Skocz do zawartości

EV w Krakowie


Maxit

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma wiedzę i potrafi pomóc:

 

Znajomi sugerują wypad do Krakowa na weekend. Moja żona nie chce jechać pociągiem, więc stwierdziła, że EV będzie dobrym wyborem. Ja wiem, że w Krakowie są jakieś dziwne ograniczenia/strefy itd.

Pytanie, czy jeśli dojadę do Krakowa elektrykiem (na obcych rejestracjach) będę mógł go gdzieś porzucić w sensownej odległości od centrum? Czy może trzeba pojechać na jakiś parking i zostawić go na 3 dni (w sumie nie planuję nim jeździć w czasie pobytu). Może można wjechać do jakiejś czystej strefy i to będzie uzysk z EV... Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2019 o 11:45, Maxit napisał:

Może ktoś ma wiedzę i potrafi pomóc:

 

Znajomi sugerują wypad do Krakowa na weekend. Moja żona nie chce jechać pociągiem, więc stwierdziła, że EV będzie dobrym wyborem. Ja wiem, że w Krakowie są jakieś dziwne ograniczenia/strefy itd.

Pytanie, czy jeśli dojadę do Krakowa elektrykiem (na obcych rejestracjach) będę mógł go gdzieś porzucić w sensownej odległości od centrum? Czy może trzeba pojechać na jakiś parking i zostawić go na 3 dni (w sumie nie planuję nim jeździć w czasie pobytu). Może można wjechać do jakiejś czystej strefy i to będzie uzysk z EV... Pomoże ktoś?

 

Elektryk ustawowo ma darmowe parkowanie na miejskich parkingach, tak gdzie parkomaty itd.

Także zysk jest taki, że jedziesz, znajdujesz miejsce, stajesz i już 

Między innymi z tej okazji wymyślono oficjalne naklejki dla EV.

Można odebrać za free w swoim urzędzie gminy/miasta.

http://elektrowoz.pl/tag/naklejka-ee-druk-do-pobrania/

 

Natomiast warto dać jakąś karteczkę za przednią szybę, że to auto elektryczne, bo może tak się zdarzyć, że pracownik jakiś nie ogarnie i zastaniesz blokadę  Tym bardziej, jeśli nie masz tej naklejki EE.

 

Ta czysta strefa chyba jak szybko została utworzona, tak szybko ją zlikwidowali. Także jeżdżą wszyscy.

 

Od nowego roku mają niby wejść zielone tablice dla lepszej rozpoznawalności EV, bo buspasy, parkingi itd. przysparzają wszystkim trochę niepotrzebnej adrenaliny  

 

https://elektrycznarewolucja.pl/zielone-tablice-rejestracyjne/

Edytowane przez mrBEAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrBEAN napisał:

Elektryk ustawowo ma darmowe parkowanie na miejskich parkingach, tak gdzie parkomaty itd.

Także zysk jest taki, że jedziesz, znajdujesz miejsce, stajesz i już 

Między innymi z tej okazji wymyślono oficjalne naklejki dla EV.

Można odebrać za free w swoim urzędzie gminy/miasta.

http://elektrowoz.pl/tag/naklejka-ee-druk-do-pobrania/

 

Natomiast warto dać jakąś karteczkę za przednią szybę, że to auto elektryczne, bo może tak się zdarzyć, że pracownik jakiś nie ogarnie i zastaniesz blokadę  Tym bardziej, jeśli nie masz tej naklejki EE.

 

Ta czysta strefa chyba jak szybko została utworzona, tak szybko ją zlikwidowali. Także jeżdżą wszyscy.

 

Od nowego roku mają niby wejść zielone tablice dla lepszej rozpoznawalności EV, bo buspasy, parkingi itd. przysparzają wszystkim trochę niepotrzebnej adrenaliny  

 

https://elektrycznarewolucja.pl/zielone-tablice-rejestracyjne/

 

Wiedzę teoretyczną mam, naklejkę EE również. Co więcej wysłaliśmy skan DR do służb kontrolnych i twierdzą, że nr rej. naszego auta jest w tej chwili znany służbom kontrolnym w CAŁYM KRAJU i mogę sobie parkować gdzie chcę.

 

Bardziej chodziło mi o to jak konkretnie jest w Krakowie. Tam są jakieś strefy (3 czy 4) do których "obcym" nie można wjeżdżać. Nie wiem, czy obcy w elektryku jest tak samo obcy, czy jednak trochę mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maxit napisał:

 

Wiedzę teoretyczną mam, naklejkę EE również. Co więcej wysłaliśmy skan DR do służb kontrolnych i twierdzą, że nr rej. naszego auta jest w tej chwili znany służbom kontrolnym w CAŁYM KRAJU i mogę sobie parkować gdzie chcę.

 

Bardziej chodziło mi o to jak konkretnie jest w Krakowie. Tam są jakieś strefy (3 czy 4) do których "obcym" nie można wjeżdżać. Nie wiem, czy obcy w elektryku jest tak samo obcy, czy jednak trochę mniej ;)

Ustawa o elektromobilności jest nadrzędna nad jakimiś tworami danego miasta. Także bym parkował i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2019 o 20:36, mrBEAN napisał:

 

pracownik jakiś nie ogarnie i zastaniesz blokadę  

 

kontrola strefy parkowania nie daje blokad, jedynie SM ale to za łamanie zakazów parkowania a nie brak opłaty

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PawelWaw napisał:

btw jaki jest plan dojazdu tym elektrykiem z waw do krakowa ?

 

Nie da się pojechać przez Radom, bo pomiędzy Białobrzegami a Krakowem nie ma żadnej szybkiej ładowarki (wg. PlugShare).

 

Za to Waw-Kat-Krk bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maxit napisał:

 

Nie da się pojechać przez Radom, bo pomiędzy Białobrzegami a Krakowem nie ma żadnej szybkiej ładowarki (wg. PlugShare).

 

Za to Waw-Kat-Krk bez problemu.

 

To ile realnie będziesz jechał? Tak z ciekawości bez oszukiwania z normalną prędkością 120-130 bez szalenstw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Maxit napisał:

 

Nie da się pojechać przez Radom, bo pomiędzy Białobrzegami a Krakowem nie ma żadnej szybkiej ładowarki (wg. PlugShare).

 

Za to Waw-Kat-Krk bez problemu.

W Radomiu niedługo będzie GW, ale faktem jest, że tam jest pustynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, koNik napisał:

To ile realnie będziesz jechał? Tak z ciekawości bez oszukiwania z normalną prędkością 120-130 bez szalenstw?

 

Nie mam pojęcia. Ja bym najchętniej pojechał pociągiem...

 

Myślę, że realnie jakieś 5 godzin by wyszło... Tylko nie wiem jak Tomaszów Maz. będzie wyglądał na koniec stycznia..

 

Zobaczymy, czy da się przekonać żonę do pociągu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maxit napisał:

 

Nie mam pojęcia. Ja bym najchętniej pojechał pociągiem...

 

Myślę, że realnie jakieś 5 godzin by wyszło... Tylko nie wiem jak Tomaszów Maz. będzie wyglądał na koniec stycznia..

 

Zobaczymy, czy da się przekonać żonę do pociągu ;)

 

5h z ładowaniami rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, koNik napisał:

5h z ładowaniami rozumiem?

 

Może troszkę dłużej.

 

Myślę, że z 2 ładowania po 15-20 min na szybkiej stacji załatwią sprawę.

Ładujemy się w domu, więc startujemy mając 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maxit napisał:

 

Może troszkę dłużej.

 

Myślę, że z 2 ładowania po 15-20 min na szybkiej stacji załatwią sprawę.

Ładujemy się w domu, więc startujemy mając 100%

 

Rozumiem, że przez S8.

Bo S7 na południe od Wawy nie cierpi na nadmiar szybkich ładowarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pośmiejmy się ;]

W całym nierozsądku, najrozsądniejsza jest ta opcja ;) 

Ładowarka w Radomiu problem rozwiąże, a w Kielcach jak kiedyś będzie, to już w ogóle premium podróż :phi:

 

Jest jeszcze opcja zajechać do Włoszczowy, bo tam szybko ładowarko jest :phi: 

 

 

 

Wawa-Kra.png

Edytowane przez mrBEAN
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mrBEAN napisał:

Dobra, pośmiejmy się ;]

W całym nierozsądku, najrozsądniejsza jest ta opcja ;) 

Ładowarka w Radomiu problem rozwiąże, a w Kielcach jak kiedyś będzie, to już w ogóle premium podróż :phi:

 

Jest jeszcze opcja zajechać do Włoszczowy, bo tam szybko ładowarko jest :phi: 

 

 

 

Wawa-Kra.png

 

W Kielcach jest kilka type2. A podług abrp ni ma żodnyj... Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezh napisał:

 

Jak bym miał jachać 2 godziny 70km/h, to chyba wolałbym zatrzymać się na obiad w Kielcach i jechać resztę 90-tką. 💨 

 

Rozsądne podejście w tej nierozsądnej sytuacji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maxit napisał:

 

Nie mam pojęcia. Ja bym najchętniej pojechał pociągiem...

 

Myślę, że realnie jakieś 5 godzin by wyszło... Tylko nie wiem jak Tomaszów Maz. będzie wyglądał na koniec stycznia..

 

Zobaczymy, czy da się przekonać żonę do pociągu ;)

w danej sytuacji (nie bardzo potrzebny samochód na miejscu)

tylko pociąg

powiedz żonie że zesuł się samochód ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2019 o 21:51, Cezh napisał:

Jak bym miał jachać 2 godziny 70km/h, to chyba wolałbym zatrzymać się na obiad w Kielcach i jechać resztę 90-tką. 💨

 

Już sama podpowiedź jazdy drogą ekspresową z prędkością 70 km/h powinna być karalna ;]. Ostatnio widziałem jak gość "pędził" Teslą A2-ką na Warszawę z V ~100 km/h, bo się biedny nie miał gdzie "wysikać" :hehe:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2019 o 16:50, Maxit napisał:

Nie da się pojechać przez Radom, bo pomiędzy Białobrzegami a Krakowem nie ma żadnej szybkiej ładowarki (wg. PlugShare).

Znajomy Ioniqiem jeździ, więc chyba jednak się da?

Dowiem się gdzie ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

Znajomy Ioniqiem jeździ, więc chyba jednak się da?

Dowiem się gdzie ładuje.

 

Wiesz, my też jeździmy. Nasz Ioniq ma 15 tyś przebiegu i jeszcze lawety nie wdział :)

 

Tylko, że my ładujemy się na miejscu garażowym. Ioniq ma na tyle mały akumulator, że daje się go nawet ładować fabryczną ładowarką 9A i nie cierpieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ⠀ napisał:

Z tego co wiem to na palcach jednej ręki da się ich policzyć.

 

Nie mam takiej wiedzy, ale sam się zastanawiam ile tego po Polsce jeździ. Czerwony i niebieski znamy, na wsi widziałem jeszcze białego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joki napisał:

Okazało się, że ładuje w Białobrzegach na szybkiej i później w Kielcach trochę na zwykłej i to wystarcza. 

Czyli zgodnie z planem :oki:

W jakiej firmie dają służbowego elektrycznego Ioniqa? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2019 o 17:56, shapyr napisał:

 

Już sama podpowiedź jazdy drogą ekspresową z prędkością 70 km/h powinna być karalna ;]. Ostatnio widziałem jak gość "pędził" Teslą A2-ką na Warszawę z V ~100 km/h, bo się biedny nie miał gdzie "wysikać" :hehe:.

Ostatnio na S5 pod Wrocławiem goniłem się z białą Teslą S, ale gość bardzo chciał się w domu wysikać, bo pędził 120-150 km/h. ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.