Skocz do zawartości

Szafa Pax, zmiana kolejności drzwi


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, DamianB napisał:

To schowaj dumę do kieszeni i przeczytaj instrukcję montażu :)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

 

Instrukcje są dla mięczków :hehe:

 

W połowie przełożyłem. Ta "chuda"cześć jest już na dobrym miejscu i hamuje jak powinna. 

Z tą drugą nie poradziłem sobie. Jeszcze spróbuję rzeczywiście spojrzeć w instrukcję ;] A jak nie to mam numeru do tych co montowali, w 3 min to zrobią za 5 dych ;]

 

 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomecki napisał:

Hej, 

zmieniał ktoś samodzielnie kolejność drzwi? "Zewnętrzne" są teraz z lewej strony. Chcę je dać na prawo, żeby z lewej strony nie było tak "grubo". 

 

Ktoś podpowie? 

daj zdjęcie to podpowiem może coś, od pół roku co chwila robię takie rzeczy w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał:

daj zdjęcie to podpowiem może coś, od pół roku co chwila robię takie rzeczy w domu ;)

 

wczoraj trochę na wariata to było (rozrabiający dzieciur i żona nad głową, a jeszcze tu nie mieszkamy, więc tylko zamieszanie było ;] ), dzisiaj na spokojnie udało mi się ogarnąć większość ;]

 

Tzn założone drugie drzwi i wszystko ślizga się prawidłowo. Tylko jeszcze nie wszystko dobrze hamuję, chyba muszę zamienić hamulce stronami i zobaczę jak będzie. Ale teraz nie mam jak, bo drzwi mi montują ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomecki napisał:

I dzięki temu drzwi do łazienki się normalnie otwierają ;]

Te drzwi wyglądają jak moje- Voster, model Etna, na regulowanych ościeżnicach? Łazienkowe oraz ich ościeżnicę warto dodatkowo zabezpieczyć od spodu przed wilgocią, bo niestety na dole po kilku latach "puchną". Ogólnie jeżeli sprząta się mopem na mokro, to wszystkie ościeżnice najlepiej gdyby były odsadzone od posadzki/ podłogi o 1-2mm.

Edytowane przez Wasylek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wasylek napisał:

Te drzwi wyglądają jak moje- Voster, model Etna?

 

nie pamiętam, z Lerła jakieś ;] 

 

14 minut temu, Wasylek napisał:

Łazienkowe oraz ich ościeżnicę warto dodatkowo zabezpieczyć od spodu przed wilgocią, bo niestety na dole po kilku latach "puchną".

 

niby tak, ale w aktualnym mieszkaniu po 10 latach nie widać nic niepokojącego, więc chyba nie będę kombinować ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tomecki napisał:

niby tak, ale w aktualnym mieszkaniu po 10 latach nie widać nic niepokojącego, więc chyba nie będę kombinować ;] 

Moja uwaga dotyczyła tego konkretnego modelu nowych drzwi i ich montażu, bo mam z nimi własne doświadczenia po 5 latach- celem ostrzeżenia.

Drzwi nie mają nigdy bezpośredniego kontaktu z wodą, więc najwyraźniej szkodzi im od spodu samo wilgotne powietrze.

Możliwe, że w przypadku innego, droższego producenta czy innego modelu drzwi, tego typu problemów nie ma.

Edytowane przez Wasylek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomecki napisał:

 

nie pamiętam, z Lerła jakieś ;] 

 

 

niby tak, ale w aktualnym mieszkaniu po 10 latach nie widać nic niepokojącego, więc chyba nie będę kombinować ;] 

swego czasu była zmiana dostawcy

wiem że zastapił go Voster (czyli chyba grupa Classen) ale są 3/4 wagi poprzednich

 

u siebie montowałem właśnie te poprzednie i jak na razie nic złego się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.