Skocz do zawartości

Salon Skoda Online zamówienie auta


johny

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie przypuszczałem ze stanę się użytkownikiem samochodu zamówionego przez Salon Internetowy. Otóż przyszło mi zmienić VW CC 1.4TSI DSG Z 2014 o przebiegu 221 tys km. Przez 2 tyg studiowałem na co zamienić. Miałem podejścia do Golfów. Jeden używka TCR z przebiegiem 6 tys km za 139.900 drugi czerwony GTI PERFORMANCE był idealny ale sprzedał się w drodze do dealera za 127.000. Pierwszy przy wpłacie własnej 5%, limit 30 tys km rocznie leasing 1930zl netto + ubezpieczenie 3,2%. Drugi taki sam układ dał miesięczny koszt 1.575zl. Walczyłem trochę z emocjami Golfa i odpuściłem temat. Wpadłem na stronę Skody i rzuciła mi się w oczy Superb FL Combi 1.5TSI za 1639zl bez żadnej wpłaty 40 tys km rocznie, ubezpieczenie 1% pakiet przeglądów do 60 tys za free. Myśle zadzwonię do dealera podpytam czy mogę skonfigurować pod siebie na również atrakcyjnych warunkach najmu i co się okazuje ze dealer nie ma tak atrakcyjnych warunków aby przygotowac ofertę ponieważ samochody na stronie Salonu Online są dotowane przez Skoda Polska. Długo się nie zastanawiałem nad decyzja. Wszystkie formalności załatwiłem w godzinę, jestem naprawdę pod wrażeniem. Samochód do odbioru w najbliższy piątek, jedyny problem to ze na oczy auta nie widziałem, nie jechałem i dodatkowo muszę udać się 550km aby go odebrać 😂

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, johny napisał:

Superb FL Combi 1.5TSI za 1639zl bez żadnej wpłaty 40 tys km rocznie, 

 

Czyli policzmy.

1639 x 12 miesiecy = 19668 zł

Ubezpieczenie: ~1500 zł

Paliwo na te 40000 km: 7l x 5 zł x 400 = 14000 zł

Jakieś opony?

 

Podsumowując: 19700 + 1500 + 14000 = 35200 zł / 40000 km = ~ 90 groszy za kilometr

 

Tragedii nie ma, szału też nie ;) 

Ale ciekawa opcja już.

 

Na ile lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Czyli policzmy.
1639 x 12 miesiecy = 19668 zł
Ubezpieczenie: ~1500 zł
Paliwo na te 40000 km: 7l x 5 zł x 400 = 14000 zł
Jakieś opony?
 
Podsumowując: 19700 + 1500 + 14000 = 35200 zł / 40000 km = ~ 90 groszy za kilometr
 
Tragedii nie ma, szału też nie  
Ale ciekawa opcja już.
 
Na ile lat?
Ubezpieczenie za 1500 to możesz pomarzyć. Za 1350 to do VW Up! dealer sprzedaje. A nie do auta ok. 5 x drozszego.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

Ubezpieczenie za 1500 to możesz pomarzyć. Za 1350 to do VW Up! dealer sprzedaje. A nie do auta ok. 5 x drozszego.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

To ten 1% ile będzie w przypadku tego Superba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Polarny napisał:

Też na to patrzyłem, ale wychodziło mi, że płacę chyba z 80000 przez 3 lata i nie mam samochodu na własność.

Jakoś trudno było doczytać, za ile można po prostu KUPIĆ.

Wykupić możesz po 4 latach za 89 tys zł ale mnie wykup nie interesuje ponieważ biorę kolejny nowy samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mrBEAN napisał:

 

Czyli policzmy.

1639 x 12 miesiecy = 19668 zł

Ubezpieczenie: ~1500 zł

Paliwo na te 40000 km: 7l x 5 zł x 400 = 14000 zł

Jakieś opony?

 

Podsumowując: 19700 + 1500 + 14000 = 35200 zł / 40000 km = ~ 90 groszy za kilometr

 

Tragedii nie ma, szału też nie ;) 

Ale ciekawa opcja już.

 

Na ile lat?

Na 4 lata użytkowania 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, johny napisał:

Rabat rabatem ale miesięczna rata bez wpłaty własnej z stawka proponowana przez Skodę Online jest nie do osiągnięcia u dealera. 

Ciekawe. Wartość auta ?

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Też na to patrzyłem, ale wychodziło mi, że płacę chyba z 80000 przez 3 lata i nie mam samochodu na własność.

Jakoś trudno było doczytać, za ile można po prostu KUPIĆ.

To oni mają zarobić i zyskać, a nie Ty. Ty masz czuć się królem życia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Też na to patrzyłem, ale wychodziło mi, że płacę chyba z 80000 przez 3 lata i nie mam samochodu na własność.

Jakoś trudno było doczytać, za ile można po prostu KUPIĆ.

 

To jest finansowanie Kredyt niskich rat, czyli pół wartości auta rozbite jest na 4 lata, drugie pół masz w formie raty balonowe płatnej w ostatniej racie. Możesz ją zapłacić, albo zwrócić auto do salonu a dokładnie VW Bank odkupił go od Ciebie w kwocie raty balonowej. Mam to samo z Up!. Ogolnie fajne rozwiązanie bo masz kredyt oprocentowany 1%. A w przypadku Up'a ostatnia rata jest niższa niż ceny 4-latkow, wiec nawet jakbym nie chciał auta oddać po czterech latach do dealera to drożej no sprzedam i wtedy finalny koszt wyjdzie jeszcze niższy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

To jest finansowanie Kredyt niskich rat, czyli pół wartości auta rozbite jest na 4 lata, drugie pół masz w formie raty balonowe płatnej w ostatniej racie. Możesz ją zapłacić, albo zwrócić auto do salonu a dokładnie VW Bank odkupił go od Ciebie w kwocie raty balonowej. Mam to samo z Up!. Ogolnie fajne rozwiązanie bo masz kredyt oprocentowany 1%. A w przypadku Up'a ostatnia rata jest niższa niż ceny 4-latkow, wiec nawet jakbym nie chciał auta oddać po czterech latach do dealera to drożej no sprzedam i wtedy finalny koszt wyjdzie jeszcze niższy.

Weźmy żywy przykład:

https://sklep.skoda-auto.pl/skoda-superb-1-5-tsi-110-kw-150-km-6-biegowa-manualna-biel-moon-metalizowany-tmban7np9l7010137.html

Superb 1.5 manual, Ambition metalik.

Po 4 latach zapłacę:

1 010,73 * 48 + 3000 + 10 860 = 62 375

Tymczasem taki nowy kupię za 95 500:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-1-5-tsi-150-km-ambiton-nowy-model-led-matrix-ID6CdWse.html#127cfc5f68

 

Żeby w pierwszym przypadku mieć samochód na własność, muszę - wg tego co piszesz - zapłacić ratę balonową równą sumie dotychczasowych rat, czyli:

1 010,73 * 48 = 48515

w sumie

48515 + 62375 = 110890

czyli 15 tys.drożej niż bez tych "leasingów"

 

Chyba że coś z tą ostatnią ratą źle policzyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Polarny napisał:

Weźmy żywy przykład:

https://sklep.skoda-auto.pl/skoda-superb-1-5-tsi-110-kw-150-km-6-biegowa-manualna-biel-moon-metalizowany-tmban7np9l7010137.html

Superb 1.5 manual, Ambition metalik.

Po 4 latach zapłacę:

1 010,73 * 48 + 3000 + 10 860 = 62 375

Tymczasem taki nowy kupię za 95 500:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-1-5-tsi-150-km-ambiton-nowy-model-led-matrix-ID6CdWse.html#127cfc5f68

 

Żeby w pierwszym przypadku mieć samochód na własność, muszę - wg tego co piszesz - zapłacić ratę balonową równą sumie dotychczasowych rat, czyli:

1 010,73 * 48 = 48515

w sumie

48515 + 62375 = 110890

czyli 15 tys.drożej niż bez tych "leasingów"

 

Chyba że coś z tą ostatnią ratą źle policzyłem?

1. Opłata rezerwacja 3000 jest zwrotna. 

2. Nie porównuj zakupu za gotówkę do jakiejkolwiek oferty kredytowej.

 

12tys dzielone na 4 lata daje koszt kredytowania zakupu 3tyś/rok.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sdss napisał:

1. Opłata rezerwacja 3000 jest zwrotna. 

2. Nie porównuj zakupu za gotówkę do jakiejkolwiek oferty kredytowej.

Opłata rezerwacyjna jest przekierowana na ratę, opłatę ubezpieczenia i rejestracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, johny napisał:

Nie ten jest golas, którego przedstawiasz.  Moj wyglada tak

No tak-słaby ze mnie znawca Skody;]

Tak czy owak to sie chyba najlepiej opłaca przy pełnym wykorzystaniu tego rocznego limitu przebiegu. On jest rozliczany w cyklach rocznych? I co jak przekroczysz_dopłacasz jednorazowo czy cała rata w górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sdss napisał:

2. Nie porównuj zakupu za gotówkę do jakiejkolwiek oferty kredytowej.

Oczywiście, choć przy takich warunkach to i zwykły leasing z wykupem lepiej wyjdzie (o ile nie wyskocza niespodziewane akcje po drodze).

Wiadomo, wygoda kosztuje, a ten co to wymyślił zarobić też musi.

Myślenie @Polarnyidzie w stronę opłacalności, a ta dla każdego jest inna. 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sdss napisał:

2. Nie porównuj zakupu za gotówkę do jakiejkolwiek oferty kredytowej.

A niby dlaczego nie? Chcę wiedzieć, ile zapłacę więcej za ten kredyt.

Czy może powinno być tak, że kredyt jest absurdalnie drogi i nie powinienem porównywać, ile będzie kosztował?

 

I przede wszystkim - dlaczego online nie mogę po prostu KUPIĆ auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bergerac napisał:

ubezpieczenie 1% w pierwszy roku, czy w trakcie całego najmu ?

przeglądy powyżej 60 tys płatne ?

kto płaci za zmianę opon ?

 

To nie jest najem, z punktu widzenia umowy to kredyt, nabywca jest właścicielem a po okresie czterech lat bank odkupuje pojazd. Ubezpieczenie na pierwszy rok jest wliczone w raty, na pozostałe lata nie ma gwarancji 1%. Takich polis nie ma na rynku, są one dotowane przez importera, więc w kolejnych latach oferta będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

 

To nie jest najem, z punktu widzenia umowy to kredyt, nabywca jest właścicielem a po okresie czterech lat bank odkupuje pojazd. Ubezpieczenie na pierwszy rok jest wliczone w raty, na pozostałe lata nie ma gwarancji 1%. Takich polis nie ma na rynku, są one dotowane przez importera, więc w kolejnych latach oferta będzie droższa.

Nie ma ubezpieczenia w racie, 1% przy pierwszym roku. Kolejne standardowa cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, johny napisał:

Nie ma ubezpieczenia w racie, 1% przy pierwszym roku. Kolejne standardowa cena. 

 

A, okej. Bo w VW jak brałem to na pierwszy rok ubezpieczone było wliczone do kredytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Wartosc auta nie ma tu większego znaczenia w sumie...

 

Dlaczego? Szybko licząc: 1637zł*48 rat = 78576zł netto * 1,23 = 96648zł brutto. Tyle nas kosztuje samochód w ciągu 4 lat użytkowania, podczas gdy utrata wartości wynosi 157050-84493=72557zł. Wychodzi 24000zł więcej. Co dostajemy w tej kwocie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zbynek napisał:

 

Dlaczego? Szybko licząc: 1637zł*48 rat = 78576zł netto * 1,23 = 96648zł brutto. Tyle nas kosztuje samochód w ciągu 4 lat użytkowania, podczas gdy utrata wartości wynosi 157050-84493=72557zł. Wychodzi 24000zł więcej. Co dostajemy w tej kwocie? 

 

Miedzy innymi koszt finansowania, ubezpieczenie na 1 rok, diler musi się tez jakos zabezpieczyć na wypadek, gdyby jednak nie udało mu się później tego auta sprzedać za taka cene...

Nie wiem tylko dlaczego ludzie uparcie porownuja taki wynajem z zakupem np za gotowke. To zupełnie inny produkt, dla innej grupy odbiorcow i tyle.

PS. Zalozmy, ze firma Ci daje np 2-3kPLN miesięcznie dodatku i pozwala wynająć auto, ale nie pozwala go kupic... Nadal nie ma sensu?

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zbynek napisał:

 

Dlaczego? Szybko licząc: 1637zł*48 rat = 78576zł netto * 1,23 = 96648zł brutto. Tyle nas kosztuje samochód w ciągu 4 lat użytkowania, podczas gdy utrata wartości wynosi 157050-84493=72557zł. Wychodzi 24000zł więcej. Co dostajemy w tej kwocie? 

To można zniwelować wykupując auto na koniec i sprzedaż we własnym zakresie. Jest maly haczyk mało który Janusz ma na auto z drugiej reki być może bez faktury 90k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Miedzy innymi koszt finansowania, ubezpieczenie na 1 rok, diler musi się tez jakos zabezpieczyć na wypadek, gdyby jednak nie udało mu się później tego auta sprzedać za taka cene...

Nie wiem tylko dlaczego ludzie uparcie porownuja taki wynajem z zakupem np za gotowke. To zupełnie inny produkt, dla innej grupy odbiorcow i tyle.

PS. Zalozmy, ze firma Ci daje np 2-3kPLN miesięcznie dodatku i pozwala wynająć auto, ale nie pozwala go kupic... Nadal nie ma sensu?

 

 

Może to brzydko zabrzmi, ale biedny bogatego nie zrozumie. Jeden wybiera wygodę i kupuje auto online bo nie ma czasu, oraz ochoty na łażenie po salonach, etc. Drugi będzie jechał pół polski za auto za 5 kPLN. I potem ten co wydał na auto tyle co komplet ładnych felg z oponami do Superba krytykuje decyzje finansowe bogatego. Inny klient, inny produkt, inne potrzeby.

 

Ale w sumie jak przeczytałem pierwszy post założyciela wątku to pierwsza myśl jaka mi przyszła w głowie, to oho, zaraz się zacznie. I gość co kupuje fajną furkę będzie się jeszcze tłumaczył gawiedzi ze swoich decyzji finansowych. Wątek miał być o nowoczesnych formach zakupu auta a jest o finansach kupującego. :)

  • Lubię to 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Miedzy innymi koszt finansowania, ubezpieczenie na 1 rok, diler musi się tez jakos zabezpieczyć na wypadek, gdyby jednak nie udało mu się później tego auta sprzedać za taka cene...

Nie wiem tylko dlaczego ludzie uparcie porownuja taki wynajem z zakupem np za gotowke. To zupełnie inny produkt, dla innej grupy odbiorcow i tyle.

PS. Zalozmy, ze firma Ci daje np 2-3kPLN miesięcznie dodatku i pozwala wynająć auto, ale nie pozwala go kupic... Nadal nie ma sensu?

 

Jest to nowy produkt na rynku, więc się zainteresowałem. 

VAG daje leasingi na 101% więc koszt finansowania mają niski. Ubezpieczenie 1400zł. Dalej 20000zł więcej. Ja nie skorzystam, ale wolnoć Tomku w swoim domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spad napisał:

 

Może to brzydko zabrzmi, ale biedny bogatego nie zrozumie. Jeden wybiera wygodę i kupuje auto online bo nie ma czasu, oraz ochoty na łażenie po salonach, etc. Drugi będzie jechał pół polski za auto za 5 kPLN. I potem ten co wydał na auto tyle co komplet ładnych felg z oponami do Superba krytykuje decyzje finansowe bogatego. Inny klient, inny produkt, inne potrzeby.

 

Ale w sumie jak przeczytałem pierwszy post założyciela wątku to pierwsza myśl jaka mi przyszła w głowie, to oho, zaraz się zacznie. I gość co kupuje fajną furkę będzie się jeszcze tłumaczył gawiedzi ze swoich decyzji finansowych. Wątek miał być o nowoczesnych formach zakupu auta a jest o finansach kupującego. :)

Jeśli chodzi Ci o moje posty to nikomu do portfela nie zaglądam. Jestem na etapie kupna samochodu, więc się zainteresowałem i patrzę na to ze swojej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zbynek napisał:

Jest to nowy produkt na rynku, więc się zainteresowałem. 

VAG daje leasingi na 101% więc koszt finansowania mają niski. Ubezpieczenie 1400zł. Dalej 20000zł więcej. Ja nie skorzystam, ale wolnoć Tomku w swoim domku.

Jak 24000 za ubezpieczenie w drugim roku? Przeciez oni jakies tam pakiety daja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zbynek napisał:

Jest to nowy produkt na rynku, więc się zainteresowałem. 

VAG daje leasingi na 101% więc koszt finansowania mają niski. Ubezpieczenie 1400zł. Dalej 20000zł więcej. Ja nie skorzystam, ale wolnoć Tomku w swoim domku.

 

Ale realny koszt tego ubezpieczenia to więcej niż 1.4kPLN i ktoś to musi doplacic ;) Tu się glownie placi za wygode i tyle.

Klasyczny leasing na pewno wyjdzie taniej, ale później musisz auto wykupić, trzymać pol roku, sprzedać, itp

Zazwyczaj trzeba wrzucić jakiś wkład wlasny na poczatek, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.