Skocz do zawartości

Czytnik płyt CD w aucie, które jest zbyt nowoczesne na czytanie płyt CD ...


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

mamy auto pt. Opel Insignia B. Producent uznał, że ma być nowocześnie i płyt sobie nie posłuchamy.

Szczerze to kupując to auto nie przyszło mi do głowy, że może nie mieć czytnika płyt CD. Ja w swoim GVII owszem schowany, ale mam. Żona zauważyła to w Insigni po kilkunastu dniach eksploatacji i od tej pory mamy z tym problem ;)

 

Nie, nie chcę pendrive'a, chmur, spotifajów, youtubów musiców, android auto itp. Chciałbym konkretnie CD.

 

Czy jest szansa, że zewnętrzny napęd CD na USB zadziała w samochodzie? Jest takich mnóstwo w cenie poniżej 100zł, są też takie za okolice 300zł

Tu przykładowy Dell za 300zł - https://allegro.pl/oferta/dell-dw316-zewnetrzna-nagrywarka-dvd-naped-usb-7440745867

Zadziała to? A czy nawet jak zadziała sama muzyka to będzie dało się tym jakkolwiek sterować? No i co z nierównościami?

 

Mam zadanie uruchomić odtwarzanie płyt CD w aucie i zastanawiam się czy to w ogóle wykonalne ...

 

Dzięki za porady.

Edytowane przez Mars_wrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mars_wrc posiadasz gniazdo AUX in? Coś.ala.wejscie JACK? Jeżeli tak to sproboj podpiac Byle co i sprawdzić czy jest funkcja w radiu AUX in. Wtedy odpowiesz sobie na pytanie. Zazwyczaj powinno.byc.obok wejścia usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, HARDTECHNO napisał:

@Mars_wrc posiadasz gniazdo AUX in? Coś.ala.wejscie JACK? Jeżeli tak to sproboj podpiac Byle co i sprawdzić czy jest funkcja w radiu AUX in. Wtedy odpowiesz sobie na pytanie. Zazwyczaj powinno.byc.obok wejścia usb

 

Przepraszam, jest 10 po 5, kładę się dopiero i już nie myślę. Co ja pod tego auxa podepnę? Discmana?

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne, ze Ci to przeszkadza nie masz Spotify?

 

Jak mus to mus kupic w USA taki divajs do Chevy Malibu i cieszyc sie CD. Nie zamawialem z tej strony poszukalbym czy nie maja czegos podobnego na amazon czy ebay.

 

https://www.etrailer.com/Car-Audio/Chevrolet/Malibu/2019/3460027.html?VehicleID=20191888457

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mars_wrc napisał:

 

Przepraszam, jest 10 po 5, kładę się dopiero i już nie myślę. Co ja pod tego auxa podepnę? Discmana?

 

Discmana. Jeśli chcesz mieć w aucie zabytkową technologię to musisz do niej podpinać zabytki.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Kiwal napisał:

Nie ma i juz. Kto dzis uzywa plyt CD?

 

PS, moze jak w BMW byla opcja i jej nie wybrales?

 

Studiowałem katalog z opcjami bo Iśkę konfigurowałem staroświecko z kartką i długopisem i nigdzie takiej opcji nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, KYRTAP napisał:


Nawet audiofile przechodzą na flaki i odtwarzacze strumieniowe.

Najlepiej przerobić cd na flac i wrzucić na pendrive.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ale mogą przechodzić na cokolwiek chcą, ja pytałem o opcję uruchomienia CD.

 

@marcindzieg Nie, mamy to "najwyższe radio", tyle, że bez opcji "bose" i nie ma tam czytnika cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mars_wrc napisał:

Nie, mamy to "najwyższe radio", tyle, że bez opcji "bose" i nie ma tam czytnika cd.

No to w zasadzie zostało Ci albo to, co pisał @wujekcybul albo wymiana na takie z czytnikiem. Patrzyłem na Ali i w sumie nie ma nic z CD.

No chyba że takie coś się da zaadoptopwać. Nie znam się na Oplach więc nie chcę się wypowiadać.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marcindzieg napisał:

No to w zasadzie zostało Ci albo to, co pisał @wujekcybul albo wymiana na takie z czytnikiem. Patrzyłem na Ali i w sumie nie ma nic z CD.

No chyba że takie coś się da zaadoptopwać. Nie znam się na Oplach więc nie chcę się wypowiadać.

 

To do Iśki B nie pasuje.

Trudno, przekaże Żonie, że to nie takie proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ale mogą przechodzić na cokolwiek chcą, ja pytałem o opcję uruchomienia CD.
 
[mention=167068]marcindzieg[/mention] Nie, mamy to "najwyższe radio", tyle, że bez opcji "bose" i nie ma tam czytnika cd.

Ma być cd to niech będzie ale nie wiem czy będzie działać. Otóż można do Raspberry podłączyć zewnętrzny cd a samą malinę do złącza do aux wykorzystując złącze słuchawkowe w RasPi. Jakbym miał zewnętrzny cd to mógłbym sprawdzić czy działa.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Witajcie,

 

mamy auto pt. Opel Insignia B. Producent uznał, że ma być nowocześnie i płyt sobie nie posłuchamy.

Szczerze to kupując to auto nie przyszło mi do głowy, że może nie mieć czytnika płyt CD. Ja w swoim GVII owszem schowany, ale mam. Żona zauważyła to w Insigni po kilkunastu dniach eksploatacji i od tej pory mamy z tym problem ;)

 

Nie, nie chcę pendrive'a, chmur, spotifajów, youtubów musiców, android auto itp. Chciałbym konkretnie CD.

 

Czy jest szansa, że zewnętrzny napęd CD na USB zadziała w samochodzie? Jest takich mnóstwo w cenie poniżej 100zł, są też takie za okolice 300zł

Tu przykładowy Dell za 300zł - https://allegro.pl/oferta/dell-dw316-zewnetrzna-nagrywarka-dvd-naped-usb-7440745867

Zadziała to? A czy nawet jak zadziała sama muzyka to będzie dało się tym jakkolwiek sterować? No i co z nierównościami?

 

Mam zadanie uruchomić odtwarzanie płyt CD w aucie i zastanawiam się czy to w ogóle wykonalne ...

 

Dzięki za porady.

 

Wydaje mi się że diskman powinien dać radę. Jest to urządzenie z definicji przenośne i powinno mieć odpowiedni bufor przygotowany właśnie na wstrząsy.

Podpinasz pod AUX i jedziesz.

 

Rozwiązanie jednak uważam że jest deko chore ;]

 

Jak możesz wbić gdzieś tam pendrive, to jednak bym tak zrobił, a muzykę przekonwertował na format jaki łyka radio w tym aucie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kravitz napisał:

 

Wydaje mi się że diskman powinien dać radę. Jest to urządzenie z definicji przenośne i powinno mieć odpowiedni bufor przygotowany właśnie na wstrząsy.

Podpinasz pod AUX i jedziesz.

 

Rozwiązanie jednak uważam że jest deko chore ;]

 

Jak możesz wbić gdzieś tam pendrive, to jednak bym tak zrobił, a muzykę przekonwertował na format jaki łyka radio w tym aucie.

 

Kobiety nie zrozumiesz w 100% 😂😂😂

Śmieszne to, ale sprawdzę tego discmana 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Witajcie,

 

mamy auto pt. Opel Insignia B. Producent uznał, że ma być nowocześnie i płyt sobie nie posłuchamy.

Szczerze to kupując to auto nie przyszło mi do głowy, że może nie mieć czytnika płyt CD. Ja w swoim GVII owszem schowany, ale mam. Żona zauważyła to w Insigni po kilkunastu dniach eksploatacji i od tej pory mamy z tym problem ;)

 

Nie, nie chcę pendrive'a, chmur, spotifajów, youtubów musiców, android auto itp. Chciałbym konkretnie CD.

 

Czy jest szansa, że zewnętrzny napęd CD na USB zadziała w samochodzie? Jest takich mnóstwo w cenie poniżej 100zł, są też takie za okolice 300zł

Tu przykładowy Dell za 300zł - https://allegro.pl/oferta/dell-dw316-zewnetrzna-nagrywarka-dvd-naped-usb-7440745867

Zadziała to? A czy nawet jak zadziała sama muzyka to będzie dało się tym jakkolwiek sterować? No i co z nierównościami?

 

Mam zadanie uruchomić odtwarzanie płyt CD w aucie i zastanawiam się czy to w ogóle wykonalne ...

 

Dzięki za porady.

 

A żona słucha mniej więcej tych samych płyt czy róznych i ciągle nowych? Jeśli bardziej to pierwsze, to tak jak ja. ;] Obszedłem to tak, że raz poświęciłem pół dnia, kupiłem pendrive, zgrałem większość swoich płyt CD na mp3, wgrałem na ten pendrive, włożyłem do USB w samochodzie i od tego czasu wyjmowałem go raz, żeby dograć kilka nowych płyt. Tak, ja też kupuję płyty CD, w domu tylko w ten sposób słucham muzyki i brak CD w samochodzie też jest dla mnie utrudnieniem. Takie czasy ;]

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, maro_t napisał:

 Tak, ja też kupuję płyty CD, w domu tylko w ten sposób słucham muzyki i brak CD w samochodzie też jest dla mnie utrudnieniem. Takie czasy ;]

Też zawsze miałem od groma płyt CD, ale odkąd w samochodach, (nawet gdy nie było jeszcze gniazd i nośników USB) a pojawiły się płyty i nagrywarki CD-R, starałem się pozgrywać co potrzeba do MP3 i nagrać na płyty CD-R.

W ten sposób używałem płyt CD, ale znacznie wygodniej, bo na jednej płycie mieściło się znacznie więcej, mniej żonglowania krążkami, które nie tak trudno w samochodzie uszkodzić a moje oryginalne płyty CD stały bezpieczne w domu. No, ale to 20 lat temu.

Obecnie płyta CD w samochodzie zakrawa na jakiś masochizm... zwłaszcza, że oprócz dźwięku mamy teraz wyświetlacze pokazujące dodatkowe informacje, zdjęcia, okładki płyt itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mars_wrc napisał:

 

Kobiety nie zrozumiesz w 100% 😂😂😂

Śmieszne to, ale sprawdzę tego discmana 😂

 

od 7 lat mam w aucie CD i nawet nie wiem czy działa :lol:

Generalnie idź w temat bezpieczenstwa - przekladanie płyt w trakcie jazdy jest niebezpieczne. Zrzuc zawartosc ulubionych płyt na USB stick i powiedz, ze zadbales o bezpieczenstwo

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Mam zadanie uruchomić odtwarzanie płyt CD w aucie i zastanawiam się czy to w ogóle wykonalne ...

 

Nie widzę zbyt wielu szans z wyjątkiem rzeźby typu discman na AUX.

Z drugiej strony, skoro rozważasz discmana na AUX to może warto byłoby się zastanowić nad kaseciakiem, albo klasycznym gramofonem? :oki:

 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ⠀ napisał:

 

Nie widzę zbyt wielu szans z wyjątkiem rzeźby typu discman na AUX.

Z drugiej strony, skoro rozważasz discmana na AUX to może warto byłoby się zastanowić nad kaseciakiem, albo klasycznym gramofonem? :oki:

 

 

Nie ograniczajmy się.  Cygana z gitarą z tyłu posadzić i niech śpiewa.

Była kasa na auto, to będzie i na orkiestrę ;)

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał:

od 7 lat mam w aucie CD i nawet nie wiem czy działa 

 

No ja czasami jak coś kupię to wrzucę żeby posłuchać po drodze. Potem i tak zgrywam co mi się podoba. Ale jakbym miał tak kombinować jak kolega to w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kiwal napisał:

Nie ma i juz. Kto dzis uzywa plyt CD?

Też się nad tym zastanawiałem i już widzę, że jednak ktoś tego używa i jednak to komuś potrzebne :)

W Fordzie, którym jeździłem od 2009 do 2016 nie użyłem czytnika płyt ani razu. W obecnym samochodzie mam zmieniarkę płyt w schowku przed pasażerem i zastanawiam się po co mi to wsadzili - zajmuje to pół schowka (niestety wywalić na stałe nie można)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Zmieniarka?

 

No właśnie przydałaby się ;)

 

Ja w Golfie czytnika używam często. Ba, nawet dziś z paczkomatu odebrałem nowa płytkę i właśnie leci. Nie raz w trasie np. na stacji Młody wybierał sobie płytkę z piosenkami dla dzieci i był spokój jakiś czas.

Co więcej, uważam za prawdopodobne, że Żona by nie kupiła Iśki wiedząc że tam nie ma płyt 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mars_wrc napisał:

 

No właśnie przydałaby się ;)

 

Ja w Golfie czytnika używam często. Ba, nawet dziś z paczkomatu odebrałem nowa płytkę i właśnie leci. Nie raz w trasie np. na stacji Młody wybierał sobie płytkę z piosenkami dla dzieci i był spokój jakiś czas.

Co więcej, uważam za prawdopodobne, że Żona by nie kupiła Iśki wiedząc że tam nie ma płyt 😂

Jak się nie da to mogę się w ostateczności poświęcić (bo plaskacza już nie chcę) i zamienić A na B. :phi:

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ośmiu lat, jak mam złącze USB, to nie słucham ani radia, ani płyt tylko zgrałem co chciałem na mini pendrive'a, włożyłem do gniazda i śmiga.

Ale 3 lata temu będąc na wyjeździe wakacyjnym kupiłem płytę na prezent i stwierdziłem, że jej posłucham skoro jeszcze mam taką możliwość 😄 Jeden raz odtworzyłem całą płytę w aucie przez 8 lat użytkowania :) Teraz rozglądając się za autem zauważyłem, że już nie wszystkie mają odtwarzacz CD i trochę mnie to zmartwiło, bo jakbym znowu jakąś płytę za kilka lat kupił.... ;)  

Tak w ogóle to wkrótce to się trzeba będzie przesiąść na serwisy streamingowe, co mi do końca nie pasuje, bo znając życie to jeżdżąc po wioskach, to muzyki nie posłucham.

 

PS: Przypomniałeś mi miłe wspomnienie. W latach 90-tych w TV leciała lista przebojów i wygrałem wtedy discmana - sam Artur Orzech wyczytał moje dane 😄 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem, że w domu nie mam już żadnego odtwarzacza CD, a płyt mam sporo, ale leżą już wiele lat w piwnicy...

W aucie też nie mam, wszystko leci ze Spotify i Youtube Music przez Android Auto albo po Bluetooth, w schowku leży pendrive z 64 GB muzyki (gdyby nie było zasięgu), ale użyłem może ze trzy razy. 

Można oczywiście wymyślić jakąś perwersję z wejściem AUX, podłączeniem jakiegoś discmana (sprzedają jeszcze w ogóle?), ale generalnie pokaż jak się używa telefonu i Android Auto i zapomni o jakichś tam płytach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, rallyrychu napisał:

trzeba będzie przesiąść na serwisy streamingowe, co mi do końca nie pasuje, bo znając życie to jeżdżąc po wioskach, to muzyki nie posłucham.

Teoretycznie możliwe, ale praktycznie nie jest tak źle. Od 3 lat  tak robię i taka sytuacja to rzadkość. Zdarzyło mi się jak byłem gdzieś w górach i na totalnym odludziu jechałem dolinką pomiędzy górami (jedno miejsce było gdzieś koło Krynicy). Przerwa trwała 3-4 minuty zanim telefon odzyskał zasięg internetu. Przez 3 lata jeżdżąc po Polsce mogę policzyć na palcach jednej ręki takie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Witajcie,

 

mamy auto pt. Opel Insignia B. Producent uznał, że ma być nowocześnie i płyt sobie nie posłuchamy.

Szczerze to kupując to auto nie przyszło mi do głowy, że może nie mieć czytnika płyt CD. Ja w swoim GVII owszem schowany, ale mam. Żona zauważyła to w Insigni po kilkunastu dniach eksploatacji i od tej pory mamy z tym problem ;)

 

Nie, nie chcę pendrive'a, chmur, spotifajów, youtubów musiców, android auto itp. Chciałbym konkretnie CD.

 

Czy jest szansa, że zewnętrzny napęd CD na USB zadziała w samochodzie? Jest takich mnóstwo w cenie poniżej 100zł, są też takie za okolice 300zł

Tu przykładowy Dell za 300zł - https://allegro.pl/oferta/dell-dw316-zewnetrzna-nagrywarka-dvd-naped-usb-7440745867

Zadziała to? A czy nawet jak zadziała sama muzyka to będzie dało się tym jakkolwiek sterować? No i co z nierównościami?

 

Mam zadanie uruchomić odtwarzanie płyt CD w aucie i zastanawiam się czy to w ogóle wykonalne ...

 

Dzięki za porady.

Dziwne.. w poprzednim aucie miałem CD/DVD i nie użyłem ani razu, jak dla mnie szkoda miejsca.

USB w radiu to nie host jak w PC, co najwyżej może jedynie zasilić napęd (jak styknie prądu). Musisz albo przez AUX albo może radio mieć wyjście do zmieniarki, wtedy dokupić dedykowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mars_wrc napisał:

Witajcie,

 

mamy auto pt. Opel Insignia B. Producent uznał, że ma być nowocześnie i płyt sobie nie posłuchamy.

Szczerze to kupując to auto nie przyszło mi do głowy, że może nie mieć czytnika płyt CD. Ja w swoim GVII owszem schowany, ale mam. Żona zauważyła to w Insigni po kilkunastu dniach eksploatacji i od tej pory mamy z tym problem ;)

 

Nie, nie chcę pendrive'a, chmur, spotifajów, youtubów musiców, android auto itp. Chciałbym konkretnie CD.

 

Czy jest szansa, że zewnętrzny napęd CD na USB zadziała w samochodzie? Jest takich mnóstwo w cenie poniżej 100zł, są też takie za okolice 300zł

Tu przykładowy Dell za 300zł - https://allegro.pl/oferta/dell-dw316-zewnetrzna-nagrywarka-dvd-naped-usb-7440745867

Zadziała to? A czy nawet jak zadziała sama muzyka to będzie dało się tym jakkolwiek sterować? No i co z nierównościami?

 

Mam zadanie uruchomić odtwarzanie płyt CD w aucie i zastanawiam się czy to w ogóle wykonalne ...

 

Dzięki za porady.

wydaje mi się, że w opcji występuje, więc może zagadaj w serwisie czy da radę dołożyć. Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem do czego to jest potrzebne, bo chyba z 5 lat nie odpalałem już CD w samochodzie. Jeśli Cię nie przekonują nowoczesne technologie, to możesz zawsze włożyć do USB pendrive z mp3 i elegancko ogarniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wladmar napisał:

 

Wydaje mi się, że u mnie tylko USB (dwa), muszę sprawdzić czy aux nie jest gdzieś schowany. 

Kiedyś w którymś aucie dokładałem kabelek, bo z tyłu radia było wejście. Kabelek doprowadziłem do schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprzedniego modelu można było zamówić zmieniarkę, do obecnego już nie. Nie ma tego w cenniku. Zostaje AUX w podłokietniku.

W ogóle ciężki temat z dostaniem odtwarzacza CD w nowych autach:

https://spidersweb.pl/autoblog/przeglad-rynku-samochody-z-odtwarzaczem-cd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rallyrychu napisał:

Do poprzedniego modelu można było zamówić zmieniarkę, do obecnego już nie. Nie ma tego w cenniku. Zostaje AUX w podłokietniku.

W ogóle ciężki temat z dostaniem odtwarzacza CD w nowych autach:

https://spidersweb.pl/autoblog/przeglad-rynku-samochody-z-odtwarzaczem-cd/

 

100 zl i to naprawde rozwiazuje wszystkie problemy autora :)

 

https://allegro.pl/oferta/discman-hi-fi-lenco-cd-010-cd-esp-okazja-8047817533

+

https://allegro.pl/oferta/az6-kabel-plaski-audio-mini-jack-3-5-nieplaczacy-6643797019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wasylek napisał:

Obecnie płyta CD w samochodzie zakrawa na jakiś masochizm... zwłaszcza, że oprócz dźwięku mamy teraz wyświetlacze pokazujące dodatkowe informacje, zdjęcia, okładki płyt itp.

Naprawdę są to najbardziej istotne informacje potrzebne do jazdy samochodem. ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2019 o 03:15, Mars_wrc napisał:

Żona zauważyła to w Insigni po kilkunastu dniach eksploatacji i od tej pory mamy z tym problem

 

naprawdę męcz ją (żonę) do oporu, musi się przestawić ;)

 

kiedyś też używała telefonu z klawiszami, a teraz zadowolona ze smartfona. Pokaż jej po prostu ocb....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.