc droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bielaPL Pozostaje się przejechać bo podejrzewam, że będzie dużo lepiej niż w Bravo (które zresztą miałem). Tym bardziej, że nowy Focus mocno podniósł ponoć poprzeczkę jeśli chodzi o szumy i ogólny hałas podczas jazdy. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, stig napisał:

@bielaPL Pozostaje się przejechać bo podejrzewam, że będzie dużo lepiej niż w Bravo (które zresztą miałem). Tym bardziej, że nowy Focus mocno podniósł ponoć poprzeczkę jeśli chodzi o szumy i ogólny hałas podczas jazdy. 
 

Srodki praktycznie takie same ale Focus prowadzi sie jeszcze lepiej i jest bardzo cicho w srodku.

 

 

IMG_7144.jpg

IMG_7315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, stig napisał:

@bielaPL Pozostaje się przejechać bo podejrzewam, że będzie dużo lepiej niż w Bravo (które zresztą miałem). Tym bardziej, że nowy Focus mocno podniósł ponoć poprzeczkę jeśli chodzi o szumy i ogólny hałas podczas jazdy. 
 

 

chyba tak, może podczas jazdy znajdzie się to coś za co warto zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bielaPL napisał:

 

chyba tak, może podczas jazdy znajdzie się to coś za co warto zapłacić

Przejechalem i nowa Fiesta i nowym Focusem pare tysiecy mil. IMO nic lepiej sie nie prowadzi... oprocz wersji sportowych VAG. Niestety srodek sredni. Co tydzien mialem inne auto wiec na biezaco mozna bylo porownac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.