Skocz do zawartości

ON i małe przebiegi


tarna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Po raz kolejny przymierzam się do Daci jednak jak wsiadam w salonie do tego pojazdu to jakoś klasa plastików nie odrzuca, dodatkowo mam wrażenie, że wszystko zaraz połamię łącznie z fotelem (zdarzyło mi się to i w Marea i Lacetti). Jednak nie o tym ...

W końcu łamie się by wziąć auto, ale chyba używane no i tu pytanie jak silniki ON znoszą krótkie trasy tzn. w ciągu dnia 17km + 17km + 12 km plus raz w miesiącu trasa  100-300 km to takie minimum czy dla diesla to nie za mało rocznie (18-20kkm)?

Zaś jak bym chciał LPG jest sens za nim się rozglądać jeśli chodzi o Dacie jeśli koszty 1.6 LPG są podobne do TCe 1.2 w Lodgy.

 

A autko jakie? Logan MCV lub Lodgy by dziennie psa do lasu wozić ale tak by na drugim rzędzie siedzeń 3 osoby dojechały nie połamane na Mazury (700 km).

 

Przepraszam za lekki chaos w poście ale za dużo myśli na raz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeździłem 7 lat dacią dokker z silnikiem 1.5 dci. wiele razy machnąłem trasę ca. 500 km i żywy i niepołamany wróciłem. z auta też nic nie odpadło, z wyjątkiem sytuacji w jakiej miałem stłuczkę :) . plastiki są owszem paskudne, ale to jest tanie auto. z zawieszeniem i silnikiem po przejechaniu 130kkm nie miałem żadnych problemów (a jeździłem też w terenie). teraz kupiłem to samo tylko z benzynką 1.3 130km. czas pokaże... jakby coś to pytaj fana marki :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 1.5 dci w Megane 3 i uzywam w mieście. Silnik ma FAPa z dodatkowym wtryskiwaczem, który pozwala wypalać sadzę nawet na postoju, więc nie ma problemu. Jeśli w Dacii są silniki z podobnym rozwiązaniem to w mieście nie ma znaczenia czy to diesel czy benzyna. Ja jeżdżę 2x8km, raz na pół roku trasa kilkaset kilometrów i raz na rok kilka tysięcy km.

Od 40 000km (tyle zrobilem przez 2 lata) bez problemów.

Edytowane przez OPAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.12.2019 o 09:52, tarna napisał:

Dzień dobry.

 

Po raz kolejny przymierzam się do Daci jednak jak wsiadam w salonie do tego pojazdu to jakoś klasa plastików nie odrzuca, dodatkowo mam wrażenie, że wszystko zaraz połamię łącznie z fotelem (zdarzyło mi się to i w Marea i Lacetti). Jednak nie o tym ...

W końcu łamie się by wziąć auto, ale chyba używane no i tu pytanie jak silniki ON znoszą krótkie trasy tzn. w ciągu dnia 17km + 17km + 12 km plus raz w miesiącu trasa  100-300 km to takie minimum czy dla diesla to nie za mało rocznie (18-20kkm)?

Zaś jak bym chciał LPG jest sens za nim się rozglądać jeśli chodzi o Dacie jeśli koszty 1.6 LPG są podobne do TCe 1.2 w Lodgy.

 

A autko jakie? Logan MCV lub Lodgy by dziennie psa do lasu wozić ale tak by na drugim rzędzie siedzeń 3 osoby dojechały nie połamane na Mazury (700 km).

 

Przepraszam za lekki chaos w poście ale za dużo myśli na raz :)

 

mamy logana MCV od 10 lat 1.5 dci i 88km i ma 70tkm i sie zepsuc nie chcial:)

jazda glownie miasto po 4-6 km i sto tydzien np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Jesli macie/bedziecie mieli problemy z wypalaniem filtra, to polecam to lub cos podobnego na ksztalt Eolys® w samochodach PSA.

Wyprobowane przeze mnie, obniza temperature zaplonu sadzy, ale tez sam olej napedowy czysciej sie spala - jest mniej sadzy do wypalania:ok:

Paliwa premium sa stosunkowo drogie. Takie dodatki lane samemu wychodza taniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.