Skocz do zawartości

[astra j] oświetlenie i żarówki


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

sedan z 2016, światło cofania, po lewicy W16W, po prawicy H21W. Ma ktoś takie cudo, dwa rózne???
Akurat się przepaliła, więc jakież zdziwienie moje było mając w ręku W16W, bo niby tylko takie w sedanie powinno być...
U mnie z 2017 tylko prawe cofania świeci chyba że coś mam popsute a nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamileeek napisał:
8 minut temu, wawo napisał:
sedan z 2016, światło cofania, po lewicy W16W, po prawicy H21W. Ma ktoś takie cudo, dwa rózne???
Akurat się przepaliła, więc jakież zdziwienie moje było mając w ręku W16W, bo niby tylko takie w sedanie powinno być...

U mnie z 2017 tylko prawe cofania świeci chyba że coś mam popsute a nie wiem

Stąd zacząłem wymieniać żarówkę w lewym, a tu H21W ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kamileeek napisał:


A przypadkiem to nie jest przeciw mgielna? Dosyć dawno to sprawdzałem i dokładnie nie pamiętam

 

Wyczaiłem. Wsteczne jest tylko jedno i to jest W16W po prawej stronie. Ta druga lewa lampa się nie świeci - świeci się z chwilą włączenia świateł drogowych/mijania (nie dziennych) i cofania, ale świeci się na czerwono (i od tego jest ta H21W). Nic się nie świeci w tym miejscu, jak cofamy przy światłach dziennych (i tak zapewne ma być), świeci się natomiast, jak cofamy na światłach mijania (czyli biało po prawej W16W i czerwono po lewej H21W) przy cofaniu na dziennych jest tylko biało po prawej od W16W. 

No ale 3 żarówki kupiłem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wawo napisał:

 

...Ta druga lewa lampa się nie świeci - świeci się z chwilą włączenia świateł drogowych/mijania (nie dziennych) i cofania, ale świeci się na czerwono (i od tego jest ta H21W)...

 

Ta po lewej w klapie bagażnika H21W z kloszem czerwonym to tylne światło przeciwmgielne na 100%.

Jeśli świeci u Ciebie w opisany sposób, to pewnie masz jakieś zwarcie w instalacji, może w przełączniku świateł..., IMO tak nie powinno być, radziłbym to wyjaśnić, bo możesz nie dostać pieczątki w DR po kolejnym przeglądzie. Sprawdź, czy przypadkiem nie świeci się razem z mijania podczas jazdy, bo za to już mandacik jest pewny...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2019 o 22:03, master22221 napisał:

 

Ta po lewej w klapie bagażnika H21W z kloszem czerwonym to tylne światło przeciwmgielne na 100%.

Jeśli świeci u Ciebie w opisany sposób, to pewnie masz jakieś zwarcie w instalacji, może w przełączniku świateł..., IMO tak nie powinno być, radziłbym to wyjaśnić, bo możesz nie dostać pieczątki w DR po kolejnym przeglądzie. Sprawdź, czy przypadkiem nie świeci się razem z mijania podczas jazdy, bo za to już mandacik jest pewny...

 

Pozdr.

 

Mówimy o białej części klosza. Tylko o tym pisałem. Tylko te żarówki wyciągałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wawo napisał:

 

Mówimy o białej części klosza. Tylko o tym pisałem. Tylko te żarówki wyciągałem. 

 

" świeci się natomiast, jak cofamy na światłach mijania (czyli biało po prawej W16W i czerwono po lewej H21W) "

 

Tak pisałeś, H21W jest tylko jedna: lewa lampa w klapie i to jest światło przeciwmgielne. Ma klosz z zewnątrz biały, ale w środku odblask jest czerwony, więc świeci na czerwono. Czy teraz piszemy o tym samym?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, master22221 napisał:

 

" świeci się natomiast, jak cofamy na światłach mijania (czyli biało po prawej W16W i czerwono po lewej H21W) "

 

Tak pisałeś, H21W jest tylko jedna: lewa lampa w klapie i to jest światło przeciwmgielne. Ma klosz z zewnątrz biały, ale w środku odblask jest czerwony, więc świeci na czerwono. Czy teraz piszemy o tym samym?

 

Pozdr.

Yes. Uruchamia się przy cofaniu na włączonych światłach mijania (i pewnie długich?). Cisza przy dziennych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Dnia ‎28‎.‎12‎.‎2019 o 13:35, wawo napisał:

Yes. Uruchamia się przy cofaniu na włączonych światłach mijania (i pewnie długich?). Cisza przy dziennych. 

 

Sprawdzilem wczoraj w garazu i u mnie po wlaczeniu wstecznego, zapala sie jedynie swiatlo cofania po prawej stronie...

Zadna dodatkowa zarowka w lampie po drugiej stronie sie nie zaczyna swiecic jak cofam na mijania/dlugich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2020 o 15:35, Maciej__ napisał:

 

 

Sprawdzilem wczoraj w garazu i u mnie po wlaczeniu wstecznego, zapala sie jedynie swiatlo cofania po prawej stronie...

Zadna dodatkowa zarowka w lampie po drugiej stronie sie nie zaczyna swiecic jak cofam na mijania/dlugich.

 

Może masz spaloną? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.