Skocz do zawartości

TCe 90 (0.9) co to takiego :)


jedrocha

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
Dnia 11.12.2019 o 18:27, jedrocha napisał:

Napiszcie mi coś o tym, najlepiej z doświadzenia a nie NETa :P

Mam od końca maja 2018 roku. Przebiegu jest niecałe 37kkm i jeździ. Poza olejem i filtrami nic nie robiłem. A mam to w Clio IV. Dynamika nie powala, ale też nie jest źle. Ciężarówkę bez stresu można wyprzedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2019 o 18:27, jedrocha napisał:

Napiszcie mi coś o tym, najlepiej z doświadzenia a nie NETa :P

Od nowości przez 52kkm w 2.5 roku sprawował się świetnie z fabrycznym LPG. Cichy, spokojny, w Sandero Stepway bez trybu Eco rwało przyjemnie, po deszczu na 3 biegu traciło trakcję na oponach 205. Zależy w jakiej budzie będzie i czego oczekujesz.

U mnie spalanie log było niecałe 7l na 100km z 52kkm .

Sprzedałem do Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pipper napisał:

Od nowości przez 52kkm w 2.5 roku sprawował się świetnie z fabrycznym LPG. Cichy, spokojny, w Sandero Stepway bez trybu Eco rwało przyjemnie, po deszczu na 3 biegu traciło trakcję na oponach 205. Zależy w jakiej budzie będzie i czego oczekujesz.

U mnie spalanie log było niecałe 7l na 100km z 52kkm .

Sprzedałem do Niemiec.

 

Właśnie w Sandero :)
Mam już 2 tygodnie za sobą, prawie 2000 km, daje radę :) i to nawet z zapasem, ale niestety spalanie nawet porównując do Dokkera 1.6 dCi duże. Dokker nie przekroczył nigdy 6, zazwyczaj 5,5-5,6, a to niestety minimum 7, nawet bliżej 7,5 .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jedrocha napisał:

 

Właśnie w Sandero :)
Mam już 2 tygodnie za sobą, prawie 2000 km, daje radę :) i to nawet z zapasem, ale niestety spalanie nawet porównując do Dokkera 1.6 dCi duże. Dokker nie przekroczył nigdy 6, zazwyczaj 5,5-5,6, a to niestety minimum 7, nawet bliżej 7,5 .....

Dlatego ja brałem z fabrycznym LPG.

Turbo żyje, turbo pije 😁 

Dla nas zrobiło się zbyt małe i zbyt lekkie i 4wd brakowało. Wjechała w jego miejsce honda CR-V 3gen z 2.0 vtec i automatem.

Ogólnie bardzo fajnie się ten pojazd spisuje w miescie. Na dłuższe trasy w 2016r fotele były słabe dla mnie, 2018 już miał poprawione, bo dostałem do zabawy z salonu z 1.5 dCi taką wtedy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jedrocha napisał:

 

Właśnie w Sandero :)
Mam już 2 tygodnie za sobą, prawie 2000 km, daje radę :) i to nawet z zapasem, ale niestety spalanie nawet porównując do Dokkera 1.6 dCi duże. Dokker nie przekroczył nigdy 6, zazwyczaj 5,5-5,6, a to niestety minimum 7, nawet bliżej 7,5 .....

Bo w tym aucie zależy jaką się ma nogę i w jakich warunkach się jeździ. Bo da się zrobić spalanie 4,4l na trasie, a również na trasie da się zrobić ok. 10l. Z 7300km w Clio mam spalanie teraz 6,0l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie jeżdżę z tym silnikiem w traficarze. Generalnie słaba charakterystyka jak dla mnie. Nic się nie dzieje, kopniak z turbo i po chwili znowu nic się nie dzieje.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ⠀ napisał:

Regularnie jeżdżę z tym silnikiem w traficarze. Generalnie słaba charakterystyka jak dla mnie. Nic się nie dzieje, kopniak z turbo i po chwili znowu nic się nie dzieje.

tapatalked
 

 

Takie same odczucie miałem w Clio, podobno sandero mniejsze i lepiej czuć tego kopa. A w tym nowym TCE 100 to juz w ogole moment przesunęli dalej i trzeba go krecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Te male diesle, wcale sie tak fajnie z dolu nie zbieraja (1.3 jtd czy 1.4 hdi)...

 

Zgadza się. Więc trudno oczekiwać, że zrobi to jeszcze mniejsza turbo benzyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kenickie napisał:

 

Zgadza się. Więc trudno oczekiwać, że zrobi to jeszcze mniejsza turbo benzyna.

 

 

Dla mnie 160Nm w tce 100 dostepnym przy 2750rpm, a w tej samej pojemnosci TSI dostepnym przy 1500rpm to duża róznica. Na miescie nie trzeba redukować i piłować silnika, tylko wystarczy mocniej depnąć i auto ochoczo omija przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sebbeks napisał:

Bo w tym aucie zależy jaką się ma nogę i w jakich warunkach się jeździ. Bo da się zrobić spalanie 4,4l na trasie, a również na trasie da się zrobić ok. 10l. Z 7300km w Clio mam spalanie teraz 6,0l. 

To chyba jak się nie jedzie :) trasa to u mnie minimum 130 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pipper napisał:

Dlatego ja brałem z fabrycznym LPG.

Turbo żyje, turbo pije 😁 

Dla nas zrobiło się zbyt małe i zbyt lekkie i 4wd brakowało. Wjechała w jego miejsce honda CR-V 3gen z 2.0 vtec i automatem.

Ogólnie bardzo fajnie się ten pojazd spisuje w miescie. Na dłuższe trasy w 2016r fotele były słabe dla mnie, 2018 już miał poprawione, bo dostałem do zabawy z salonu z 1.5 dCi taką wtedy 😉

Ja bym prywatnie nawet na to nie popatrzył :) a że dali do jeżdżenia nowe to jeżdżę ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2020 o 00:15, Sebbeks napisał:

No to 130 to faktycznie w granicach 7,3-7,6l wychodzi, a 140-160 to koło dyszki :)

150 non stop przez ~100-130 km daje 8,3 :) wczoraj sprawdziłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jedrocha napisał:

150 non stop przez ~100-130 km daje 8,3 :) wczoraj sprawdziłem :)

 

Nie wiesz, że tu jest AK i się fotki kompa liczą? Czy akurat nie miałeś przy sobie nic poza Nokią 3310 i ołówkiem? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jedrocha napisał:

150 non stop przez ~100-130 km daje 8,3 :) wczoraj sprawdziłem :)

To chyba z górki miałeś 😄 Bo jak leciałem krajową 7 w stronę Krakowa w granicach 140-160 to miałem spalanie ok. 9,5l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2020 o 15:54, Sebbeks napisał:

To chyba z górki miałeś 😄 Bo jak leciałem krajową 7 w stronę Krakowa w granicach 140-160 to miałem spalanie ok. 9,5l. 

nie, trasa Lublin - Warszawa (w zasadzie Kołbiel) :P S17?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jedrocha napisał:

nie, trasa Lublin - Warszawa (w zasadzie Kołbiel) :P S17?

E, to tam jadąc 110-120km/h miałem spalanie w granicach 6l. Nie zerowałem, bo w sumie zawsze zapominam i prawie z 8kkm mam średnie 5,9l według kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2020 o 20:32, Sebbeks napisał:

E, to tam jadąc 110-120km/h miałem spalanie w granicach 6l. Nie zerowałem, bo w sumie zawsze zapominam i prawie z 8kkm mam średnie 5,9l według kompa.

Jak bym jechał do 120 to byc może mial bym 6!!

Ja jechalem 150 i miałem 8.3 z tego przelotu... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dla mnie 160Nm w tce 100 dostepnym przy 2750rpm, a w tej samej pojemnosci TSI dostepnym przy 1500rpm to duża róznica. Na miescie nie trzeba redukować i piłować silnika, tylko wystarczy mocniej depnąć i auto ochoczo omija przeszkodę.
Zaglądnij na EV tam co wytłumaczą, że auto w mieście po ruszeniu nie potrzebuje dynamicznie przyspieszać , więc ...

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Łącznie przez 9 miesięcy wyszło u nas ciut ponad 6000 km ;]

 

Przy powrocie z salonu do domu - 330 km spalił mi 5,7 litra przy bucie w podłodze zgodnie z zaleceniami producenta, do 3,5 k rpm i max miałem 135 km/h. Wtedy uznałem, że przy docieraniu i nowym silniku to abstrakcyjnie mało, ale w mieście po ułożeniu trzyma poziom 6,5 - 7,3 ;] Nie jest to petarda, ale w porównaniu z poprzedniczką Clio III 1.2 75 KM to jest achtung :hehe: pali tyle samo, ale jedzie znacznie lepiej.

 

Denerwujące: żaba na zimnym silniku, dopiero po zagrzaniu współpracuje lepiej z kierowcą, ciasne, trochę antyczne, renowskie (nigdy nie lubiłem przełączników reno).

Zaskakujące: Silnik przy odpowiednim potraktowaniu potrafi przygasić cfaniaka do 80 km/h, potem puchnie znakomicie. Wyciszenie nie jest najgorsze, fotel kierowcy całkiem znośny, bardzo fajnie mruczy wydech (GT Line), do tego wygląda niczym GT ;l pewnie dlatego ludzie aspirują do wyścigów :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, komor napisał:

Łącznie przez 9 miesięcy wyszło u nas ciut ponad 6000 km ;]

 

Przy powrocie z salonu do domu - 330 km spalił mi 5,7 litra przy bucie w podłodze zgodnie z zaleceniami producenta, do 3,5 k rpm i max miałem 135 km/h. Wtedy uznałem, że przy docieraniu i nowym silniku to abstrakcyjnie mało, ale w mieście po ułożeniu trzyma poziom 6,5 - 7,3 ;] Nie jest to petarda, ale w porównaniu z poprzedniczką Clio III 1.2 75 KM to jest achtung :hehe: pali tyle samo, ale jedzie znacznie lepiej.

 

Denerwujące: żaba na zimnym silniku, dopiero po zagrzaniu współpracuje lepiej z kierowcą, ciasne, trochę antyczne, renowskie (nigdy nie lubiłem przełączników reno).

Zaskakujące: Silnik przy odpowiednim potraktowaniu potrafi przygasić cfaniaka do 80 km/h, potem puchnie znakomicie. Wyciszenie nie jest najgorsze, fotel kierowcy całkiem znośny, bardzo fajnie mruczy wydech (GT Line), do tego wygląda niczym GT ;l pewnie dlatego ludzie aspirują do wyścigów :hehe:

Masz Clio IV 0,9 tce w GT Line? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, r1sender napisał:

@komor podobne spalanie mam w Megane IV z 1.2tce 130KM:skromny:

 

Nikt nie mówi, że 0.9 jest oszczędne ;] Żona chciała Clio to i wyboru nie miałem jakiegokolwiek, nawet w silnikach ;)

Fakt, że mi przy normalnej jeździe bez szaleństw po mieście łyka do 6,5, ale żona prowadzi styl 0-1 :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2020 o 13:39, r1sender napisał:

@komor podobne spalanie mam w Megane IV z 1.2tce 130KM:skromny:

 

Clio IV 1.2, ale 118KM, do tego automat. Miasto i kawałek dojazdu do miasta trasą S, zwykle wychodzi 8,0-8,5 średnie. Jazda po samym mieście w okolicach 9...

Taniej mi wychodzi jeździć dużo większym i cięższym 508 ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.