Skocz do zawartości

która śruba do alu a ktora do stalowek...


dwaoczka

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dostalem dwa komplety srub (a wlasciwie nakretek) od porzedniego wlasciciela, z tym że facet nie byl pewny ktore są do ktorych kół i nawet sugerowal mi że obecnie do alumfelg chyba przykrecił niewlasciwe bo zapomnial że ma drugi komplet. W kazdym razie mam dwa komplety i dylemat. Wydaje mi sie że ta sruba z kolnierzem to chyba do stalowek a kolnierz jest żeby przytrzymywać kołpak tak? Głebokosc gwintu (mimo że na zdjeciu na to nie wygląda) jest bardzo podobna.

Auto to Hyundai I30.

Sruba z kolnierzem jest na klucz 21, a ta bez na 19tkę.

sruby-alukol.jpg

Edytowane przez dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez znaczenia, bo obie wyglądają na stożkowe łby (a nie sferyczne) ... chociaż ta po prawo może wygląda trochę jak podniszczona sferyczna.

 

Mnie się wydaje że że ta z kołnierzem 19" jest do alu, bo do alu zazwyczaj siedzi w "tunelu" felgi musisz zmieścić klucz do jej odkręcenia. Możesz zrobić łatwy test czy będziesz w stanie alu przykręcić lewą śrubą 21" .. może nawet nie zmieścisz nasadki 21" do przykręcania w otworze w alufeldze. 

 

... ale to takie moje dywagacje 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dokrecic oba rodzaje kół dowolną z tych śrub, nawet w dwoch kolach było jezdzone przez lato w dwoch kolach takim mixem - 4 sruby bez kolnierza i jedna z kolnierzem. Troche dziwne by było że oba rodzaje sie nadają bo po co ktoś dokupowal drugi komplet srob jesli nie musial? Chyba że sprzedawca alumow go naciągnął - auto poleasingowe. 

Edytowane przez dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dwaoczka napisał:

Można dokrecic oba rodzaje kół dowolną z tych śrub, nawet w dwoch kolach było jezdzone przez lato w dwoch kolach takim mixem - 4 sruby bez kolnierza i jedna z kolnierzem. Troche dziwne by było że oba rodzaje sie nadają bo po co ktoś dokupowal drugi komplet srob jesli nie musial? Chyba że sprzedawca alumow go naciągnął - auto poleasingowe. 

niekoniecznie ...

obie śruby mogą pasować do stalówki i sądzę że tu nie będzie miało to znaczenia

... ale mozliwe że do alu pasuje tylko ta śruba 19" z kołnierzem, bo felga może mieć za małe tunele na dokręcenie śruby nasadką 21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.