Skocz do zawartości

Sprowadzenie samochodu z innego kraju, ale...


MajkDe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam taki przypadek samochodowo-sprowadzeniowy:

1. Auto kupowane od osoby prywatnej przez osobę prywatną - umowa

2. Samochód jest zarejestrowany w Rumunii i ma ważne BT

3. ZTCW to auto ma tyko DR podobny formatem do tego w PL

4. Auto jest na chodzie, tj, może przyjechać do Polski na kołach

5. Fizycznie auto stoi na terenie UE, ale ani w Polsce, ani w Rumunii (EDIT: jest to ok. 1400km od docelowego pktu w PL)

 

Zagwozdką jest to, jak legalnie i bezstresowo (i bez ekstra koszów) teleportować to auto do Polski?

Czy wystarczy umowa k-s oraz ubezpieczenie krótkoterminowe? Założeniem jest niewyrejestrowywanie auta.

:hmm:

 

PS Nie jest to prestiż chociaż w tedeiku... :cfaniak:

 

Edytowane przez borbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ghost2255 napisał:

Wypożyczyć autolawetę i przywieźć auto do Polski. Najpewniej, najszybciej i na pewno najłatwiej logistycznie, bo wystarczy jedna osoba-kierowca.

Nie do końca bezstresowo i rozwiązanie generujące koszty (2x1400km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ghost2255 napisał:

W założeniach nie podałeś, że jesteś tam, gdzie to auto, więc założyłem, że jedziesz po nie 1400km i wracasz.

Założenia skorygowałem - faktycznie są istotne. Odległość jest spora a auto sprawne, dlatego szukam najlepszego rozwiązania przy rozsądnych kosztach.

 

12 godzin temu, swienty napisał:

 

Pytaj @AkuQ, jeśli tylko uda się wykupić OC na Rumuńskie numery to imo nie ma przeszkód.

W sumie coś podobnego podrzucił mi mój krajowy "diler" (od ubezpieczeń). Sugerował poszukać OC na 2tygodnie/ miesiąc tam, gdzie stoi auto teraz. 

Ja się jeszcze zastanawiałem nad zakupem ubezpieczenia online w rumuńskiej firmie ubezpieczeniowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, borbet napisał:

Ja się jeszcze zastanawiałem nad zakupem ubezpieczenia online w rumuńskiej firmie ubezpieczeniowej...

 

Wtedy problemu imo nie ma. Tylko pytanie czy wystawiają tam polisę na samochód, czy na osobę 🤔

Auto stoi w komisie, czy sprzedaje obecny właściciel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swienty napisał:

 

Wtedy problemu imo nie ma. Tylko pytanie czy wystawiają tam polisę na samochód, czy na osobę 🤔

Auto stoi w komisie, czy sprzedaje obecny właściciel?

Umowa K-S, czyli osoba fizyczna-osoba fizyczna. Auto jest tam, gdzie obecnie pracuje (legalnie) właściciel.

Na ogól ubezpieczenia tego typu są na auto (konkretnie na VIN).

 

34 minuty temu, Maxit napisał:

 

A auto w tej chwili nie ma ważnego ubezpieczenia?

Ma "OC" rumuńskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2019 o 15:27, borbet napisał:

Zagwozdką jest to, jak legalnie i bezstresowo (i bez ekstra koszów) teleportować to auto do Polski?

Jeśli to znajomy i auto ma ichniejsze OC to przyprowadzić tak jakbyś jechał pożyczonym autem, a dopiero potem pisać umowę.

Jeśli samochód tam nie ma opłaconego OC, to szukać w Rumunii ubezpieczenia wyjazdowego.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 15:39, AkuQ napisał:

Jeśli to znajomy i auto ma ichniejsze OC to przyprowadzić tak jakbyś jechał pożyczonym autem, a dopiero potem pisać umowę.

Jeśli samochód tam nie ma opłaconego OC, to szukać w Rumunii ubezpieczenia wyjazdowego.

Znajomy/ nieznajomy, sąsiad bardziej. Niestety zaczął coś się wycofywać, bo twierdzi, że procedury wyrejestrowania/ zgłoszenia zbycia auta w Rumunii są skomplikowane... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grogi napisał:

A pp co chce wyrejestrowywać?

No właśnie nie do końca wiem, czy to tylko wymówka, żeby wycofać się z transakcji, czy jakieś wydumane przepisy w Rumunii. Ewentualnie koleś boi się, bo sprzedaje auto poza Rumunią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, borbet napisał:

No właśnie nie do końca wiem, czy to tylko wymówka, żeby wycofać się z transakcji, czy jakieś wydumane przepisy w Rumunii. Ewentualnie koleś boi się, bo sprzedaje auto poza Rumunią.

 

Do kraj demoludu - więc przepisy mogą być absurdalnie chore...

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.01.2020 o 18:58, koNik napisał:

Czy to pojazd zwykły czy zabytkowy?

Zwykły. VAG w tedeiku. Cena dobra była za auro, wprawdzie skąpo wyposażone, ale u jednego właściciela i mało jeżdżone.

 

Problemem jest typ, który ma jakieś sr@ni3 i boi się, albo po prostu mu się nie chce załatwiać formalności... :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.