Skocz do zawartości

Elektryczna dacka za 42kzl ( bez dopłaty za 60)


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam jak wchodziła na rynek Dacia Logan to producent mówił o samochodzie "za 3k EUR", a wyszło prawie 10k, także... 

Po drugie, to jeśli autko ma mieć 45KM i 125Nm to jest to połowa tego, co ma citigo.

A po trzecie, na razie to dopłaty są tylko teoretyczne. 

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

A z drugiej strony to po co więcej do miasta?

 

No nie wiem, mieszkańcy dużych miast w EU zazwyczaj korzystają np. też z obwodnic...

To ma v-max 105km/h (jak maluch kiedyś), także tak średnio bezpiecznie bym się czuł jadąc prawym pasem między TIRami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

 

No nie wiem, mieszkańcy dużych miast w EU zazwyczaj korzystają np. też z obwodnic...

To ma v-max 105km/h (jak maluch kiedyś), także tak średnio bezpiecznie bym się czuł jadąc prawym pasem między TIRami.

 

Z tym V-max to faktycznie slabo (hie sprawdzałem)... Ale taki Fiat Uno tez miał 45KM i dalo się tym jezdzic ;]

Tak to będzie się nadawal na auto dla listonosza, albo dostawcy pizzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 10:34, iwik napisał:

jeśli autko ma mieć 45KM i 125Nm to jest to połowa tego, co ma citigo.

160Nm w Sirionie samoróbce EV znajomego z forum daje 10s. do setki a 72KM 125km/h.

Tu pewnie będzie niższa masa, więc koło 12-14s. do setki. Po co mniej? I tak nikt normalny tak nie zasuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Śmiem twierdzić że taki elektryk o mocy 45KM ruszy sprawniej niż auto spalinowe o mocy 1,5-2x większej.

 

Tak, do 50km/h.

Napisałem wyżej że nie chodzi mi o "zasuwanie po mieście", tylko o bezpieczne włączenie się do ruchu i poruszanie na obwodnicy miasta.

A jak auto ma V max 105 km/h to nawet ciężko "uciec" sprzed tira na rozbiegówce.

 

Edit: bardziej odpowiadam na post @Joki

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.12.2019 o 17:36, Maciej__ napisał:

 

A z drugiej strony to po co więcej do miasta?

 

bo kazdy chce miec sie czym chwalic.

Moj ma 200km, a moj 282KM, moja v 12 i 555km a moj 25cm :)))

A prawded mowiac w miescie to i 30KM by wystrczylo do stania w korku i sredniej V 20kmh

maluch mial 24KM i do miasta dawal rade. Skoro mozna ino 50kmh cisnac

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 14:25, iwik napisał:

 

Tak, do 50km/h.

Napisałem wyżej że nie chodzi mi o "zasuwanie po mieście", tylko o bezpieczne włączenie się do ruchu i poruszanie na obwodnicy miasta.

A jak auto ma V max 105 km/h to nawet ciężko "uciec" sprzed tira na rozbiegówce.

 

Edit: bardziej odpowiadam na post @Joki

wowczas sie nie ucieka sprzed tira tylko sie puszcza tira.

Chyba ze dla kogos to ujma to juz winien udac sie do specjalisty niestety od glowy

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 14:21, noras napisał:

Przy EV się okazuje, że nikt nie jeździ szybciej niż 100 km/h, każdy też robi godzinną przerwę na siku co 300 km.

kiedys Janusze jezdzili o kropelce tedeikiem by spalil 5 a dzis jezdza EV o Wacie by wyslo ponizej 10KwH/100km

Kazdy chcialby miec do setki 3-5 s i na A po 250 gnac ale nikt nie chcialby spalania 25l/100 widziec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 12:21, Kris88 napisał:

żeby ruszyć z świateł np

hmm....nawet motorynka ruszalem i miala tylko 2KM wiec o co chodzi?:)

Na swiatlach to brakuje kultury i "zwawosci" jeden z drugim dumaja, opozniaja i przepustowosc maleje o 15-30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia 9.12.2019 o 17:51, Maciej__ napisał:

 

Z tym V-max to faktycznie slabo (hie sprawdzałem)... Ale taki Fiat Uno tez miał 45KM i dalo się tym jezdzic ;]

Tak to będzie się nadawal na auto dla listonosza, albo dostawcy pizzy ;)

 

Tylko Uniak waży 700 kg ;)

Niejeden w mocniejszym aucie nie mógł mnie dogonić, albo pytał czy aby na pewno nie zaczepiłem mu się na hak ;)

Tylko że te 45 KM dawało radę jak jechałem sam. W 4 osoby z bagażem, było już nieciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.