Skocz do zawartości

Odbiór nowego mieszkania?


2000_mc

Rekomendowane odpowiedzi


Z czym mieliście ewentualne problemy przy odbiorze mieszkania.
Sprawdź kąty czy są szczególnie w kuchni. Okna i drzwi czy nie porysowane. I metraż czy ok :). Możesz poziom czy ściany trzymają szczególnie gdzie będą szafy żeby koniec jakoś dziwnie nie odatawal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2019 o 15:28, 2000_mc napisał:

 

Z czym mieliście ewentualne problemy przy odbiorze mieszkania.

 

Niezaślepione dziurki w profilach okiennych po wierceniu :)

 

Usterek może być baaardzo dużo, ale pytałeś jakie mieliśmy problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z czym mieliście ewentualne problemy przy odbiorze mieszkania.
aaaa i jeszcze niedokrecony przewod przy liczniku prądu - przy większym obciazeniu urządzeniami byl w mieszkaniu blackout

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w wątku obok sprawdź czy są wymagane intalacje rtv, sat, światłowód. 
to nic moze nie dać...
u mnie w 1 pokoju jest gniazdko rtv.... ale niepodlaczone do kablówki i nie wiedzą gdzue ten kabel się kończy z drugiej strony

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziomy wylewki, jakość (kąty, pion i poziom) tynków, sufity również.

Ok. Już po odbiorze.
Znalezione problemy to:
Posadzka, pęknięcia i nie rownosci.
Drzwi wejściowe, nie przylegają do uszczelek w ościeżnicy. Uszczelki w oknach luźne. Grzejniki niedokrecone na sztywno.
Słaby ciąg w wentylacji w łazience i jedna ściana nie ma pionu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2019 o 17:28, 2000_mc napisał:


Ok. Już po odbiorze.
Znalezione problemy to:
Posadzka, pęknięcia i nie rownosci.
Drzwi wejściowe, nie przylegają do uszczelek w ościeżnicy. Uszczelki w oknach luźne. Grzejniki niedokrecone na sztywno.
Słaby ciąg w wentylacji w łazience i jedna ściana nie ma pionu.

Masakra, tak szczerze. Widać jakość odbioru powykonawczego... Kazik, a tam żeśta zrobili wszystko ? No jasne panie kierowniku!

Aa, to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór był z zamontowanym już licznikiem energii elektrycznej czy jeszcze bez? W każdym razie przed podłączeniem czegokolwiek do gniazdek radzę zrobić pomiary napięcia- u siebie zamiast 230V miałem ok. 0V, 113V, 375V, w zależności od punktu. Przyszedł Marian, elektryk z budowy, rozebrał skrzynkę bezpieczników, roześmiał się i oznajmił "już się poprawia- Darek zamienił fazy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór był z zamontowanym już licznikiem energii elektrycznej czy jeszcze bez? W każdym razie przed podłączeniem czegokolwiek do gniazdek radzę zrobić pomiary napięcia- u siebie zamiast 230V miałem ok. 0V, 113V, 375V, w ...

Wszystkie gniazdka były sprawdzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, 2000_mc napisał:


Nie wiem. Nie znam się na wylewaniu posadzki i wentylacji. Sciane to pewnie tynkiem poprawią.

Kanał wentylacyjny można udrożnić albo dodać coś na szczecie.

Posadzkę można nacinać i szyć :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, rwIcIk napisał:

Kanał wentylacyjny można udrożnić albo dodać coś na szczecie.

Posadzkę można nacinać i szyć :)

 

Są specjalne systemy do łatania posadzki. Nacina się, daje taśmę i zalewa żywicą.

Przewody kominowe powinni udrożnić.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Są specjalne systemy do łatania posadzki. Nacina się, daje taśmę i zalewa żywicą.

Przewody kominowe powinni udrożnić.

U mnie dawali jeszcze nacięcia w poprzek pęknięć lub wykonanych nacięć, wstawiali pręty i zalewali - czyli szyli ze sobą płaty posadzki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rwIcIk napisał:

U mnie dawali jeszcze nacięcia w poprzek pęknięć lub wykonanych nacięć, wstawiali pręty i zalewali - czyli szyli ze sobą płaty posadzki.

IMHO to stara metoda, dobra taśma i żywica w zupełności powinna wystarczyć.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2019 o 17:28, 2000_mc napisał:


Ok. Już po odbiorze.
Znalezione problemy to:
Posadzka, pęknięcia i nie rownosci.
Drzwi wejściowe, nie przylegają do uszczelek w ościeżnicy. Uszczelki w oknach luźne. Grzejniki niedokrecone na sztywno.
Słaby ciąg w wentylacji w łazience i jedna ściana nie ma pionu.

 

Sam to znalazles czy miales jakiegos rzeczoznawce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem twardziel / ryzykant / głupek / szczęściarz (niepotrzebne skreślić ;] ). Sam 'odebrałem' mieszkanie. Tzn przed odbiorem kluczy byłem kilka razy, raz z majstrem, który robił remont, ale on tylko oglądał, żeby zrobić wycenę, a później przy odbiorze kluczy i...... NA NIC nie patrzyłem :hehe:;]

 

Nic też nie wyszło.... Chyba, że policzyć wspominane gdzieś w wątku obok braki dotyczące okablowania (jeden koncentryk zamiast dwóch), czy to, że w mieszkaniu nie było gniazdek / kontaktów (a ponoć 'muszą' być? ). Wynika to z mojej niewiedzy, czy bardziej ignorancji, nie zainteresowałem się wcześniej tematem ;)

 

Aha, wyszło też, że okna są do regulacji, 'strzelają' gdzieś przy otwieraniu ;] Muszę na dniach zadzwonić i pogadać o tym ;] 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.