Skocz do zawartości

"Czyste" diesle


marcindzieg

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Cezh napisał:

 

330e też jest w kręgu moich zainteresowań, ale czekam na kombi.

Tuning robi wrażenie. Mi nie potrzebny. :bzik:

Na razie sprawia mi radość okazjonalnie wyprzedzanie moim i3s. ;]

330e w kombi plug in było moim marzeniem, do czasu jak obejrzałem recenzje 330e sedan 😅

 

Teraz sobie fantazjuje o BMW i4, Tesli Y i Skodzie Vizzion 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2019 o 14:27, kravitz napisał:

Zobacz, że średnio dla wielu użytkowników, taka hybryda pali o litr mniej. A na motostat chyba jeszcze mniej.

Każdy diesel z Golfa VII z tej samej strony jara więcej niż hybryda z Corolli.

https://www.autocentrum.pl/spalanie/volkswagen/golf/vii/

 

To jest wynik 40 tys. km mojej jazdy golfem VII, dieslem 2.0 150KM:

https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/885321.html?share=1

teraz golfem będę jeździł po Polsce, pewnie średnie wyniki się zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mrBEAN napisał:

Absolutnie nie przesadzam. Ojciec ma Rav4 benzynę z automatem, a jego znajomek kupił hybrydę. 
Mowa o jeździe autostradowej 140, bo przecież to ma być zaleta, ze można jechać w trasę.

I to co zaoszczędzi w jeździe w koło komina przepali w trasie z nawiązką, a jeszcze trzeba zapłacić słono. 
 

Same hybrydy są ok, ale do jazdy w koło komina lub do miasta stricte. Jarałem się i testowałem swego czasu Yarisa jak wyszedł. Wtedy zrozumiałem co potrzebuje. Więcej niż 2 km na prądzie ;) 

 

Ile ta rav4 spala na autostradzie ?

4-5-6 jak moj diesel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

Ile ta rav4 spala na autostradzie ?

4-5-6 jak moj diesel ?

Zwykła spalina 2 litry z automatem: ok. 8-8,5 litra przy 140 km/h

Hybryda 2.5 litra ok. 9,5-10 przy 140 km/h

 

Przy 160-180+ km/h zwykła spalina zaczyna lizać ok. 9-10 litrów

Hybryda i 15 potrafi skotłować 😁

 

Diesel toto nie jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szafir napisał:

 

To jest wynik 40 tys. km mojej jazdy golfem VII, dieslem 2.0 150KM:

https://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/885321.html?share=1

teraz golfem będę jeździł po Polsce, pewnie średnie wyniki się zmienią.

 

Hmmm, musisz chyba jezdzic non stop za TIRami ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ppmarian napisał:

Poczekaj na wesje plug-in
To nie będzie hybryda tylko z położonymi bateriami....

Wysłane z tel.
 

Każda hybryda, nawet z pluginem ma dalej te same wady. W moim przypadku zupełnie jest bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ppmarian napisał:

Ideałem jest model:

- Mocny suv/kombi 4x4 w dieslu do latania na weekend/wakacje w trasy najlepiej sluzbowy

- Mały EV dookoła komina

Taka jest właśnie moja koncepcja, tylko zamiast diesla zdecydowanie preferuję noPb :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest właśnie moja koncepcja, tylko zamiast diesla zdecydowanie preferuję noPb
 
Wada tego rozwiązania to jak policzysz to uczciwie to EV nie zapnie sie (w porównaniu do benzynowego odpowiednika) finansowo nawet jak będziesz mieć fotowoltanike w domu.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ppmarian napisał:

Wada tego rozwiązania to jak policzysz to uczciwie to EV nie zapnie sie (w porównaniu do benzynowego odpowiednika) finansowo nawet jak będziesz mieć fotowoltanike w domu.

Wysłane z tel.
 

 

Przy jeździe żony 99% po mieście i spalaniu Lancii koszt  paliwa to ok 3,5kzł dla uproszczenia dokładając 500zł za droższe przeglądy roczny koszt to ok 4kzł. Prąd mam z PV więc nie liczę kosztu. Teraz pytanie jaka jest różnica np Skoda Citygo z automatem i eCitego /4kzł. Imho różnica nie będzie zwracać się dłużej niż 4-5lat, nawet jak Citygo spali mniej. Drugie auto u nas i tak ma cykl min 8lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przy jeździe żony 99% po mieście i spalaniu Lancii koszt  paliwa to ok 3,5kzł dla uproszczenia dokładając 500zł za droższe przeglądy roczny koszt to ok 4kzł. Prąd mam z PV więc nie liczę kosztu. Teraz pytanie jaka jest różnica np Skoda Citygo z automatem i eCitego /4kzł. Imho różnica nie będzie zwracać się dłużej niż 4-5lat, nawet jak Citygo spali mniej. Drugie auto u nas i tak ma cykl min 8lat. 
1 skoda spali Max 3/4 tego co lancia
2 obawiam się że po 8 latach % spadek wartości EV do spaliniaka będzie wyższy (obawa przed koniecznością naprawy/wymiany aku w EV)
3 z dopłatą rządową i fotowoltaika na dachu teoretycznie powinno się to spiąć finansowo.


Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ppmarian napisał:

obawiam się że po 8 latach % spadek wartości EV do spaliniaka będzie wyższy (obawa przed koniecznością naprawy/wymiany aku w EV)

 

Jeśli nie będą wadliwe wychodząc z fabryki to nie ma takiej opcji.

 

Używane elektryki w przyszłości będą trzymały cenę, bo to będą pojazdy, które jeżdżą za darmo lub półdarmo.

Druga sprawa to wartość aku, też będą sporo warte nawet te zużyte, bo będzie się je regenerować lub wykorzystywać do innych celów.

Idzie nowe.

Oczywiście jak będzie jakiś mega awaryjny gniot, to nic nie pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrBEAN napisał:

 

Jeśli nie będą wadliwe wychodząc z fabryki to nie ma takiej opcji.

 

Używane elektryki w przyszłości będą trzymały cenę, bo to będą pojazdy, które jeżdżą za darmo lub półdarmo.

Druga sprawa to wartość aku, też będą sporo warte nawet te zużyte, bo będzie się je regenerować lub wykorzystywać do innych celów.

Idzie nowe.

Oczywiście jak będzie jakiś mega awaryjny gniot, to nic nie pomoże. 

Za darmo lub poldarmo? Skonczy sie okres darmowych punktow ladowan...jak ktos nie ma domu z gniazdkiem to juz teraz ladowanie z szybkiej ladowarki nie wychodzi tanio- koszty podobnie jak auto na lpg, poczytaj kacik EV

Jesli zas aku straca po kilku larach  np 50 procent pojemnosci.... to auto tez duzo stracic bedzie musialo na wartosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2019 o 17:20, bochumil napisał:

Ze starymi dieslami wiadomo, intensywny, czasami gryzący. Po prostu nieprzepalona ropa z lejących wtryskiwaczy, brak EGR, wypruty kat i DPF.

Mam diesela Euro 4, fabrycznie bez DPF, wtryski działają ok, nie dymi w całym zakrsesie obrotów i zapach spalin jest bardzo kwaśny i gryzący, nie do wytrzymania. Lepszy był przy pedziu 105 1,5D  mającym Euro 2.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras77 napisał:

Mam diesela Euro 4, fabrycznie bez DPF, wtryski działają ok, nie dymi w całym zakrsesie obrotów i zapach spalin jest bardzo kwaśny i gryzący, nie do wytrzymania. Lepszy był przy pedziu 105 1,5D  mającym Euro 2.

Dzisiaj rano podczas skrobania szyb miałem świetne porównanie starego Transita, który dusząco śmierdział sadzą i podobnymi, a za moim Euro6 bez problemu dało się stać i wdychanie nie powodowało duszności. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel Euro 4 musi być z definicji wyposażony w DPF 
Nie musi. Cytat:

Radykalnie sytuację zmieniła norma Euro 4, wprowadzona w 2005 roku. Wymusiła ona stosowanie filtrów , choć niektórzy producenci tego uniknęli. Po wprowadzeniu normy Euro 5 (2009 rok) nie było już możliwości nieużywania filtrów.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bochumil napisał:

Nie musi. Cytat:

Radykalnie sytuację zmieniła norma Euro 4, wprowadzona w 2005 roku. Wymusiła ona stosowanie filtrów , choć niektórzy producenci tego uniknęli. Po wprowadzeniu normy Euro 5 (2009 rok) nie było już możliwości nieużywania filtrów.

 

W Internetach piszą, że w Euro 4 dało się uzyskać zgodność z cząstkami stałymi za pomocą zwiększania temperatury spalania i kosztem emisji tlenków azotu. Pewnie dlateg tak mój Euro 4 bez DPFa smrodzi niefajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mrBEAN napisał:

 

Jeśli nie będą wadliwe wychodząc z fabryki to nie ma takiej opcji.

 

Używane elektryki w przyszłości będą trzymały cenę, bo to będą pojazdy, które jeżdżą za darmo lub półdarmo.

Druga sprawa to wartość aku, też będą sporo warte nawet te zużyte, bo będzie się je regenerować lub wykorzystywać do innych celów.

Idzie nowe.

Oczywiście jak będzie jakiś mega awaryjny gniot, to nic nie pomoże. 

Poza tym regeneracja to kwestia skali. Już dziś są od tego firmy a można sobie wyobrazić co się stanie jak tych aut będzie kilkanaście czy raczej kilkadziesiąt razy więcej za te 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.12.2019 o 12:41, norbert123 napisał:

Ale po co w trasie taki pseudoelektryk skoro i tak jedzie na silniku benzynowym. A w miescie po co taki benzyniak..skoro jezdzi na pradzie... To ma sens chwilowy, dopoki ie zwiekszy sie bardziej ilosc punktow ladowania... 

Nadal ma sens najiekszy, że auto jest uniwersalne. A nie, że żeby dojechać z Torunia do zakopanego musisz stanąć na 2 godziny na ładowanie elektryka. 
Na większych dystansach do zrobini używasz właśnie spalinóki, bo szybciej tankujesz.

a jak dojeżdżasz do miejsca docelowego to korzystasz z elektryka i jego zalet w niektórych miastach.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubicie Auto Świat to proszę 😄 

 

Kiedyś już tu pytałem, dlaczego testów nie robi się z ujęciem wypalania w całym procesie. 
Ponoć tam samo dobro wylatuje itd. pisano tu.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowe-diesle-z-filtrami-moga-tysiackrotnie-przekraczac-normy-emisji-spalin/t05mr0n

 

Ale lepiej tak, niż dzieci pod Bełchatowem truć 😁

  • Haha 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mrBEAN napisał:

Lubicie Auto Świat to proszę 😄 

 

Kiedyś już tu pytałem, dlaczego testów nie robi się z ujęciem wypalania w całym procesie. 
Ponoć tam samo dobro wylatuje itd. pisano tu.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/nowe-diesle-z-filtrami-moga-tysiackrotnie-przekraczac-normy-emisji-spalin/t05mr0n

 

Ale lepiej tak, niż dzieci pod Bełchatowem truć 😁

 

A wszystkie samochody mogą nawet tysiąckrotnie przekraczać emisję CO2 podczas wyścigów spod świateł! Powinni tego zabronić!

 

Takiej jakości jest ten news.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mrBEAN napisał:

*nie dotyczy diesli 😁

 

Dotyczy wszystkich. Oczekiwanie że auto będzie spełniać parametry katalogowe zawsze i w każdych warunkach jest niedorzeczne przecież.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2020 o 09:07, Pietro_M napisał:

Dzisiaj rano podczas skrobania szyb miałem świetne porównanie starego Transita, który dusząco śmierdział sadzą i podobnymi, a za moim Euro6 bez problemu dało się stać i wdychanie nie powodowało duszności. 

 

chwilowo ujeżdżam volvo 1.6D 2015r. (to chyba HDI z PSA ?), dżizas jak to śmierdzi,

już zapomniałem jak diesel może śmierdzieć, mimo że od kilku lat większość km robię kopciuchami, ale max 2lata

kaszkaja to praktycznie nie było czuć

nie wiem co oni zrobili temu volvo, może wycięty DPF ? mimo że nie kopci i wydaje się OK 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2020 o 21:13, Koonrad napisał:

chwilowo ujeżdżam volvo 1.6D 2015r. (to chyba HDI z PSA ?), dżizas jak to śmierdzi,

Ma specyficzny zapach. Niektórzy nie zwracają na niego uwagi, niektórym bardzo przeszkadza. Widocznie jesteś w drugiej grupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.