Skocz do zawartości

Zakup samochodu.


bosextozdrowie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do zmiany samochodu. Aktualnie jeżdżę audi a4 b5 z silnikiem 2.4 w sedanie. Przeglądam samochody i mam mały rozgardiasz w głowie. Poszukuję samochódu:

- 2002 w górę

- moc ok.200KM 

- sedan, hatchback, coupe

- Ciekawe wyposażenie jak na dany wiek ( stabilizacja toru jazdy, kontrola trakcji, czujniki zmierzchu i deszczu, czujniki parkowania, xenon, led)

- najlepiej manualną skrzynią biegów choć sprawnym automatem nie pogardze

-może być 4x4 choć przedni lub tylni napęd mi nie straszny.

-CENA Ok 16 tyś. Ale jak bedzie cos wow to i 20 znajde.

- warunek konieczny to możliwość podłączenia pod gaz czyli nie może być to bezpośredni wtrysk paliwa.

- pojemność do 3.0

Oglądałem już e46, a4 b6, renault megane rs, opel astra gtc. Jakie macie jeszcze propozycję?? Jeśli to nie ten dział to bardzo przrszaszm i proszę administrację o przeniesienie, ponieważ ciężko mi to jakoś ogarnąć na telefonie. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bosextozdrowie napisał:

Witam. Przymierzam się do zmiany samochodu. Aktualnie jeżdżę audi a4 b5 z silnikiem 2.4 w sedanie. Przeglądam samochody i mam mały rozgardiasz w głowie. Poszukuję samochódu:

- 2002 w górę

- moc ok.200KM 

- sedan, hatchback, coupe

- Ciekawe wyposażenie jak na dany wiek ( stabilizacja toru jazdy, kontrola trakcji, czujniki zmierzchu i deszczu, czujniki parkowania, xenon, led)

- najlepiej manualną skrzynią biegów choć sprawnym automatem nie pogardze

-może być 4x4 choć przedni lub tylni napęd mi nie straszny.

-CENA Ok 16 tyś. Ale jak bedzie cos wow to i 20 znajde.

- warunek konieczny to możliwość podłączenia pod gaz czyli nie może być to bezpośredni wtrysk paliwa.

- pojemność do 3.0

Oglądałem już e46, a4 b6, renault megane rs, opel astra gtc. Jakie macie jeszcze propozycję?? Jeśli to nie ten dział to bardzo przrszaszm i proszę administrację o przeniesienie, ponieważ ciężko mi to jakoś ogarnąć na telefonie. POZDRAWIAM

Legacy 3.0, te najstarsze powinny się zbliżyć do tego budżetu. Jeszcze lepiej SpecB, ale chyba nie ten budżet.

Tylko może być problem ze znalezieniem zdrowej sztuki, podobnie zresztą jak z innymi autami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sherif napisał:

Legacy 3.0, te najstarsze powinny się zbliżyć do tego budżetu. Jeszcze lepiej SpecB, ale chyba nie ten budżet.

Tylko może być problem ze znalezieniem zdrowej sztuki, podobnie zresztą jak z innymi autami.

akurat taki kombiak sie na  [url=https://forum.subaru.pl/topic/107677-rs-jak-rozwazam-sprzedaz-legacy-kombi-h6-2004-lpg/]TF[/url] pojawił  ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci radę, ustaw sobie w przeglądarce ogłoszenia do 50 kilometrów od miejsca zamieszkania i jak coś się trafi z Twoimi wymaganiami i budżetem to jedz oglądać. Nie sugeruje się zbytnio opiniami w internecie, tylko stanem egzemplarza. Te auta najlepsze lata maja za sobą i wiele bolaczek wieku dziecięcego została już dawno usunięta. I skupilbym się na blacharce i kondycji technicznej. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci radę, ustaw sobie w przeglądarce ogłoszenia do 50 kilometrów od miejsca zamieszkania i jak coś się trafi z Twoimi wymaganiami i budżetem to jedz oglądać. Nie sugeruje się zbytnio opiniami w internecie, tylko stanem egzemplarza. Te auta najlepsze lata maja za sobą i wiele bolaczek wieku dziecięcego została już dawno usunięta. I skupilbym się na blacharce i kondycji technicznej. 
Ale coś poczytać o typowych kosztownych bolączkach danego modelu jednak warto, żeby zapytać przy oględzinach sprzedawcę i wiedzieć czy dana usterka za X k zł już była robiona, czy dopiero za twojej kadencji na nią trafi

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, DamianB napisał:

Ale coś poczytać o typowych kosztownych bolączkach danego modelu jednak warto, żeby zapytać przy oględzinach sprzedawcę i wiedzieć czy dana usterka za X k zł już była robiona, czy dopiero za twojej kadencji na nią trafi

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak po 15 latach nie wyszła, to nie jest to usterka typowa...

  • Lubię to 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy 3.0, te najstarsze powinny się zbliżyć do tego budżetu. Jeszcze lepiej SpecB, ale chyba nie ten budżet.
Tylko może być problem ze znalezieniem zdrowej sztuki, podobnie zresztą jak z innymi autami.
Subaru h6 w tym budżecie odpuściłbym .

Volvo turbo benzyna to dobry pomysł.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak po 15 latach nie wyszła, to nie jest to usterka typowa...
Pompy wtryskowe, turbosprężarki - po tylu latach właśnie potrafią zaliczać zgon. Wiem po swoich Omegach, pompa vp44 to typowa usterka, w pierwszym aucie padła po 7 latach, w drugim bodajże po 14. Więc generalnie fajnie wiedzieć na starcie przy zakupie, że było to zrobione i RACZEJ spokój na kolejne lata w przypadku danego podzespołu. A jeśli nie było to zawsze jakiś element negocjacji ceny z tego może wyjść

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DamianB napisał:

Pompy wtryskowe, turbosprężarki - po tylu latach właśnie potrafią zaliczać zgon. Wiem po swoich Omegach, pompa vp44 to typowa usterka, w pierwszym aucie padła po 7 latach, w drugim bodajże po 14. Więc generalnie fajnie wiedzieć na starcie przy zakupie, że było to zrobione i RACZEJ spokój na kolejne lata w przypadku danego podzespołu. A jeśli nie było to zawsze jakiś element negocjacji ceny z tego może wyjść

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

Możliwe, że takie auto sprzedaje 3 czy 4 wlasciciel i dużo bajek może naopowiadac, a wysrać w nim może się wszystko.

Wątpliwe też by papiery jakieś trzymał.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamianB napisał:

Ale coś poczytać o typowych kosztownych bolączkach danego modelu jednak warto, żeby zapytać przy oględzinach sprzedawcę i wiedzieć czy dana usterka za X k zł już była robiona, czy dopiero za twojej kadencji na nią trafi

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka
 

 

Przecież takie 15-18 letnie auta już mają za sobą kilka właścicieli w PL i pewnie ileś tam z zachodu. Mydlisz, że każdy skrupulatnie notował i odhaczał co mu padło w samochodzie?

A nawet jeżeli jakimś cudem właściciel stwierdzi, ze auto jest super doinwestowane i wszystko już przy nim zrobił. To w 90% procentach nie będzie miał na to kwitów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przecież takie 15-18 letnie auta już mają za sobą kilka właścicieli w PL i pewnie ileś tam z zachodu. Mydlisz, że każdy skrupulatnie notował i odhaczał co mu padło w samochodzie?
A nawet jeżeli jakimś cudem właściciel stwierdzi, ze auto jest super doinwestowane i wszystko już przy nim zrobił. To w 90% procentach nie będzie miał na to kwitów. 
Wciąż zostaje 10% :)

Wysłane z mojego iPhone XS Max przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, czachabrava napisał:

 

Przecież takie 15-18 letnie auta już mają za sobą kilka właścicieli w PL i pewnie ileś tam z zachodu. Mydlisz, że każdy skrupulatnie notował i odhaczał co mu padło w samochodzie?

A nawet jeżeli jakimś cudem właściciel stwierdzi, ze auto jest super doinwestowane i wszystko już przy nim zrobił. To w 90% procentach nie będzie miał na to kwitów. 

 

Mocny silnik, przebieg w okolicy 350 kkm. Cokolwiek ci naopowiada sprzedający i nie wiadomo ile miałby kwitów to mówimy o pełnoletnim wyeksploatowanym aucie. Nawet jakby był papier na każdą wymianę oleju, filtra rozrządu to i tak ciężko mówić, że auto jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bosextozdrowie napisał:

CENA Ok 16 tyś. Ale jak bedzie cos wow to i 20 znajde

Syn mojej siostry kupił potajemnie V50 T 4*4. Doprowadziliśmy go w końcu do ładu. Niestety przepłacił na starcie.

 

Do "igiełki" trzeba było dołożyć dokładnie już teraz nie pamiętam ile ale na pewno ponad 5 tys. i teraz to jeździ fajnie i wygląda dość dobrze.  

 

Przy takich autach trzeba się liczyć niestety z dokładaniem, coś za coś. Ja mam starą Mazdę ale używam rzadko, chcę sobie ją "dopieścić"😁także jeszcze kawałek drogi. Ale z takim zamiarem ją kupiłem. Na co dzień nie chciałbym już wiekowego i drogiego w eksploatacji auta. Także może obniżyć budżet na zakup i próbować doprowadzić do dobrego stanu.

 

To Volvo jak napisałem to teraz całkiem fajne auto ale przekracza założony przez Ciebie budżet, nie wiem za ile to można kupić w miarę dobrym stanie ale poniżej 15 to pewnie będą same ulepy. Ew. poszukać jakiejś Octavii 2 z jakimś "T"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spad napisał:

 

Mocny silnik, przebieg w okolicy 350 kkm. Cokolwiek ci naopowiada sprzedający i nie wiadomo ile miałby kwitów to mówimy o pełnoletnim wyeksploatowanym aucie. Nawet jakby był papier na każdą wymianę oleju, filtra rozrządu to i tak ciężko mówić, że auto jest pewne.

 

Przy takich autach nawet jak sa zadbane i doinwestowane zawsze coś wyjdzie. Chyba założyciel wątku zdaje sobie sprawe z tego ze coś może sie zepsuć w starym aucie. 

Chociaż i znam takich którzy twierdzą, że ich pasek b5 jest super kondycji i wszystko działa jak trzeba. A że bierze olej, w zawieszeniu puka i stuka, 5 bieg czasem wypadnie przy wyższej predkosci i musi trzymac gałe by mu nie zredukowało to normalne. Przecież zawsze go dowiózł do domu i nie stanął w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.