Skocz do zawartości

Sprzęgło a auto na gwarancji


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

Auto Seat Ibiza 1.0 TSI 95km. W marcu skończy 2 lata. W tym tygodniu byłem na przeglądzie po 30tyś. Zgłosiłem usterkę , że skrzynia nieraz zazgrzyta przy wstecznym oraz lekko haczy przy zmianie 1-2. Po serwisie powiedzieli , że skrzynia ok . Ale sprzęgło  jest przypalone bo wysoko bierze. Teraz tak zauważyłem . że rzeczywiście póżno bierze.  I może być przyczyną tych objawów Sprzęgło  na  100% przeze mnie nie przypalone. Nic nie holuje jazda spokojna. Ma ktoś doświadczenie w reklamowaniu sprzęgła na gwarancji. Bo zużyte sprzęgło przy tym przebiegu to dla mnie hit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jahooo napisał:

Auto Seat Ibiza 1.0 TSI 95km. W marcu skończy 2 lata. W tym tygodniu byłem na przeglądzie po 30tyś. Zgłosiłem usterkę , że skrzynia nieraz zazgrzyta przy wstecznym oraz lekko haczy przy zmianie 1-2. Po serwisie powiedzieli , że skrzynia ok . Ale sprzęgło  jest przypalone bo wysoko bierze. Teraz tak zauważyłem . że rzeczywiście póżno bierze.  I może być przyczyną tych objawów Sprzęgło  na  100% przeze mnie nie przypalone. Nic nie holuje jazda spokojna. Ma ktoś doświadczenie w reklamowaniu sprzęgła na gwarancji. Bo zużyte sprzęgło przy tym przebiegu to dla mnie hit

 

teraz to chyba z kompa odczytaja sobie histgorie ile bylo obrotow max itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Insignii miałem wymieniane sprzęgło po spaleniu.
Ale to się stało po pół roku i 15kkm.
Później wyszło, że sprzegła pakowali z wadą.
Na początku oczywiście była gadka, że pewnie sam spaliłem.
Pokazałem poprzedniczkę, po 4 latach i 220kkm nadal fabryczne sprzęgło miała, to się zamknęli. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przypalone i wysoko bierze to raczej problem powinien byc ze ślizganiem sie sprzęgła a nie z kiepskim/niepełnym rozłączaniem...

Raczej docisk podejrzany albo układ sterowania łożyskiem oporowym, względnie duże opory tarczy na frezie wałka skrzyni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jahooo napisał:

zazgrzyta przy wstecznym oraz lekko haczy 

 

czyli sprzęgło nawet po rozłączeniu lekko ociera i się przypaliło

dla mnie to raczej wada układu rozłączenia, a nie tarczy i tak bym z ASO rozmawiał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wladmar napisał:

 

Zalezy od producenta. Ale elementy eksploatacyjne (a tarcza do element eksploatacyjny) raczej nie.

 

roznie podchodza pewnie - Toyota np wymieniala na gwarancji sprzeglo (klekot) oraz tarcze ham (za szybkie zuzycie przy 30kkm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzëglo nie ślizga .  Tylko późno bierze i jest to dość wąski zakres.  Ja myślę że nawet kupując zamiennik jest na nie gwarancja.  Czyli podsumowując.  Jak to ugryźć. Jechać jeszcze raz do serwisu zgłosić reklamacje na późne branie sprzęgła. Oraz problemy z biegami.  Jak oleją to co jakieś piano do importera. Już ta drogę w sumie przechodziłem z ekranem który nie działa przy mrozie. Zanim w aucie się  nie nagrzeje i standard ten typ tak ma.  Problem oczywiście znamy bo jestem na niemieckim forum zarejesteowany

IMG_20191223_163602603.jpg

IMG_20191223_163552211.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprzęgło, te skrzynie tak mają. Pełno o tym w necie, moja ma tak samo. Są tacy co do sądu poszli ale wyników nie znam. One serio tak po prostu mają, mówi ci to człowiek wybitnie upierdliwy na takie sprawy. Mam takie szczescie że w życiu nie miałem auta z idealna skrzynią więc się z tematu mogę doktoryzować :)Niektóre Golfy mają to samo. 

 

Ogólnie to wygląda na to że te 5-biegowe to jakiś staroć wyciągnięty z magazynów, spasowanie elementów w środku kiepskie. Tak samo robi Renault w 5-biegowych w Clio ale tam w gratisie mamy wycie i rozpadanie się po 30 kkm, jak np. w teście Auto Świat i raportach użytkowników. Z mojego doświadczenia, sprawę poprawi wymiana oleju np. na Fuchs ale w tej skrzyni nie sprawdzałem. W Renault pomaga ale tam Fuchs robi olej z normą Renault więc nie ma problemu z gwarancją, nie wiem czy są lepsze zamienniki olejów do tych skrzyń.

Edytowane przez teg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2019 o 02:14, teg napisał:

To  na pewno nie skrzynia, Dziś znów ten sam problem podczas parkowania. Wrzucania parę razy 1-R-1-R. Biegi tak ciężko wyciągnąć jak bym sprzęgła nie wdusił. Mam wrażenie , że to jak by wysprzęglik czy łożysko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2019 o 09:08, SebeKK napisał:

sprzegla nie podciagniesz podngwarancje, jest traktowane jak element eksploatacyjny.

 

e tam

Mi też klocków hamulcowych nie chcieli uznać że piszczą (roczne auto mały przebieg), a po telefonie czy byłem zadowolony z obsługi salonu jak odpowiedziałem że nie bo się czuję jakbym starym rzęchem jeździł, to za chwilę Pan oddzwonił z ASO żebym wracał to mi wymienią je.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.