Skocz do zawartości

Jakbyście zamontowali ten fotelik?


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zależało nam żeby był montowany na isofix aby szybko przekładać fotelik między autami, tutaj dodatkowo jest pas górny Top tether.  Z instrukcji zrozumiałem że trzeba montować jednocześnie : isofix + pas samochodowy + pas tether (kotwica).  

 

Interesuje mnie kategoria wagowa 9-18kg.

Jak to rozumiecie? Isofix i top tether nie wystarczy?

IMG_20191220_185306.jpg

IMG_20191220_185241.jpg

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukass186 napisał:

Interesuje mnie kategoria wagowa 9-18kg.

Jak to rozumiecie? Isofix i top tether nie wystarczy?

IMG_20191220_185306.jpg

Albo Isofix, albo pas samochodowy + top tether(w obu przypadkach)

Edytowane przez Oscar_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukass186 napisał:

Joie Bold Booster

 

9-18 przodem, trochę słabo, w tej wadze dziecko powinno jechać tyłem... 

 

EDIT, ale tam w opisach wszędzie piszą że musi być kombinacja trzech elementów, to dlatego że ten fotelik jest do 25kg przy 5-punktpwych pasach

Edytowane przez KJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pas potrzebujesz powyżej 18kg. Do 18kg ISOFIX wystarcza. W teorii...

 

Osobiście bym kupił drugi fotelik, nawet używany ze styropianem nie zniszczonym, i się w przekładanie nie bawił... Za 100zl można coś fajnego na olx wyrwać.

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grogi napisał:

 

Osobiście bym kupił drugi fotelik, nawet używany ze styropianem nie zniszczonym, i się w przekładanie nie bawił... Za 100zl można coś fajnego na olx wyrwać.

 

Jak żona wróci do pracy to będziemy musieli kupić drugi bo z jednym będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 21:23, KJO napisał:

 

9-18 przodem, trochę słabo, w tej wadze dziecko powinno jechać tyłem... 

 

EDIT, ale tam w opisach wszędzie piszą że musi być kombinacja trzech elementów, to dlatego że ten fotelik jest do 25kg przy 5-punktpwych pasach

 

A czemu słabo? Bo nagle znalazło się grono wyznawców fotelików skierowanych tyłem? Dziesiątki lat dzieciaki jeździły i jeżdżą przodem do kierunku jazdy w tym przedziale wiekowym i nie ma z tym problemu. Jedno i drugie rozwiązanie jest tak samo skuteczne, wiec pisanie, że coś słabo jest słabe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

A czemu słabo? Bo nagle znalazło się grono wyznawców fotelików skierowanych tyłem? Dziesiątki lat dzieciaki jeździły i jeżdżą przodem do kierunku jazdy w tym przedziale wiekowym i nie ma z tym problemu. Jedno i drugie rozwiązanie jest tak samo skuteczne, wiec pisanie, że coś słabo jest słabe. 

 

Do jazdy jest tak samo skuteczne.

Gorzej ze zderzeniami.

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kravitz napisał:

 

Do jazdy jest tak samo skuteczne.

Gorzej ze zderzeniami.

 

Napiszę tak na podstawie kilku obserwacji z życia. Znam jednego zagorzałego miłośnika fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście argumentacja, że bezpieczeństwo dzieci najważniejsze i to jet priorytet. Ale jak mu wypomniałem, że w jego kombi ma w bagażniku taki bałagan i dużo luźno leżących rzeczy, że w przypadku wypadku to ten cały bagażnik wleci na twarz jego ukochanych dzieci to nie wiedział co odpowiedź. Ale jak mu zasugerowałem, że w takim przypadku powinien mieć kratę oddzielającą bagażnik właśnie dla bezpieczeństwa (jest elektrykiem, wozi dużo rzeczy do pracy) to uznał, że przesadzam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, spad napisał:

 

Napiszę tak na podstawie kilku obserwacji z życia. Znam jednego zagorzałego miłośnika fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście argumentacja, że bezpieczeństwo dzieci najważniejsze i to jet priorytet. Ale jak mu wypomniałem, że w jego kombi ma w bagażniku taki bałagan i dużo luźno leżących rzeczy, że w przypadku wypadku to ten cały bagażnik wleci na twarz jego ukochanych dzieci to nie wiedział co odpowiedź. Ale jak mu zasugerowałem, że w takim przypadku powinien mieć kratę oddzielającą bagażnik właśnie dla bezpieczeństwa (jest elektrykiem, wozi dużo rzeczy do pracy) to uznał, że przesadzam.

 

A, to zmienia postać rzeczy. Faktycznie ten konkretny przypadek dotyczy każdego.

Przeciez każdy ma kombi z magazynem w środku.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2019 o 09:05, spad napisał:

 

A czemu słabo? Bo nagle znalazło się grono wyznawców fotelików skierowanych tyłem? Dziesiątki lat dzieciaki jeździły i jeżdżą przodem do kierunku jazdy w tym przedziale wiekowym i nie ma z tym problemu. Jedno i drugie rozwiązanie jest tak samo skuteczne, wiec pisanie, że coś słabo jest słabe. 

 

W ogóle po co foteliki, przecież przez lata jeździło się bez i jakoś dzieci.żyją. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, spad napisał:

 

Napiszę tak na podstawie kilku obserwacji z życia. Znam jednego zagorzałego miłośnika fotelików skierowanych tyłem do kierunku jazdy. Oczywiście argumentacja, że bezpieczeństwo dzieci najważniejsze i to jet priorytet. Ale jak mu wypomniałem, że w jego kombi ma w bagażniku taki bałagan i dużo luźno leżących rzeczy, że w przypadku wypadku to ten cały bagażnik wleci na twarz jego ukochanych dzieci to nie wiedział co odpowiedź. Ale jak mu zasugerowałem, że w takim przypadku powinien mieć kratę oddzielającą bagażnik właśnie dla bezpieczeństwa (jest elektrykiem, wozi dużo rzeczy do pracy) to uznał, że przesadzam.

 

I to jest jakiś argument w dyskusji ? że masz znajomego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W ogóle po co foteliki, przecież przez lata jeździło się bez i jakoś dzieci.żyją. 
Widzę, że lubisz popadać że skrajności w skrajność. Reszta dla Ciebie to słabe...

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
I to jest jakiś argument w dyskusji ? że masz znajomego 
Tak, dokładnie, chciałem Ci się pochwalić, że mam znajomego. Jak to jest twój maks co wyczytałes z tego co napisałem to współczuję.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spytać ile osób wyznawców tylnego wożenia dzieci jeździ w 100% przepisowo - mówię o prędkości max. Ile z nich w mieście z dziećmi jedzie max 50? Żeby nie było - nie jestem tego przeciwnikiem. Tylko wkurza mnie jak ktoś próbuje mi narzucić swoją wolę poprzez np krytykę tego co robię w jego mniemaniu źle. Niech każdy robi to co jest zgodne z jego sumieniem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2019 o 09:05, spad napisał:

 

A czemu słabo? Bo nagle znalazło się grono wyznawców fotelików skierowanych tyłem? Dziesiątki lat dzieciaki jeździły i jeżdżą przodem do kierunku jazdy w tym przedziale wiekowym i nie ma z tym problemu. Jedno i drugie rozwiązanie jest tak samo skuteczne, wiec pisanie, że coś słabo jest słabe. 

Dodaj jeszcze argument, że RWF gorzej chroni przy uderzeniu w tył i wygrałeś :-). 

 

RWF przy małym dziecku, gdzie głowa jest relatywnie duża w relacji do reszty ciała jest bezpieczniejszy. 

RWF ma jedną, olbrzymią wadę. Auto musi być ogromne. Inaczej z przodu nikt nie usiądzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, angrius napisał:

 poprzez np krytykę tego co robię w jego mniemaniu źle. Niech każdy robi to co jest zgodne z jego sumieniem

 

Osobiste preferencje nie mają tutaj wiele na znaczeniu. Obiektywne badania zderzeniowe pokazują, o ile mniejsze jest ryzyko urazów przy foteliku tyłem niż przodem.

 

Fotelik tyłem jest obiektywnie lepszy w tym, do czego jest przeznaczony - tzn. w bezpiecznym przewożeniu dziecka. Ma przy tym kilka niedogodności: jest droższy i wymaga więcej miejsca. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, angrius napisał:

 krytykę tego co robię w jego mniemaniu źle. Niech każdy robi to co jest zgodne z jego sumieniem

 

Wystarczy sobie wyobrazić, ze jedziesz autem, a na głowie zamiast czapki masz sztywno przymocowaną zgrzewką wody (12kg).

Jaka pozycja względem kierunku ruchu jest lepsza w czasie wypadku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grogi napisał:

 

Osobiste preferencje nie mają tutaj wiele na znaczeniu. Obiektywne badania zderzeniowe pokazują, o ile mniejsze jest ryzyko urazów przy foteliku tyłem niż przodem.

 

Fotelik tyłem jest obiektywnie lepszy w tym, do czego jest przeznaczony - tzn. w bezpiecznym przewożeniu dziecka. Ma przy tym kilka niedogodności: jest droższy i wymaga więcej miejsca. 

 

Godzinę temu, dymny napisał:

 

Wystarczy sobie wyobrazić, ze jedziesz autem, a na głowie zamiast czapki masz sztywno przymocowaną zgrzewką wody (12kg).

Jaka pozycja względem kierunku ruchu jest lepsza w czasie wypadku? 

Ale ja to wiem. Nigdzie nie napisałem że się z tym nie zgadzam! Ba nawet w swoim poście napisałem:

 

7 godzin temu, angrius napisał:

Żeby nie było - nie jestem tego przeciwnikiem

Więc czytać ze zrozumieniem! 

Chodzi o to że wyznawcy RWF wszystkich innych którzy wożą dzieci w FWF próbują wmówić im że robią swoim dzieciom krzywdę i tylko ich "religia" jest jedyną i słuszna, a ja jestem wyrodnym rodzicem i wogole to opieka się powinna moją rodziną zająć.

Mimo tego że wiem że RWF jest bezpieczniejszy to świadomie wożę 2 i 5 letnie dzieci w FWF bo inaczej się nie da w aucie które mam. Tzn inaczej, na upartego by się dało ale nie będę skazywac dzieci na siedzenie po turecku, czy ze skulonymi nogami np w dwu czy trzygodzinnej trasie. A w Yarisie to już wogole nie ma takiej opcji. przy prędkości 90 z innym 90 przy czołówce to i tak nie wiem czy RWF wogole dałby radę. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, angrius napisał:

Chodzi o to że wyznawcy RWF wszystkich innych którzy wożą dzieci w FWF próbują wmówić im że robią swoim dzieciom krzywdę i tylko ich "religia" jest jedyną i słuszna, a ja jestem wyrodnym rodzicem i wogole to opieka się powinna moją rodziną zająć.

 

A tak nie jest? Odpowiedz szczerze - jako kierowca, ile masz poduszek powietrznych w samochodzie? Dziecku tego "komfortu" odmawiasz.

 

45 minut temu, angrius napisał:

Mimo tego że wiem że RWF jest bezpieczniejszy to świadomie wożę 2 i 5 letnie dzieci w FWF bo inaczej się nie da w aucie które mam. Tzn inaczej, na upartego by się dało ale nie będę skazywac dzieci na siedzenie po turecku, czy ze skulonymi nogami np w dwu czy trzygodzinnej trasie.

 

Czyli typowe "wiem lepiej"?!

 

45 minut temu, angrius napisał:

A w Yarisie to już wogole nie ma takiej opcji. przy prędkości 90 z innym 90 przy czołówce to i tak nie wiem czy RWF wogole dałby radę. 

 

Może jest przypadkiem tak, ze Yaris nie nadaje się do bezpiecznego przewożenia dzieci?

 

To kwestia priorytetów i tego, gdzie na tej liście masz bezpieczeństwo swoich dzieci. Sam samochody kupowałem tylko takie, do których RWF wchodził... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grogi napisał:

Czyli typowe "wiem lepiej"?!

Podobnie jak Ty. Wyznajesz jedną "religię" i każda inna jest zła

9 godzin temu, grogi napisał:

A tak nie jest? Odpowiedz szczerze - jako kierowca, ile masz poduszek powietrznych w samochodzie?

10 poduszek. Wystarczy? 

 

9 godzin temu, grogi napisał:

Może jest przypadkiem tak, ze Yaris nie nadaje się do bezpiecznego przewożenia dzieci?

Niestety czasem trzeba przewieźć dzieci Yarisem. I nie popadaj

 

9 godzin temu, grogi napisał:

 

w skrajności. Bo podejrzewam że Ty byłeś włożony 126p bez pasów i fotelików. Najlepiej to by trzeba jeździć "bestią" Trumpa, bo każde inne nie nadaje się do przewozu dzieci

 

9 godzin temu, grogi napisał:

 

i jakoś zyjesz

9 godzin temu, grogi napisał:

To kwestia priorytetów i tego, gdzie na tej liście masz bezpieczeństwo swoich dzieci.

Jest na najwyższym miejscu

9 godzin temu, grogi napisał:

Odpowiedz szczerze - jako kierowca,

Ty odpowiedz czy jeżdżąc z dziećmi w 100 procentach przestrzegasz max prędkość? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, angrius napisał:

To moze się ustosunkuj

 

Że byłem wożony Maluchem i dalej żyję? Nope...

 

A może że nigdy nie przekraczam prędkości? Nawet jeśli, to i tak są bezpieczniejsze niż w analogicznych okolicznościach w FWF... Nie pasuje to Twoim przekonaniom, więc po co? 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelWaw napisał:

Czy jest juz ustalona wlasciwa wersja ?

Bo mam taki co mozna przodem i tylem i juz od 2 dni przestawiamy kierunki i nie mozemy wyjechac na swieta...

 

od przyszłego roku będzie :)

 

http://www.brd24.pl/prawo/ue-wprowadzi-obowiazek-dzieci-4-roku-zycia-foteliku-montowanym-tylem-kierunku-jazdy/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.