Skocz do zawartości

Olej do skrzyni


wilu

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Pipper napisał:

Mogła być jakaś wada materiałowa? 8]

 

po spasowani wygląda to tak

jest przesunięcie tak jakby nitowane było nieosiowo i pracowało z niepotrzebnym naprężeniem

 

rysunek.jpg

Edytowane przez wilu
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kaczorek79 napisał:

Będzie dobrze. Ten Castrol 75w gl4, to dobry olej i do Toyki, jak znalazł.

Czasem można się zdziwić. Do Golfa/Octavii/Leona/A3 po 2013r w manualnej skrzyni lali olej 75w gl4, który był dodatkowo wzmocniony jakimś pakietem przeciwzużyciowym. Żaden olej na rynku nie spełnia normy VW, a oryginał kosztuje w ASO 240 zł/litr, na wolnym rynku najtaniej można znaleźć za 200 zł/litr. Do wymiany trzeba kupić 3 litry, bo wchodzi dokładnie 2,3.

 

Już znalazłem

toż to to samo co ja kupiłem. 75W GL4

 

https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/oem/g052527a2

 

a w ravenolu nawet jest podana ta specyfikacja

https://ioleje.pl/ravenol-mtf-3-75w-1l.html

Edytowane przez wilu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wilu napisał:

 

Już znalazłem

toż to to samo co ja kupiłem. 75W GL4

 

https://www.autodoc.pl/czesci-zapasowe/oem/g052527a2

 

a w ravenolu nawet jest podana ta specyfikacja

https://ioleje.pl/ravenol-mtf-3-75w-1l.html

Szukałem jakiś czas temu, to MTF-3 nie spełniał TL52527, tylko starsze normy VW, gdzie oe olej kosztował 100 zł/litr. Pytanie, dlaczego ten olej jest tak drogi i wcale nie chodzi o marżę ASO, a zwykły pakowacz Febi robi go za 1/4 tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kaczorek79 napisał:

Szukałem jakiś czas temu, to MTF-3 nie spełniał TL52527, tylko starsze normy VW, gdzie oe olej kosztował 100 zł/litr. Pytanie, dlaczego ten olej jest tak drogi i wcale nie chodzi o marżę ASO, a zwykły pakowacz Febi robi go za 1/4 tej ceny.

 

Może producenci oleju dogadują się z centralami marek i umieszczają na stronach to co im pozwolą. Jak zmoim castrolem. Podana jest tylko norma forda a ravenol też ją ma i kilkanaście innych marek, więc..... Cena to ilość rąk przez które przechodzi produkt. Dzisiaj zamawiając sprzęgło miałem opcje z jednego zródła na jutro z innego za 6 dni, czyli sklep z hurtowni która ma na stanie lub z hurtowni która może mieć czyli ma w magazynach gdzieś w europie. Reszta to koszty po drodze IMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał:

Czasem można się zdziwić. Do Golfa/Octavii/Leona/A3 po 2013r w manualnej skrzyni lali olej 75w gl4, który był dodatkowo wzmocniony jakimś pakietem przeciwzużyciowym. Żaden olej na rynku nie spełnia normy VW, a oryginał kosztuje w ASO 240 zł/litr, na wolnym rynku najtaniej można znaleźć za 200 zł/litr. Do wymiany trzeba kupić 3 litry, bo wchodzi dokładnie 2,3.

 

Tylko to jest raz na 90/100 kkm. 99 % ludzi zrobi to może raz  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcindzieg napisał:

 

Rób jak uważasz. Ja właśnie naprawiam skrzynie.

Też właśnie naprawiam/remontuję, zdziwiłem się że idzie tam ten sam płyn co do serwa, czyli ATF.

Jak zlewałem stary, to dziecko się spytało czy to krew :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.