Skocz do zawartości

drzwi boczne z garażu na ogród, oraz drzwi z garażu do domu (przez kotłownie)


62545tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

czołem

klina mam

garaż w bryle budynku, na starość chcę mieć przejście do garażu przez kotłownię, zastanawiam się co zrobić, jakie drzwi boczne zamontować do wyjścia z garażu na ogród, w garażu będzie jedna pętla ogrzewania podłogowego, z garażu przez pomieszczenie gospodarcze (pralka, kocioł), będzie można wejść do holu, nie jest to strikte przejście do garażu by wejść do auta bo nie prowadzi przez wiatrołap niestety, a przejście by traktować garaż jako spiżarkę;), ziemniaki, marchewka, woda, piwko itp;), składzik... 

Czy antywmłamaniowe jakieś lepsze termo drzwi podobne do wejściowych zamontować na przejściu garaż kotłownia czy jako wyjściowe z garażu na ogród, a z garażu do kotłowni kupić jakąś gerdę takie jak wewnętrzne do bloku?

 

Edytowane przez 62545tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas  z zewnątrz do kotłowni dałem Wikędy Premium. Wejściowe mamy Wikędy Termo Lux. Z wkładkami antywłamaniowymi dla PZU

Natomiast między garażem a spiżarką daliśmy jakieś zwykłe z Wiśniowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomiędzy garażem a domem, oraz pomieszczeniem przy garażu a ogrodem, mam takie same drzwi - Wikęd, gładkie, klasę "termo" niższe niż główne wejściowe, ale pod względem zamków takie same. O ile termicznie drzwi pomiędzy domem a garażem albo wyjściowe z chłodniejszego  pomieszczenia mogą być troszkę "słabsze", to zamki powinny być podobnej klasy. W starszych domach czasem się widuje, że główne drzwi powymieniali na jakieś Gerdy, a tyłem lub przez garaż da się wyjść przy pomocy spinacza biurowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko warto zwrócić uwagę na zapisy ubezpieczenia odnośnie zabezpieczenia budynku, że w przypadku braku odpowiedniej klasy drzwi pomiędzy garażem a budynkiem, czy ogrodowych to tego ubezpieczenia jakby nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Harp napisał:

Tylko warto zwrócić uwagę na zapisy ubezpieczenia odnośnie zabezpieczenia budynku, że w przypadku braku odpowiedniej klasy drzwi pomiędzy garażem a budynkiem, czy ogrodowych to tego ubezpieczenia jakby nie było...

Ale jakie znaczenie maja te  czy inne drzwi jak np oknem w salonie wejda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blue_ napisał:

 

Ja właśnie słyszałem od montera, 

Najwięcej włamań w domach jednorodzinnych jest przez okna wychodzące na taras. Tak powiadają  panowie którzy są wzywani zaraz po ujawnieniu kradziejstwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szyman napisał:

Najwięcej włamań w domach jednorodzinnych jest przez okna wychodzące na taras. Tak powiadają  panowie którzy są wzywani zaraz po ujawnieniu kradziejstwa 

U kolegi wyłamali drzwi tarasowe łopatą 8]

Potem zamontował jakieś antywłamaniowe.

No i trzeba mieć alarm ... włączony przy każdym wyjściu, najlepiej z powiadamianiem ochrony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2019 o 20:17, rwIcIk napisał:

U kolegi wyłamali drzwi tarasowe łopatą 8]

Potem zamontował jakieś antywłamaniowe.

No i trzeba mieć alarm ... włączony przy każdym wyjściu, najlepiej z powiadamianiem ochrony.

Taka ochrona raz mało żony z dzieckiem na ręku mi nie spacyfikowała jak ta wyłączyć alarmu zapomniała.

Chłopaki byli ponoć natychmiast (czatowali za rogiem), a ona DO przy sobie nie miała i z wrażenia haslo zapomniala. :hehe:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ZUBERTO napisał:

Taka ochrona raz mało żony z dzieckiem na ręku mi nie spacyfikowała jak ta wyłączyć alarmu zapomniała.

Chłopaki byli ponoć natychmiast (czatowali za rogiem), a ona DO przy sobie nie miała i z wrażenia haslo zapomniala. :hehe:

Bywa ;]

U mnie kiedyś tak żonę zaskoczyli :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Bywa ;]

U mnie kiedyś tak żonę zaskoczyli :hehe:

Była w szoku, bo ledwo weszła, nie zdazyla numeru do nich wybrac i odwolac (bez hasła i tak lipa), a już byli.

Oby tak zawsze.

 

Edytowane przez ZUBERTO
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.