Skocz do zawartości

Na SV cisza od piątku, a pytanie mam. Taśmy LED


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taśma z ledami 2835 w osłonie IP65 120/1m może szybciej się wykończyć niż wersja 60/1m? Muszę kupić w sumie 5 m jakieś taśmy i umieścić na górnym cokole szafki pod sufitem w kuchni.

Odległość od sufitu do cokołu to jakieś 3-4 cm, więc mało a chcę, żeby miało efekt ciągłego strumienia światła, a nie koralików. Światło nie musi być mocne jak dają te 5050. Czy brać starszą wersję czyli 3528?

 

moje.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pod sufit dałbym bez osłony silikonowej, świtało lepiej się rozprasza.

Oczywiście, że im mniej diód na metr tym mniej się to będzie grzało,  ale jeśli ma być równomiernie to zdecydowanie 120 LED/m.

Możesz pomyśleć o dołożeniu ściemniacza, jeśli ma to być tylko oświetlenie "ambientowe", można przyciemnić (i mniej prądu pobierze, i mniej się grzeje).

Do czego chcesz je przykleić?

Jeśli chcesz porządne paski, to tylko spectrumled z 5-cio letnią gwarancją. Nie są tanie, ale bezproblemowe.

Edytowane przez PrezesAdam
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ciekawe czy można w budowlanych dostać taką listwę? A przykleić chcę na ten górny cokół. Jego się demontuje bez problemu. Widziałem jeszcze takie wersje miejsc do przyklejania. Nie głupia jest wersja nr 2 w przypadku, gdyby światło z tych ledów ze względu na bliską odległość od sufitu będzie mocno się jarzyć. Bo to ma być doświetlenie dekoracyjne, a nie główne ;)

 

3 i 4 odpada ze względów technicznych :)

 

8275102400_1534102279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DarekB napisał:

Bez przesady, ostatnio zrobiłem podświetlenie z tyłu telewizora, użyłem taśmy 5050 RGB 30LED/m i jest równomiernie.


Cieszę się, że jesteś zadowolony z efektu, ale RGB z tyłu telewizora w porównaniu do oświetlenia sufitu białym światłem ma się jak.......  :mlot:  :bzik:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 12:50, Twister74 napisał:

Dzięki. Ciekawe czy można w budowlanych dostać taką listwę? A przykleić chcę na ten górny cokół. Jego się demontuje bez problemu. Widziałem jeszcze takie wersje miejsc do przyklejania. Nie głupia jest wersja nr 2 w przypadku, gdyby światło z tych ledów ze względu na bliską odległość od sufitu będzie mocno się jarzyć. Bo to ma być doświetlenie dekoracyjne, a nie główne ;)

 

 

 

 

W obojętnie jakim markecie budowlanym do wyboru jest co najmniej kilka - kilkanaście profili aluminiowych.
Nie musi być to dedykowane pod paski LED, najtańszy metalowy profil też będzie ok.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.