Skocz do zawartości

żarówki H4 - cena/jakość


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie obecnie żarówki H4 mają najlepszy stosunek ceny do jakości? I żeby nie przepalaly się zbyt szybko

H4 i szybkie przepalanie? H7 to się szybko przepala, ale H4 świeci latami. Może coś z instalacją nie tak? Bo przy H4 to nie pamiętałem jak się wymienialo z powodu przepalenia. A te co kojarzę, które były dobre to Osram Night Breaker, ale to było z 13 lat temu. default_smile.gif 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, spad napisał:

H4 i szybkie przepalanie? H7 to się szybko przepala, ale H4 świeci latami. Może coś z instalacją nie tak? Bo przy H4 to nie pamiętałem jak się wymienialo z powodu przepalenia. A te co kojarzę, które były dobre to Osram Night Breaker, ale to było z 13 lat temu. default_smile.gif 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Ech literówka mi się wkradła... Myślałem o h7 a pisałem o h4:facepalm:

Obecnie mam Osram nightbreaker laser +130%. Świecą ok, ale jedna się przepaliła. Może jest coś tańszego a dobrego. Ta wytrzymała 19 miesięcy (głównie jazda na dziennych) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, angrius napisał:

Ech literówka mi się wkradła... Myślałem o h7 a pisałem o h4:facepalm:

Obecnie mam Osram nightbreaker laser +130%. Świecą ok, ale jedna się przepaliła. Może jest coś tańszego a dobrego. Ta wytrzymała 19 miesięcy (głównie jazda na dziennych) 

2 lata rekoimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sdss napisał:

Tungsram megalight.

 

Wszystkie z dopiskiem Blue są mega kijowe w deszczu.

 

Nie prawda, może jakieś wynalazki. Testowałem sportlight Blue, cool blue i jest dobrze. Wcześniej byłem fanem megalightow, ale w święceniu na drodze nie widać tych dodatkowych metrów porównując z cool blue, a za to w kloszu reflektora najbardziej widać, że światło jest zbliżone do 4300 i nie świeci tak na żółto. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, angrius napisał:

Ech literówka mi się wkradła... Myślałem o h7 a pisałem o h4:facepalm:

Obecnie mam Osram nightbreaker laser +130%. Świecą ok, ale jedna się przepaliła. Może jest coś tańszego a dobrego. Ta wytrzymała 19 miesięcy (głównie jazda na dziennych) 

19 miesięcy to mało? Mi padła po 4 miesiącach... :facepalm:

Ale światła było sporo :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wladmar napisał:

byłyby motogodziny, czyli jednak czas faktycznego święcenia w godzinach.

No tu byś musiał do motogodzin dodać współczynnik % jazdy w nocy.

Inna sprawa, że koszt 1/2 zbiornika paliwa na półtora roku jest pomijalny, więc jeśli świeci dobrze (o ile żarówka może świecić dobrze) to bym założył takie same.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bochumil napisał:

Polecam żarówki H7 HELLA Long Life. Zamontowałem je tuż po zakupie auta czyli w połowie 2014 roku i do dziś się ich nie dotykałem. Fakt, mało jeżdżę w nocy. Dostają popalić tak naprawdę w okresie zimowym :)

 

hella-zarowka-h7-55w-12v-performance.jpg

W Astrach H wytrzymywaly mi równo rok, z niezwykla regularnoscia od pierwszych przymrozków do pierwszych przymrozków.

Auta bez dziennych, po jakieś 15-20kkm/rok.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja... Wczoraj padła jedna żarówka - dlatego ten wątek. Dziś zajezdzam do teściów na jednej. Chcę wracać do domu, wsiadam, odpalam i... ciemność... Ciemność widzę... 🙁 Dzień po padła druga żarówka. Tak mi się jeszcze nie zdarzyło by właściwie w tym samym czasie padły dwie na raz...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Osobiście nie używam Philips Vision Plus, ponieważ w porównaniu do GE Megalight Plus +130 czy Tungsram Megalight Ultra +120 (to te same żarówki w zasadzie) są zwyczajnie słabe. Żywotne pewnie są, ale wygląda na to, że te o których pisałem wystarczają na jakieś 20-30kkm, więc nie ma o dyskutować. Osram Night Breaker droższe, jakoś nie zauważyłem lepszego oświetlenie drogi, natomiast dramatycznie szybko padały. Fajne były Philips Blue Vision, ale drogie i szybko padały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Megalight +120% we francuskiej myśli technologicznej wytrzymują średnio 9 miesięcy i z reguły przepalają się w czasie rozruchu auta.

Wszelakie Osramy Night Breaker Laser to kwestia pół roku,a czasem to i krócej.

Obecnie przerabiam drugi komplet Tungsramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
12 godzin temu, mati_lecha napisał:

 

Tak - coś więcej dodać? :hehe:

 

Jeżeli chodzi o H7 i H1 to Tungsram Sportlight Extreme 5000k się szybko kończą - pozostałem przy Megalight 120% lub +150%. 200% jeszcze nie testowałem. 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, futrzak napisał:

 

Tak - coś więcej dodać? :hehe:

 

Jeżeli chodzi o H7 i H1 to Tungsram Sportlight Extreme 5000k się szybko kończą - pozostałem przy Megalight 120% lub +150%. 200% jeszcze nie testowałem. 

 

 

Spodziewałem się, że Extreme 5000k będą trwalsze niż te Megalight 😲

 

A jak długo wytrzymały u Ciebie te Extreme 5000k ? Pomijając trawłość widać różnicę w porównaniu do standardowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mati_lecha napisał:

Spodziewałem się, że Extreme 5000k będą trwalsze niż te Megalight 😲

 

A jak długo wytrzymały u Ciebie te Extreme 5000k ? Pomijając trawłość widać różnicę w porównaniu do standardowych?

W nowszych autach jak masz dzienne to mijania wytrzymują zdecydowanie dłużej . Osobiście używałem Osram Silver i byłem bardzo zadowolony , ale nie miałem dziennych i wytrzymały ok 20kkm czyli u mnie 1.5 roku . Teraz FULL LED i jest bardzo dobrze , szerzej i dalej świecą i drogowe choć wydaje się że są takie sobie to na trasie w połączeniu z mijania świecą mega dobrze

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mati_lecha napisał:

Spodziewałem się, że Extreme 5000k będą trwalsze niż te Megalight 😲

 

Nie, wytrzymały (H7) może 10kkm? Megalight dużo dłużej. Tak czy inaczej, H1 wytrzymują w ogóle dłużej niż H7. To jest postęp. 

 

15 godzin temu, mati_lecha napisał:

A jak długo wytrzymały u Ciebie te Extreme 5000k ? Pomijając trawłość widać różnicę w porównaniu do standardowych?

 

Standardowe znaczy te od nowości, czy kupowane później? Te w nowych sa long-life, świecą tak sobie, ale są "wieczne".  W dalszej eksploatacji nie zdarza mi kupować "normalnych", cokolwiek to znaczy. Synowi raz kupiłem w Norauto jakiś komplet H4 za ponad 30zł i fatalnie to świeciło po Megalight. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rwIcIk napisał:

Ja fabryczne zmieniłem po 2 latach, bo już słabe światło dawały.

Coś za coś. Mają sens tam gdzie wymiana jest trudna. Zostawiłem LL tylko w doświetlaniu zakrętów, bo tam każda inna żarówka padałaby jak muchy... 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aviator napisał:

Coś za coś. Mają sens tam gdzie wymiana jest trudna. Zostawiłem LL tylko w doświetlaniu zakrętów, bo tam każda inna żarówka padałaby jak muchy... 

W doświetlaniu już 5 rok fabryczne :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

W doświetlaniu już 5 rok fabryczne :ok:

 

To jak z kierunkowskazami , w poprzednim aucie przez 17 lat bez wymiany . Te doświetlenie boczne jest załączane nie do razu tylko w większości aut przez stopniowe zwiększanie mocy ,a to gwarantuje bardzo długą trwałość żarówek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mmaciejosss napisał:

Te doświetlenie boczne jest załączane nie do razu tylko w większości aut przez stopniowe zwiększanie mocy ,a to gwarantuje bardzo długą trwałość żarówek

U mnie raczej startuje od razu. Natomiast do wymiany musiałbym demontować zderzak i wyciągać reflektor, więc tylko LL... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aviator napisał:

Czas nie ma znaczenia, tylko ilość włączeń. A w mieście świecą na każdym zakręcie. Kolega ma takiego samego Cee'd i zwykle żarówki mu się przepalały. 

U mnie tylko wtedy, gdy mijania włącza się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.