Skocz do zawartości

Salon Skoda Online zamówienie auta


johny

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, akisel napisał:

Dawno się nie interesowałem, a niedługo muszę zacząć znowu ;)

podpowiesz, kto teraz najlepszy jest?

2 lata temu u mnie wychodziło ze najlepsze oferty mieli VW, Lexus, Volvo

 

BMW wynajmowane w Alphabet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 13:01, bergerac napisał:

jedyny kruczek, na który trzeba zwrócić uwagę to wymogi przy zdawaniu auta. Bo znam gości, którzy beknęli 10 koła przy zdawaniu auta za ponadnormatywne zużycie.

Znajomy robi w firmie wynajmującej i u Nich rekordzista to na razie 24 koła netto 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład sprzed 2 tygodni:
Kia Xceed cennikowo: 141.990PLN brutto
Limit roczny: 15kkm
Umowa: 36 m-cy
Rata miesięczna 1.760PLN netto -> 2.165PLN brutto
W racie serwis, przeglądy, opony 2kpl. i ubezpieczenie OC+AC
 
Łączna suma rat: 36x2.165=77.940PLN brutto
 
Wyciągnijmy z raty koszty, które trzeba ponieść przy zakupie za gotówkę
Ubezpieczenie przyjmijmy 2.500PLN rocznie x 3 lata -> 7.500PLN
Opony jeden komplet zimowy 235/45/R18 ze średniej półki wg oponeo od 500PLN brutto/szt. -> 2.000PLN
Przegląd/serwis olejowo-klockowo-filtrowy 700PLN rocznie x 3 lata -> 2.100PLN
Odejmując powyższe od sumy rat otrzymujemy koszt finansowania -> 66.340PLN
 
Samochód do odbioru w 52 tyg. 2019 zadatkowany 2 tygodnie temu.
2500 zł za ubezpieczenie od tej wartości to można pomarzyć. 2000 zł to płacę za Astre o wartości 44 kPLN i to po dobrych znizkach. Więc przy tym aucie to bliżej do odliczenia jest 12-15 kPLN jako koszt ubezpieczenia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spad napisał:

2500 zł za ubezpieczenie od tej wartości to można pomarzyć. 2000 zł to płacę za Astre o wartości 44 kPLN i to po dobrych znizkach. Więc przy tym aucie to bliżej do odliczenia jest 12-15 kPLN jako koszt ubezpieczenia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Pakietowe dealerskie ubezpieczenia są bardzo korzystne. Przykładowo auto wartości 110-130 kzł, a ubezpieczenie ok. 2500-2600 zł pełny pakiet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spad napisał:

2500 zł za ubezpieczenie od tej wartości to można pomarzyć. 2000 zł to płacę za Astre o wartości 44 kPLN i to po dobrych znizkach. Więc przy tym aucie to bliżej do odliczenia jest 12-15 kPLN jako koszt ubezpieczenia.

 

2500zł to może nie, ale w przypadku nowego auta i pakietu dealerskiego da się do tego jednak mocno zbliżyć. Ja płacę 2,5% wartości auta. Oczywiście u mnie kwota jest inna ale gdyby policzyć proporcjonalnie to dla 140k byłoby to ok. 3500zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spad napisał:

2500 zł za ubezpieczenie od tej wartości to można pomarzyć. 2000 zł to płacę za Astre o wartości 44 kPLN i to po dobrych znizkach. Więc przy tym aucie to bliżej do odliczenia jest 12-15 kPLN jako koszt ubezpieczenia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Koszmarnie duzo. 2 a max to 3%. 

44500zł a pakiet kosztowł 1310zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

2500 zł za ubezpieczenie od tej wartości to można pomarzyć. 2000 zł to płacę za Astre o wartości 44 kPLN i to po dobrych znizkach. Więc przy tym aucie to bliżej do odliczenia jest 12-15 kPLN jako koszt ubezpieczenia.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

Kolega teraz kupil Q5 TDI za 155k nie wiem co ten Ceed za ponad 140k ma. Masz racje z ubepieczeniem tez tyle za Fieste place. Za premiuma nie wiem bo to flotowiec ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, spad napisał:

2500 zł za ubezpieczenie od tej wartości to można pomarzyć. 2000 zł to płacę za Astre o wartości 44 kPLN i to po dobrych znizkach. Więc przy tym aucie to bliżej do odliczenia jest 12-15 kPLN jako koszt ubezpieczenia.

Liczyłem tą pozycję dosyć łaskawie. Faktycznie w pierwszym roku może to być pakiet dealerski ~2.500PLN, ale w drugim i trzecim roku to już około 3.500-4.000PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, wujekcybul napisał:

nie wiem co ten Ceed za ponad 140k ma.

Fszystko oprócz naklejek na karoserię (jest taka opcja pasów na maskę, dach). Poza tym, to cena katalogowa, transakcyjna pewnie byłaby ze 20.000PLN niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danielpoz. napisał:

Koszmarnie duzo. 2 a max to 3%. 

44500zł a pakiet kosztowł 1310zł

 

Ale co koszmarnie dużo. Jeżeli od 45 kPLN zapłaciłeś 1300 zł, to od auta za 4x droższego 2500 zł nie wyjdzie. Polisa w cenie około 4 kPLN.

A za swoją Astrę płacę 2 kPLN, ale to już czwarty rok eksploatacji a nie pierwsza polisa w salonie. I uwierz mi, te 2 kPLN to już po uruchomieniu znajomości u ubezpieczycieli. Dealer proponował 2400 zł. Tani ubezpieczyciele schodzili do 1800 zł, ale jak weszło się w szczegóły to okazywało się, że wyceniali wartość pojazdu o 8 tys. niżej.

W zasadzie rynek polis dealerskich wygląda tak, że w pierwszym roku i kolejnych latach składka będzie podobna pomimo utraty wartości.

Edytowane przez spad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, spad napisał:

 

Ale co koszmarnie dużo. Jeżeli od 45 kPLN zapłaciłeś 1300 zł, to od auta za 4x droższego 2500 zł nie wyjdzie. Polisa w cenie około 4 kPLN.

A za swoją Astrę płacę 2 kPLN, ale to już czwarty rok eksploatacji a nie pierwsza polisa w salonie. I uwierz mi, te 2 kPLN to już po uruchomieniu znajomości u ubezpieczycieli. Dealer proponował 2400 zł. Tani ubezpieczyciele schodzili do 1800 zł, ale jak weszło się w szczegóły to okazywało się, że wyceniali wartość pojazdu o 8 tys. niżej.

W zasadzie rynek polis dealerskich wygląda tak, że w pierwszym roku i kolejnych latach składka będzie podobna pomimo utraty wartości.

Polisa wykupiona u agenta u ktorego od lat sie ubezpieczam. W salonie wychodzilo drozej, minimalnie ale dtozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5kPLN za auto o wartości 140kPLN to nierealne IMO bez jakiejś mega promocji.

 

Za Astrę o wartości 70k wyszło 2600zł.

Za Golfa o wartości 62k wyszło 2100zł

Za Golfa o wartości 116k wyszło 4115zł.

Za Insignię o wartości 120k wyszło jednorazowo za 3 lata 11.8kPLN.

 

Ale są też właśnie promocję. Za Dacię Sandero o wartości 38kzł wyszło 900zł. Na drugi rok wyszło 1500-1600zł w zależności od przebiegu.

 

Wszystko to to pakiety dealerskie OC+AC za pierwszy rok.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mars_wrc napisał:

2.5kPLN za auto o wartości 140kPLN to nierealne IMO bez jakiejś mega promocji.

 

Za Astrę o wartości 70k wyszło 2600zł.

Za Golfa o wartości 62k wyszło 2100zł

Za Golfa o wartości 116k wyszło 4115zł.

Za Insignię o wartości 120k wyszło jednorazowo za 3 lata 11.8kPLN.

 

Ale są też właśnie promocję. Za Dacię Sandero o wartości 38kzł wyszło 900zł. Na drugi rok wyszło 1500-1600zł w zależności od przebiegu.

 

Wszystko to to pakiety dealerskie OC+AC za pierwszy rok.

 

 

 

A dodać do tego regionalizację ważną przy OC, oraz to, że każdy może inaczej definiować AC, to różnice mogą być spore. Dla mnie AC to tylko naprawa bezgotówkowa u dealera, brak udziałów własnych, w to wliczone bogate assistance. Dla innego może to być wycena, udziały po 10%, assistance podstawowe. Nawet dla tego samego auta, u tego samego ubezpieczyciela, w zależności od zakresu pakietu różnice mogą sięgać po kilkaset złotych, nawet do tysiaka jak ktoś kupi bieda wersję. Tak więc porównywanie wprost nie ma sensu, nie znając detali.

 

Te mega promocje to dopłaty importera, dealera, producenta, etc. do polisy. Ubezpieczyciel musi swoje wziąć, promocji nie robi. Jak jest mocno taniej, to znaczy, że ktoś z boku dopłaca do naszej promocyjnej polisy.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

 

A dodać do tego regionalizację ważną przy OC, oraz to, że każdy może inaczej definiować AC, to różnice mogą być spore. Dla mnie AC to tylko naprawa bezgotówkowa u dealera, brak udziałów własnych, w to wliczone bogate assistance. Dla innego może to być wycena, udziały po 10%, assistance podstawowe. Nawet dla tego samego auta, u tego samego ubezpieczyciela, w zależności od zakresu pakietu różnice mogą sięgać po kilkaset złotych, nawet do tysiaka jak ktoś kupi bieda wersję. Tak więc porównywanie wprost nie ma sensu, nie znając detali.

 

Te mega promocje to dopłaty importera, dealera, producenta, etc. do polisy. Ubezpieczyciel musi swoje wziąć, promocji nie robi. Jak jest mocno taniej, to znaczy, że ktoś z boku dopłaca do naszej promocyjnej polisy.

 

Ja już się przyzwyczaiłem, ze na AK zawsze znajdzie się ktoś kto ma lepiej lub taniej, mimo ze w sumie to nawet nie wie do czego się porownuje ;]

Ot taki folklor :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spad napisał:

2500 zł za ubezpieczenie od tej wartości to można pomarzyć. 2000 zł to płacę za Astre o wartości 44 kPLN i to po dobrych znizkach. Więc przy tym aucie to bliżej do odliczenia jest 12-15 kPLN jako koszt ubezpieczenia.

Ty w ubezpieczeniach robisz?

Razem z tą Astra garaż i podjazd masz ubezpieczony?

Wiem, że taka skladka za ta Astre, zaleznie od zakresu to nie problem, ale ja po calce rok wczesniej place 1650 za auto na 50 netto.

Żeby nie było, żadnych udziałów własnych, naprawa w serwisie, ASS 400km i takie tam.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Ty w ubezpieczeniach robisz?

Razem z tą Astra garaż i podjazd masz ubezpieczony?

Wiem, że taka skladka za ta Astre, zaleznie od zakresu to nie problem, ale ja po calce rok wczesniej place 1650 za auto na 50 netto.

Żeby nie było, żadnych udziałów własnych, naprawa w serwisie, ASS 400km i takie tam.

Zależy od adresu:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Ja już się przyzwyczaiłem, ze na AK zawsze znajdzie się ktoś kto ma lepiej lub taniej, mimo ze w sumie to nawet nie wie do czego się porownuje ;]

Ot taki folklor :ok:

 

Ale tak wszędzie jest.

Co więcej, dziwne by było, gdyby było inaczej. 

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ZUBERTO napisał:

Ty w ubezpieczeniach robisz?

Razem z tą Astra garaż i podjazd masz ubezpieczony?

Wiem, że taka skladka za ta Astre, zaleznie od zakresu to nie problem, ale ja po calce rok wczesniej place 1650 za auto na 50 netto.

Żeby nie było, żadnych udziałów własnych, naprawa w serwisie, ASS 400km i takie tam.

 

Tak, robie w ubezpieczeniach, ale z innej strony. Cena polisy jaka podałem i tak jest po mega znizce w PZU i moich 60% zniżki za bezszkodowosc. Wez tez pod uwagę, że Wrocław ma jedno z wyższych stawek OC w kraju. Do tego bogate assistance, gwarancja wartości pojazdu, etc. To co najniżej udało mi się wyklikać na różnych stronach to było 1600 zł, ale okazało się, że wartość do wyceny zanizona o 8000 zł,  jakiś udział własny, etc. Obstawiam, że za dużo Astr we flotach smiga i wskaźniki szkodliwości dla modelu są wysokie. Co też wpływa na składkę. Dla porównania polisa na Up! na ok. 36 kPLN u dealera kosztowała mnie 1250 zł. Tak jak pisałem, zbyt wiele zmiennych, żeby porównać wprost.

Edytowane przez spad
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skodzina odebrana, jak to przy 13 piątku nie obyło się bez przygód 🤦‍♂️ System VW Leasing się rozleciał i na wydanie auta czekałem  5 godzin po czym przy wymianie opon z letnich na zimowe w jednej z opon letnich znaleziono gwoździa, dzięki czemu wróciłem z 3 letinimi a czwarta doślą fabrycznie nową kurierem bez wady. Wrażenia z podróży pozytywne, światła MATRIX są fenomenalne, fotele bardzo wygodne, szyby podwójne robią swoją robotę dzięki czemu jest cicho, nagłośnienie Cantona dodawało klimatu. Silnik 1.5 jest optymalny, ogólnie jestem bardzo zadowolony z kupna „kury w worku” 👍 Niemniej jednak brakuje mi asystentów bezpieczeństwa, które mam w Arteonie m.in. aktywnego tempomatu, line assist te elementy naprawdę wspomagają kierowcę i uprzyjemniajà jazdę ze znacznie wyższym poczuciem bezpieczeństwa. 

3225007E-7AD1-400E-B991-0F968E3E89AA.jpeg

AD3C1861-863F-4530-8391-D9F026FB1DD5.jpeg

A4B90213-1426-467F-B7D6-01D2B3C31426.jpeg

198C8BCA-DDA4-42CB-A82B-0B5FF3F330AB.png

Edytowane przez johny
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, johny napisał:

Skodzina odebrana, jak to przy 13 piątku nie obyło się bez przygód 🤦‍♂️ System VW Leasing się rozleciał i na wydanie auta czekałem  5 godzin po czym przy wymianie opon z letnich na zimowe w jednej z opon letnich znaleziono gwoździa, dzięki czemu wróciłem z 3 letinimi a czwarta doślą fabrycznie nową kurierem bez wady. Wrażenia z podróży pozytywne, światła MATRIX są fenomenalne, fotele bardzo wygodne, szyby podwójne robią swoją robotę dzięki czemu jest cicho, nagłośnienie Cantona dodawało klimatu. Silnik 1.5 jest optymalny, ogólnie jestem bardzo zadowolony z kupna „kury w worku” 👍 Niemniej jednak brakuje mi asystentów bezpieczeństwa, które mam w Arteonie m.in. aktywnego tempomatu, line assist te elementy naprawdę wspomagają kierowcę i uprzyjemniajà jazdę ze znacznie wyższym poczuciem bezpieczeństwa. 

3225007E-7AD1-400E-B991-0F968E3E89AA.jpeg

AD3C1861-863F-4530-8391-D9F026FB1DD5.jpeg

A4B90213-1426-467F-B7D6-01D2B3C31426.jpeg

198C8BCA-DDA4-42CB-A82B-0B5FF3F330AB.png

No to ciekawe czy w czymś skoda przebije Artka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2019 o 23:33, spad napisał:

. Tak jak pisałem, zbyt wiele zmiennych, żeby porównać wprost.

Dlatego nie na sensu pisać, że coś jest niemożliwe.

 

Poza utratą wartości, ubezpieczenia zaczęły mieć konkretny procent, w kosztach eksploatacji/utrzymania pojazdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.